ZITDAGEN 9! gropatax veiligheid! Radio/TV Agenda Z.L.M. Afdelingen Kring Noord Beveland der Z.L.M. Zeeuwse spuitdag z.l.m. Elkeen moet op zijn tellen passen, zodat geen ongeval hem kan verrassen. Kring Tholen en St. Philipsland. «|c************5i<> 3 CJO West Zeeuws Vlaanderen Prof. Kriellaars Ridder Nederlandse Leeuw In verband met de Kerstdagen zal het Z.L.M. Land- en Tuinbouwblad van 26 december komen te vervallen. Ver. voor Bedrijfsvoorlichting West-Zuid-Beveland "Het nut en de mogelijkheden van zoet water" te Tilburg Ir. J.A. van den Berg tuinbouwkonsulent Ir. H.J. DE BRUIN VOLGT Dr. N. VAN TIEL OP J. v.d. Veen voorzitter NCBTB. Extra algemene ledenvergadering O.V.M. •fitw Oftgei 22 DEC. AFD. VEERE E.O. Gezinsavond om 19.30 uur in het verenigingsgebouw te Vrouwenpol der. Mevr. C.J. van Maldegem-Mar- kusse en de heer A.W. de Landgraaf zullen spreken over sociaal-ekono- mlische aktualiteiten. 22 DEC. AFD. BIERVLIET Jaarvergadering om 19.30 uur in zaal "Willem Beukelszn" te Biervliet. Een medewerker van het Waterschap zal komen spreken over de waterhuis houding rondom Biervliet. Natuur lijk zijn ook de echtgenotes deze avond welkom. 16 JAN. AFD. CADZAND Algemene vergadering om 14.30 uur in hotel "Du Commerce" te Cad- zand. De heer A.J.G. Doeleman zal een inleiding houden over het on dernemerschap in de jaren '80 waar na de heer J. van Wijck, s.e.v.-er bij de Z.L.M. sociaal ekonomische ak tualiteiten aan de orde zal stellen. In het avondprogramma "Prof. Sar- Kog" uit Ecklo. 23 JAN. AFD. RETRANCHEMENT Algemene vergadering om 16.30 uur in hotel "Le Hollandais" te Retran- chement. De heer Th.A.M. Roelans, dir. AROLIN te Koewacht zal een lezing houden en een film tonen met als onderwerp "Van vlas tot linnen" en 's avonds zal de heer C. Riemslag te Biervliet een inleiding houden met als titel: "Alles wat leeft en bloeit in Zeeuws-Vlaanderen". Algemene ledenvergadering op 9 ja nuari a.s. om 14.00 uur in dorpshuis "De Pompweie" te Kortgene. Agenda: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken en mededelin gen. 4. Rondvraag. 5. Inleiding door de heer J.D. Leeuwma, voorzitter van de Groninger Maatschappij van Landbouw, over het onderwerp: "Beschouwingen n.a.v. het huidige landbouwbeleid. 6. Gedachtenwis- seling. 7. Sluiting. De Zeeuwse spuitdag zal dit seizoen plaatsvinden op vrijdag 9 januari in "De Prins van Oranje" te Goes. Aanvang 10.00 uur. 's Morgens zal de heer dr. Ir. J. C.A. Barël een inleiding houden over de diverse aktualiteiten en 's middags zullen de ziekten, pla gen en onkruiden in bieten worden behandeld met medewerking van het I.R.S. te Bergen op Zoom. Land- en tuinbouwblad Officieel orgaan van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij Grote Markt 28. 4461 AJ Postbus 46, 4460 BA Goes (01100-21010) Stationslaan 4, 4761 BG Postbus 17, 4760 AA Zevenbergen (01680-23730) Redaktie: Mr. J. Oggel. hoofdredaktie. tel. huis 01100-20228 J. Wierenga. eindredaktie, tel. huis 01155- 3585 Marijke Schipper-de Ruijter red-assistente. Secretariaat ZLM - Goes, tel. 01100-21010-m. 12 Technische verzorging, adverten tie-exploitatie en administratie over advertenties: DRUKKERIJ VINK BV Nassaustraat 1 4571 BK Axel Postbus 16 4570 AA Axel Postgiro 2069912 Tel. 01155-2020 Telecopier 2951 Telex 55230 c'/VU'w V>?" De kring Tholen en St. Philipsland organiseert i.s.m. de Ver. voor Be drijfsvoorlichting en het C.A.R. een studiedag over "TEELT, AFZET EN KWALITEIT VAN WINTERTARWE". Op woensdag 7 januari a.s. in d'Haestinge te St. Maartensdijk. Na de opening om 9.45 uur volgt om ongeveer 10.00 uur de inleiding van de heer dr.ir. A. Darwinkel, mede werker van het P.A.G.V. over welke maatregelen men kan toepassen om de opbrengsten van wintertarwe te verhogen. Daarna houdt de heer M. den Boer, medewerkers bij het konsulentschap Plantenziekten en Onkruidbestrij- ding in de landbouw te Wageningen een inleiding over welke gewasbe schermingsmiddelen op granen noodzakelijk zijn om het hoogste saldo te kunnen behalen. De laatste inleiding voor de. middagpauze zal worden gehouden door - de heer J.Glotbach, hoofd afd. Onverwerkte produkten op het produktschap»voor granen, zaden en peulvruchten te Den Haag, over afzet en prijsvor ming van de inlandse granen. In de middagpauze kan men deelnemen aan de gezamenlijke lunch (opgave voor deelname bij binnenkomst, kosten 8,50 p.p.). Na de middag pauze kan men in groepen deelne men aan de diskussie. Daarna een forumdiskussie o.l.v. M.C.J. Kosten te Tholen. Om ±15.45 zal Ir. M. Sanders, H.I.D. Prov. direktie voor Bedrijfsontwikkeling in Zeeland een samenvatting geven, waarna de ver gadering zal worden gesloten. Na de ledenraadsvergadering zijn van de afdelingen nog twee leden van verdienste bin- nengekomen. Zij zijn inmid- jfc dels als zodanig aangenomen. 4f» Zij zijn: de heer A. de Smit, Mosterdweg 1, Oostburg en P. Schout, Valkenisseweg 47, Biggekerke. Bijeenkomst op 30 december a.s. om 19.30 uur in "'t ontspanningsge bouw", Rosemarijnstraat te IJzen- dijke. De heren Cl. van 't Westeinde en J. Fremouw zullen ons aan de hand van een Film en dia's een uiteenzet ting geven over het land Brazilië dat zij enkele jaren geleden hebben be zocht. Om de organisatiekosten be perkt te houden is er een entree van 2,50. Ieder krijgt koffie uit de der de wereld en broodjes. Dinsdag 23 december a.s. Hilversum II (402 m.) van 12.16-12.26 uur. Di- rekte verkoop van aardappelen aan de konsument. Een vraaggesprek met G.C. de Graaf. 25 december geen uitzending. De voorzitter van de Noord-Brabant se Christelijke Boerenbond prof.dr. E.W.J. Kriellaars, is benoemd tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. De bij deze onderscheiding behorende versierselen werden hem tijdens de algemene vergadering van de NCB, 11 december j.l. te Tilburg, uitgereikt door de Minister van Landbouw en Visserij ir. G. Braks. 14 jan. '81 - Ledenvergadering in het Dorpshuis te 's-Gravenpolder, aan vang: 13.30 uur. Onderwerp: Resul taten van de proefvelden 1980 op Rusthoeve. 16 febr. '81 - Jaarvergadering in de Jeugdhoeve te 's-Heerenhoek, aan vang 13.30 uur. Spreker: Dr. Ir. Barèl. Onderwerp: Economie van de gewasbescherming en onkruidbe- strijding. Voorlichtingsbijeenkomst Oost ZMid-Beveland Het kringbestuur der Z.L.M. van de kring Oost Zuid-Beveland nodigt u, mede namens de kringbesturen van C.B.T.B. en N.C.B. en het afdelings bestuur Oost Zuid-Beveland van de N.F.O., uit tot het bijwonen van een voorlichtingsbijeenkomst, te houden op woensdag 14 januari om 19.30 uur in het Kultureel Centrum te Krab- bendijke. Onderwerp: "Het nut en de moge lijkheden van zoet water uit het nieuw te vormen zoommeer". Sprekers: De heer Noteboom als specialist Bodem en Bemesting R.T.C. (fruitteelt), de heer Busser, werkzaam bij de Dienst Landinrichting (akkerbouw) en de heer De Bokse van de Deltadienst Rijkswaterstaat. ACCOUNTANTSUNIE (BOEKHOUDBURO) DER Z.L.M TEL. 01100- 15710 (Goes) 01180 - 11451 (Middelburg) 01640 - 43350 (Bergen op Zoom) ZITDAGEN ACCOUNTANTSUNIE Z.L.M. De zitdagen Kortgene van donderdag 25 december en Fijnaart van vrijdag 26 december komen te vervallen. Onze kantoren zijn op woensdag 24 december 1980 na 12.00 uur gesloten en op 2 januari de gehele dag gesloten. Landbouwhuis - Grote Markt 28 - Goes Dinsdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur, de heer van Nispen. Landbouwhuis - Stationslaan 4 - Zevenbergen Donderdagmorgen van 9.00 tot 12.00 uur de heer J. Vroegop. Voor afspraken met de heren van Es en Zuidweg gelieve u tevorei. telefonisch kontakt op te nemen. In 1963 trad hij in dienst bij het Konsulentschap in Algemene Dienst voor Bodemaangelegenheden in de Tuinbouw te Wageningen. Met de benoeming van de heer Van den Berg zal worden voorzien in de opvolging van ir. R. Woudstra, die onlangs een funktie heeft aanvaard bij de direktie Akker- en Tuinbouw van het ministerie van landbouw en visserij te Den Haag. Het ligt in het voornemen ir. J.A. van den Berg met ingang van 1 februari 1981 te benoemen tot Konsulent voor de Tuinbouw te Tilburg. De heer Van den Berg, geboren 12 juni 1938, studeerde in 1962 af aan de Landbouwhogeschool te Wage ningen. Directeur Plantenziektenkundige Dienst Met ingang van 1 april 1981 zal dr. N. van Tiel (63) directeur van de Plantenziektenkundige Dienst te Wageningen, uit zijn functie terug treden en naar verwachting worden benoemd tot raadsadviseur bij het departement van landbouw en vis serij. Het ligt in het voornemen, ir. H.J. de Bruin, die als adjunct-, tevens plaatsvervangend, directeur reeds deel uitmaakt van de directie van deze dienst, met ingang van die da tum te benoemen tot directeur van de Plantenziektenkundige Dienst. Reeds tijdens zijn studie werkte ir. De Bruin bij de Plantenziektenkun dige Dienst als student-assistent en later als ingenieur (1950-1953). In 1953 werd hij benoemd tot adjunct consulent bij het Consulentschap voor de Plantenziektenen Onkruid- bestrijding in de Akkerbouw. In 1954 volgde zijn benoeming tot Rijks- landbouwconsulent bij datzelfde consulentschap. In 1967 werd hij in zijn huidige functie van adjunct-, te vens plaatsvervangend, directeur bij de Plantenziektenkundige dienst be noemd. Sedert 1970 is ir. De Bruin o.m. voorzitter van de Nederlandse Alge mene Keuringdienst voor Zaaizaad en Pootgoed van Landbouwgewas sen te. Wageningen. Met ingang van 1 januari 1981 zal de huidige voorzitter van de NCBTB drs. P. Bukman het voorzitterschap van deze organisatie overdragen aan zijn opvolger Jaap v.d. Veen, thans algemeen secretaris van de NCBTB. Bij de stemming over de opvolging wist van der Veen 144 stemmen achter zich te krijgen terwijl tegen kandidaat W. Oosterhuis 70 stem men wist te verwerven. De heer P. Bukman is zoals bekend voorzitter geworden van het CDA. Op 22 december 1980 om 14.00 uur zal in de bestuurskamer van de 0.V.M. der Z.L.M., Frans den Hol landerlaan 10 te Goes een extra al gemene ledenvergadering plaatsvin den. Agenda: 1. Opening. 2. Aanvulling reglement. Bij de uitsluitingen in artikel 24 onder punt 7 een lid c. toevoegen t.w. "de wettelijk voorgeschreven leeftijd voor het besturen van het betreffende motorvoertuig nog niet is bereikt" 3. Rondvraag. 4. Sluiting. Toelichting. Op onverklaarbare wijze is bij het drukken van het gewijzigde reglement op 24 au gustus 1978 deze uitsluitingsbe paling weggevallen. Voornoemde aanvulling is derhalve een for mele zaak, die overigens over eenkomstig artikel 3 van de sta tuten op deze wijze kenbaar moet worden gemaakt. 2

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1980 | | pagina 2