ZITDAGEN gropatax veiligheid! Ekonomische Voorlichting Radio/TV Uw medewerking gevraagd WEINIG RUST EN LANGDURIG WERKEN, KAN DE VEILIGHEID STERK BEPERKEN. Exkursie West Vlaanderen (België) TREKKERTREK WEDSTRIJDEN 36lZ.l.m. Land- en tuinbouwblad Voorlichting Reorganisatie Gezondheidsdiensten in West-Nederland UITNODIGING Afscheid van de heer J. op 't Hof Schaapscheerders- feest in Goes Aanmeldingstermijn voor omschakelingsregeling melktanks sluit op 30 juni a.s. In verband met het tijdig kleermaken van het blad. kun nen na dinsdag IS uur. geen agendaberichten meer wor den opgenomen. Red. •2T" In het kader van de Thoolse Dagen worden op zaterdag 28 juni trekker- trek wedstrijden gehouden. Aanvang 15.30 uur. Getrokken wordt in de volgende categoriën: I tot een ge wicht van 3500 kg. II van 3501 kg t/m 4500 kg. III vrije klasse meer dan 4500 kg. Opgave is nog steeds mogelijk bij het secretariaat: tel. 01660-2805. Deel nemers krijgen een reglement thuis gestuurd. De Studieklub voor de Gemengde Bedrijven in Zeeuws-Vlaanderen or ganiseert op donderdag 10 juli 1980 een exkursie naar het gebied van Diksmuide en leper in België. Bezocht zullen worden: - Melkveebedrijf en tevens 30 fok- zeugen te Driekapelle (Diksmui de): Middagpauze met volledig mid dagmaal in Diksmuide. Verder kan een bezoek worden gebracht aan de IJzertoren en dodengang langs de IJzer; - Gespecialiseerd varkensbedrijf, (alles afmesten van 60 zeugen) met 40 stuks mestvee te Boezinge (leper); - Rondrit door de streek en terugr eis. Het vertrek is 7.30 uur uit Oost Zeeuws-Vlaanderen en uit West Zeeuws-Vlaanderen (Eede-grens) is 8.15 uur. Wij zijn om 23.00 uur weer terug in Zeeuws-Vlaanderen. «tl Een plechtig moment: een aantal echtgenotes van ZLM-leden wordt op het Landbouwhuis officieel als lid ingeschreven in het ledenregister van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij. Zij maakten daarbij vlot gebruik van de mogelijkheid die het hoofdbestuur van de ZLM onlangs opende toen besloten werd ook vrouwen van ZLM-leden in aanmerking te laten komen voor het zelfstandig lidmaatschap van de vereniging. Eén van de nieuwe leden mevrouw M. de Feyter uit Zaamslag: "Het is belangrijk voor een vrouw om niet alleen op het bedrijf maar ook in de organisaties mee te kunnen praten en beslis sen. De mogelijkheid is er nu om via de afdelingen door te stromen naar allerlei kommissies en naar het hoofdbestuur. Voor degene die ambities in die richting heeft is dat dacht ik toch wel belangrijk". Na de inschrijving werd de dames het boekje "Struktuuropbouw van de Z.L.M." aangeboden. Officieel orgaan van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij Grote Markt 28 4461 AJ Goes Postbus 46 Tel 01 100-21010 4460 BA Goes -tel huis 01 100-20228 -tel. huis 01 155- 3585 Redaktie: Mr. J. Oggel hoofdredaktie J. Wierenga eindredaktie Marijke Schipper de Ruijter red-assistente Adressering en abonnementen Secretariaat ZLM - Goes-tel 01 100-21010 - toestel 12 Technische verzorging. Advertentie-exploitatie en administratie over advertenties DRUKKERIJ VINK BV Nassaustraat 1 - 4571 BK Axel Postbus 1 6 - 4570 AA Axel Postgiro 20699 1 2 Tel. 01 1 55-2020 Telecopier 2951 Telex 55230 Wilt U zorgen voor geldige grenspa- pieren!!! De reiskosten inklusief een volledige middagmaaltijd, zullen rond de 45,— a 50,— per persoon be dragen. De overige kosten voor eigen rekening. Gezien de belangstelling voor deze exkursie en om teleurstel ling te voorkomen (bus vol) is het gewenst, dat uw opgave voor deel neming zo spoedig mogelijk plaats vindt en wel uiterlijk 25 juni 1980 bij de sekretaris Studieklub Gemengde Bedrijven in Oost Zeeuws-Vlaande ren G. Segers, sekretaris, Kijkuit straat 9, 4567 PA Clinge, tel. 01140 - 12915. De bedrijfsvoorlichter Veehouderij, J.M.J. van Aerts. Uitgaande van de Z.G.O. en van de Veiling Middelburg zal er op 23f juni om 8 uur in de kantine van de veiling een voorlichtingsavond worden gehouden over de winter bloemkoolteelt. Voordrachten zullen worden gehouden door de heer J. Wals, tuinbouwvoorlichter en de heer M. Wattel. Adres van de Coöp Tuinbouwveiling: Braakmanstraat 11, Middel burg. Per 1-5-1980 is de Stichting Gezond heidsdienst voor Dieren in West- Nederland opgericht en is het over- gangsbestuur in functie getreden. Het overgangsbestuur bestaat uit 20 leden, die zijn gekozen door de be sturen van de Gezondheidsdiensten voor Dieren in Noord-Holland, Zuid-Holland en Zeeland. Het dagelijks bestuur wordt gevormd door: S. Moeij.es, Bobeldijk, voorzit ter; D. de Groot, Noordeloos, vice- voorzitter- G. de Jager, Vrouwen polder, secretaris; J. van Bodegra ven, Oudekerk a/d Amstel en J.L. Poortvliet, Dirksland. Na de overgangsfase, welke duurt tot 31-12-1982, zal het bestuur bestaan uit 15 leden, die worden benoemd vanuit de nog te vormen 8 rayons in West-Nederland en vanuit het geor ganiseerde bedrijfsleven. Wat een en ander voor directe gevolgen heeft, wordt binnenkort via een circulaire aan de belanghebbenden uiteenge zet. Dinsdag 24 juni a.s., Hilversum II (402 meter), 12.16 -12.26 uur "Verbreding van het assortiment van tuinbouwprodukten noodzakelijk", ervaringen van een reis naar Zui- doost-Azië, een vraaggesprek met ir. A.A.M. Sweep van het Centraal Bu reau van de Tuinbouwveilingen in Nederland. Donderdag 26 juni a.s., Hilversum II (402 meter), 12.16 - 12.26 uur "Het Landbouw-Ekonomisch Be richt", een vraaggesprek met ir. C. van Bruchem van het Landbouw- Ekonomisch Instituut. ACCOUNTANTSUNIE (BOEKHOUDBURO) DER Z.L.M. TEL. 01100- 15710 (Goes) 01180- 11451 (Middelburg) 01640 - 43350 (Bergen op Zoom) ZITDAGEN ACCOUNTANTSUNIE Z.L.M. OOSTBURG: Woensdag 25 juni in café "De Windt" FIJNAART: Vrijdag 27 juni in hotel "De Graanbeurs" van 11.30 tot 13.00 uur. De zitdag Wissenkerke van woensdag 25 juni komt te vervallen. B i un irafeb'. oï i Landbouwhuis - Grote Markt 28 - Goes Dinsdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur, de heer van Nispen. Landbouwhuis - Stationslaan 4 - Zevenbergen Donderdagmorgen van 9.00 tot 12.00 uur de heer J. Vroegop. Voor afspraken met de heren van Es en Zuidweg gelieve u tevoren telefonisch kontakt op te nemen. Wegens vakantie J. van Wijk, sociaal ekonomisch voorlichter voor Zeeuws- Vlaanderen afwezig van 14 juni tot 30 juni. J. Markusse is met vakantie van 16 juni tót 7 juli. De andere in Zeeland werkzame voorlicht(st)ers nemen waar. U kunt hen bereiken door telefonisch kontakt op te nemen met de telefoniste van het kantoor van de Z.L.M. in Zeeland, tel. 01100-21010, die de adressen en telefoonnummers door zal geven. U wordt dan zelf gebeld om een afspraak te maken. De heer J. op 't Hof, direkteur van de Lagere Agrarische School te Kapelle, hoopt tijdens het schooljaar 1980 - 1981 de pensioenge rechtigde leeftijd te bereiken. In verband hiermede heeft hij de wens te kennen gegeven per 1 augustus 1980 zijn funktie neer te leggen. Het afscheid van de heer op 't Hof is bepaald op zaterdag 28 juni a.s, om 16.00 uur in "de Vroone" te Kapelle Belangstellenden worden hierbij gaarne uitgenodigd bij dit af scheid aanwezig te zijn. Namens het Bestuur der Z.L.M., de sekretaris, Mr. J. Oggel. De besturen van de landbouworga nisaties in het gebied Axel-Zaamslag delen aan hun leden mede dat zoals de afgelopen winter is toegezegd 2 stagiaires van de Hogere Bosbouw- en Kultuurtechnische School te: Arnhem een onderzoek gaan instèP len naar de landbouwkundige toe stand in ons gebied in de maanden juli en augustus. Wij vertrouwen er op dat de heren bij het verzamelen van gegevens eventueel op Uw medewerking kun nen rekenen. gezamenlijke besturen De winkeliersvereniging - ,,'t Pape- gaaitje" te Goes organiseert in sa menwerking met de Nederlandse Wolfederatie G.A. een schaap- scheerdersfeest op zaterdag 28 juni a.s. van ÏQÖDO tot 17.00 uur. Naast het scheren van schapen kunt u ook an dere oude ambachten bezichtigen. Tevens kunt u profiteren van ver schillende aanbiedingen, o.a. korting op spinnewielen, strengen natuurwol etc. Op 30 juni a.s. sluit de termijn voor het aanvragen van een bij drage in de omschakeling op melktanks. Deze aanvragen kun nen overigens alleen worden ge daan door melkveehouders, wier bedrijf is gevestigd in zogenaamde "erkende gebieden". De aanwij zing van deze erkende gebieden is gebeurd nadat de zuivelonderne ming hiertoe een verzoek had in gediend. De aanmeldingstermijn voor de zuivelfabrieken sloot reeds op 1 juli 1979. Ondernemers, die een bijdrage voor omschakeling willen aanvra gen, moeten deze indienen bij de Hoofdingenieur-direkteur voor de Bedrijfsontwikkeling in de pro vincie waar het bedrijf is gelegen. Bij de aanvraag moet een begro ting worden ingediend van de kosten, die aan de omschakeling zijn verbonden.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1980 | | pagina 2