Met de beste wensen voorl98l w ij kwamen mede op deze ge dachten na lezing van het jaarverslag van het Waarborgfonds over 1979. Hieruit blijkt n.l. dat er maar liefst 25% meer schademeldingen binnen kwamen van gevallen waarbij de schade veroorzaker was weggereden zonder zijn naam bekend te maken of zonder zelfs maar verzekerd te zijn, dan in het jaar daarvoor. Dat is niet gering, vooral wanneer men be denkt dat het om een totaal van rond de 25. 000 gevallen gaat. Men zal hierbij wel van de veronderstelling uitgaan dat de benadeelde toch ver goeding krijgt ook al is de dader on bekend, doch dat is geenszins zeker. De schadelijder moet n.l. kunnen aantonen dat de schade werd ve roorzaakt door een motorvoertuig en dat lukt lang niet in alle gevallen; dat lukt zelfs vaak in het geheel niet! En dan zit de benadeelde met de ge bakken peren. In het gunstigste geval is hij all-risks verzekerd en krijgt hij dus een uitkering van zijn eigen maatschappij, maar dan nog is hij zijn eigen risiko en zijn korting kwijt. Hierover zouden we ons dus wel eens mogen bezinnen want dat geeft te denken! Of niet soms? T och even op de zakelijke toer. Het boekjaar 1980 ligt achter ons en dat betekent, dat we de balans kunnen gaan opmaken. De groei was het af gelopen jaar belangrijk minder dan in 1979. Enerzijds een gevolg van een bestuursbeslissing onrde acceptatie mogelijkheden te beperken; ander zijds een gevolg van een verminder de autoverkoop. Toch bedroeg de netto toename in 1980 nog 6.607 voertuigen, waardoor het totaal ver zekerd voertuigenpark is opgelopen tot 79.577 objecten. W, Een bezinning bij het begin D egene die niets met dergelijke praktijken te maken wil hebben! Dat is kort maar duidelijk. Want de schadegevallen die het Waarborg fonds wel uitkeert worden gefinan cierd door de gezamenlijke verzeke ring maatschappijen. En die betalen dit geld natuurlijk uit de premie, dat is eveneens duidelijk. Uiteindelijk komt het dus van de verzekerde O D, VERZEKERINGEN f. den hollanderln. lO tel: 01100. 24000 D it is en blijft de basis voor een prettiger samenleving, iets wat we W el iets om ons over te bezinnen en voor degenen die zich aangespro ken voelen een aanleiding om "op nieuw te beginnen". Daarvoor is het nooit te laat. Een gelukkig en scha devrij 1981 toegewenst, maar vooral geen schade ten laste van een gewe ten. RECTIFICATIE De toon maakt de muziek Een blik terug. Een blik vooruit!! de Lange Waarborgfonds Wie zal dat betalen. Visscher BRANDVERZEKERING BROMFIETSVERZEKERING AANSPRAKELIJKHEIDSVERZE KERING PARTIKULIEREN (A.V.P.) ZIEKTEKOSTENVERZEKERING Laten wij beginnen, namens al onze medewerksters en medewer kers, U het beste voor 1981 toe te wensen. Met dat beste bedoelen wij dan in de eerste plaats een goede gezondheid. Dat is het allerbelangrijkste. Helaas hebben wij over onze gezondheid weinig in te brengen. Wij wensen U derhalve ook een dosis geluk en vertrouwen toe. En dit gepaard met het nodige optimisme vormt de basis voor een goed 1981. Want laten we eerlijk zijn wat zijn er toch een stel zwartkijkers in onze maatschappij. Het komt ons voor dat die groep in aantal toeneemt. Zij vragen als het ware om rottigheid maar zijn toch stomverbaasd als het werkelijk fout loopt. Ja en daarmede komen we dan metéén op ons gelief koosde onderwerp "de toon en de muziek" of wel allemaal eigenlijk zo graag willen. En tochals je zo dagelijks rond je heen kijkt en de mensen observeert wat wordt er dan enorm geknoeid met die toon en de muziek. Waarom moet er b.v. in een aanrijdingszaak een geweldige grote mond worden opgezet tegen diegene, die de ve roorzaker is. Alsof hij/zij het opzettelijk heeft gedaan. Waar is dat goed voor? Men zou op z'n minst kunnen bedenken, dat morgen het omge keerde kan plaats vinden. En dan zou men het geweldig aardig vinden, dat de tegenpartij zich wel hoffelijk gedroeg. We pikten zo maar een voorbeeld uit ons vak. We zouden er honderden aan kunnen toevoegen. Maar waarom eigenlijk, want U hebt zelf voorbeelden te over uit uw eigen omgeving, misschien wel uit uw eigen gezin; misschien moeten u en ik zelf wel in de spiegel kijken. Laten we dat dan maar doen want 1981 is nog maar net van start. Het was overigens niet onze bedoeling de zedepreker uit te hangen. In de verzekeringswereld schijnt het van enorm belang te zijn, dat de produktie procentueel toeneemt. Het afgelopen jaar is dat bij een aantal maatschappijen niet gelukt (is ook niet vol te houden) met als gevolg, dat in 1981 een ongemotiveerde con currentiestrijd gaat ontstaan. Wij deden en doen aan deze wedloop niet mee. Voor ons is niet belangrijk of we weer een paar procent in pro duktie zijn gegroeid maar wel hoe de financiële resultaten zijn geweest. In dat opzicht ziet het boekjaar 1980 er veelbelovend uit. Er moeten uiter aard nog een aantal schadecijfers op een rijtje worden gezet maar het is nu wel al zeker, dat wij financieel een gunstig jaar gaan afsluiten. En dat is te danken aan een lagere schade- frequentie d.w.z. U hebt met z'n al len minder brokken gemaakt dan in 1979. Dat is bijzonder belangrijk. Want weet u de kosten per schade geval nemen wel toe. Als nu het aantal schadegevallen afneemt be hoeft de premie niet omhoog. De vraag volgt dan metéén is deze lagere schadefrequentie een toevallige uit schieter of moeten wij daar een structurele waarde aan toekennen. ij zijn geneigd te veronderstel len, dat de afgenomen schadefre quentie van structurele aard gaat worden. De steeds stijgende benzi- nekosten zullen een zuiniger gebruik van de auto met zich brengen d.w.z. er zullen gemiddeld minder kilome ters met de auto gereden worden. Je kunt uiteraard ook de stelling inne men, dat een aantal 2e en 3e auto's zullen worden opgeruimd en dat zou dan leiden tot een intensiever ge bruik van de resterende auto(s). Aangezien wij niet erg geloven in een inkrimping van het totale wagenpark in Nederland houden wij het der halve op een zuiniger gebruik per auto en een verder afnemende scha defrequentie. Mogelijk vloeit deze gedachte ook voort uit een "hoop doet leven" filo sofie. Welaan, we komen daar in 1981 wel achter. Voorts verwachten wij voor 1981 een geringere groei in de autobranche; dit gebaseerd op de toenemende kosten van het autobe zit. In 1981 starten wij overigens met een nieuwe branche t.w. een brandver- zekering voor partikuliere woningen en inboedels. In het Vorige nummer en nevenstaand artikel is daaraan al aandacht besteed. Wij hebben in het afgelopen jaar op zeer prettige wijze met u als verze kerd lid samen mogen werken. Ongetwijfeld zullen wij ons werk niet tot ieders tevredenheid gedaan heb ben. Dat lijkt ons ook een utopie. Ondanks zo hier en daar eens een mistoontje voerde de goede commu nicatie toch veruit de boventoon. Ons team van medewerksters en mede werkers willen u ook in 1981 wederom van dienst zijn onder het motto, dat werken niet als een domme plicht be schouwd mag worden. Tenslotte toch nog even de filosoof "Je komt nu éénmaal verder met een hartelijke groet en een vriendelijke vraag dan met een barse toon en een eis". Zo handelend zal het in 1981 waarachtig wel gaan. DeL. Bezinning, goede voornemens en opnieuw beginnen zijn kreten die vooral om deze tijd worden gehanteerd. Ze zullen voor ieder van ons wellicht een andere inhoud hebben maar iedereen vindt dat het een beetje bij de tijd van het jaar past om ze te gebruiken. Vandaar dat wij zo vrij zijn ons hiervan ook maar eens te bedienen. Tenslotte kan het geen kwaad om alles eens op een rijtje te zetten en er wat langer over na te denken dan anders. De vraag is alleen of we door die bezinning ook tot de konklusie komen dat er voor ons aanleiding bestaat om ergens opnieuw mee te beginnen. Dit geldt met name voor ons gedrag in het verkeer, want laten we eerlijk zijn, zo fraai is dat niet. We willen ons niet voordoen als zedenpredikers, maar we achten het wel onze plicht om op misstanden te wijzen. vandaan, dus van U. Over 1981 zal de bijdrage per voertuig ongeveer 10,bedragen. Dus U, die niet doorrijdt na een botsing die niemand gezien heeft, (want dat doet u toch niet? Zeg, dat ehdoet u toch niet?) U betaalt dus 10,per voertuig voor degenen die dat wel doen. Hoe meer doorrijders, hoe meer u dat gaat kosten. In 1979 had het Waar borgfonds al 48 mensen in dienst. D.w. z. dat 48 mensen zich daar hele dagen bezig houden met de afwik keling van schadegevallen die in feite bij een verzekeringsmaatschappij thuishoren. Als u bedenkt dat uw ei gen onderlinge 22 mensen in dienst heeft en jaarlijks zo'n 14.000 schade gevallen te verwerken krijgt, dan heeft u enig idee van de omvang van het kwaad. Visscher. j L. In ons vorige artikel "O.V.M. START MET EIGEN BRANDVERZEKERING" zijn enkele storende zetfouten geslopen, vooral met het en %o teken heeft de zetter dui delijk moeite gehad. Onderstaand zullen we nog even de juiste gegevens vermel den. OPSTALVERZEKERING (woonhuis) Eigen risiko bij stormschade .150,— per schadegeval. PREMIES Opstal 0,65%o oftewel 0,65 per 1.000,— verzekerd be drag Opstal inkl. glas 0,90%o oftewel per 1.000,— verzekerd bedrag INBOEDELVERZEKERING Eigen risiko l%o van de verzekerde som met een minimum van .75,- per schadegeval. PREMIES Inboedel l,50%o oftewel 1,50 per .1000,— verzekerd be drag Inboedel inkl. glas 2,25%o oftewel 2.25%o per .1000,- verzekerd bedrag. MINIMUM PREMIES De minimum premie per polis bedraagt .35,— De minimum premie voor de glasdekking bedraagt .30,— U ziet dat er nogal wat zetfoutjes in het vorige artikel zijn geslopen. Ui it de vele reakties die wij op ons vorige artikel mochten ontvangen is ons gebleken dat vele leden denken dat ze elk jaar hun oude brandverze kering kunnen opzeggen. Wij willen u er hierbij even op attenderen dat de polissen voor brandverzekering meestal 5- of 10-jarige kontrakten zijn. Deze kontrakten kunt u alleen beëindigen aan het einde van de kon- traktsperiode of tussentijds bij een premieverhoging. Als uw verzekering pas over een aantal jaren afloopt dan kunt u wel reeds nu een aanvraag indienen bij ons met een opzegging voor uw oude verzekering. Wij zorgen dan dat uw oude verzekering t.z.t. wordt opge zegd en dat de verzekering bij ons ingaat op de datum dat de oude ver zekering afloopt. Wij nemen dan tegen de ingangsda tum van de verzekering kontakt met u op om het juiste verzekerde bedrag te bepalen. Dus ook al loopt uw ver zekering pas over enkele jaren af bij uw huidige maatschappij dan kunt u nu reeds een aanvraag indienen. Neem dus kontakt op met ons of uw vertegenwoordiger zodat wij alles voor u kunnen verzorgen. Fluit 'e leden die nog een bromfiets verzekering elders hebben lopen willen we er even op attenderen dat de premies van de partikuliere maatschappijen in de meeste geval len dit jaar verhoogd zullen worden. U weet dat u bij een premieverho ging de verzekering kunt opzeggen. U dient in de meeste gevallen wel binnen 14 dagen nadat u bericht hebt pntvengen van de premie-verhoging de verzekering op te zeggen. Als u tientallen guldens wilt verdienen zeg dan uw oude verzekering op bij een premieverhoging en breng uw bromfiets bij ons onder. Onze premie voor een W.A.-brom- fietsverzekering bedraagt .54,— .5,— (kosten) .59,— per jaar. Wilt u de bromfiets W.A. -I- kasko (is zgn. All Risks) verzekeren dan komt er nog .7,— per .100,- nieuw- waarde bij. Dus een bromfiets van .2.000,— All Risks verzekeren kost bij ons .59,— (7 x .20,— .140,- 1.99,- Dus let op en doe uw voordeel! ok de leden die nog een A.V.P. elders hebben lopen staat dit jaar een premieverhoging te wachten. Ook hier geldt dat u de verzekering bij een premieverhoging kunt opzeggen. Wel dient u dan binnen 14 dagen fiadat u bericht hebt ontvangen van de verhoging de verzekering op te zeggen. De meeste A.V.P.-kontrak- ten lopen 10 jaar, maar bij een pre mieverhoging kunt u deze kontrak ten tussentijds beëindigen. Dus let erop anders zit u er weer voor de resterende periode van het 10-jarig kontrakt aan vast. Onze premie voor een A.V.P. bedraagt 40,— per jaar bij een dekking van .1.000.000,— per gebeurtenis. Doe ook hier u voordeel mee! Zoals u in de dagbladen hebt kunnen lezen is de premie voor de vrijwillige ziekenfondsverzekering per 1-1-1981 flink verhoogd. Per 1-1-1981 bedraagt de premie 1.53,— per persoon per maand. Dus voor twee personen bent u 306,— per maand oftewel 3.682,— per jaar kwijt. U weet dat u via ons bij de Onderlinge Ziekte kostenververzekeringsmaatschappij Zuid en Noord, afgekort Z.H.V. ook uw ziektekosten kunt verzekeren. Bij de Z.H.V. hebt u vele keuzemoge lijkheden. Wanneer u momenteel vrijwillig bent verzekerd bij het Ziekenfonds dan kan een verzekering bij de Z.H.V. voor u zeer interessant zijn. In be paalde gevallen zal de premie aan zienlijk lager zijn dan de premie die u bij het Ziekenfonds moet betalen. Neem even de moeite en bel ons of uw vertegenwoordiger om u uitvoerig te laten voorlichten omtrent de moge lijkheden bij de Z.H.V., het kan u honderden guldens besparen. Fluit

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1981 | | pagina 6