Zaailijnzaad oogst 1981 1 jaar op de rassen lijst en meteen al de belofte waargemaakt Drukkerij Vink b.v. Algemeen aanbod tot licentieverlening Minder aardappelen gegeten in EEG Na1 jaar op de rassenlijst heeft Brutus snijmais in de praktijk bewezen een kwalitatief hoogstaand ras te zijn. Z'n geringe gevoeligheid voor I in het voorjaar en de prima zaaizaadkwaliteit geven Brutus een vlotte voorjaarsontwikkeling. Door de grote stevig heid en z'n resistentie tegen stengel rot is Brutus gemakkelijk te oogsten. Het hoge drogestofge halte inde gehele plant geeft minimale inkuilver- liezen, waardoor een grote hoeveelheid hoogwaardig ruwvoer het resultaat is. Ook in 1981 staat Brutus hoog genoteerd op de rassenlijst. Een reden te meer voor u om ook dit jaar weer Brutus snijmais te zaaien of er juist nu mee te beginnen. een ras van Te koop gevraagd van bonafide te lers: 40-50 H.A. zaaiuien FRANS L0UWIESSE B.V. i.o. TERNEUZEN Postbus 195 INSCHRIJVING BOUWLAND Ondergetekenden: Cebeco-Handelsraad te Rotterdam, kweker van de vlasrassen REINA, REGINA en BELINKA, Friese Maatschappij van Landbouw te Leeuwarden, kweker van de vlasrassen NATASJA en NYNKE, en Landbouwbureau Wiersum te Groningen, kweker van het vlasras HERA, hebben overeenstemming bereikt over een algemeen aanbod tot licentieverlening volgens art. 42 van de Zaaizaad- en Plantgoedwet. Dit algemeen aanbod heeft uitsluitend betrekking op het voortbrengen en verhandelen van zaaizaad oogst 1981 in de klassen gecertificeerd zaad van de 2e en 3e vermeerdering. Iedere vlasteler die voor uitzaai in Nederland in 1981 door de N.A.K. definitief goedge keurd en geplombeerd zaailijnzaad koopt of uit eigen oogst beschik baar heeft, mag het daaruit groeiende vlas in 1981 te velde en op partij door de N.A.K. laten keuren en bij goedkeuring laten plomberen en in het verkeer brengen tegen betaling van een licentievergoeding per 100 kg, bruto voor netto geplombeerd zaad van 15,— voor het ras REINA en van 17,— voor de rassen HERA, NATASJA, NYNKE, REGINA en BELINKA. Licentieplichtig is ieder die percelen vlas afkomstig van zaaizaad 1 e of 2e vermeerdering voor handelsdoelein den ter keuring aan de N.A.K. aan biedt. Verrekening van de licentie vergoeding zal plaatsvinden bij de definitieve plombering; de N.A.K. zal zich belasten met de inning van de licentievergoedingen. Dit alge meen aanbod is eveneens van toe passing op de nateelt van zaailijn zaad dat buiten Nederland is ge groeid, goedgekeurd en geplom beerd door een in het betrokken land werkende officiële keuringsinstelling en dat door de N.A.K. voor veld- keuring wordt aangenomen. Het in het verkeer brengen in Ne derland van door een buitenlandse keuringsinstelling goedgekeurd en geplombeerd zaad van bovenge noemde rassen uit oogst 1981 is al leen toegestaan na voorafgaande toestemming van de kweker van het ras en onder de voorwaarde dat de gene die het zaad in het verkeer brengt een gelijke licentievergoeding aan de kweker betaalt als voor in Nederland geplombeerd zaad ver schuldigd is. Alle exporten van definitief goedge keurd en geplombeerd zaailijnzaad zijn onderworpen aan de vooraf gaande toestemming van de betrok ken kweker, behalve in de onder a, b en c genoemde gevallen, a. Export van goedgekeurd en defi nitief geplombeerd zaad in de klasse gecertificeerd zaad 2e vermeerdering naar Frankrijk is toegestaan voor zover het ras daar officieel tot het verkeer is toegelaten en voorts onder de voorwaarde dat aan de koper de verplichting wordt opgelegd dat het gekochte zaad in Frankrijk wordt uitgezaaid en dat bij eventuele ver meerdering tot zaaizaad een licen tievergoeding aan de kweker betaald wordt ten bedrage van 15,— per 100 kg over het in Frankrijk ver meerderde zaad van het ras REINA en van 17,— per 100 kg over het vermeerderde zaaizaad van de rassen HERA, NATASJA, NYNKE, RE GINA en BELINKA. b. Export van goedgekeurd en defi nitief geplombeerd zaad in de klasse gecertificeerd zaad 2e vermeerdering naar België is toegestaan voor zover het ras daar officieel tot het verkeer is toegelaten en voorts onder de uit drukkelijke voorwaarde, dat verkoop en levering uitsluitend plaats zullen vinden aan de deelnemers in een groep van tien Belgische handela- ren-Bereiders, die met de Neder landse kwekers een licentiekontrakt hebben afgesloten. De namen en adressen van deze tien Belgische kontrak tanten zijn op aanvraag bij de kwekers verkrijgbaar. c. Export van gecertificeerd zaad 3e vermeerdering naar België en Frankrijk is toegestaan, voor zover verkeer van het betreffende ras al daar officieel is toegestaan. Export van te velde goedgekeurd strovlas en onbewerkt zaaizaad on der internationaal geleidebiljet is al leen toegestaan voor zover het inter nationaal geleidebiljet wordt aange vraagd in de klasse 3e vermeerdering en onder voorwaarde dat het betref fende ras in het land van bestem ming officieel tot het verkeer is toe gestaan. Export van partijen strovlas en on bewerkt zaaizaad, die te velde zijn goedgekeurd als 2e vermeerdering kan alleen plaatsvinden, wanneer het geleidebiljet wordt aangevraagd door de kweker van het desbetref fende ras of wanneer op verzoek van de teler c.q. exporteur deklassering plaats heeft tot 3e vermeerdering, evenwel onder voorwaarde dat in het land van bestemming het betreffen de ras officieel is toegelaten. De verschuldigde licentievergoeding zal in deze gevallen verrekend wor den bij de afgifte van het internatio naal geleidebiljet en wel forfaitair ten bedrage van 195,— per ha goedgekeurd vlas c.q. 15,— per 100 lg onbewerkt zaad voor wat be treft het ras REINA en ten bedrage van 221,— per ha goedgekeurd vlas c.q. 17,- per 100 kg onbewerkt zaad voor de rassen HERA, NA TASJA, NYNKE, REGINA en BE LINKA en voorts met diens verstan de dat ongeacht de geëxporteerde hoeveelheid strovlas de licentiever goedingen over de gehele door de N.A.K. te velde gekeurde percelen berekend zullen worden. Wanneer in het verkoopseizoen 1981/1982 besloten wordt ook zgn. handelszaad tot het verkeer toe te laten, dan wensen de kwekers zich het door hen alsdan in te nemen standpunt voorlopig voor te behou den. Het voor handelsdoeleinden voort brengen van basiszaad (superelite en elite) en gecertificeerd zaad le ver meerdering zal in 1981 uitsluitend plaatsvinden door de kweker, behal ve wanneer hier omtrent door geïn teresseerden een speciale overeen komst met de kweker is gemaakt. Teneinde dit te kunnen realiseren zal de afgifte van superelite- en elitezaad uitsluitend plaatsvinden op teelt- kontrakt met terugleveringsclausule. Omtrent nadere voorwaarden van deze teeltkontrakten kan men zich wenden tot de betrokken kwekers. Deze regeling geldt uitsluitend voor oogst 1981. Voor oogst 1982 zullen de kwekers de voorwaarden te gelegener tijd be kend maken. Cebeco-Handelsraad, Rotterdam Friese Mij. van Landbouw, Leeu warden en Landbouwbureau Wiersum, Groningen Volgens een onlangs verschenen rapport loopt de teelt en de kon- sumptie van aardappelen in de EEG geleidelijk terug. In het rapport zegt landbouwkommis- saris Dalsager dat het gemiddeld verbruik per hoofd is teruggelo pen van 106 kg in 1955/56 tot 79 kg in 1978/79. De aardappelproduktie in de Gemeenschap lag verleden jaar 45% onder die in 1955 en was 27% minder dan in 1970. (Financial Times) CEBECO-HAN0EUSBAAJD Afd Zaaizaad en Pootgoed. Blaak 31,. 3011 GA Rotterdam, Tel. 010-142211. oogst 1981 van een prima ras. AANTREKKELIJKE voorwaarden als o.a. vaste minimumprijs terwijl de teler meedeelt in een eventuele meerprijs boven deze min. prijs. Offertes tel. no. 01150-95160 of 13755 en mon deling op de beurs in Axel. Groot- en kommissiehandel in landbouwprodukten. Uw advertentieopdracht dient 1 week voor de verschijningsdatum binnen te zijn bij: Postbus 1 6, 4570 AA Axel, Tel. (01 1 55) 20 20 Notaris D. Karsten te Zierikzee is voornemens bij inschrijving te verkopen; Een perceel bouw- en weiland gelegen aan de Tellersweg te Kerkwerve, kadastraal bekend gemeente Middenschouwen sectie D nummer 12 ter grootte van ongeveer 9.5230 hectaren. De inschrijving kan geschieden voor: Kavel I: bouw- en weiland groot ongeveer 4.76.15. hectaren; Kavel II: bouw- en weiland groot ongeveer 4.76.15 hectaren en in combinatie. Vrij van pacht te aanvaarden. Voor de te velde staande gewassen is een ver goeding verschuldigd van 950,— per hectare. Nadere inlichtingen en inschrijvingsbiljetten te verkrijgen ten kantore van genoemde notaris Karsten, Oude Haven 55, tel. 01110-2747/4256, alwaar de biljetten vóór 8 mei 1981 dienen te worden ingeleverd.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1981 | | pagina 4