ZITDAGEN gropatax Radio/TV Nationale voedings- en genotmiddelenbeurs te New York Ir. W.F.S. Duffhues direkteur akker- en tuinbouw accountantsunie Sekretaris Warnaar verlaat afdeling Kaas Produktschap Zuivel Veetentoonstelling Oostburg Trekkerbehendigheids wedstrijd Land- Vakbeurs intensieve veehouderij 1980 Schuurfeest Oogst in Beeld 13/7 Benoeming Landbouwschap Internationale Landbouwtentoon stelling Hannover Nationaal Tuinbouwkongres Zeeuws ploegkampioenschappen Van zaaien tot oogsten Rektifikatie dag 3Cz.l.m. Land- en tuinbouwblad Per 1 oktober 1980 zal ir. W.F.S. Duffhues worden benoemd tot di rekteur Akker- en Tuinbouw. Hij volgt daarmee op ir. Wvan Soest, die in verband met zijn naderende pensionering heeft verzocht per gelijke datum van zijn funktie te worden ontheven. De heer Van Soest zal zich tot zijn pensionering op 1 december 1981 bezig houden met algemene beleidsaangelegenheden ten behoeve van het direktoraat-generaal voor landbouw en voedselvoorziening. (BOEKHOUDBURO) DER Z.L.M. TEL. 01100- 15710 (Goes) 01180- 11451 (Middelburg) 01640 - 43350 (Bergen op Zoom) ZITDAGEN ACCOUNTANTSUNIE Z.L.M. OOSTBURG: woensdag 16 juli in café "De Windt". NIEUWENDIJK: donderdag 17 juli a.s. 11.00 - 12.00 uur, café "De Peli kaan". m Landbouwhuis - Grote Markt 28 - Goes Dinsdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur, de heer van Nispen. Landbouwhuis - Stationslaan 4 - Zevenbergen Donderdagmorgen van 9.00 tot 12.00 uur de heer J. Vroegop. De heer J. Vroegop is'van 17 tot 31 juli met vakantie. Voor dringende zaken kan men zich in deze periode wenden tot het kantoor Goes. Voor afspraken met de heren van Es en Zuidweg gelieve u tevoren telefonisch kontakt op te nemen. in verband met het tijdig kleermaken van het blad. kun nen na dinsdag 15 uur, geen agendaberichten maar wor den opgenomen. Red. De 43e Veetentoonstelling van fok- vee, vetvee, geiten en schapen wordt gehouden op woensdag 16 juli op het Ledelplein te Oostburg, waarvoor we de gemeente zeer erkentelijk zijn. Het vetvee kan worden opgegeven op de dag van de keuring voor 9 uur bij het sekretariaat. De regelings kommissie verwacht een geweldige drukte op deze hoogtijdag met vele inzenders en de demonstratie van de kampioen na de middag. Redaktie: Mr J Oggel hoofdredaktie J. Wierenga eindredaktie Marijke Schipper-de Ruijter red-assistente De heer Duffhues (geboren 9 sep tember 1940 te Den Bosch) studeer de Tuinbouw aan de Landbouwho geschool te Wageningen. Na zijn af studeren in 1967 trad hij in dienst bij het Konsulentschap voor de Tuin bouw te Tilburg. Van 1972 tot 1976 was hij werkzaam bij het Konsulent schap voor de Tuinbouw te Aals meer. In 1976 volgde zijn benoeming tot sektorhoofd Glastuinbouw en Champignonteelt bij vorengenoem de direktie. -tel huis 01 100-20228 -tel. huis 01 1 55- 3585 De vakbeurs intensieve veehouderij 1980 zal vooral zijn toegspitst op de Pluimveegezondheidszorg in Neder land. Ruim een halve eeuw geleden had de pluimveehouderij in Nederland ekonomisch nauwelijks enige bete kenis en diergeneeskundige hulp werd dan ook zelden ingeroepen voor deze tak van de veehouderij. In deze situatie is echter drastisch ve randering gekomen door een snelle expansie, welke de pluimveehouderij maakte tot een ekonomische faktor waarmee rekening gehouden moet worden. Op de beurs alles over ge zondheidsdiensten, ziekten en de bestrijding ervan. De Vakbeurs In tensieve Veehouderij 1980 vindt plaats in de jaarbeurshallen te Utrecht en is geopend van 29 oktober tot en met 1 november van 10.00 - 18.00 uur en zaterdag 2 november 1980 van 10.00 tot 16.00 uur. De bietenklub-studieklub IJzendijke organiseert zaterdag 19 juli een groot schuurfeest met reuze tombola bij Et. Pieters, Haven-Boekhoute. Het feest begint om 18.00 uur en de toegang is gratis. Maandag 14 juli a.s., Hilversum II (402 meter), 12.16 -12.26 uur Stedeling helpt mee bij de oogst van zachtfruit: 'n geslaagd experiment, m.m.v. het Konsulentschap voor de Tuinbouw te Tiel. Dinsdag 15 juli a.s., Hilversum II (402 meter), 12.16 -12.26 uur "De ontwikkeling van onze agrari sche export naar het Verenigd Ko ninkrijk", m.m.v. ir. D. Vries, Land bouwraad te Londen. Donderdag 17 juli a.s., Hilversum II (402 meter), 12.16 -12.26 uur Serie beleid bezien: de financiële as- pekten van het EEG-Landbouwbe- leid, een vraaggesprek met ir. A. de Zeeuw, direkteur-generaal voor Landbouw en Voedselvoorziening van het ministerie van landbouw en visserij. Internationaal agrarisch nieuws met zondagavond: - Pootaardappelen uit de reageer buis. Een snelle vermeerdering als hulpmiddel voor de poot- goedtelers. - Meer stroom voor friese boeren. Een verzwaring van het elektrici- teits net is mogelijk geworden doordat alle boeren in Friesland eraan meebetalen. - Wijnbouw in Australië. Duitse en Franse emigranten brachten de wijntraditie naar Australië. Maar ook Nederlanders vonden in de wijnbouw hun bestaan. De heer J.W. Warnaar, sedert de oprichting in 1951 sekretaris van de Stichting Holland Cheese Exporters Association, heeft deze funktie met ingang van 1 juli 1980 neergelegd. De Stichting heeft als werkterrein de Verenigde Staten van Amerika, Puerto Rico, Canada, de Neder landse Antillen en Suriname, in wel ke gebieden onpersoonlijke propa- ganda-aktiviteiten voor Nederlandse kaas worden gevoerd. De afzet van de traditionele Nederlandse kaas soorten naar genoemde landen maakt bijne 20% uit van de totale Nederlandse kaasexport naar landen buiten de E.E.G. In besloten kring heeft het Bestuur van de Stichting dezer dagen af scheid genomen van de heer War- In het Coliseum te New York zullen de deelnemende firma's hun pro- dukten tentoonstellen, terwijl de be zoekende Amerikaanse handelaren in het daar aanwezige ontvangstcen trum informatie kunnen verkrijgen over de Nederlandse voedings- en genotmiddelenindustrie. In het kader van de Nederlandse deelnemeing aan de Fancy Food Show wordt in samenwerking met het bureau van de Landbouwraad te Washington en de Nederlandse Ka mer van Koophandel te New York 13 juli een banket georganiseerd on der het motto "Holland Ahoy". Naar verwachting zullen zo'n 1200 importeurs van Nederlandse pro- dukten met hun relaties deze avond bijwonen. Aldus wordt getracht in de Verenigde Het bestuur van het Landbouwschap heeft in de openbare vergadering van woensdag 2 juli 1980 benoemd tot lid van de hoofdafdeling Vee houderij de heer J.G. Stam te Leeu warden in plaats van de heer P. Swart te Leeuwarden en tot plaatsvervan gend lid wederom de heer F. Bom te Goes. naar, die na het beëindigen van zijn dienstverband bij het Produktschap voor Zuivel nog enkele jaren als se kretaris is aangebleven. Voor zijn aktief aandeel in het werk van de Stichting werd hem in 1976 een koninklijke onderscheiding ver leend. Staten van Amerika een grotere be kendheid te geven aan onze produk- ten. Immers de Verenigde Staten zijn een belangrijke afnemer van o.m. on ze vlees- en visspecialiteiten, zuivel- produkten, chocolade en andere pro- dukten van onze zoetwarenindustrie, alsmede van bier en gedistilleerde dranken. De 56e Internationale Landbouw tentoonstelling van de Duitse Land bouw Maatschappij DLG zal dit jaar worden gehouden in Hannover van 12 tot 18 september. Op 3 en 4 september 1980 zal te Wa geningen het Nationaal Tuinbouw kongres 1980 worden gehouden. Dit kongres wordt georganiseerd door de 3 Centrale Landbouw Organisaties en alle bij de Nederlandse Tuin- bouwraad aangesloten vaktechni sche- en afzetorganisaties in de Tuinbouw. Adressering en abonnementen Secretariaat ZLM - Goes - tel 01 100-21 01 0 - toestel 12 Technische verzorging. Advertentie-exploitatie en administratie over advertenties DRUKKERIJ VINK BV Nassaustraat 1 - 4571 BK Axel Postbus 16-4570 AA Axel Postgiro 2069912 Tel 01 1 55-2020 Telecopier 2951 Telex 55230 Op donderdag 17 juli a.s. organiseert de Z.L.M. afdeling Aagtekerke een trekkerbehendigheidswedstrijd voor ,haar leden. Opgave voor 14 juli as. bij Fr. Dekker tel. 1331 of A. Maljaars tel. 01187-1251, waar ook nadere in lichtingen zijn te verkrijgen. De wedstrijden om het Zeeuws ploegkampioenschap 1980 zullen worden gehouden op: ZATERDAG 6 SEPTEMBER 1980 in de WILHELMINAPOLDER bij GOES. AANVANG: 1230 uur. Onderwerp voor de nieuwe zomer- tentoonstellmg van het Documenta tiecentrum is de landbouw in Zee land. Onder de titel "Van zaaien tot oogsten" wordt een aantal facetten belicht uit de rijke historie van de Zeeuwse landbouw. De tentoonstel ling is gratis toegankelijk en is geo pend van 10.00 - 17.00 uur (behalve 's zondags). Plaats: Abdij 11 te Mid delburg. We moeten even iets rechtzetten. Vorige week is een verslag afgedrukt van een bezoek van een aantal da mes aan enige agrarische objekten op Noord-Beveland onder de titel: Niet-agrarische vrouwen naar "De boer, uw buurman".. Het zal duidelijk zijn dat vermelding van ook adres en bankrekeningnummer van de schrijfster volkomen onjuist was. Een foutje van de redaktie, die kennelijk aan vakantie toe is! mi ibiiunya- Ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan zal op 12 december 1980 een LANDINRICHTINGSDAG ge houden worden in het Jaarbeurs- kongrescentrum te Utrecht. Op deze dag, die gewijd zal zijn aan de in behandeling zijnde ontwerp- landinrichtingswet, zal dr.ir. W.M. Otto (Direkteur-Generaal voor Lan dinrichting, Grond- en Bosbeheer van het Ministerie van Landbouw en Visserij) de doelstellingen van deze wet bespreken. Dr. A. de Leeuw (adviseur Nationale Landmaat schappij in België) houdt vervolgens een inleiding over de landinrich tingswet, gezien in Europees per- spektief. Tevens zullen de heren drs. J.H.H. Holtackers (Aartsdiocesane RK Boeren- en Tuindersbond), drs. G. van de Lely (Direkteur Staats bosbeheer), K. Wassenaar (Direk teur Direktie Beheer Landbouw gronden), mr. M.J. Barendrecht (Rijksplanologische Dienst), ir. G.A. Oosterbaan (Direkteur Instituut voor Kuituurtechniek en Waterhuis houding), ir. F.C. Prillevitz (Minis terie van Kuituur, Rekreatie en Maatschappelijk Werk) en dr.ir. R.H.A. van Duin (Direkteur Rijks dienst voor de IJsselmeerpolders), ieder vanuit hun gezichtshoek, hun visie op de landinrichtingswet geven in de vorm van een stelling met toe lichting. Op deze stellingen zal worden inge gaan door ir. N. Molenaar (Direk teur Landinrichtingsdienst). De studiedag zal worden besloten met een paneldiskussie onder leiding van prof.dr.ir. F. Hellinga (Land bouwhogeschool). Deze dag, die wordt georganiseerd in samenwerking met de Landinrich tingsdienst, staat open voor allen, die belangstelling hebben voor de lan dinrichting. Officieel orgaan van de. Zuidelijke Landbouw Maatschappij Grote Markt 28 4461 AJ Goes Tel 01 100-21010 Postbus 46 4460 BA Goes Onze voedings- en genotmiddelenindustrie zal met een sterke verte genwoordiging aanwezig zijn op de "National Fancy Food en Confec tion Shpw", die van 13 -16 juli a.s. in New York wordt gehouden. Een en ander zal geschieden onder auspiciën van de Hoofdafdeling Exportbevordering van het ministerie van landbouw en visserij te Den Haag. 2

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1980 | | pagina 2