VERZEKERINGEN f. den hollanderln. 10 tel: OIIOO- 24000 Hebt U het ook zo druk? O Wageningenfonds wil werkloze ingenieurs aan tijdelijke arbeidsplaatsen helpen Omzetting van All-Risks in W.A. E V A D aar is dan de andere mens, die nooit geen tijd heeft en derhalve niet werkt. Uren, dagen, maanden, jaren glijden als zand door haar/zijn vin gers. Voor ze 't weten zijn zulke mensen oud. Tijd heeft voor hen geen betekenis. Ze weten er niets mee te beginnen. Daarom zijn ze er niet zuinig mee. Ze verspillen hun dagen met eindeloos uitdijende werkjes. Hun tempo is traag. Zo hebben ze steeds minder tijd voor iets wezenlijks. Gewoon uw tijd efficiënt benutten Dubbel tellen... Tijd Bromfietsverzekering Verkoop bromfiets en dezer dagen lazen wij weer een pracht verhaal over de mens, die het altijd maar druk heeft. Wij vonden het zo'n mooi verhaal en bovendien zo vol realiteit, dat wij enkele passages aan U door willen geven. Hoe meer iemand te doen heeft des te meer tijd heeft hij ter beschik king. In hun eivolle agenda weten een aantal mensen nog wel een gaatje te vinden. Voor een dringend geval, een ekstra vergadering, een onver wacht advies. Hun tijd is wel kostbaar maar ze weten er mee te woe keren. oor vrouwen geldt dit in kwa draat. Hoe groter hun gezin, des te gastvrijer hun huis. Alles kan. Ieder een is welkom. Gauw een ekstra cake bakken of een feestjurk voor dochter naaien vanwege een onverwachte uitnodiging. U kent ze vast wel in uw familie of uw omgeving. die het altijd druk hebben, nergens geen tijd voor kunnen vinden, van het kastje naar de muur lopen, vele zakdoeken nodig hebben om de transpiratie van het gezicht te vegen, nooit bijgewerkt zijn of anders ge zegd altijd achterstand hebben; dat die mensen gewoon zeer weinig nut tig werk verzetten en hun werk ab soluut niet kunnen organiseren. de Lange om bij voorbaat proberen een logisch lijkende verklaring te geven? Niemand heeft het zo druk als de medemens, die weinig of niets om handen heeft. Uiteraard is het erg zwart/wit gesteld. Waarom vinden wij dat verhaal nu zo mooi. Wel om dat wij er helemaal in geloven. Het is gewoon zo. Onze jarenlange ervaring heeft ons geleerd, dat die mensen, ltijd een maand achterstand hebben omdat het te druk is en dus in feite sprake is van een personeelste kort is een veel gehoorde dooddoe ner. De realiteit is, dat men eenvou dig geen kans ziet om die achterstand bij te werken. 't Is hetzelfde als diegene, die zijn loon per week ontvangt en altijd jaar in jaar uit voordat het weer betaal dag is tegen een lege geldbeurs (goed Nederlands zeggen de Belgen) lopen aan te kijken. Ontvangen zij hun loon per maand dan is het de laatste week van de maand hommeles. Als je daar privé mee sukkelt is het nog tot daaraan toe. In zakelijk of amb telijk verband wordt het veel beroer der, want daar kunnen anderen door gedupeerd worden. De vraag, die ons al jaren bezighoudt is: hoe komt het toch, dat er zoveel mensen zijn, die hun gemis van organisatie en wer kindelingstalenten maar buiten eta leren onder het mom, dat ze het zo druk hebben? Zouden zij in de me ning verkeren, dat hun verklaring als zoetekoek geslikt worden? Of zou den ze zich met hun eigen situatie niet helemaal happy voelen en daar- nze jarenlange observatie in aanmerking nemende houden wij het op het laatste. Wie geleerd heeft uit ieder uur van de dag 60 minuten te benutten, heeft er uiteindelijk, als hij/zij natelt, 120 ter beschikking (tellen dubbel). Natuurlijk is een mens, die zijn tijd nuttig gebruikt, 's avonds moe. Maar een grote filosoof heeft eens gezegd, dat "om 's nachts goed te kunnen slapen, men overdag goed wakker moet zijn". Wie hard werkt, krijgt er altijd nog werk bij en wie onver schillig met zijn tijd omspringt, wordt er door overwoekerd. Waarom dit verhaal in de verzekeringsrubriek moet? Wel, omdat ook in de verzekerings wereld nog al eens met de dooddoe ner gewerkt wordt "het is erg druk, er zijn er met vakantie en/of ziek". Dat wordt dan gesteld als U vraagt waar de polis blijft of de schadeuitkering. Begrijpt U. Maar ook onze lezers en lezeressen kunnen er zelf" wat aan hebben. Als van onze zijde b.v. wordt gevraagd waar de schadeaangifte blijft of andere noodzakelijke gege vens. En nu wachten wij op het eerste te lefoontje van één uwer, die ons komt mededelen net één onzer mede werksters of medewerkers aan de lijn te hebben gehad die vertelde dat de afwikkeling van de onderhavige kwestie was vertraagd als gevolg van drukte, ziekte of vakantie. Let op: drukte is een zeer lelijke ver momming voor heel veel leegloop. Tot de volgende keer (je In de maand oktober begint een aktie om een "Wageningenfonds" van de grond te helpen. Dit fonds wil door financiering van kortlopende onderzoekopdrachten werkloze landbouwkundige ("Wageningse") in genieurs tijdelijk aan werk helpen. De inkomsten zullen voornamelijk moeten komen van medewerkers van de Landbouwhogeschool, de Wageningse onderzoeksinstituten en afgestudeerde Wageningers. Aan hen wordt via een folder gevraagd vrijwillig een stukje inkomen in te leveren. Ondanks het feit dat academici al een bijdrage aan de loon matiging leverden, denken de initiatief-nemers dat velen wel een deel van hun inkomen dat niet direkt nodig is voor levensonderhoud en andere verplichtingen, willen aanwenden voor het helpen oplossen van knelpunten in het onderzoek. Het initiatief voor de oprichting van het Wageningenfonds is genomen door het Landbouwhogeschoolfonds in overleg met het Koninklijk Ge nootschap voor Landbouwweten schap en het Nederlands Instituut van Landbouwkundige Ingenieurs. Het ligt in de bedoeling dat de geld gevers vrijwillig, gedurende een pe riode die zij zelf bepalen, iets van hun inkomen afstaan. Het startkapi taal wordt verschaft door het LH- fonds. Het Wageningenfonds gaat de in komsten van een bepaald jaar zo mogelijk in datzelfde jaar nog beste den. Er wordt dus niet naar kapi taalsvorming gestreefd. Zo is een snelle en direkte besteding van de bijdragen verzekerd. Knelpunten De werkzoekende academici die door het fonds aan werk worden geholpen, helpen op hun beurt weer knelpunten in het wetenschappelijk onderzoek oplossen. Het gebeurt namelijk re gelmatig dat onderzoek niet afge maakt kan worden omdat het langer duurt dan gepland was. Het fonds kan ervoor zorgen dat het projekt afge maakt wordt en de onderzoeker niet de WW in hoeft. Een andere mogelijkheid is dat een werkzoekende die een idee heeft voor een onderzoek door het fonds geholpen wordt bij het vooronder zoek, zodat hij zijn idee uitgewerkt bij een instelling op tafel kan leggen. Maar ook instituten of vakgroepen die geen middelen hebben voor be paald kortlopend onderzoek kunnen bij het fonds aankloppen. Het fonds denkt alleen te kunnen helpen bij projekten die in drie tot twaalf maanden voltooid kunnen worden. Het Wageningenfonds heeft uiter aard alleen kans van slagen als zich voldoende deelnemers aanmelden. Om dat te bereiken wordt in oktober een aanbevelingscampagne gevoerd. Het is te verwachten dat de aanspra ken op het fonds de middelen zullen overtreffen. Er zal dan een keuze gemaakt moeten worden uit de aan gemelde projekten. Het bestuur van het LH-fonds zal daarvoor een pro- jektadvieskommissie samenstellen uit onder andere de begunstigers. (Geïnteresseerden kunnen hun bij dragen overmaken op giro 3957055 van het LH-fonds, Wageningen, on der vermelding "Wageningen fonds". Nadere informatie is te krijgen bij ir. H.J. van 't Klooster, direkteur KGvL/NILI, Stadsbrink 389, 6707 AC Wageningen, tel. 08370-83319.) Vóór 1 november a.s. Ieder jaar opnieuw waarschuwen wij onze leden, dat een om zetting van een All-Risksverzekering in uitsluitend een W.A.- verzekering vóór 1 november moet plaatsvinden. Om misver standen te voorkomen moet dat dan ook nog schriftelijk ge beuren. Ieder jaar wordt daar druk gebruik van gemaakt. Te druk, zouden wij willen zeggen. Wij krijgen namelijk verzoeken binnen om auto's van enkele jaren oud reeds om te zetten in W.A. en daar begrijpen we niets van! Immers, gezien onze bijzonder lage premies en daartegenover de steeds stijgende reparatiekosten, is het uit een oogpunt van risikodekking onverstandig een betrekkelijk jonge auto reeds uitsluitend W.A. te verzekeren. In de meeste gevallen is het netto verschil tussen de AU Risks- en de W.A.-premie enkele honderden guldens. U dient er wel rekening mee te houden dat u met alleen een W.A.-verzekering alle risiko's van schade aan uw eigen auto voor eigen rekening neemt. Ook dient u bij een W.A.-verzekering zelf te zorgen voor verhaal van de u toegebrachte schade op de tegenpartij. Voor enkele honderden guldens ekstra bent u van al deze risiko's af en hebt u de zekerheid dat u bij eventuele schade van ons een uitkering krijgt waarvoor u de auto kunt laten repareren of bij totall-loss een soortgelijke auto kunt terug kopen. Wij willen u derhalve dringend adviseren om uw autoverze kering niet te snel om te zetten in W.A., wanneer uw auto nog een redelijke waarde heeft laat het dan gewoon AII-Risks doorlopen. Het is aan de andere kant wel zo, dat zodra de dagwaarde van de auto onder de DUIZEND GULDEN komt te liggen het geen zin heeft de auto op All-Riskskondities verzekerd te houden. Wilt u exakt weten wat in uw geval het verschil in premie is tussen een AII-Risks en een W.A.-verzekering, neem dan even kontakt met uw vertegenwoordiger of met ons op. Onze leden die nog een bromfietsverzekering elders hebben lopen willen we hierbij even wijzen op de mogelijkheid om de bromfiets ook bij ons te verzekeren. Het premieverschil met andere maatschap pijen is namelijk aanzienlijk. Onze premies voor bromfietsen zijn: W.A. (ongeacht nieuwprijs) 54,— per jaar, voor een All-Risks- verzekering komt daar dan nog 7,— per 100,— nieuwwaarde bij. Dus een bromfiets van 1.500,— nieuwprijs kost bij ons All-Risks 54,— (15x7) 105,— 159,—.zo kunt u het zelfverder uitrekenen voor uw eigen bromfiets. Wanneer u uw bromfietsverzekering die nog elders loopt op wilt zeggen dan moet u^lat vóór 1 december a.s. doen, dus drie maanden voor de vervaldatum, die voor alle bromfietsen op 1 maart ligt. Eventuele opzeggingen kunnen onze vertegenwoordigers of het hoofdkantoor voor U verzorgen, dit moet namelijk aangetekend gebeuren. Aarzel dus niet en neem direkt kontakt op wanneer u nog een bromfiets elders hebt verzekerd, u kunt er weer tientallen, ja soms zelfs honderden guldens mee besparen. Wij willen u er nog eens op wijzen dat u bij verkoop van uw bromfiets, het verzekeringsbewijs plus het plaatje aan ons terug moet zenden. U krijgt dan over de nog niet verstreken verzeke ringstermijn premie terug. U mag dus in geen geval het plaatje plus bewijsje bij verkoop aan de koper meegeven. Bij andere maatschappijen is de regeling bij verkoop namelijk an ders, hier moet het plaatje op de bromfiets blijven en gaat de verzekering over op de nieuwe eigenaar. U begrijpt dat dit bij ons niet kan, omdat niet iedereen bij ons kan verzekeren. Laat u dus niet van de wijs brengen door anderen die beweren dat het plaatje erop moet blijven, maar stuur alles terug als u uw bromfiets verkoopt. Fluit 5

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1980 | | pagina 5