wintergranen V W arminda wintertarwe arminda TUNDRA #an^Q[p Z.L.M.-scholenprojekt officieel van start OKAPI Capri ookde warme bakker weet te waarderen arminda Ploegkampioenschap Noord-Brabant T A, D e kinderen kunnen hun ervarin gen verwerken in een soort "mijn boek van de boerderij". Wellicht zijn hierbij meerdere vakken te betrek ken. Het is de bedoeling dat de kin deren geen nostalgisch beeld wordt voorgehouden maar dat zij een beeld krijgen van de hedendaagse land- en tuinbouw. MARKSMAN Co-produktie Z.L.M. en R.P.C.Z. zL.n>. A als horen op uw molen hoge produktiviteit goed wintervast kort en stevig gezond gewas vroege afrijping ideale dekvrucht tarwe hoge opbrengst erg kort goed gezond geschikt voor elke grond Kies voor het aangewezen ras voor de moderne graanteler wintertarwe ook voor de lichte grond een eigen ras! weet niet wat meeldauw is wintertarwe wintergerst GERBEL et ZLM-RPCZ-scholenprojekt is de eindfase van de voorbereiding voorbij en is woensdag j.I. daadwerkelijk van start gegaan. Het projekt wordt, zoals bekend mag worden verondersteld, georganiseerd onder verantwoordelijkheid van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij te Goes. Doel van het projekt is kinderen van basisscholen in Zeeland en West-Brabant daadwerkelijk kennis te laten maken met het leven op het platteland en met name de agrarische bedrijfsvoering. Het projekt wordt begeleid door het Regionaal Pedagogisch Centrum (R.P.C.Z.) in Zeeland. In die zin is er sprake van een co-produktie. Voor deelname aan het projekt heb ben zich 112 scholen aangemeld. In middels zijn de klassen gekoppeld aan een bedrijf. Het projekt loopt tot en met juli 1981. De bedoeling is dat de kinde ren ca. 4 maal op het bedrijf worden ontvangen en dat de boer en/of boerin ook ongeveer 4 maal op school komt. Leidraad voör het pro jekt is het zogenaamde werkblad "de Boer op". Dit werk blad wordt aan alle betrokken leer krachten en de betrokken bedrijven uitgereikt. Scholen en bedrijven hebben de vrijheid een en ander naar eigen inzicht te wijzigen c.q. aan te vullen. Begeleiding ijdens de duur van het projekt is de centrale kontaktpersoon mevr. Carolien van Maldegem, telefoon kantoor 01100-21010 tst. 24. Bij af wezigheid neemt mevr. Lianne Ak- Informatiemateriaal scholen en bedrijven een bulletin toezenden met tips en adviezen be treffende het verloop van het scho- lenprojekt. Uitwerking En tenslotte: wij hopen dat alle be trokkenen veel plezier mogen be leven aan het Z.L.M./R.Pf.C.Z.- scholenprojekt. O p zaterdag 13 september j.l. vond in Fijnaart de ploegkampioen- schappen van Noord-Brabant plaats. Ofschoon het 's ochtends nog nat en somber was, was het gedurende de wedstrijd ideaal ploegweer. Dit is toch altijd een zeer belangrijke faktor. Ook de aanwezigheid van een goedvoorziene, en door de plaatselijke afdeling van de P.J.Z. goedver zorgde konsumptent, verhoogde de sfeer. Er werd dit jaar geploegd in 3 kategoriën, n.l. 1) heen- en weergaande 2-scharig, 2) heen- en weergaande meer-scharig en 3) rondgaande ploegers. raadt, Dinteloord, 13. J. de Pinth, Drunen, 14. J. Beijaarts, Oud-Vosse- meer, 15. J. v.d. Bosch, Drunen, 16. J. Rademakers, Hoogeloon, 17. A. de Wit, Steenbergen, 18. C. Sweere, Standdaarbuiten, 19. A. Pelders, En gelen, 20. P. Kools, Alphen, 21. A. Oomen, Alphen, 22. J. Verhoeven, Alphen, 23. J. v.d. Heijning, Alphen. Bij de heen- en weergaande meer- De 9 juryleden hadden de hele dag hun handen vol om het werk van de 35 ploegers te beoordelen. Geen ge makkelijke opgave. De jury werd gevormd door A. v.d. Biezen (Rosmalen), W. Geluk (Din teloord), W. de Lint (Zevenberg- schenhoek), J. Lokers (Zevenber gen), J. Staal (Roosendaal), G. Breure (Dinteloord), W. Punt (Ze venbergen), B. Boot (Klundert), P. Jansen (Andel). En de eindresultaten waren als volgt: Kampioen bij de heen- en weergaan de 2-scharige ploegers is geworden, J. Ligtvoet, Oosteind. Tweede werd L. v. Leijsen, Oosteind en als derde eindigde L. Breure, Fijnaart. De uit slag was verder als volgt: 4. J. Tim- mers, Heijningen, 5. P. Vogelaar, Dinteloord, 6. C. Ooms, Lepelstraat, 7. R.v. Tiggelen, Halsteren, 8. K. Wouters, Reusel, 9. P. Michiels, Ne- tersel, 10. P. Hospel, Veldhoven, 11. P. Maris, Heijningen, 12. J. Koen- scharigen werd de uitslag als volgt: 1 H. Michiels, Hoogeloon, 2. A. de Gouw, Vlijmen, 3. A. Buijs, Heus- den. Kampioen bij de rondgaande ploe gers werd H. Beijens, Vessem, terwijl op de tweede en derde plaats eindig den respektievelijk C. Breure, Din teloord en J. Swaans, Casteren. En verder: 4. A. de Lint, Zevenberg- schenhoek, 5. B. v. Rijn, Reusel, 6. 't Tuytelaars, Baarle-Nassau, 7. N. v.d. Pas, Vessem, 8. A. Boom, Vlijmen, 9. W. v.d. Heijning, Alphen. Landelijke ploegkampioenschap Vanuit de provincie Noord-Brabant zullen J. Ligtvoet, H. Michiels, H. Beijens en C. Breure naar de natio nale ploegkampioenschappen gaan op 10 en 11 oktober in Klazienaveen. We wensen hen veel sukses! kermans de zaken waar, telefoon kantoor 01100-21010 tst. 11. Ook regionaal is voorzien in kontak- tadressen. Voor Schouwen-Duive- land en Tholen en Sint Philipsland is dat de heer Pieter Tigchelaar, Bo- gerdweg 24 te Dreischor (telefoon 01112-353) voor Noord-Beveland en Walcheren is dat dhr. Willem de Landgraaf, Nachtegaallaan 87 te Goes, telefoon kantoor 01100-21010 tst. 23, voor Zeeuws-Vlaanderen de heer Jaap van Wijck, Geulstraat 32 te Terneuzen (telefoon 01150-17856), voor West-Brabant de heer Adri Lindenbergh (telefoon 01651-2081) en mevr. Grietje Middelkoop (tele foon 01685-338), terwijl voor Oost en Zuid-Beveland mevr. Carolien van Maldegem als kontaktpersoon op treedt. Deze kontaktpersonen zijn zonodig bereid naar school en/of bedrijf te komen ter bespreking van voorkomende zaken. ..an de scholen wordt door de Z.L.M. het volgende informatiema teriaal ter beschikking gesteld: een weekabonnement op het Z.L.M. land- en tuinbouwblad gedurende de loop van het pro jekt. een twee-maandelijks abonne ment op "het Kleine Loo" (een uitgave van de Stichting Public Relations voor land- en tuin bouw) gedurende de loop van het projekt. het werkblad "de Boer op" sa mengesteld door het R.P.C.Z. Kinderkrant V oorts ligt het in de bedoeling een maal in de een a twee maanden een zogenaamde kinderkrant in het Z.L.M.-blad op te nemen (los inleg vel) met bijdragen van de kinderen zelf. Inzendingen aan Lianne Akker mans. Alle kinderen ontvangen dan een exemplaar van deze kinderkrant. Tenslotte zal de Z.L.M. een keer per twee maanden aan de deelnemende KONINKLIJK KWEEKBEDRIJF EN ZAADHANDEL D. J. VAN DER HAVE B.V. POSTBUS 1 - 4420 AA KAPELLE - TELEFOON 01102-1441 ^^ribo 14

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1980 | | pagina 14