ZITDAGEN gropatax Kaas voor Engelse burgemeester en Nederlandse staatssekretaris m 1=*iItiSKhAU Zeeuws ploegkampioenschappen Schuurfeest T rekkerbehendigheids wedstrijd F.H.M. Schreurs benoemd tot direkteur voedselvoorziening Nieuwe kaas-sekretaris bij Produktschap voor Zuivel Dr. ir. Curfs adj.-direkteur Akker- en Tuinbouw V.N.-Konferentie over positie van de vrouw In varband mat hat tijdig klaarmakan van hat blad. kun- nan na dinsdag 15 uur. gaan agandabarich ten maar wor den opgenomen Rad. De wedstrijden om het Zeeuws ploegkampioenschap 1980 zullen worden gehouden op: ZATERDAG 6 SEPTEMBER 1980 in de WILHELMINAPOLDER bij GOES. AANVANG: 1230 uur. De bietenklub-studieklub IJzendijke organiseert zaterdag 19 juli een groot schuurfeest met reuze tombola bij Et. Pieters, Haven-Boekhoute. Het feest begint om 18.00 uur en de toegang is gratis. De R.A.K. Walcheren organiseert op donderdag 24 juli een trekkerbehen- digheidswedstrijd, die gehouden zal worden bij de kapel aan de Hoog- landseweg te Grijpskerke. Er zijn verschillende interessante prijzen te winnen. Het inschrijfgeld bedraagt 5,— De wedstrijden vangen aan om 18.30 uur. Iedereen is van harte welkom. De heer F.H.M. Schreurs zal per 1 augustus 1980 worden benoemd tot direkteur van het in- en Verkoopbu reau (VIB) van het ministerie van landbouw en visserij. Hiermee wordt voorzien in de opvolging van de heer B.J. Lequin, die per gelijke datum met pensioen gaat. De heer Schreurs (58) trad in 1972 in dienst bij het VIB. Sinds 1974 is hij daarvan adjunkt-direkteur. In de opvolging van de heer Schreurs is voorzien door de benoeming per gelijke datum van de heer A.G. Ver sluis, hoofd van de afdeling Rege lingen en Beheer van het VIB. Britse olie en Nederlandse agrarische produkten zijn het be langrijkst in de snelgroeiende handel tussen de twee landen. Dit merkte Neelie Smit-Kroes, de Nederlandse staatssekre taris van Verkeer en Waterstaat op in een toespraak voor de Nederlands- Britse Kamer van Koophandel. De algemene vergadering van deze instelling voor handelsbevordering werd op 18 juni in het stadhuis van Manchester gehouden. De staatssekretaris werd er begroet door Winnie Smith, bur gemeester van Manchester. Op initiatief van het Nederlands Zuivelbureau in Groot-Brittannië kregen zij van kaasmeisje Anita Veenman een Nederlandse kaas aangeboden. Evenals vorig jaar organiseert de Z.L.M. samen met het R.P.C.Z. weer een scholen pro jekt. Dit projekt houdt in dat kin deren van de 5e klas basis scholen een jaar lang alle werkzaamheden op een bedrijf volgen. Voor het nieuwe projekt heb ben zich al een groot aantal scholen gemeld. Voor deze scholen vragen wij een bedrijf met een enthousiaste boer en boerin (tuinder, fruitteler) die van september 1980 tot juli 1981 een schoolklas op hun bedrijf willen ontvangen. Het scholenprojekt wordt georganiseerd voor ZEE LAND én WEST BRABANT, een Z.L.M.-lid in Oost-Bra bant welke een klas weet die op het bedrijf wil komen kan zich natuurlijk melden voor het projekt. Mogen wij er op rekenen dat U zich op geeft voor eind juli?? bij Lianne Akkermans tel. 01100-21010. IZ.I.m. Land- en tuinbouwblad Officieel orgaan van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij Grote Markt 28 Postbus 46 4461 AJ Goes Tel. 01 100-21010 4460 BA Goes Redaktie: Mr J Oggel hoofdredaktie J. Wierenga eindredaktie Marijke Schipper-de Ruijter red-assistente -tel. huis 01 100-20228 -tel. huis 01 155- 3585 Adressering en abonnementen Secretariaat ZLM - Goes - tel 01 1 00-2 1 01 0 - toestel 1 2 Technische verzorging. Advertentie-exploitatie en administratie over advertenties DRUKKERIJ VINK BV Nassaustraat 1 - 4571 BK Axel Postbus 1 6 - 4570 AA Axel Postgiro 206991 2 Tel 01 1 55-2020 Telecopier 2951 Telex 55230 ACCOUNTANTSUNIE (BOEKHOUDBURO) DER Z.L.M. TEL. 01100- 15710 (Goes) 01180 - 11451 (Middelburg) 01640 - 43350 (Bergen op Zoom) ZITDAGEN ACCOUNTANTSUNIE Z.L.M. OOSTBURG: woensdag 23 juli in café "De Windt" De zitdag Wissenkerke van 23 juli komt te vervallen. Landbouwhuis - Grote Markt 28 - Goes Dinsdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur, de heer van Nispen. Landbouwhuis - Stationslaan 4 - Zevenbergen Donderdagmorgen van 9.00 tot 12.00 uur de heer J. Vroegop. De heer J. Vroegop is van 17 tot 31 juli met vakantie. Voor dringende zaken kan men zich in deze periode wenden tot het kantoor Goes. Voor afspraken met de heren van Es en Zuidweg gelieve u tevoren telefonisch kontakt op te nemen. "In verband met de herdenking van het 25-jarig ambtsjubileum van de bedrijfsvoorlichter van de Gezondheidsdienst voor Tholen en St. Philipsland, zal de Ge zondheidsdienst op donderdag 24 juli 1980 vanaf des morgens 11.30 uur verder de gehele dag gesloten zijn. Gezondheidsdienst voor Dieren in Zeeland, Dr. J. Tesink, directeur". Tot adjunkt-direkteur Akker- en Tuinbouw zal per 1 augustus 1980 worden benoemd dr. ir. H.P.F. Curfs. Hiermee zal worden voorzien in de vakature ontstaan door het vertrek van ir. D. Hoogerkamp. De heer Curfs zal zich in het bijzon der gaan bezighouden met de Ak- kerbouwaangelegenheden. Tevens zal hij optreden als plaatsvervangend direkteur Akker- en Tuinbouw. De heer Curfs (geboren 9 juni 1945 te Voerendaal) is sinds 1978 beleids medewerker bij de direktie Veehou derij en Zuivel. Hij studeerde in 1970 af aan de Landbouwhogeschool te Wageningen. In 1976 behaalde hij zijn doctorstitel. Van 1971 tot 1975 is hij werkzaam geweest op het Inter nationaal Institute of Tropical Agri culture te Nigeria. In 1976 trad hij in dienst bij de Provinciale Direktie voor de Bedrijfsontwikkeling in Zuid-Holland. Tot sektorhoofd Glastuinbouw en Champignonteelt zal worden be noemd ir. R. Woudstra, thans kon- sulent voor de Tuinbouw in Noord- Brabant. 1975 was het Jaar van de Vrouw en teven het begin van het Decennium van de Vrouw. Dit decennium is nu halverwege. En daarom wordt dit jaar bekeken wat er vijf jaar na de aanvaarding van het Wereldaktie- plan voor de Vrouw in Mexico van de goede voornemens terecht is ge komen. Dit gebeurt tijdens de twee de VN-konferentie over de positie van de vrouw, van 14 tot 30 juli in de Deense hoofdstad Kopenhagen. Ter gelegenheid van deze konferen- tie hebben de voorlichtingsdiensten van CRM en Ontwikkelingssamen werking de brochure "Kopenhagen 80" uitgebracht. Hierin wordt aandacht besteed aan de geschiedenis van de VN-konfe- renties, de strijd van vrouwen in ontwikkelingslanden en een prak tijkvoorbeeld uit Bangladesh. De brochure kan worden besteld via de Voorlichtingsdienst CRM, Post bus 5406, 2280 HK Rijswijk. Dinsdag 22 juli a.s., Hilversum II (402 meter), 12.16 -12.26 uur "Oogst van kersen en aardbeien on der bijzonder moeilijke omstandig heden", m.m.v. het Konsulentschap voor de Tuinbouw in Geldermalsen. Donderdag 24 juli a.s., Hilversum II (402 meter), 12.16 -12.26 uur "De nieuwe regeling dierenvervoer", een vraaggesprek met drs. H.A. van den Berg, adjunkt-direkteur van de Veeartsenijkundige Dienst van het ministerie van landbouw en visserij. Tot sekretaris van de Stichting Hol land Cheese Exporters Association is door het Bestuur benoemd per 1 juli 1980 de heer E.M.J. Arnouts. De heer Arnouts volgt de heer J.W. Warnaar op als hoofd van de afde ling Kaas van het Produktschap voor Zuivel. Het bestuur van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij (Z.L.M.) roept sollicitanten op voor de funktie van SEKRET ARIAATSMEDEWERKER Van genoemde funktionaris worden de volgende kwali teiten gevraagd: een algemene ontwikkeling op H.B.O.- niveau, eigen initiatief, zelfstandigheid en goede redak- tionele vaardigheden. Om goed te kunnen funktioneren moet men daarnaast belangstelling hebben voor de land en tuinbouw en zich thuis kunnen voelen in een (kom- plexe) belangenorganisatie. De standplaats is Goes. De geboden arbeidsvoorwaarden zijn in overeenstemming met de belangrijkheid van de funktie. Zij die belangstelling hebben voor deze funktie worden verzocht hun sollicitatiebrieven binnen 14 dagen na het verschijnen van dit blad te richten aan de algemeen-se- kretaris van de Z.L.M., Postbus 46,4460 BA Goes.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1980 | | pagina 2