9C rLi- ZITDAGEN m gropatax Noord Beveland Kring Axel van de Z.L.M. DIREKTIE JURIDISCHE EN BEDRIJFSORGANISAT ORISCHE ZAKEN z.l.m. 'k# veiligheid! Gewasbeschermings middelen, ga er voorzichtig mee om .Eregalerij K oninklijke onderscheidingen Radio/TV Oogst in beeld Vergadering Hoofdbestuur van de Z.L.M. Kursus Landbouw en Geschiedenis Ir. J.G.B. Venneman voorzitter Stichting Uitwisseling Studiereizen Platteland. Wijziging dierenarts van 1 mei tot en met 31 augustus Verkiezingsbijeenkomst over landbouwpolitiek Openingstijden Kring Oost Zuid-Beveland der Z.L.M. Aangifte veldkeuring 1981 Honderden Gemeentevlaggen op Flevohof In verband met het tijdig klaarmaken ven het blad. kun nen na dinsdag 15 uur. geen agendaberichten meer wor ked De kring Noord Beveland der Z.L.M., de afd. Noord Beveland van de Bond van Plattelandsvrouwen en de afd. Noord Beveland van de P.J.Z. organiseren op dinsdag 28 april a.s. om 20.00 uur in het dorps huis "De Pompweie" te Kortgene een bijeenkomst met als thema de film "Als je met een boer trouwt" Het programma voor deze avond is als volgt: Opening, inleiding tot de film door leden van de Boerinnen- groep uit Wageningen, vertoning van de film, pauze, diskussie, sluiting. In de film komen vier vrouwen aan het woord; een jongere vrouw die regelmatig op het bedrijf meewerkt, een vrouw die al jaren lang boerin is en haar taken op het bedrijf veran derd ziet, een sportlerares die ge trouwd is met een melkveehouder en een vrouw die zelf een bedrijf wil gaan runnen en die aktief is in het agrarisch jongerenwerk. De leden en huisgenoten van de kring Axel van de Z.L.M. worden uitgenodigd deel te nemen aan een exkursie op dinsdag 19 mei a.s. Vertrek vanuit Axel vanaf het Szyd- lowskiplein om 07.30 uur! 's Mor gens zal de Nationale plantentuin van België te Meisen worden bezocht en 's middags de vleesveiling te Lo keren. Terug in Axel omstreeks 22.00 uur. Opgave t/m 9 mei a.s. bij J. Koster, tel. 01153-1346 (tussen 20.00 en 22.00 uur!). Met ingang van 1 juni a.s. zal de plv. direkteur Juridische en Bedrijfsor ganisatorische Zaken (JBOZ) van het ministerie van landöouw en vis serij, mr. J.H. Weber, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd deze dienst verlaten. Zijn werkzaamheden zullen worden overgenomen door de adj.-direkteur JBOZ, mr. M.J. Kuiper. Mr. T.H.J. Joustra van dezelfde di- rektie zal de openvallende plaats van mr. Kuiper als adj.-direkteur inne men. Tenslotte zal mr. M. Brabers van de direktie JBOZ de vakature vervullen, die ontstaan is door de pensionering van mr. B.L. Hof. Land- en tuinbouwblad Officieel orgaan van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij Grote Markt 28. 4461 AJ Postbus*46, 4460 BA Goes (01100-21010) Stationslaan 4. 4761 BG Postbus 17. 4760 AA Zevenbergen (01680-23730) Redaktie: Mr J Oggel. hoofdredaktie. tel huis 01100-20228 J Wierenga, eindredaktie. tel huis 01100-1181 5 Marijke Schipper-de Ruijter red-assistente. Adressering en abonnementen: Secretariaat ZLM - Goes, tel 01 100-21010 - tst 12 Technische verzorging, adverten tie-exploitatie en administratie over advertenties: DRUKKERIJ VINK BV Nassaustraat 1 4571 BK Axel Postbus 16 4570 AA Axel Postgiro 206991 2 Tel 01155-2020 Telecopier 2951 Telex 55230 V> Op 1 mei a.s. zal het 40 jaar geleden zijn dat de heer A. KRAMER in dienst trad bij de fam. Groeneweg op hofstede Ra- vensoord. Wij feliciteren de heer Kramer met zijn jubi leum. icier. Ter gelegenheid van Koninginnedag heeft Hare Majesteit de Koningin benoemd tot Officier in de Orde van Oranje Nassau ir. M. Sanders, hoofdingenieür-direkteur voor de agrarische bedrijfsontwikkeling in Zeeland en ir. F.C. de Jong, sekreta- ris van de Suikerunie te Roosendaal. Hare Majesteit heeft benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nas sau de heer B. Zuijdweg te Yerseke, mosselkweker en -handelaar. Van harte gefeliciteerd. (zie voor meer onderscheidingen el ders in dit nummer) Dinsdag 5 mei a.s., Hilversum II (402 meter), 12.16 -12.26 uur "Aardwarmte, een toekomstige al ternatieve energiebron in de glas tuinbouw", een vraaggesprek met dr. ir. E. Mot van het Projektbureau energie-onderzoek T.N.O. en ir. A.J. Vijverberg, konsulent voor de bloe misterij te Aalsmeer. Donderdag 7 mei a.s., Hilversum II (402 meter), 12.16 -12.26 uur "De relatie tussen natuur, milieu en landbouw", een vraaggesprek met prof. dr. J. de Hoogh, hoogleraar in de agrarische ekonomie aan de Landbouwhogeschool te Wagenin gen. "De Tulpenteelt: Van Bol Tot Bloem" In de zomermaanden wordt het pro gramma "Oogst in Beeld" uitgezon den op woensdagavond. De eerstvolgende uitzending, op woensdag 6 mei om 19.25 uur via Nederland I, geeft een beeld van de tulpenteelt. Deze bedrijfstak bezorgt ons fraaie bloemen, terwijl een flink deel van de bollen en bloemen wordt geëxporteerd. Er komt heel wat kij ken, van het moment dat de bollen worden geplant tot ze in de winkel liggen, of snijbloemen hebben voortgebracht. De opnamen zijn gemaakt in de Bollenstreek, tussen Haarlem en Leiden. Het Hoofdbestuur van de Z.L.M. zal maandag 4 mei a.s. om 13.30 uur in Het Landbouwhuis te Goes in verga dering bijeenkomen. De voorzitters van de kommissies akkerbouw, tuinbouw en veehouderij zullen zoals gebruikelijk een over zicht geven van de situatie in hun sektor waarna de voorzitter van de kommissie Grondgebruik zaken aan gaande zijn sektor aan de orde kan stellen. Naar aanleiding van deze gegevens en naar aanleiding van de ondertussen vastgestelde landbouwprijzen voor '81-'82 zal de algemene situatie in de land- en tuinbouw worden besproken. Hierna zal nog worden gesproken over de nieuwe regeling grondverbe tering waarvan nu nog niet duidelijk is hoe die er precies uit zal gaan zien. De mogelijkheid bestaat echter dat dit ter vergadering wel het geval zal zijn. Tenslotte zal er nog worden ge sproken over de voorgenomen regio nale aktiviteiten in het kader van de Open Dag in 3 Z.L.O.-verband. De Volkshogeschool Bergen organi seert van 29 juni t/m 3 juli a.s. een kursus over geschiedenis van land bouw en platteland. De kursus is opgezet vanuit de ge dachte dat voor een goed begrip van aktuele landbouwvraagstukken his torische kennis daarvan noodzake lijk is. De aandacht wordt speciaal gericht op de sociale, ekonomische en politieke ontwikkelingen op het Nederlands platteland in de laatste twee eeuwen. Getracht wordt een beeld te vormen van het hoe en waarom van veranderingen. De kursusprijs bedraagt 245,— verblijf en maaltijden inbegrepen. Aan de kursus kan door iedereen (18 jaar en ouder), die zijn/haar kennis en inzicht hieromtrent wil verbreden en verdiepen, worden deelgenomen. Een gedetailleerd programma en een inschrijfformulier worden op aan vraag toegezonden. (Bel of schrijf naar mw. Kok, Volks hogeschool Bergen, Postbus 94, 1860 AB Bergen N.H.: tel. 02208-4541.) Tijdens de vergadering van het Al gemeen Bestuur van de Stichting Uitwisseling werd.ir. J.G.B. Venne man uit Oirschot gekozen als voor zitter van de Stichting Uitwisseling. Hij neemt het voorzitterschap over van dhr. J. Weerkamp, die sinds het overlijden van Mr. O.V.L. Guer- monprez in 1977 het voorzitterschap heeft waargenomen. De heer Venneman was van 1976 tot 1978 reeds penningmeester van de Stichting Uitwisseling en is thans werkzaam bij de Direktie Beheer Landbouw Gronden in de provincie Noord-Brabant. Tevens werd afscheid genomen van mevr. E.J.A. de Koeyer - Doeleman als vertegenwoordigster van de Ne derlandse Bond van Plattelands vrouwen. Zij werd opgevolgd door mevr. A. Peereboom-Loots. Eind 1980 werd afscheid genomen van dhr. W. van Westrenen aks ver tegenwoordiger van het K.N.L.C. ACCOUNTANTSUNIE (BOEKHOUDBURO) DER Z.L.M TEL. 01100- 15710 (Goes) 01 180- 11451 (Middelburg) 01 640 - 43350 (Bergen op Zoom) 01170-4285 (Oostburg) ZITDAGEN ACCOUNTANTSUNIE HULST: maandag 4 mei a.s. in Gemeenschapscentrum "Den Dullaert" ZEVENBERGEN: donderdag 14 mei a.s. van 11.00 - 12.00 uur in hotel 'Tholenaar". Landbouwhuis - Grote Markt 28 - Goes Dinsdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur, de heer van Nispen. Landbouwhuis - Stationslaan 4 - Zevenbergen Donderdagmorgen van 9.00 tot 12.00 uur de heer J. Vroegop. Voor afspraken met de heren van Es en Zuidweg gelieve u tevoren telefonisch kontakt op te nemen. Mededeling Gezondheidsdienst voor Dieren in Noord-Brabant dere dierenarts wensen, dienen zulks schriftelijk mede te delen aan de Gezondheidsdienst voor Dieren, Molenwijkseweg 48, 5282 SC Boxtel. Wij maken de veehouders erop at tent, dat met betrekking tot de werk zaamheden in het kader van de georganiseerde dierziektebestrijding, wijziging van dierenarts kan plaats vinden in de periode van 1 mei 1981 tot en met 31 augus tus 1981. Buiten dit tijdvak kan alleen in bij zondere gevallen een dierenartswij ziging geaksepteerd worden. Die veehouders, welke voor boven bedoelde werkzaam heden een an- "Op 7 mei 1981 wordt door een viertal politieke groeperingen op Walcheren een forumbijeenkomst georganiseerd in Ons Huis, Burge meester Adelaarstraat 26 te Melis- kerke (gem. Mariekerke). In deze agrarische streek zal de nationale en internationale landbouwproblema tiek centraal staan. De forumleden zijn: dhr. H. Eversdijk, 2e Kamerlid CDA, dhr. A. Voortman, 2e Kamer lid PvdA, dhr. P. Blauw, kandidaat 2e Kamerlid WD en dhr. P. ter Veer, kandidaat 2e Kamerlid D'66. De aanvang is om 20.00 uur". De beurs MACHEVO MILIEU '81 wordt gehouden van 4 t/m 8 mei a.s. in de Jaarbeurshallen te Utrecht. De tentoonstelling is dagelijks geo pend van 9.30 - 17.30 uur, ook op 5 mei (Bevrijdingsdag). De toegang be draagt 10,— per persoon. Doorlo pende toegangskaarten kosten 20,— Op vele stations zijn ge- kombineerde trein-toegangsbiljetten verkrijgbaar, waarbij 20% reduktie wordt verleend op de normale dagre- tourprijs le of 2e klas naar het NS- station Utrecht-Centraal. De zomerontmoetingsdag op 27 juni belooft een bijzonder, nog nooit eerder gehouden, Z.L.M.- feest te worden. Het is bedoeld voor alle leden met gezinsleden van jong tot oud; ook voor diegenen die nooit op Z.L.M.-bijeenkomsten aanwezig zijn. Heeft u de datum al vastge legd? Het Bestuur van de Stichting Keu ringsdienst Delta-Nederland brengt hiermede belanghebbenden onder de aandacht, dat de aangifte voor veld- en partijkeuring van zaaizaad en pootgoed van landbouwgewassen oogst 1981 is opengesteld. Aan de bekende telers worden de benodigde aangifteformulieren toe gezonden; nieuwe telers kunnen de ze aanvragen bij het kantoor van de dienst, Postbus 122, 4460 AC Goes, tel.: 01100-14710; spoedige inzen ding is gewenst. Alle herkomstbe- wijzen van het gebruikte uitgangs materiaal moeten met de ingevulde en ondertekende aangifteformulie ren worden meegezonden, alvorens aanvragen worden aanvaard. De la ter toe te zenden perceelsbordjes dienen bij de ingang van de te keuren percelen te worden geplaatst vóór de aanvang van de keuring. Het Keuringsreglement van de N.A.K. en de daarop gebaseerde aanwijzingen van de Vaste Commis sies liggen voor iedere teler ter inzage op het kantoor. Dinsdag 14 april werden op Flevohof honderden vlaggen van Nederlandse Gemeenten officieel gehesen door de Gemeentebodes, die voor deze dag door de respektieve Gemeentebestu ren werden afgevaardigd naar Flevo hof. Dit uitzonderlijke en selekte ge zelschap is in de Nederlandse historie waarschijnlijk nooit tevoren bijeen geweest, zodat van een uniek gebeu ren gesproken kan worden. 2

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1981 | | pagina 2