ZITDAGEN gropatax Opleiding in de boomverzorging Radio/TV Demonstratie met wentelploegen accountantsunie (boekhoudburo) der Z.L.M. Nederlandse deelneming aan de 56e "DLG"-landbouwtentoonstelling Jachtexamen WÊmmÊÊÊÊÊmÊÊmÊmmm Bekendmaking Binnenkort officieel Premieregeling zoogkoeienbestand in werking jfClz.l.m. Land- en tuinbouwblad Hebt U niets vergeten? Rundveefokdag HoZUBra TEL. 01100- 15710 (Goes) 01180- 11451 (Middelburg) 01640 - 43350 (Bergen op Zoom) ZITDAGEN ACCOUNTANTSUNIE Z.L.M. OOSTBURG: woensdag 27 augustus a.s. in Café "De Windt" FIJN AART: vrijdag 29 augustus a.s. van 11.30 - 13.00 uur in hotel "De Graan- beurs" Hedenmiddag (22 augustus) zijn onze kantoren wegens een personeelsbijeen komst na 15.00 uur gesloten. m Landbouwhuis - Grote Markt 28 - Goes Dinsdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur, de heer van Nispen. Landbouwhuis - Stationslaan 4 - Zevenbergen Donderdagmorgen van 9.00 tot 12.00 uur de heer J. Vroegop. Voor afspraken met de heren van Es en Zuidweg gelieve u tevoren telefonisch kontakt op te nemen. In varband mat het tijdig klaarmaken van bat blad. kun- tan na dinsdag 15 uur. gaan agandabarichtan maar wor- dan opganoman. Rad Beperkte mogelijkheid theoretisch deel mondeling af te leggen Bepaalde personen van 55 jaar en ouder, die moeilijkheden hebben met het afleggen van het theoretische deel van het jachtexamen volgens het meerkeuzesysteem, krijgen twee ja ren gelegenheid dit deel van het ex amen mondeling af te leggen. De Jachtexamen Commissie heeft in gestemd met dit voorstel van minis ter ir. Braks (landbouw en visserij). Het betreft personen: die over jachtervaring beschikken en in voorgaande jaren in het be zit waren van een of meerdere jachtakten, doch geen definitieve vrijstelling hebben gekregen van het afleggen van het jachtexa men; aan wie als jachtopzichter voor heen een vergunning (ex artikel 53 van de Jachtwet) werd ver leend om, zonder in het bezit te zijn van een jachtakte, op be paalde wildsoorten te jagen. Sinds het gewijzigde vergunnin genbeleid, wordt op grond hier van geen vergunning meer ver strekt. De Jachtexamen Commissie beslist of de kandidaten het theoretische deel van het jachtexamen mondeling mogen afleggen. Zij, die van deze mogelijkheid ge bruik willen maken en/of de KNJV/PBNA-jachtkursus willen volgen, dienen zich te wenden tot het onderwijsinstituut PBNA, Velper- buitensingel 6,6828 CT Arnhem (tel. 085- 716151). Degenen, die nog dit jaar op bedoel de wijze examen willen doen, moe ten zich voor 1 september a.s. bij PBNA aanmelden. Minister ir. Braks (Landbouw en vis serij) heeft nadere regels gesteld met betrekking tot de toepassing van de EEG-premieregeling voor zoogkoei en in ons land. De regeling is er op gericht, onder nemers die zoogkoeien houden voor de produktie van kwaliteitsrund vlees, een premie toe te kennen ten einde hun inkomen op peil te hou den. Onder zoogkoe wordt in dit verband verstaan, een koe van een erkend vleesras of een koe, die is voortgekomen uit een kruising met een erkend vleesras. Voorwaarden Om voor een premie (thans 56,16 Redaktie: Mr J Oggel hoofdredaktie J. Wierenga eindredaktie Marijke Schipper-de Ruijter red-assistente Op het bedrijf van de NV Landbouw Mij. "De Bathpolders" te Rilland zal 9 september 1980 een erkende de monstratie met wentelploegen wor den gehouden. Aanvang 13.00 uur. Er zal worden geploegd op zware kleigrond (40-45% afslibbaar) met een wintertarwestoppel zonder groenbemestingsgewas. De werk- diepte is 25 cm. De volgende kate- gorieën ploegen zullen worden ge demonstreerd: tweeschaarwentelploegen (stan daarduitvoering); drieschaarwentelploegen (stan daarduitvoering); bredevoorploegen met drie- schaarwentel uitvoering. De demonstratie, waaraan met 28 ploegen zal worden deelgenomen, zal een volledig overzicht geven van de huidige twee- en drieschaarploe- In 1978 is er een regeling geweest onder de naam "Profielverbetering en aanleg buizendrainage op akker- bouwgronden". Men kon subsidie aanvragen tussen 1 oktober en 15 december 1978. De geldigheidsduur na de subsidietoe zegging was 2 jaar. Dit betekent dat deze subsidietoezeggingen dit jaar vervallen. De subsidie bedraagt 25% van de door de direkteur van de lan- dinrichtingsdienst goedgekeurde kosten met een maximum van 15.000,-. De bijdrage is derhalve maximaal 3.750,- Iedereen die een subsidietoezegging heeft gehad heeft die waarschijnlijk goed weggelegd. Je laat een bedrag van 3.750,— toch zo maar nfet slingeren. Als U de subsidietoezegging al ten gelde heeft gemaakt hoeft U niet verder te lezen. Aan een nieuwe drainage is een grote behoefte, de zes weken regen van de afgelopen pe riode hebben deze behoefte op veel gronden goed aangetoond. Met an dere woorden: je kan het min of meer vanuit de auto zien. Het is dus nu de moeite waard om de subsidietoezegging uit de ordner te per zoogkoe) in aanmerking te ko men, moet de ondernemer onder meer: - voor eigen rekening een land bouwbedrijf uitoefenen en zijn hoofdberoep in de landbouw hebben; - vanaf de dag van indiening van de aanvraag gedurende een pe riode van tenminste 12 maanden geen melk of zuivelprodukten le veren; - gedurende tenminste 6 maanden een aantal zoogkoeien houden, dat tenminste gelijk is aan het aantal, waarvoor premie wordt verleend; - alle op zijn bedrijf aanwezige -tel. huis 01 100-20228 -tel. huis 01 155- 3585 gen. Hierbij zijn o.a. acht merken met een bredevoorploeg. Sinds enkele jaren is er een ontwik keling in de richting van bredevoor ploegen. Door de bredere voor is het mogelijk om met trekkers op bredere banden te werken. Vooral de drie- en vierschaaruitvoeringen vereisen zware trekkers op brede banden. Het demonstratieperceel ligt ten zui den van de rijksweg Bergen op Zoom - Goes. Na de afslag Rilland zal de route met borden worden aangege ven. De uitsteldata zijn 10, 11 of 12 sep tember. Indien tot uitstel wordt be sloten zal dit op de demonstratiedag in het radiobulletin van 6.40 uur worden bekend gemaakt. Informatie hierover is mogelijk via telefoonnummer 01100 - 15335, vanaf 17.00 uur op de dag vóór de demonstratie. halen, de machine te bestellen en te draineren en of het profiel te verbe teren. Of ik zou draineren als ik geen sub sidietoezegging meer had? Daar kunt U zeker van "zijn. Als het tenminste nodig was. Maar dat mag u gelukkig zelf beoordelen in het besef dat de kost uitgaat voor de baat. U was het niet vergeten?.Van harte gefeliciteerd. Het was ook alleen maar als herinnering bedoeld. J. Markusse. zoogkoeien te bestemmen voor het fokken van kalveren. Onder bepaalde voorwaarden kun nen ondernemers, die reeds een pre mie ontvangen op grond van de re geling voor het niet in de handel brengen van melk en zuivelproduk ten en voor de omschakeling van het melkveebestand, eveneens voor deze nieuwe regeling in aanmerking ko men. Aanvragen Aanvragen kunnen voor dit jaar tot en met 31 oktober 1980 worden inge diend bij de distriktsbureauhouder van de Stichting Uitvoering Land- bouwmaatregelen op een daarvoor bestemd formulier. Voor volgend jaar moeten de aanvragen worden inge diend in de periode 1 juni - 31 juli. Dinsdag 26 augustus a.s., Hilversum II (402 meter), 12.16 - 12.26 uur "De situatie in de varkenshouderij", een vraaggesprek met ir. G.A. Meyer, voorzitter van het Produkt- schap voor Vee en Vlees. In het kader van de aktie "Beperking van Oogst- en Transportbeschadi gingen bij konsumptieaardappelen" zal op zondag 24 augustus a.s. om 18.36 uur in het NOS t.v.-programma "Oogst in Beeld" aandacht besteed worden aan het ontstaan en voorko men van beschadigingen bij het oog sten en het transport van aardappe len. Tevens zal de nieuwe kleurmethode, waarmee aan vers gerooide aardap pelen beschadigingen kunnen worden vastgesteld, worden getoond. Onder auspiciën van het ministerie van landbouw en visserij te Den Haag zal ons land wederom verte genwoordigd zijn op de 56e "DLG'Mandbouwtentoonstelling, die van 12 tot en met 18 september 1980 te Hannover zal worden ge houden. Het Nederlands Instituut voor Af zetbevordering van Akkerbouwpro- dukten (NIVAA) zal een aantal voor Het bestuur van de HoZUBra is voornemens op woensdag 10 sep tember a.s. in de Veemarkthal te Utrecht een grote rundveefokdag te organiseren. Het rundvee 500 stuks) is afkomstig van de beste fok- bedrijven uit de provincies Zuid- Holland, Zeeland, Utrecht en Noord-Brabant. 10 september zal in het teken staan van nakomelingen van positief en hoger) verervende k.i.- en natuurlijk dekkende stieren. Er bestaat in Nederland al geruime tijd een sterke behoefte aan een op leiding in de boomverzorging. Dit blijkt ondermeer uit de grote belang stelling voor de oriëntatiekursussen die de afgelopen jaren zijn georgani seerd door o.a. de agrarische scholen te Dordrecht en Leeuwarden, de Kring voor Tuin- en Landschaps voorziening en de Praktijkschool voor Bosbouw en Kuituurtechniek te Arnhem. Geen van deze kursussen was echter officieel, in die zin dat het volgen ervan al dan niet resulteerde in het behalen van een erkend diploma of getuigschrift zoals dat bijvoorbeeld bij de hoveniersopleidingen het ge val is. Toch is het zo langzamerhand wel duidelijk geworden dat de boomverzorging een apart vakge bied is met een geheel eigen karakter en als zodanig een steeds belang rijker plaats inneemt binnen de groenvoorziening en -verzorging. Dit bracht de direkteur van het land bouwonderwijs ertoe om een werk groep te formeren die moest onder- de Bondsrepubliek Duitsland inte ressante aardappelrassen tonen. Daarnaast nemen vijftien firma's deel met landbouwmachines, stal- lenbouwsystemen en plastiks voor gebruik in de landbouw. Een vertegenwoordiger van het mi nisterie van landbouw en visserij zal gedurende de tentoonstelling aan wezig zijn voor het verstrekken'van informatie en het bemiddelen bij het leggen van handelskontakten. In de loop van haar 18-jarig bestaan heeft de HoZUBra bewezen op het gebied van de rundveefokkerij een onmisbare plaats in Nederland te hebben ingenomen. Bedriegen de voortekenen niet, me de gelet op de enthousiaste voorbe reidingen voor deze keuring, dan mag op 10 september a.s. in de Domstad een grote rundveeshow worden verwacht. Aanvang keuringen 9.00 uur v.m. zoeken op welke wijze een officiële opleiding (met diploma) in Neder land tot stand zou moeten komen. Deze Werkgroep Onderwijs Boom verzorging (kortweg WOB) is op 27 juni 1978 ingesteld en bestaat uit vertegenwoordigers van de Direktie Landbouwonderwijs, het Staatsbos beheer, de Praktijkschool voor Bos bouw en Kuituurtechniek, de COEC-Hoveniers, het Konsulent- schap in Algemene Dienst voor Tuinaanleg en -onderhoud en het Rijksinstituut voor Onderzoek in de Bos- en Landschapsbouw De Dor- schkamp. De groep ging in december 1978 van start en in augustus verscheen het eerste (interim) rapport. De werkgroep heeft sinds het ver schijnen van dit interim-rapport niet stilgezeten. Een en ander heeft ertoe geleid dat er reeds dit voorjaar door een groep deskundigen wordt be gonnen met het samenstellen van de lesstof voor de basiskursus en dat in september 1980 definitief gestart wordt met een bijscholingskursus voor lesgevenden! Het ligt zodoende in de lijn der verwachtingen dat er reeds in 1981 op redelijk grote schaal met de basiskursus kan worden ges tart. Adressering en abonnementen Secretariaat ZLM - Goes - tel 01 1 00-2 1 01 0 - toestel 1 2 Technische verzorging. Advertentie-exploitatie en administratie over advertenties DRUKKERIJ VINK BV Nassaustraat 1 - 4571 BK Axel Postbus 16 -4570 AA Axel Postgiro 206991 2 Tel 01 1 55-2020 Telecopier 2951 Telex 55230 Officieel orgaan van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij Grote Markt 28 Postbus 46 4461 AJ Goes Tel 01 100-21010 4460 BA Goes

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1980 | | pagina 2