ZITDAGEN m gropatax Inwerkingtreding WIR-energie-en milieutoeslag 9C Hd-i veiligheid! Radio/TV Op 1 augustus geen land- en tuinbouwblad J. Tuinhof hoofd voorlichtingszaken konsulentschap tuinbouw Oogstexpositie van de Rijksdienst voor de IJsselmeerpolders accountantsunie (boekhoudburo) der z.l.m. tel. 01100- 15710 (Goes) RADIO Een trekker zonder veiligheidsframe: een "moord"werktuig. In varband mat hat tijdig klaarmakan van hat blad. kun- j nan na dinsdag 15 uur. gaan agandabarlchtan maar wor-' dan opganoman. Rad., Wij maken u er op attent dat ons land- en tuinbouwblad de volgende week op 1 augustus wegens vakantie niet zal ver schijnen. (red.). Onlangs is J. Tuinhof hoofd voorlichtingszaken in dienst getreden bij het Konsu lentschap voor de Tuinbouw "Zuid-West Nederland" te Goes. De heer Tuinhof, die op 7 juli 1952 in Vlissingen werd geboren, volgde de H.L.S. te Groningen en aansluitend hierop de Leergang Agrarische Bedrijfskunde aan de H.A.S. te Dordrecht. Vanaf juli 1976 werkte hij als hoofd buitendienst bij het Coö peratieve Zuivelbedrijf D.M.V./Campina te Middel burg. In zijn nieuwe funktie zal de heer Tuinhof zich vooral rich ten op de begeleiding van de me dewerkers van het Konsulent schap bij het opstellen en bijstu ren van het voorlichtingspro gramma en de begeleiding bij de toepassing van de voorlichtings methodieken (tweegesprek, groepsvoorlichting, schriftelijke voorlichting etc.). Voorts is hij redakteur van het voorlichtingsblad "Kontakt" dat maandelijks verschijnt. In augustus gaan mens en machine van het grootlandbouwbedrijf van de Rijksdienst voor de IJsselmeerpolders weer in de slag om in Flevoland de koolzaad- en graanoogst binnen te halen. Voor velen is het een indrukwekkend gezicht de grote maaidorsers op de uitge strekte velden aan het werk te zien. Tijdens de oogstperiode houdt de R.IJ.P. van 4 tot en met 31 augustus in een landbouwschuur aan de Winkelweg in het zuidelijk gedeelte van Flevoland een oogstexpositie. De expositie is dage lijks- ook tijdens de weekeinden - van 10.00 - 17.00 uur gratis voor het publiek toegankelijk. Op de expositie krijgt het pubüek uitvoerige informatie over de gewassen die het grootlandbouwbedrijf verbouwt. Een antieke dorsmachine met strobalenpers en diverse oude werktuigen en handgereedschappen, zoals die vroeger bij het oogsten werden ge bruikt, vormen een belangrijk onderdeel van de expositie. Gele borden met het opschrift "OOGSTEXPOSITIE" geven de route naar de expositie aan. 01180 - 11451 (Middelburg) 01640 - 43350 (Bergen op Zoom) ZITDAGEN ACCOUNTANTSUNIE Z.L.M. OOSTBURG: woensdag 30 juli vervalt. HULST: maandag 4 augustus in Gemeenschapscentrum "Den Dullaert". OOSTBURG: woensdag 6 augustus in café "De Windt" KORTGENE: donderdag 7 augustus komt te vervallen. Fijnaart: vrijdag 25 juli a.s. 11.30 - 13.00 uur, Hotel de Graanbeurs. Landbouwhuis - Grote Markt 28 - Goes Dinsdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur, de heer van Nispen. Landbouwhuis - Stationslaan 4 - Zevenbergen Donderdagmorgen van 9.00 tot 12.00 uur de heer J. Vroegop. De heer J. Vroegop is van 17 tot 31 juli met vakantie. Voor dringende zaken kan men zich in deze periode wenden tot het kantoor Goes. Voor afspraken met de heren van Es en Zuidweg gelieve u tevoren telefonisch kontakt op te nemen. v Op 19 juli 1980 zal de tweede fase van de Wet Investeringsrekening (WIR) in werking treden. Deze fase omvat toeslagen voor investeringen ter bevordering van zowel een doelmatig gebruik van energie, als van een goed leefmilieu. De energietoeslag (ET) en de milieutoeslag (MT) komen bovenop de basispremies en de bestaande toeslagen. De aan wijzingsbeschikkingen zijn gepubliceerd in de Nederlandse Staatscou rant van 16 en 17 juli 1980. Hierin zijn vermeld, welke investeringen voor een toeslag in aanmerking komen, hoe groot die toeslag is en onder welke kategorie de investeringen zijn ingedeeld. Het ministerie van landbouw en visserij wijst er op, dat de hierna volgende indeling van investeringen voor energie- en milieutoeslag, niet overeenkomt met die naar kategorieën. Energietoeslag Voor een energietoeslag komen in aanmerking investeringen die ge richt zijn op: de besparing van energie (steen kool, aardolie, aardgas, elektrici teit, enz.); gebruik van wind en zon als energiebron; overgang op en invoering van steenkool als energiebron. De toeslag bedraagt 10%, met uit zondering van investeringen op het gebied van zonne- en windenergie, waarvoor een toeslag geldt van 15%. De investeringen moeten tenminste een besparing opleveren van een 0,5 m3 aardgasequivalent per jaar, per gulden investering. De Dienst Inves teringsrekening (DIR) zal een aantal kategorieën investeringen op deze besparingsnorm toetsen. Voor deze investeringen dient de ondernemer Z.l.m. Land- en tuinbouwblad Officieel orgaan van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij Grote Markt 28 Postbus 46 4461 AJ Goes Tel 01 100-21010 4460 BA Goes -tel huis 01 100-20228 -tel. huis 01 155- 3585 Redaktie: Mr J Oggel hoofdredaktie J. Wierenga eindredaktie Marijke Schipper-de Ruijter red-assistente Adressering en abonnementen Secretariaat ZLM - Goes - tel 01 1 00-2 1 01 0 - toestel 12 Technische verzorging. Advertentie-exploitatie en administratie over advertenties DRUKKERIJ VINK BV Nassaustraat 1 - 4571 BK Axel Postbus 1 6 - 4570 AA Axel Postgiro 206991 2 Tel 01 1 55-2020 Telecopier 2951 Telex 55230 tenminste één doch niet meer dan drie maanden voor aanvang van de betreffende werkzaamheden een op gave te doen aan de DIR. Of een investering op de besparingsnorm moet worden getoetst, is vermeld in de aanwijzingsbeschikking. Milieutoeslag Voor een milieutoeslag komen in aanmerking investeringen die ge richt zijn op het voorkómen of be perken van gevaar, schade of hinder, als gevolg van lozing van verontrei nigende stoffen in water, bodem en lucht, alsmede als gevolg van geluid, trillingen, warmte en licht. Deze in vesteringen worden ingedeeld in: investeringen die geheel, of na genoeg geheel, verricht worden ten behoeve van het voorkómen of beperken van milieuverontrei niging, als dié hoofdzakelijk ver oorzaakt wordt door de inrichting waarop deze investeringen be trekking hebben; investeringen in of ten behoeve van milieuvriendelijke zaken of goederen. De toeslag bedraagt 15% voor kate gorieën investeringen met een volle dige of nagenoeg volledige milieu- funktie. Voor kategorieën met een gedeeltelijke milieufunktie bedraagt de toeslag, afhankelijk van de mi- lieuaspekten van de investering, 10%, lx/i%, 5% of 3%. Om voor een energie- en/of milieu toeslag in aanmerking te komen, moet voor elke toeslag afzonderlijk binnen drie maanden nadat de zaken waarin is geïnvesteerd in gebruik zijn genomen, een aanvraag worden in gediend bij de DIR. Dit geldt ook voor investeringen waarvoor vooraf een opgave is ingediend in verband met de toetsing op energiebesparing. De toeslag wordt pas toegekend bij investeringen van meer dan 10.000,—Deze drempel wordt toegepast op investeringen die tot één kategorie van de desbetreffende toeslag behoren. De investeringen dienen te zijn verricht ten behoeve van één en dezelfde inrichting (be drijfsvestiging) waarvoor een toeslag is aangevraagd. Deze moeten binnen een tijdvak van ten hoogste zes aan eengesloten kalendermaanden in gebruik zijn genomen. Geen toeslag wordt toegekend voor investeringen in reeds gebruikte bedrijfsmiddelen. Bij de berekening van de toeslagen wordt, eveneens per kategorie van investeringen, over de eerste 5.000,— geen premie verleend (franchise). Voor een aantal gevallen van milieutoeslag gelden zowel een drempel als een franchise van 100.000,-. De DIR beoordeelt de energie- en milieutechnische aspekten en geeft daaromtrent aan de ondernemer een verklaring af voor de fiskale behan deling. De belastingdienst beoordeelt de fiskale aspekten en stelt de om vang van de toeslag vast. Hierbij wordt de DIR-verklaring in aanmer king genomen. De uitbetaling van de toeslagen vindt plaats op de in de WIR gebruikelijke wijze, te weten via de belastingaanslag. Belangstellenden bekijken hier een biogasinstallatie. (De aanwijzingsbeschikkingen en de aanvraagformulieren met toelichting kunnen schriftelijk worden aange vraagd bij het ministerie van ekono- mische zaken, Dienst Investeringsre kening, Postbus 10073, 8000 GD te Zwolle.) Dinsdag 29 juli a.s., Hilversum II (402 meter), 12.16 -12.26 uur "De ontwikkeling van onze agrari sche export naar Engeland", m.m.v. ir. D. Vries, Landbouwraad te Lon den. Donderdag 31 juli a.s., Hilversum II (402 meter), 12.16 -12.26 uur "Land- en tuinbouw in een natte zo mer", m.m.v. diverse konsulent- schappen. Gevolgd door "het land bouwkundige weeroverzicht", van het K.N.M.I.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1980 | | pagina 2