rU. veiligheid! ZITDAGEN m gropatax onderwijsgedrang rond "het kleine loo" Miss Rund 1981 Noord Beveland Kring Axel van de Z.L.M. Voorlichtingsmiddag winterbloemkool z.l.m. </«-!- Een ongeluk zit in een Éyi»-., klein hoekje. Wees steeds op uw hoede Vakbeurs Dag van het schaap Radio/TV "Bouwmachines/ Demonstratiedagen" Nieuw hoofd voorlichtingszaken bij Consulentschap te Zevenbergen KIJKDAGEN VOOR VEEHOUDERS In varband mat hat tijdig klaarmakan van hat blad. kun- nan na dinsdag IS uur. gaan agandabarichtan maar vror- dan opganoman Had. De kring Noord-Beveland der Z.L.M., de afd. Noord-Beveland van de Bond van Plattelandsvrouwen en de afd. Noord-Beveland van de P.J.Z. organiseren op dinsdag 28 april a.s. om 20.00 uur in het dorps huis "De Pompweie" te Kortgene een bijeenkomst met als thema de film "Als je met een boer trouwt" Het programma voor deze avond is als volgt: Opening, inleiding tot de film door leden van de Boerinnen- groep uit Wageningen, vertoning van de film, pauze, diskussie, sluiting. In de film komen vier vrouwen aan het woord; een jongere vrouw die regelmatig op het bedrijf meewerkt, een vrouw die al jaren lang boerin is en haar taken op het bedrijf veran derd ziet, een sportlerares die ge trouwd is met een melkveehouder en een vrouw die zelf een bedrijf wil gaan runnen en die aktief is in het agrarisch jongerenwerk. De leden en huisgenoten van de kring Axel van de Z.L.M. worden uitgenodigd deel te nemen aan een exkursie op dinsdag 19 mei a.s. Ver trek vanuit Axel vanaf het Szyd- lowskiplein om 07.30 uur! 's Mor gens zal de Nationale plantentuin van België te Meisen worden bezocht en 's middags de vleesveiling te Lo keren. Opgave bij J. Koster, tel. 01153-1346 (tussen 20.00 en 22.00 uur!) Het Bestuur De telers van winterbloemkool wor den in de gelegenheid gesteld hun kennis van dit gewas te vergroten en wel op VRIJDAG 24 APRIL 1981 Deze middag is als volgt ingedeeld: 13.00 uur Samenkomst op en bezoek aan de veiling "Walche ren", Braakmanstraat 11 te Middelburg. 14.00 uur Demonstratie sorteren en inpakken bij de Gebr. Jo- ziasse, Oostkapelseweg 87 te Serooskerke (W). 16.00 uur Bezichtiging rassenproef- veld bij de heer A. Melse, Zoekweg 3 te Vrouwen polder. Het betreft het komplete huidige rassensortiment in Nederland. Een interessant programma. Land- en tuinbouwblad Officieel orgaan van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij Grote Markt 28 4461 AJ Postbus"-46 4460 BA Goes (01100-21010) Stationslaan 4, 4761 BG Postbus 17 4 760 AA Zevenbergen (01 680-23730) Redaktie: Mr J Oggel. hoofdredaktie. tel huis 01100-20228 J Wierenga. emdredaktie tel huis 01100-11815 Marijke Schipper de Ruijter red-assistente Adressering en abonnementen: Secretariaat ZLM - Goes, tel 01100-21010-tst 12 Technische verzorging, adverten tie-exploitatie en administratie over advertenties: DRUKKERIJ VINK BV Nassaustraat 1 4571 BK Axel Postbus 16 4570 AA Axel Postgiro 206991 2 Tel 01155 2020 Telecopier 2951 Telex 55230 CV" --n Donderdag 9 april j.l. opende de Brabanthallen haar poorten voor de' 46e 's Hertogenbossche Paasveeten- toonstelling. Deze nationale tentoonstelling, hekkensluiter van alle in Nederland gehouden Paasveetentoonstellingen, werd een enorm succes voor topslager C. Uit den Boogaard uit Warmond, omdat zijn zwartbonte vaars door een interna tionale jury tot Miss Rund 1981 gekozen werd. (zie ook pagina 10 Op 3 juni 1981 zal op de Flevohof te Biddinghuizen een manifestatie worden opgezet onder de naam "Dag van het schaap". Deze mani festatie wordt in samenwerking met het ministerie van Landbouw en het bedrijfsleven georganiseerd en zal geheel in het teken staan van het schaap en de schapenhouderij. De aktiviteit zal een vaktechnische be nadering krijgen waarin de presen tatie van produkten ten behoeve van de houders van schapen en de de monstratie van uiteenlopende han delingen, zoals scheren, wassen, klauwbehandelen, ontwormen en selekteren centraal zal staan. Na tuurlijk zullen onderzoek en voor lichting, alsmede de gezondheids zorg grote aandacht krijgen. Buiten deze direkte voorlichtende aktivitei- ten wordt gedacht aan de opzet van het nationaal Kampioenschap Scha penscheren en het demonstreren van het drijven en selekteren van scha pen met goed getrainde honden. Wie aan schapen denkt, denkt ook aan haar produkten: wol, melk, huiden en vlees. Een dag als deze is niet kompleet als ook niet aan de ver werking daarvan en aan de eindpro- dukten wordt gedacht. Daarom zal er naar worden gestreefd om een kleurrijk geheel van schape-rassen en eind-produkten te presenteren. Dinsdag 21 april a.s., Hilversum II (402 meter), 12.16 - 12.26 uur De houdbaarheid en kwaliteit van potplanten, een vraaggesprek met dr. G. Scholten en ir. J.C. van Spronsen van het Proefstation voor de Bloe misterij in Aalsmeer. Donderdag 23 april a.s., Hilversum II (402 meter), 12.16 - 12.26 uur "Kwaliteitsaspekten van de boeren- melk", een vraaggesprek met prof. ir. M.L. 't Hart van de Landbouwhoge school te Wageningen en ir. E.F. Geessink, direkteur Veehouderij en Zuivel van het ministerie van land bouw en visserij. Dit is ir. J. v. Vught die, zoals we de vorige week reeds meldden, benoemd is tot Konsulent voor de Varkens- en Pluimveehouderij te Tilburg. Hij is als zodanig per 1 april jl. in dienst getreden. Van 21 t/m 23 mei a.s. zal de pre mière plaatsvinden van de "Bouw machines/ Demonstratiedagen". Deze demonstraties van grondver- zetmaterieel organiseert Uitgeverij Misset BV met medewerking van de B.M.W.T. Op het ruim 50.000 m2 grote de monstratieterrein van de Flevohof te Biddinghuizen, zullen 250 machi nes hun kunnen tonen. Dewolgende machines zullen o.a. gedemonstreerd worden: - wielladers - draglines - sleuvengra- vers - dumpers, kippers - kompres- soren - hydraulische graafmachines - graders - graaf-/laadkombinaties - trilwalsen/trilplaten. De Bouwmachines/Demonstratie dagen zijn uitermate interessant voor aannemers GWW en B U, loon werk bed rij ven, agrariërs, machinis ten; kortom, voor allen die rechts treeks met grondverzetmaterieel te maken hebben. Vele deelnemers zullen hun nieuwe produkten introduceren op de Bouwmachines/Demonstratieda- gen. De demonstraties vinden plaats op 21 en 22 mei van 09.00 uur tot 17.30 uur en op zaterdag 23 mei van 09.30 uur tot 16.30 uur op het terrein van de Flevohof te Biddinghuizen (ge meente Dronten). ACCOUNTANTSUNIE (BOEKHOUDBURO) DER Z.L.M. TEL. 01 100 -15710 (Goes) 01180- 11451 (Middelburg) 01 640 - 43350 (Bergen op Zoom) 0JJ70-4285 (Oostburg) ZITDAGEN ACCOUNTANTSUNIE FIJNAART: vrijdag 24 april a.s. van 11.30 tot 13.00 uur in hotel "De Graanbeurs". Landbouwhuis - Grote Markt 28 - Goes Dinsdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur, de heer van Nispen. Landbouwhuis - Stationslaan 4 - Zevenbergen Donderdagmorgen van 9.00 tot 12.00 uur de heer J. Vroegop. Voor afspraken met de heren van Es en Zuidweg gelieve u tevoren telefonisch kontakt op te nemen. De heer ing. M.A. Mulders hoofd voorlichtingszaken bij het Consul tentschap te Zevenbergen gaat met ingang van 1 mei 1981 vanwege het bereiken van de 65-jarige leeftijd de dienst verlaten. In de plaats van de heer Mulders is als hoofd voorlichtingszaken be noemd de heer ing. F.H.C. van Houts, die vanaf 1 april 1981 als zo danig reeds werkzaam is in C.A.R. Zevenbergen. Eén van de (volgens menigeen: dé) drukst bezochte stands op de Nationale Onderwijstentoonstelling 1981 was die van "Het Kleine Loo". Deze tentoonstelling werd van 8 t/m 15 april in de Utrechtse Jaarbeurshallen gehouden Dagelijks kwamen enige duizenden leerkrachten een kijkje nemen in deze stand van de Stichting Public Relations Land- en Tuinbouw. "Het Kleine Loo" is één van de uitgaven van deze Stichting; het is een blad dat aan alle scholen en aanverwante instellingen in Nederland wordt gezonden en dat informeert over alles wat met de land- en tuinbouw te maken heeft. In de stand van "Het Kleine Loo" werd een volledig overzicht gegeven van al het informatiemateriaal dat de redaktie tot nu toe vervaardigde in de vorm van genoemd tijdschrift, van affiches, knipplaten, werk bladen en ander lesmateriaal, zoals een doorkijkdoos met granen, zaden en peulvruchten. Voorts was in de stand te zien op welke manier de agrarische sektor informatie verschaft via Viditel. Een ware stormloop ontstond er in de stand op de kollektie van 15 verschillende soorten granen, zaden en peulvruchten. Van het begin tot het eind was er een gedrang van je welste van leerkrachten, die zakjes vulden met het gewenste lesmateriaal voor in hun klassen. In samenwerking met de Stichting Landbouwkundig Bureau van de Nederlandse Meststoffenindustrie en de Konsulentschappen in Noord- Brabant worden op drie bedrijven kijkdagen georganiseerd voor de veehouders. Op deze dagen krijgt u uitgebreid vóórlichting over het stik- stofgebruik in het voorjaar en erva ringen uit de onderzoekresultaten van de laatste jaren. Tevens kunt u de resultaten van de aangelegde proeven bekijken. U wordt rondge leid met deskundige toelichting. De kijkdagen zijn voor de diverse be drijven vastgesteld op: 23 april: Stikstofproefbedrijf P. Si mons, Boswijkdreef 5, 4651 VG Steenbergen (Moerstraten) 28 april: Stikstofproefbedrijf B. v. Gogh, Bleekenseweg 9, 5383 KS Vinkei (post Heesch) 28 en 29 april: Proefboerderij Cra- nendonck, Cranendonck 10, 6027 RK Soerendonk. De bezoektijden zijn van 104)0 - 12.00 uur en van 13.30 - 16.00 uur.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1981 | | pagina 2