IH Nieuwe Cramer vibro-vorenpakker Pöttinger landbouwwerktuigen en -machines vertegenwoordigd door Cebeco-Handelsraad Onderhoudsvrije voorfilter voor landbouwmachines Metaaldetektor voor zelfrijdende veldhakselaars Nieuwe V-riemen generatie I Van Nobelen elektronische telmachines Fiat Trattori in de lift De afdeling Land- en Tuinbouwmechanisatie van Cebeco-Handelsraad in Steenwijk importeert sinds kort een nieuw ontwikkelde machine, de Vibro-vorenpakker, van de bekende Maschinenfabrik Cramer te Leer W est-Duitsland) De bedoeling van deze machine is om geploegde grond direkt weer een goede aansluiting te geven, waardoor uitdrogen wordt voorkomen en de door het ploegen uit evenwicht gebrachte capillaire werking zich zo snel mogelijk kan herstellen. Voor dit doel werden altijd al vorenpak kers gebruikt die tegelijk met het ploegen werden toegepast. Daarbij berust de werking uitsluitend op het gewicht van de schijven en het frame, terwijl ook de rijsnelheid tijdens het ploegen van betekenis is. De Pöttinger machinefabriek te Grieskirchen in Oostenrijk is, na de stichting in 1871, een familiebedrijf in de derde generatie. De grote ont wikkeling van dit bedrijf vond na de tweede wereldoorlog in versneld tempo plaats. De produktie bepaalde zich specifiek tot werktuigen voor het weidebedrijf en dat is ook nu nog het geval. Het produktieprogramma omvat o.a.: hooibouwwerktuigen, opraapsnij- en opraapdoseerwagens, aanbouwmaïshakselaars en houtver- snippermachines. Op het hoofdbe drijf in Grieskirchen werken 1200 personen die in het afgelopen jaar 25000 machines produceerden, met een handelswaarde van ca. 130 miljoen. Pöttinger is Oostenrijks grootste landbouwwerktuigenfabriek en neemt meer dan 25% van de totale landbouwwerktuigenproduktie in dat land voor haar rekening. Ook vermeldenswaardig is het feit dat Pöttinger in 1975 de Bayerische Pflugfabrik te Landsberg am Lech (West-Duitsland) heeft overgeno men. Deze fabriek, gesticht in 1891, fabriceert in hoofdzaak grondbe werkingswerktuigen. Sinds de over name worden in deze fabrieken ook opraapsnij- en opraapdoseerwagens gemaakt en onder de naaitf "Lands berg" aan de markt gebracht. (voor meer informatie kunt u zich wenden tot Cebeco-Handelsraad, afdeling Land- en Tuinbouwmecha nisatie in Steenwijk, tel. 05210-13341). Nieuw produkt Vergeleken bij de werking van de vo renpakker is die van de Cramer Vi bro-vorenpakker geheel afwijkend omdat de schijven van deze machine via de trekkeraftakas in een trillende beweging worden gebracht. Hierdoor wordt een uitstekende aansluiting van de geploegde grond verkregen. Het effekt wordt beïnvloed door de verhouding tussen het toerental van de aftakas en de rijsnelheid. Er is on der alle omstandigheden en voor elke grondsoort (lichte of zware grond) de juiste aanpassing te vinden. De machine kan tevens aan de voor zijde met cultivatortanden (vast of De John Deere zelfrijdende veldhak selaars met opraper kunnen worden voorzien van een metaaldetektor. In tegenstelling tot de meeste toegepas te systemen - die werken met een magnetisch veld - werkt deze metaal detektor volgens het induktie-sys- teem. Het systeem reageert op alle geleidende metalen, dus naast ijzer ook op roestvrijstaal, koper, alumi nium, zink, e.d. Bovendien over de volle breedte van het zwad voordat dit door de pick-up is opgenomen. Hiermede wordt te gemoet gekomen aan bezwaren van het magnetisch veld dat niet reageert bij het passeren van ijzer in het mid den van de pick-up. De gevoeligheid t.o.v. de grootte van het betreffende stuk metaal is instel baar, alsook de diepte waarmede de detektor het voor de pick-up liggen de zwad aftast. De metaaldetektor wordt kort voor de pick-up aangebracht. Het raam is zeer licht (±2 kg) daar gebruik ge- maakt is van pvc-buis, waardoor heen de bedrading loopt. Voordeel is, dat men geen materiaal uit de machine hoeft te plukken. Geregistreerd wordt waar zich het metaal in het zwad bevindt. Bij het registreren hiervan stopt de machine onmiddellijk door de inwerkingtre ding van de elektro-magnetische koppeling. Tevens wordt een zoemer in de cabine in werking gesteld. Montage is uiterst eenvoudig. De prijs bedraagt ongemonteerd: 8.223,— exkl. B.T.W. (importeur Louis Nagel B.V., Nijmegen). triltand) of met een egalisatiebalk worden uitgerust. Met de cultivator tanden wordt dan eerst een grove verkruimeling gemaakt' hetgeen van grote invloed is op het effekt van de Vibro-vorenpakker. Uitgerust met een egalisatiebalk kan een ongelijk veld vlak worden gemaakt. Achter de machine kan zodanig een verkruimelaar worden bevestigd teneinde een zeer fijn zaaibed te be reiken. Voor een optimale bodembewerking en het zaaiklaar maken van de grond biedt deze machine grote mogelijk heden en is het ongetwijfeld een grote aanwinst voor de Nederlandse landbouw. Enkele technische gegevens: Werkbreedte 300 cm; aantal pak kerschijven 24; gewicht 910 kg; Tril- frequentie bij 540 omw./min. aftakas 3600 omw./min.; maximale inslag- druk 6000 kg; mogelijkheid tot monteren van: aantal vaste cultiva tortanden 17; aantal triltanden 25; benodigd vermogen 38 kW (52 pk). (Uitvoerige informatie wordt gaarne verstrekt door Cebeco-Handelsraad in Steenwijk. Telefoon: 05210 - 13341 en door de dealers). Sinds enige maanden heeft Kimman Schiedam de welbekende industriële V-riemen van Conti op basis van ex- klusiviteit in haar programma. Naast de standaard uitvoeringen zijn ook de zgn. "F-O"/Flanken Offen) riemen te leveren. Deze Durflex riemen worden in de F-O uitvoering, d.w.z. zonder om- manteling, volgens een nieuwe fa- brieksmethode vervaardigd. Dit in verband met de huidige eisen, die vandaag de dag aan de riemen worden gesteld. Steeds eist men een nog hogere overbrengingskapaciteit, minVier slip, minder rek, langere le vensduur enz. enz. Het bijzondere van deze Conti F^O riemen is de konstruktiewijze, mate riaalkeuze en produktietechnieken. De riemen bestaan uit een hoog waardig fasegericht polychloropreen rubbermengsel, welke deeltjes door een ultramoderne kalandertechniek precies 90 graden gericht zijn ten opzichte van de looprichting van de De afdeling Land- en Tuinbouwme chanisatie van Cebeco-Handelsraad in Steenwijk breidde onlangs haar verkoopprogramma uit met de Van Nobelen elektronische telmachines. Daardoor is het leveringsprogramma nu nog meer aangepast aan de vraag. Van Nobelen Machine Techniek te Noordwijkerhout is op het terrein van telmachines een zeer gespeciali seerd bedrijf, met grote ervaring. De machines munten uit door exakte telling, grote kapaciteit en bedrijfs zekerheid. Bovendien zijn de prijzen zeer redelijk. Alle typen worden ge leverd op een rollend onderstel met zwenkwielen, zodat ze gemakkelijk zijn te verplaatsen. Bijpassende lees- banden, al dan niet voorzien van een elevator en TL-verlichting, zijn le verbaar; desgewenst is ook een dwarsafvoer verkrijgbaar. Alle mo dellen van de Van Nobelen telma chines hebben uitwisselbare elektro nische segmenten, voorzien van een voudig te verwisselen printen en tel lers. Het verwisselen geschiedt met de zogenaamde stekkermethode en dat betekent dat dit werk praktisch geen tijd vergt en een snelle service kan worden gegarandeerd. Uitvoerige informatie wordt gaarne verstrekt door Cebeco-Handelsraad, Postbus 19, 8330 AA Steenwijk (te lefoon: 05210 - 13341) of door de dealerbedrijven. ■fes. 5 Nieuwe driewielers uit Hillegom. riemen. Het resultaat is een bijzon der goede druk en schuifweerstand van de riemflanken en een uitste kende flexibiliteit bij het buigen. Dit alles, met bovendien toepassing van speciale trekkoorden, en inbed ding, waarborgt een goede adhesie met het rubber. De Durflex riemen eisen dezelfde CMMANTtLDE V-RIEM (Conventionele uitvoering) Een nieuw voorfiltersysteem voor dieselmotoren, waarmee het routi ne-onderhoud aanzienlijk beperkt kan worden, werd ontwikkeld door Donaldson voor toepassingen op landbouwmachines die werken in hoge stofkoncentraties en vervuilde lucht. Traditioneel worden voorfilters ge monteerd om de onderhoudsfre- quentie van het element in de hoofdfilter te beperken. Omdat deze voorfilters vaak uitgerust zijn met voor-zeven en met stofschalen die regelmatig moeten leeg gemaakt worden, gaan ze zelf gemakkelijk een tijdrovende onderhoudskarwei vor men. Met de nieuwe "Donaspin TM" voorfilter wordt dit probleem ver holpen doordat hierbij gebruik ge maakt wordt, naast conventionele principe van centrifugale afschei ding, van een venturi die werkt als stofafzuigingspomp en in het uit- Lansing Bagnall introduceert een nieuwe serie vorktrucks. Het zijn de driewielers van het type EFG 4, met hefvermogens van 100 en 1200 kilo gram op een halve meter zwaarte punt afstand. Diverse hefmasten al dan niet met vrije heffing zijn stan daard leverbaar. Als extra zijn de trucks met stuurbekrachtiging uit te voeren. Leverancier Lansing zit in Hillegom. voorspanning als bij de normale rie men, hetgeen ook voor de variator (Varidur) riemen geldt. Deze verregaande technische ont wikkeling maakt kleine riemprofie- len mogelijk. Met kleinere riem- schijfdiameter maakt dit alles een kompaktere bouwwijze bij dezelfde overbrengingsprestaties mogelijk. CONTI F O V-RIEMEN (Nieuwe generatie) laatsysteem van de motor is gemon teerd. De automatische afvoer van het stof samen met de uitlaatgassen van de motor heeft een zeer hoog rende ment tot gevolg. Uit testen is gebleken dat het nieuwe systeem inderdaad meer dan 90 pro cent (in gewicht) van de stofdeeltjes wegzuivert, en de periode tussen on derhoudsbeurten van de filter drie tot zesmaal vermindert. Hoewel de Donaspin voornamelijk ontwikkeld is voor gebruik op zelf rijdende oogstmachines die werken in kafrijke omgevingen, kan deze voorfilter ook toegepast worden op alle landbouwmachines, voorname lijk traktors en maaidorsers. De nieuwe voorfilter is verkrijgbaar in verschillende maten, aangepast aan inlaatbuizen met diameter 76, 89, 102, 127 mm, en zijn geschikt voor een debiet van respektievelijk 9, 10!6, 11 en 12 m3/min. maximum. Inlichtingen bij Donaldson Europe NV, Leuven, (België), tel. (016) 23.09.54. Fiat is in 1979 voor het eerst in haar geschiedenis marktleider geworden op de Europese trekkermarkt. Met een marktaandeel van 12,3% in 1978 steeg ze in 1979 naar 12,4%, wat haar op de le plaats deed belanden. Ondanks een afnemende markt heeft Fiat haar marktaandeel in vele Eu ropese landen de laatste jaren sterk verbeterd. Zelfs op de Duitse markt, die voornamelijk wordt beheerst door Duitse trekkerfabrikanten, steeg in 1979 haar marktaandeel met niet minder dan 25.6%. Ook in Nederland zet de opmars van Fiat zich voort. Hier steeg haar marktaandeel in 1979 naar 9,2%; een hoogte die nog nooit eerder werd bereikt. Een zeer belangrijk aandeel in deze stijging is te danken aan de intro- duktie - in 1975 - van de "80-er se rie". Deze serie, die met zijn geïntre- greerde fabriekskabines snel uitbrei ding onderging in de verschillende P.K. klassen, werd dit jaar gekon- pleteerd met een nieuwe reeks hy permoderne trekkers 'boven de 100 P.K. Naast de gebruikelijke 4-wiel aange dreven versie worden deze trekkers ook geleverd in een 2-wiel aange dreven uitvoering en zijn daardoor bijzonder geschikt voor de Ameri kaanse markt. DEZE DWARSDOORSNEDE LAAT U HET VERSCHIL IN OPBOUW ZIENI 16

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1980 | | pagina 16