NAAR DE BOER Boer Marinissen OP 1 OKTOBER. DE BOER OP! Scholenprojekt op "De Heen" Robert Daar gingen we dan. Op de fiets naar Janse. We kwamen daar aan en we werden hartelijk ontvangen met een ijslolly. Wij gingen op een heuveltje van kluiten staan. Twee tractors waren druk aan het werk. Een DEUTS en een Internationaal traktor. Zij waren het mais aan het op ruimen. De ene had een grijper. Telkens kwamen er nieuwe wagens van het land met mais en gingen zij bij de tracktors lossen, toen gingen we weer terug. Het was een leuke morgen geweest. Jan Roeleveld Petrus Immensschool - Middelburg-Z. Vrijdagmiddag 3 oktober gingen mevr. Overbeeke en ik naar de ba sisschool "De Nieuwe Veste" in Steenbergen om de leerlingen van de 5e en 6e klas, totaal 49 in getal, iets te vertellen over het leven en werken van de boeren en boerinnen. Dit be zoek was bedoeld als kennismaking met onze toekomstige vriendjes en vriendinnetjes. Mevr. Overbeeke zou de afdeling landbouw nemen en ikzelf de afde ling vee. Mevr. Overbeeke, gewa pend met een grote tas vol gedroogde granen, 'n maiskolf, 'n suikerbiet en uien en ik met de schapenhond "Frida" die deftig vóór de klas mocht zitten op een stoel. Tijdens ons praatje kwamen de vra gen los en we beloofden de kinderen dat ze gauw eens naar "De Heen" mochten komen. Als het nu droog blijft dan ligt het in de bedoeling dat ze naar het bieten rooien komen kijken, bij de schapen (met ram) een kijkje nemen en dan in de schuren waar bij ons tarwe, aard appels, uien en veevoer voor de a.s. winter worden bewaard. Op het schoolplein is een bak ge maakt (5 Vi x 3 meter) van bielzen met goede grond erin. Dit is het "land" voor de kinderen, die dan iedere dag de groei van hun produk- ten kunnen volgen. Ze gaan daar acht "gewassen" zaaien; tarwe, gerst, haver, suikerbieten, mais, uien, blauwmaanzaad en aardappels po ten. Hun enthousastme is groot, ze ker ook van de kant van de leer krachten. De kinderen hebben al een boek gekregen, waarin ze van alles en nog wat kunnen optekenen over dit projekt. Wij, van onze kant, zul len proberen de kinderen iets waar devols mee te geven voor hun latere leven. S. de Neve-Timmers, de Heen. In de boomgaart dinsdag gingen we naar de boom gaard. weet je wat we daar heben gedaan, met de treker door de boomgaard, apel geplukt en we hebben ook nog gezien een masjiene die deet alles sorteerde. We hebben bramen gezien heel leuk. Mare klas 2 dinsdag gingen we naar de boom gaard. van mingkaa. weet je wat we daar hebben gezien wet je wat? apels en peren en braamen en de boomgaard was zo groot dat ik de apells en peeren en braamen niet zoo gau kon telen en we zaaten op de tracker en we zaaten op kisten en nu is het uit dag. henriette klas 2 In de boomgaard klas 2 Griffioenschool Middelburg We gingen op de fiets naar de boer. Het was niet zo ver rijden. Er gingen een paar leidsters mee. En toen kwamen we op de boerderij! We kregen cake. De meester ging met de leidsters koffie drinken. Wij gingen een beetje rondneuzen. Ze waren net een kar aan het maken. Toen kwam de meester en de boer. We gingen naar de schuur van de koeien. Er waren ook kalfjes geboren. Er waren er ook nog bloederig. De boer vertelde dat een koe wel 80 kg per dag eet. De boer had veel koeien; hij had er wel honderd. Er waren een paar koeien losgebro ken. De boer ging ze gauw halen. Toen stonden we voor een hele lange kuil. De boer zei dat er wel eens een stier in geweest is. De boer is toen in een ton gegaan en heeft een tou om zijn kop gedaan, en zo hebben ze hem met de trekken uitgehaald. De koeien moesten gemolken wor den. Ze werden door de honden bij elkaar gedreven. Toen gingen ze in de melkkamer; daar werden ze ge molken. Marco van Pagee De kopij voor de volgende kinderkrant die zal verschij- nen op vrijdag 9 januari moet J maandag 22 december binnen J zijn bij Lianne Akkermans. Meneer Matthijsse is een middag geweest. Omdat wij vragen aan me neer Matthijsse hadden gesteld. Hij vertelde wat voor en hoeveel soorten appels hij had. Dat waren zoals Gol den-Delicious, James Grieve en Goudreinette en Cox's. En hij ging nog drie soorten bomen planten. Eén daarvan isAlkmene. Hij had vragen beantwoord dat heb ik al verteld. Zo n vraag met antwoord waren soms hetzelfde. Nu zeg ik een paar vragen met antwoord. Waar is de veiling? In Goes. Hoe het de bomen die als wind scherm diende? Elzen/populieren en wilgen. Dat waren een paar vra gen. Meneer Matthijsse had ook een pot entwas meegenomen waar hij ent- was in liet smelten. We hebben ook nog dia's gedraait over zijn familie en boomgaard. Hij had ook een fo toalbum meegenomen, die wij mochten lenen. Het waren erg leuke foto's. Niels van klaveren klas 4 Basiskwarteier Middelburg Nou dat was leuk we zijn voor het eerst bij een boer geweest die ons van alles vertelde en wat hij zijn dage lijkse leven doet op De Boerderij, het was boer Marinissen hij woont bij biggekerke hij heeft 34 koeien, 1 po ny, 1 geit. Zijn koeien waren groot en breed en een paar van hem moesten kalveren er was al een jong kalvje geboren die konden we aaien het jong was 30 uur oud dat was wel leuk ja toen daarna keken we naar de koeien en waren kleine en groote toen mochten we ze voeren met bie ten en toen kregen we wat te drinken het was lekkere koeiemelk met cho colade poeder nou dat was lekker met een koek nou toen zagen we nog poesjes zeker 5 dat was leuk en boer marinissen wist heel veel over de boerderij hij vertelde veel dingen die velen nog niet wisten hij vertelden ook dat er veel te doen is op een boerderij, koeien verzorgen en an dere dieren, voor het land zorgen eten voor dieren melken en noem .maar op er is zo veel te doen dat je de hele dag bezig bent tenzij je een paar sterke mensen in dienst neemt, maar ja de schuur was van 1820 en het huis was van 1955 we mochten op de pony rijden van zijn zoontje dus wij op het ponytje en we hebben veel gelachen zeker toen er iemand af viel dus daarom pakte de boer marinissen de teugels en toen gingen we nog wat rijden daarna zagen we dat de koeien werden geschoren omdat er anders stof in hun haren komen en dan worden ze ziek en het is daar erg warm in de stal ik vind dat erg slim van boer marinissen ja we kregen ook nog een voederbiet en een sui kerbiet we kregen ook was koeie melk mee chocalde melk en een koekje en een beetje koeie haren van het scheren nou dat was ons dagje wel hoor Bij boer marinissen. Van marleen Stevense Toorenvliedtschool Middelburg Petrus Inr*ensschooi Middelburg Een deurtje al je die openmaakt staat er een spiritusbrandertje. Dit iszo'n entwas potje. Dit is zo'n brok entwas die je in het potje laat smelten. 14

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1980 | | pagina 14