De boerderij Een bezoekje aan de boerderij De boer op ZIM De boer op ivvv <-* - ri De boer op We gingen naar de boerderij. Om 1 3 uur vertrokken we. Toen we aankwamen gingen we eerst naar de koeiestallen, toen gingen we naar de varkens. De varkens waren op grootte gesorteerd, we gin gen een deur door en toen kwamen we bij bergen gerstestrobalen en daar mochten we op. We mochten ook op de Volvo BM trekker zitten. Er was ook een fiat trekker en die deed het niet. Je mocht er ook op staan en overal aan gaan hangen want die moest gesloopt. Toen gingen we in de weide. Daar waren ook koeien. Toen gingen we naar het maisveld. Ik heb daar 4 hele maiskolven gevonden. Er waren ook konij nen. Ik mocht er eentje vasthouden. We kregen sinas met een chocolade koekje erbij. Toen gingen we naar huis na de boer bedankt te hebben. Het was een erg fijne dag. Einde. Hugo Lyppens St. Willibrordschool Terneuzen We zijn met onze hete klas naar de boerderij van meneer hansen geweest Ze zijn ons om kwart over negen op komen halen we zijn eerst naar het land gegaan en hebben aardappels mogen rapen toen ging het regenen, toen zijn we gaan schuilen boer Hansen zette de kar met aardappelen ook in de schuur en daarna zijn we naar de schuur gegaan waar ze de aardappelen in storten en daar stond een heel ingewikkeld ding dat ding is een lopende band, maar die kon alle kanten op draaien en toen hebben we wat gedronken jam er, dat het geen bier is, ma ja en mochten met de trekker mee rijden, en daarna zijn we naar school gegaan. Uit geschreven door Cor Fonteine en Jos v/d Berg VBO-afdeling ZIERIKZEE rutf -ofde 2i€nif2ec Donderdag 2 oktober zijn we naar een boerderij geweest. We moeten ook brood en drinken meenemen want we gingen daar ook eten. Na het eten gingen we naar bieten rooien kijken. Er waren ook hele grote schuren die zaten vol met aardappelen. De boer had ook een klein hondje. Dat heette Boefie. Hij had ook nog 2 schapen en een paar koeien. En 2 kinderen had hij ook nog. Er was ook nog een schuurtje dat noemden we een spookhius. toen we overal gekeken hadden kregen we ook nog olie bollen, toen we alles hadden gingen we naar huis en kregen nog een suikerbiet mee naar huis. Mirjam Hordijk, De Stelle, Terneuzen sft C CJ (TCWS"' s'Middags moesten we om 1 uur op school zijn. Er gingen drie moeders mee. Toen we weg gingen werden we in twee groepen gesplitst. Daarna begon de tocht naar Hoek op de fiets. We kwamen op de boerderij en de meneer zei dat we onze fietsen maar tegen de muur moesten zetten. Toen we dat gedaan hadden, werden we weer in twee groepen verdeeld. Nu de jongens bij elkaar en de meisjes bij elkaar. Eerst gingen we naar de kalkoenen kijken. Daarna gingen we de schuur in. In de schuur lag hooi, stro en aardappels. De boerin vertelde precies hoe alles ging. Daarna gingen we naar de kalfjes kijken. Dat was heel leuk om te zien. We kregen ook kalfjesvoer en koeienvoer. Er waren wel acht poezen, en er was ook nog een hond. Een tijdje later gingen we naar de biggetjes, en ook naar de varkens kijken. Het stonk daar wel, maar soms was het wel grappig om te zien. Daarna gingen we naar de tractor kijken. De zoon van de boer en de boerin gaf uitleg waar het allemaal voor diende. Toen mochten we een koe bladeren geven van de suikerbieten. We gingen daarna naar de schapen en de kippen kijken. We probeerden een schaap te pakken, maar dat lukte niet. Toen probeerden we een kip te pakken maar dat lukte ook niet. We gingen naar de konijnen kijken, dat was ook heel leuk. Op het allerlaatste gingen we naar de pony kijken. Naast het weiland van de pony, was het maisveld. De mais was al van het land af, maar soms was er toch nog wel wat te vinden. We gingen zoeken en vonden nog best veel. De pony lustte ook mais, dus gingen we ook mais aan de pony geven. Toen we eindelijk uitgeraapt waren, gingen we weer naar het erf. Wij waren al overal geweest, en de jongens nog niet. Toen mochten we overal kijken. De jongens waren ook uitgekeken, en toen- kregen we allemaal een glaasje limonade en een koekje. We gingen weg, maar kregen eerst nog allemaal een zak aardappels. Daarna gingen we weer terug naar huis. Het was dus een hele leuke middag geweest, op de boerderij. Jacqueline Vogels St. Willibrordschool Terneuzen We zijn met de hele klas naar de boer geweest in reuzenhoek. met de fiets toen we daar aan kwamen gingen we' eerst rondkijken, toen riep de boer ons, hij zij zijn jullie wel eenS vaker op de boerderij geWeest. toen zijde we ja en hij zij ook ik heb 3 koeien, 2 scapen en 2 poesjes en één hond. De boer kreeg van ons een tegeltje met "de stelle" er op. hij was er erg blij mee bedankt zij hij. toen ging hij nog over de boerderij vertellen en zij gaan jullie eens mee Toen kwamen we bij dichte emmers hij zei als jullie met eten klaar zijn mogen jullie raden wat er in zit. In de eerste zaten uien, de tweede aardap pelen, de derde gerst de vierde brui- nebonen. de vijfde rogge in de zesde erwten in de zevende tarwe in acht erwten en in negen graszaad. Toen we klaar waren gingen we machines bekijken toen zij hij dit is een tractor. Een tractor kost 40.000 gulden Er was ook een combine. En toen gin gen we naar buiten. We hebben uien geraapt en aardappelen en ook nog suikerbieten en suikerbietenzaad. Toen gingen we naar het land aan de overkant van de dijk. Daar waren ze bezig om bonen te dorsen. Masja Sutterland De Stelle Terneuzen 12

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1980 | | pagina 12