ZITDAGEN gropatax veiligheid! Ekonomische Voorlichting 36lZ.l.m. Land- en tuinbouwblad zojuist: verschenen: Radio/TV Keuring warmbloedmerries Hoofdbestuur Z.L.M. vergadert BESTRIJDINGS MIDDELEN! LET STEEDS GOED OP DE VOORSCHRIFTEN. Landelijk erkende mechanisatiebeurs boomkwekerijgewassen in pot Landelijke demonstratie "Wintervoor ploegen" in Zeeland Veetentoonstelling Oostburg Zeeuwse hengst Tolat allerbeste Premieregelingen voor niet in de handel brengen melk en zuivelprodukten en voor omschakeling van melkveebestand Onderzoek over batterijkippen Drs. H.J. Tankink plv. direkteur-generaal voor Landinrichting, Grond- en Bosbeheer 5e Vakbeurs verwarming, koeling en luchtbehandeling Tuinbouw in Australië en energie uit koemest In verband mat hat tijdig klaarmaken van hat blad. kun- I 15 uur, geen agendabarichtan maar vror- Rad. Op 5 juli vindt de centrale keuring plaats voor warmbloedmerries op het terrein van Manege "De Een dracht" te Serooskerke. Aanvang morgenprogramma 10 uur, 's mid dags om 13.00 uur. Keuring van o.a. merries met veulens, aanwijzing van bestgaand rijpaard geplitst in een klasse fokmerries en een vrije klasse (voor guste merries en ruins) en aanwijzing van de provinciale kam pioenen zowel bij de ouderen als bij de jongere merries. Daarnaast zal door 4 Zeeuwse topamazones een dressuur demonstratie gebracht worden op muziek (in het middag programma). Het hoofdbestuur van de Z.L.M. komt maandag 30 juni voor z'n maandelijkse vergadering bijeen in motel "Breda" te Breda. Op de agenda staan de overzichten door de voorzitters van de kommissies Akkerbouw, veehouderij, tuin bouw en grondgebruik. Voorts vindt nader beraad plaats over de algemene situatie in de land- en tuinbouw. Aan de orde komt ver volgens de exploitatierekening en de verkorte balans van de ZLM over 1979. Ook het bezoek van het KNLC aan het werkgebied van de ZLM zal onderwerp van bespre king zijn. De vergadering begint om 13.30 uur. CV" In de komende herfst zal in Oost Zuid-Beveland in de omgeving van Rilland (Bathpolders), een landelijke demonstratie "Wintervoor ploegen" worden georganiseerd. Deze demon stratie zal worden opengesteld voor twee- en drieschaarwentelploegen alsmede voor drieschaar-bredevoor- ploegen. Het. perceel omvat een zware klei grond van 40-45% afslibbaar met een tarwestoppel. Deze demonstratie wordt gehouden op dinsdag 9 september 1980 om 13.00 uur met als mogelijke uitstel data 10,11 of 12 september 1980. Het perceel is gelegen ten Zuiden van de vierbaansweg (afslag Rilland) en zal met borden nader worden aangege- Op de boomkwekerijen van "Gebr. van Oosterwijck B.V.", Bavelseweg 147 te Gilze (N.Br.) zal 29 en 30 au gustus a.s. een landelijk erkende me chanisatiebeurs voor boomkwekerij gewassen in pot worden gehouden. Belangrijkste doelstelling is om de boomkwekers, speciaal het sterk toenemend aantal telers van boomk wekerijgewassen in potten, zakken enz., een overzicht te geven van de technische hulpmiddelen die bij deze teeltwijze kunnen worden gebruikt. De beurs en demonstraties worden georganiseerd door de Technische Kommissie van de Brabantse en Limburgse Boomkwekersbond, in De, door de regelingskommissie georganiseerde, jaarlijkse veeten toonstelling te Oostburg zal dit jaar worden gehouden op woensdag 16 juli a.s. Kontaktadres: H. C. Buijsse, secr. regelingskommissie veeten toonstelling Oostburg, Postbus 10, 4520 AA Biervliet. Tel. 01152-1492. Op 14 juni werd in Uddel Fede ratiecentrum v.d. Kon. Ned. Fed. van Landelijke Rij verenigingen) op de Veluwe het verrichtingsexamen afgenomen van de hengsten die deze winter op exterieur voorlopig werden goedgekeurd. Dit examen was de af sluiting van een zgn. 100-dagen ver- richtingsproef, waarbij de hengsten zoveel mogelijk op gebruikswaarde getest worden. De 3-jarige hengst Tolat, gefokt door en eigendom van dhr. C. v.d. Peyl uit Axel is, als enige Zeeuwse deelnemer aan dit examen, als allerbeste gewaardeerd nl. met 177,65 pnt. De vader van Tolat is Due de Normandie, terwijl de moe der Clady II een Enfant de Nor mandie is. Vooral karakter (10), 'aangespannen proef (9), vrij sprin gen (9) en terreinproef (9!/z) waren doorslaggevend voor dit bijzonder goede resultaat van deze hengst die een zuiver Zeeuws fokprodukt is. Tolat is inmiddels verkocht aan Dekstation Jasperste Oosteind (bij Breda). Officieel orgaan van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij Grote Markt 28 4461 AJ Goes Tel 01 100-21010 Postbus 46 4460 BA Goes Redaktie: Mr J Oggel hoefdredaktie J. Wierenga eindredaktie Marijke Schipper-de Ruijter red-assistente -tel huis 01 100-20228 -tel. huis 01 155- 3585 Adressering en abonnementen Secretariaat ZLM - Goes - tel 01 1 00-2 1 01 0 - toestel 1 2 Technische verzorging. Advertentie-exploitatie en administratie over advertenties DRUKKERIJ VINK BV Nassaustraat 1 - 4571 BK Axel Postbus 16 - 4570 AA Axel Postgiro 206991 2 Tel 01 1 55-2020 Telecopier 2951 Telex 55230 samenwerking met het Konsulent- schap voor de Tuinbouw te Tilburg. Kostenvergoeding bij onderling ge bruik van landbouwwerktuigen in 1980. Deze brochure die is samengesteld door het Konsulentschap voor Landbouwwerktuigen en Arbeid te Wageningen kunt u aanvragen bij de redaktie van uw Z.L.M.-blad. Jaarverslag proefboerderij "De Feest" '79. Telefonisch te bestellen bij de Stich ting Buro voor Gemeenschappelijke Diensten, Bornsesteeg 53 te Wage ningen, tel. 08370-19020. De EEG-Raad van Ministers (land bouw) heeft besloten de aanvraag- termijn voor de premieregeling voor het niet in de handel brengen van melk en zuivelprodukten te verlen gen tot en met 15 september 1980 en die voor de omschakeling van het melkveebestand tot het einde van het melkprijsjaar 1980/1981. Aanvragen kunnen worden inge diend bij de Distriktsbureauhouder van de Stichting Uitvoering Land- bouwmaatregelen (St.U.L.M.). De wetenschappelijke kennis over het effekt van het houden van kippen in batterijen op het. welzijn van het pluimvee is ontoereikend en vaak tegenstrijdig. Om het vraagstuk beter te kunnen bestuderen, bereidt de Europese Kommissie hierover een onderzoek voor. In februari heeft de Kommissie een speciale overleg-bijeenkomst over het pluimvee georganiseerd, die in maart is gevolgd door een sympo sium, onder de "relatie kip-milieu". Deze werkzaamheden vormen een grondslag voor op een later tijdstip dit jaar te verwachten verdere initia tieven van de Gemeenschap op dit gebied, volgens een mededeling van de Kommissie aan de Brit Brian Hord (Europese Demokratie Frak- tie). Dinsdag 1 juli a.s., Hilversum II (402 meter), 12.16 -12.26 uur "De ruilverkaveling Bommeler- waard-Zuid", m.m.v. ir. AJ. Grand- jean, Hoofdingenieur-Direkteur voor Landinrichting, Grond- en Bosbeheer in Gelderland. Donderdag 3 juli a.s., Hilversum II (402 meter), 12.16 - 12.26 uur "Indrukken van de Royal Show", m.m.v. ir. D. Vries, Landbouwraad te Londen. ACCOUNTANTSUNIE (BOEKHOUDBURO) DER ZLM TEL. 01100- 15710 (Goes) 01180- 11451 (Middelburg) 01640 - 43350 (Bergen op Zoom) ZITDAGEN ACCOUNTANTSUNIE Z.L.M. OOSTBURG: Woensdag 2 juli in café "De Windt" De zitdag Terneuzen van woensdag 16 juli wordt verschoven naar woensdag 9 juli. De zitdagen Terneuzen worden vanaf 9 juli in hotel "De Post". Nieuwstraat 60, Terneuzen gehouden, tel. 01150-12427. De zitdag Kortgene van 10 juli komt te vervallen. Landbouwhuis - Grote Markt 28 - Goes Dinsdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur, de heer van Nispen Landbouwhuis - Stationslaan 4 - Zevenbergen Donderdagmorgen van 9.00 tot 12.00 uur de heer J. Vroegop. Voor afspraken met de heren van Es en Zuidweg gelieve u tevoren telefonisch kontakt op te nemen. J. Markusse is met vakantie van 16 juni tot 7 juli. De andere in Zeeland werkzame voorlicht(st)ers nemen waar. U kunt hen bereiken door telefonisch kontakt op te nemen met de telefoniste van het kantoor van de Z.L.M. in Zeeland, tel. 01100-21010, die de adressen en telefoonnummers door zal geven. U wordt dan zelf gebeld om een afspraak te maken. Naar verwachting zal per 1 oktober 1980 drs. H.J. Tankink worden be noemd tot plv. direkteur-generaal voor Landinrichting, Grond- en Bosbeheer van het ministerie van landbouw en visserij. Hiermee zal worden voorzien in de opvolging van mr. J.P. van Zutphen, die zoals be kend per gelijke datum zal worden benoemd tot direkteur Juridische en Bedrijfsorganisatorische Zaken, te vens plv. sekretaris-generaal. De heer Tankink, geboren 28 april 1945 te Haaksbergen, studeerde ekonomie aan de universiteit van Amsterdam. Na zijn afstuderen in 1969 was hij tot 1975 werkzaam bij het sekretariaat van de Raad voor de gemeentefinanciën. Sinds 1976 is hij hoofd van het Algemeen Sekreta riaat, tevens sekretaris van de direk- Van maandag 16 tot en met zaterdag 21 februari 1981 wordt voor de vijfde keer de Vakbeurs Verwarming, Koe ling en Luchtbehandeling gehouden in de Bernhard- en Marijkehal van de Jaarbeurs te Utrecht. In 1978 hebben 300 exposanten met 35.000 m2 tentoonstellingsruimte ruim 26.500 bezoekers, afkomstig uit 30 landen ontvangen. De organisatie van doze vakbeurs Verwarming, Koeling en Luchtbe handeling berust bij de Koninklijke Nederlandse Jaarbeurs in nauwe sa menwerking met de Beurskommissie van de Koördinatiekommissie C.V. Branche, de Nederlandse Vereniging van Ondernemingen op het gebied van de Koudetechniek en Luchtbe handeling NVKL en de Vereniging van Fabrieken van Luchttechnische Apparatuur VLA. De openingstijden zijn dagelijks van 9.30- 17.30 uur. tieraad van de Rijksplanologische Dienst. NOS-programma Oogst in Beeld op 29 juni 1980 Een aantal Nederlandse tuinders is naar Australië geëmigreerd. Vooral in de bloementeelt hebben zij een bestaan opgebouwd. Het veilingsys teem is er onbekend. De produkten worden rechtstreeks of via een kom missionair verkocht aan bloemen winkels en supermarkten. Er zijn ook groothandelsmarkten voor bloemen, waar vraag en aanbod van dag tot dag de prijs bepalen. In het programma Oogst in Beeld van de NOS, dat op zondag 29 juni van 18.25 - 19.00 uur wordt uitge zonden, ziet u een reportage over de bedrijven van Verdel (Bundaberg). Pennings (Sydney), Boerlage. Lum- kes en Van Wijk (Melbourne). Verder in deze uitzending: een proel van het Wageningse IMAG met de bereiding van biogas uit koemest.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1980 | | pagina 2