ÏTTTT T, Een bezoek aan de Boerderij van mijnheer Appel. De boer op. paardje tfeire 0p de fiets naar boer to Van Dijke T II IIJJ j T-rrrrm Soa dt ft n «Je, ÖLi- JKw£ 24.11.80. zijn we naar Appel geweest. We waren er rond kwart over een. Hij gaf eerst de Meester een hand. Toen begon hij te vertellen over de Boerderij. Dat hij 120 jaar oud was. Hij zei lopen jullie een eindje mee. Daar zagen we een steen hij veegde hem een beetje af en je zag dat er 1860 op stond. Toen liet hij tarwe zien en dat het goeie tarwe was ver telde hij ook. Hij liet ook de zaaima- chine zien voor tarwe en gerst. Je zag ook de bietenzaaier. En ook nog een aardappelpootmachine. Toen gingen we naar de sproeimachine. Daar stond een traktor tussen anders deed hij het niet. Toen gingen we naar de Ford 7700 met den wentelploeg. De meester vroeg hoe het werkte. Me neer Appel stapte op de traktor en startte hem. Hij liet hem een keer wentelen. Toen kwam hij eraf en hij zei: "Door deze leiding gaat olie en door de andere terug." Hij vertelde dat over ogeveer twee weken een man kwam voor een Bodemmonster. Die onderzoeken het en kijken hoe veel kunstmest er nodig is. Toen hij dat verteld had gingen we naar de loods waar de combine stond. Hij vertelde hoe het werkte hij deed een paar klepjes open en liet zien hoe het werkte toen hij dat verteld had gin gen we naar de aardappelrooier. Hij nam twee rijtjes tegelijk mee hij ver telde ook hoe een transporteur werkte. Toen gingen we naar de bo ten van Henk z'n Vader en van Max la Grand en van meneer Appel zelf het waren alledrie mooie boten. Er stond ook nog een stortbak toen hadden we alles bekeken. Toen moesten we groepjes maken met zijn tweën of met zijn Drieën. Voor een tekening ik was samen met piet en we hebben de cultivater getekend. Toen iedereen zo'n beetje klaar was gingen we terug naar school maar eerst be dankten we meneer Appel voor de gezelligheid. Hij zei dat hij eerst zelf op school kwam dat vond de meester wel goed. En toen gingen we terug naar school en daar hebben we de tekeningen uitgewerkt. En 26.11.80 heb ik dat in mijn opstelschrift ge schreven. Jan Op 't Hof "De Schans", Baarland N\AcHiNE Heuic- 0/-5.Dt üdpj&i St. Philipsland Wij zijn met de klassen 5 en 6 naar boer Van Dijke geweest. Dat was op 24 november. We zijn gegaan op de fiets. We hebben een heleboel gezien. We hebben het eerst ploegen gezien. Het werd gedaan met een 3 scharploeg (wentel). Daarna hebben we gezien hoe wintertarwe werd gezaaid. We zijn ook naar de knolselderij geweest. Er was er één verrot door de vorst. We kregen allemaal een knolselderij mee naar huis een kleinte daan. We kregen er ook 2 mee voor op school. Een om in een bloempot te doen. En één om zo op te eten. We zijn daarna naar de suikerbieten geweest, Ze lagen allemaal op een hoop voor de suikerfabriek. We kregen ook een suikerbiet mee naar school om er suiker en stroop van te maken. Een paar kinderen hebben er één meegekregen voor hun hamster of paard. Maar nu ga ik stoppen hoor. Jeannette Duine, klas 6 O.L.S. De Luyster - Sint-Philipsland Robbert van den Boom, klas 4a "De Moolhoek", Kapelle. I Maandag 24 nov zijn we om half elf met de fietsen naar de boer geweest we hebben 20 min gefietst. Toen we aan kwamen stond hij al te wachten op ons. We hebben toen de fietsen in de sloot gelegd en zijn we gaan kijken wat hij aan doen was hij was bezig om wintertarwe te zaaien als hij een heel stuk gezaait heeft ging hij er met de ploeg over toen hij dat gedaan had stapte hij uit de trac tor en zei dit is het zaad hij zei ook nog dat je er niet aanmocht komen omdat het vergiftig is. Even later zijn we naar de suikerbieten gegaan die lagen allemaal op een hoop op het beton. Even later zijn we naar de knolselderij gegaan daar mochten we allemaal één van mee nemen. En we hebben een bevroren knolselderij gezien. Even later zijn we weer op de fiets naar huis gegaan. Jaap Wagemaker, klas 5 St. Philipsland, O.L.S. De Luyster 13

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1981 | | pagina 13