a. De Boer op. 5 De gekke boerderij Voor de 2e maal de boer op. Op de boerderij De boer op. m QrjelU- Cfcije frtns UilleU QWxandersdxdt Te Sink LoUr* De boer op zien jullie die bovenste slang? Daar gaat de lucht door. De lucht pompt de melk, door die slang. Toen kwam boerin er. Met chokolademelk die wij erg lekker vonden. De boerin zei: "Als jullie even om lopen dan zie je de boer gras aan het snijden". Wij als een gek er op af. En ja hoor, daar was de boer. Met een gek ding op de tractor. De boer was er mee bezig. We vroegen aan de boer wat is dat? Nou, een grassnijder. De boer deed voor hoe het ging. Toen vroeg hij:"Op wat voor een kracht gaat dit? ding". Weer aan het denken. Lucht druk, riep een jongen, nee, stroom. Nee, dit ding gaat op oliedruk. En dat is erg gevaarlijk, als in deze lei ding een gaatje zit en de olie spuit er uit, en het spuit op je gezicht, dan ga je dood. Kan je nagaan wat ik voor z.l.m VRIJDAG 9 JANUARI 1981 2e JAARGANG NO. 3 Kinderkrant We gingen om 8.45 weg naar de boerderij. Op de boerderij moesten we eerst op de boer wachten. Toen kwam de boer en toen gingen we de schuur in. De boer vertelde over de koeien, dat ze geen horens hadden, omdat ze anders de andere koeien kunnen beschadegen. Want de boer vindt het niet leuk als er een koe met een halve bil rond loopt. Toen zei de Boer: Wanneer is een kalf een koe? Wij wisten het niet. Maar toen zei de boer: "Weten jullie dat niet? Nou, als een kalf gekalfd heeft, is het een koe. Wij laten onze koeien al bij 2 jarige leeftijd bevruchten. Wij stonden een beetje raar te kijken. Maar to?n kwam de volgende vraag en die luidde: "Hoeveel eet een koe?" Nou, een goede koe eet 20 kilo mangels en 20 kilo hooi en 3 scheppen bikx. Dat vonden we ontzettend veel. Toen ging de boer naar het melklokaal. Onder weg vroeg een jongen uit de klas. Hoeveel melk geeft een koe? Een goede melkkoe die geeft 30 a 35 kilo melk, dus 7000 kilo in een jaar. In het melklokaal mochten we in de melktank kijken. Toen zei een jon gen "Waar zijn al die slangen voor?" Nou, dat is de melkmachine. Jongens lucht melk een geluk ik heb gehad. Ik was aan het gras snijden en plots er een straal uit. Het kwam op mijn hand. Ik mijn hand afbinden en naar de boerderij. Ze vroeg op de boerderij of ik in mijn gezicht had gekregen, nee zei ik. Na een poosje zijn we we weg gegaan. We hebben veel lol gehad. Henk, Toorenvliedtschool, Middel burg. 10 december gingen we voor de 2e maal naar boer Wondergem. Deze keer zouden we de aandacht vestigen op de koeien. Die staan reeds in de stal te overwinteren. Eerst gingen we naar de hooischuur waar we blaadjes kregen waarop 2 halve koeien waren getekend, maar zonder.de vlekken (de bedoeling was die erop te teke nen). Toen gingen we naar de stal. Er zijn 24 runderen en 26 kinderen dus een paar kinderen moesten hetzelfde rund tekenen. Ik vond het erg moei lijk want die van mij stond tegen een houten muur. Toen we klaar waren kregen we hete chocolademelk. Die was heerlijk, maar heet!! De vragen werden op het laatst ge steld. En om 12 uur reden we op onze fietsen naar huis., ik mag wel zeggen dat ik het hardstikke leuk vond! Leontine Tromp klas 5/6 Dependan ce van de Pieterlouwerseschool Oost-Souburg. Robbic ?ii School voor Praktische Vorming MitMelburg Er was eens een gekke boerderij. Daar legde inplaats van de kip de haan een ei. En de koe dronk uit een glas. En de boer at van het gras. De boerin die stond op stal. En de kippen speelden voetbal. Maar wat het aller gekste was. Het paard dorste het vlas. Het geitje schoor ik het schaap. Maar daarna viel hij in slaap. De muis knaagde op z'n gemak. Aan een volle meelzak. En het gras dat was er geel Maar elk sprietje was nog heel. Er was ook nog een pauw. Die zijn staartveren waren rood in plaats van blauw. Kom maar kijken kom maar gauw. Evalien Wielemaker Prins Willem Alexanderschool te Sint Laurens. Klas 5. Op de boerderij hebben we op de hooizolder ge speeld en toen gingen we naar het kalfje kijken dat zat vast aan een touw en toen ging het kalfje melk- drinken en toen gingen we naar de koeien kijken en één koe kreeg een babykalfje en toen was het kalfje nat en toen waren de meneeren en de kinderen weg toen gingen we met één paar kinderen uit de tweede klas en een paar uit de eerste klas gingen we op de hooizolder een hut maken, we stapelden de hooibalen op en toen gingen we naar beneden en toen gingen we in de kring zitten en toen gingen we chocolademelk drinken en toen de meneeren koffie drinken en toen we klaar waren toen gingen we naar de koe kijken die een kind kreeg en toen ging dat jong en toen was de koe uit de buik van de moeder toen werd het kalfje in de stal gezet en toen gingen de kinderen naar het kalfje kijken en toen was het helemaal nat en toen hebben we de boer zijn land gezien en toen gingen we weer met de bus weg naar school en van school naar huis en nu weet ik niks meer. Annie School voor Praktische Vorming Middelburg f~~i ~~r~ we gingen naar een boer in grijpskerk ton liepen er een paar jongs het erf op en daar zach ik meneer Bierens in de stal we gingen door de stal heen en daar zach ik kalf in een hoek dat was een leuk gezicht en ton gingen we in een kring zitten en een paar vraag stellen ton liepen we de trap op en was de hooizolder op en ton gingen we spe len op de hooizolder er is ook een kalf geboren dat was leuk om te zien en de hond liep er achter aan en de boer heeft ook zijn land laate zien en ton gingen we "weer de stal in en het was warm in de stal en ook mooi in de stal en gingen we weer in een kring zitten en ton kreeg we koffie en ook sjokomelk en koek en een mooje drop. Jan de Nooijer School voor Praktische Vorming Middelburg We zijn naar de stallen ge weest. Het was één en al beest. We hebben allemaal een koe geschetst. We deden het op ons best. Ik vond het erg gezellig in de stal. Sommige koeien deden erg mal. We kregen een warme kop chocolademelk. Want, melk is goed voor elk. Lianne Mannaart Pieter Louwerse School (Dependance) Oost-Souburg. 1. si. >1. kI. .IA 4^ 4^ 4^ 4^ 4^ 4!^ 4!^ 4!^ 4!^ 4&A 4IJ 4^# 4!^ 4 •1' 'l' "I* ^p »p ^p »p ^p ^^1 ^P ^P ^P We zijn naar de boerderij geweest in koudekerke. We keken eerst in de stal daar zagen we koeien en paarden en twee kleine kalfjes. De boer gaf de kaffjes melk. Er stonden allemaa 1 werktuigen die de boer gebruikt op het land. Er was ook nog een hooizolder maar daar mogten we niet kommen. Toen gin gen we kijken naar paarden die in de wei stonden. Toen gingen we naar een ruwine we gingen er in het was daar heel donker. Toen ginnen we trug naar de stal daar kregen we li monade en een koekje van de boerin Toen kregen we een blad met vragen die moesten we beantwoorden. Daar waren we lang mee bezig. Er waren ook nog kipen die waren schuw. We mochten ook nog paardrijden. Irene Snijders, klas 4, De Blijeburch, Mid delburg. 11

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1981 | | pagina 11