ZITDAGEN m gropatax nkci veiligheid! 9C Doorwas in zomergerst Afscheid Mejuffrouw A.C.M. de Valk Fokschapendag in 's Hertogenbosch Kursus booglassen in Hulst Op de grote Nationale Tentoonstelling weer een auto voor de winnaar! Z.I.m. Land- en tuinbouwblad Show van appaloosa paarden en pony's Langdurig trekker rijden: langzaam doof worden (er zijn oorkappen). In varband mat het tijdig klaarmaken van het blad, kun nen na dinsdag IS uur, geen agendaberichten meer wor den opgenomen. Red. Het schapenstamboek voor Limburg en Noord-Brabant organiseert op vrijdag 29 augustus 1980 haar jaar lijkse showdag. De Fokschapendag te 's-Hertogenbosch is in enkele jaren tijd uitgegroeid tot de grootste Fok schapendag in Nederland. Door de grote omvang, de goede kwaliteit van het aangevoerde Fok- materiaal en de zeer goede publieke belangstelling heeft "Den Bosch" een goede naam verworven in bin nen- en buitenland. Dit jaar worden op deze dag door 130 schapenhouders ruim 1200 schapen en lammeren geshowd. Talrijke-bezoeker^komen naar "Den Bosch" om het tentoongestelde te zien en velen tevens om zich te voorzien van goed fokmateriaal. Evenals voorgaande jaren is een uit voerige katalogus met ruime afstam^ mingsgegevens op het terrein ver krijgbaar. De moeders van alle jonge rammen die op de tentoonstelling verschijnen, voldoen aan minimum vruchtbaarheidseisen, wat de koper van een jonge ram toch wel enige zekerheid geeft. De Brabanthallen bieden een goed onderkomen aan mens en dier., zo dat de weersomstandigheden geen spelbreker kunnen zijn. Tevens wor den door enkele firma's stands ver zorgd waarbij nieuwe ontwikkelin gen in de schapenhouderij getoond worden. Ook is er een voorlichtings stand. Al bij al belooft het een interessante dag te worden die een bezoek ten volle waard zal zijn. M. Nijssen. Bij voldoende deelname wordt er aanstaande winter een kursus elek trisch booglassen gegeven in de Technische School "St. Bernhard" te Hulst. Belangstellenden worden ver zocht zich vóór 1 september a.s. op te geven bij Peter Verhelst. Kreekdreef 1 te Westdorpe (tel. 01158-1633), waarna ze een aanmeldingsformulier krijgen toegezonden. Dinsdag 19 augustus a.s., Hilversum II (402 meter), 12.16 -12.26 uur "De Landbouw in een landschap spark"; een vraaggesprek met ir. A.J. Grandjean, hoofdingenieur-direk- teur voor Landinrichting, Grond- en Bosbeheer in Gelderland. Deze maand gaat Juffrouw de Valk, na een diensttijd van 39 jaar bij de accountantsunie Z.L.M., met pen sioen. Hoewel haar werkzaamheden haar veelal aan het kantoor bonden; zij was onze chef-typiste; zijn er tóch velen die haar kennen. Wie zo lang, praktisch de gehele arbeidstijd voor één zaak heeft gewerkt, is hiermede zodanig verbonden dat er vele rela ties bestaan. Al wie haar heeft medegemaakt weet dat zij altijd voor haar werk heeft gestaan. Wat afgeleverd werd moest goed zijn; typewerk komt vrijwel al tijd naar buiten en betekent dus het visitekaartje van het bedrijf. Aan de kwaliteit van het werk stelde zij hoge eisen. Gedurende de lange duur van haar arbeidstijd heeft zij vele jonge typis tes opgeleid. Overdracht van kennis en ^vaardigheid; maar ook verant woordelijkheid bracht zij over. Kenmerken van haar karakter zijn verantwoordelijkheid, betrouwbaar heid en zin en lust voor haar werk. Zij gaat nu met pensioen en voor ons kantoor gaat daardoor een schat van kennis teloor. Immers op de centrale plaats waar zij haar werk verricht komen veel gegevens te pas die men niet in een kaartsysteem kan op bergen. De term "welverdiend" is zeker van toepassing en gaarne wensen wij haar toe dat zij in goede gezondheid gedurende vele jaren van haar pen sioen mag genieten. Op 22 augustus 1980 hopen wij in intieme kring afscheid van haar te nemen. Paauwe Wie dit jaar de prijsvraag: "Wie wordt kampioen?" wint, bij gelegen heid van de Grote Nationale Trek paardententoonstelling in 's- Hertogenbosch, komt in het bezit van een gloednieuwe Honda Civic. En dan nog wel van het allernieuwste model de HONDA CIVIC 1300 STATION-WAGON. Deze voorwielaangedreven station wagon heeft een laadvermogen van rond 500 kg. De inhoud van de ba- gelegd. De Honda station-wagon is voorts nog uitgerust met komfortabele stoelen met hoofdsteunen, waarvan de rugleuningen verstelbaar zijn en van de overige - meer dan 20 speciale accessoires- noemen wij nog slechts de automatische rolgordels, twee achteruitrijlampen, veiligheidsstuur en stuurkólom en bij de fabrikage ingebouwde radio. Een opmerkelijke auto die representatie en komfort gageruimte is ruim 1000 liter bij neergeklapte achterbank. Een krachtige flitsend accelererende wa gen met een moeiteloze top van 150 km per uur en een volledig gesyn chroniseerde 5-versnellingsbak. Voor: onafhankelijke Mc Pherson veerpoten wielophanging met spi- raalveer en stabilisator. Achter: Het beproefde systeem van een starre as met blaïveren en zowel voor als achter dubbelwerkende schokdem pers. Mede hierdoor is deze auto nu al bekend om zijn perfekt wegkontakt en rotsvaste wegligging. Verder o.m. nog voorzien van radiaalbanden, een gescheiden remcircuit met servobe- krachtigde zelfstellende schijfrem men vóór en servobekrachtigde zelf stellende trommelremmen achter. Een rembekrachtiging, waardoor vooral ook het aksent op veiligheid is Officieel orgaan van de - Zuidelijke Landbouw Maatschappij Grgte Markt 28 Postbus 46 4461 AJ Goes Tel 01 100-21010 4460 BA Goes Redaktie: Mr J Oggel hoofdredaktie J Wierenga eindredaktie Marijke Schipper de Ruijter red-assistente -tel huis 01 100-20228 -tel. huis 01 155- 3585 Adressering en abonnementen Secretariaat ZLM - Goes - tel 011 00-2 1 010 - toestel 1 2 Technische verzorging. Advertentie-exploitatie en administratie over advertenties DRUKKERIJ VINK BV Nassaustraat 1 - 4571 BK Axel Postbus 1 6 - 4570 AA Axel Postgiro 206991 2 Tel 01 1 55-2020 Telecopier 2951 Telex 55230 De nieuwe Honda Civic Station-wa gon. Representief en komfortabel met een enorme bagageruimte en laadver mogen. Aangeboden door J. Putters Automobielbedrijven te 's Hertogen bosch - Tilburg-O ss. met een enorme bagageruimte, aan opvallende zuinigheid en de grootst mogelijke veiligheid paart. Dat de HONDA CIVIC 1300 STA TION-WAGON hierbij op deze pa gina prijkt, vindt zijn aanleiding in het feit dat het de speciale hoofdprijs is van de Grote Prijsvraag, onaf scheidelijk verbonden aan de Natio nale Tentoonstelling van de Ko ninklijke Vereniging "Het Neder- landsche Trekpaard", die dit jaar op 11, 12 en 13 september met een re- korddeelname te 's-Hertogenbosch zal worden gehouden. Meer over deze prijsvraag vindt U in het nummer van de volgende en daaropvolgende weken. Daarin worden alle gegevens verstrekt die U nodig heeft om deze auto te winnen. Of één van de andere prachtige hoofdprijzen (waaronder niet min der dan 6 stamboekveulens), die dit jaar worden uitgeloofd! Grietje Middelkoop is met vakantie tot en met 22 augustus, Piet Tigche- laar eveneens tot en met 22 augustus. Indien U tijdens hun afwezigheid voorlichting wenst kunt U bellen naar kantoor en vragen naar Lianne Akkermans (01100 - 21010). Zij zal uw telefoonnummer noteren. U wordt dan dezelfde dag teruggebeld om een afspraak te maken. ACCOUNTANTSUNIE (BOEKHOUDBURO) DER Z.L.M. TEL. 01100- 15710 (Goes) 01180 - 11451 (Middelburg) 01640 - 43350 (Bergen op Zoom) ZITDAGEN ACCOUNTANTSUNIE Z.L.M. WISSENKERKE: woensdag 20 augustus vervalt. TERNEUZEN: woensdag 20 augustus in Hotel "De Post". OOSTBURG: woensdag 20 augustus in Café "De Windt" NIEUWENDIJK: donderdag 21 augustus van 11.00 - 12.00 uur in café "De Pelikaan" nj>' Landbouwhuis - Grote Markt 28 - Goes Dinsdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur, dé heer van Nispen. Landbouwhuis - Stationslaan 4 - Zevenbergen Donderdagmorgen van 9.00 tot 12.00 uur de heer J. Vroegop. Voor afspraken met de heren van Es en Zuidweg gelieve u tevoren telefonisch kontakt op te nemen. De jaarlijks te houden Nationale keuring van Appaloosa's wordt ge houden op zaterdag 23 augustus 1980 op het terrein "de Hietmaat" aan de Zelhemseweg in Hengelo, Gld. Het gastvrije Hengelo heeft dan de akkommodatie weer gereed en meer dan 150 Appaloosa's zullen de gras mat stofferen. Het Appaloosa-paard, dat bekend staat om zijn zeer exklusieve kleur en aftekening wordt.in Nederland ge fokt in drie sektie's: a. minimaat tot 1.18 m. b. kleine maat tot 1.42 m. c. grote maat De selektie binnen de stamboekve reniging is gestoeld op: a. kleur en aftekening b. type rij paard/pony c. geen erfelijke afwijkingen. Op 1 september worden de keurin gen aan de hand in de ochtenduren gehouden, met in de middag nog di verse zadelrubrieken met als slot een zeer spannende Monté-draverij. De Appaloosa, het zgn. indianen- paard (bekend van cowboy-films op de t.v.) munt uit door haar snelheid, moed en behendigheid. Het is alleszins de moeite waard om een kijkje in Hengelo (Gld.) te ne men. Gratis entree en volop par keergelegenheid. V>-" Het NIBEM deelt mede dat ook dit jaar in verschillende gelegerde percelen zomergerst doorwas voorkomt. Daar dit moeilijkheden bij de oogst met de maaidorser of bij drogen en opslaan kan veroorzaken zullen sommige landbouwers de bestrijding ervan overwegen. Uit proeven in voorgaande jaren is gebleken dat bestrijding van de doorwas door bes puiten met Reglone niet geheel bevredigend is. De toepassing van dit bespuitingsmiddel, waarvan de werkzame stof diquat is, is in gelegerd graan officieel toegestaan, waarbij duidelijk gestipuleerd is dat de korrel dan niet meer voor menselijke konsumptie geschikt is. In deze proeven werd bovendien aangetoond dat deze giftige stoffen op de korrel achterbleven. Zelfs als de gerst voor de bierbrouwerij werd gebruikt en dus werd vermouten konden de giftige bestanddelen van het middel nog in het mout worden aangetoond. Dat betekent dat de toepassing in zomergerstpercelen waarvan de oogst als brouwgerst zijn bestemming zal vinden niet toelaatbaar is en dan ook ten sterkste wordt ontraden. Daar de zomergerst uitsluitend gebruikt wordt voor menselijke of dier lijke konsumptie moet het gebruik van deze giftige verbindingen voor de bestrijding van de doorwas zelfs in het algemeen worden ontraden. Ook echter indien andere loofdoders ter beschikking van de doorwas worden toegepast en zo vlak voor de oogst worden gebruikt, moet men er steeds op bedacht zijn dat een residu van dat bestrijdingsmiddel op of in de korrel aanwezig zal blijven waardoor dé gerst als konsumptie-artikel onbruikbaar zal zijn.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1980 | | pagina 2