ZITDAGEN gropatax veiligheid! Ekonomische Voorlichting Kring Axel naar Brussel Top-kaderkursus 1980 LAAT HET NIET GEZEGD ZIJN AAN DOVEMANSOREN. DAT LAWAAI HET GEHOOR VOORGOED KAN VERSTOREN. 28 juni Zeeuwse Dag van het Paard Ing. R. van den Hoek verlaat Produktieschap aardappelen Z.l.m. Land- en tuinbouwblad Verplaatsing D.B.H.-kantoor Middelburg Koördinator energiezaken Radio/TV Mr. G.J. van Dinter nieuwe sekretaris-generaal Schapen- en geitenkeuring In verband mat hat tijdig klaarmaken van het blad. kun nen na dinsdag 15 uur, geen agendaberichten meer wor den opgenomen. Red. Busreis op woensdag 18 juni 1980. Vertrek stipt 7.30 uur te Axel, Szyd- lowskiplein. 's Morgens wordt be zocht een veebedrijf met wit-blauw vee en een landbouwbedrijf. Lunch te Pepingen, 's Middags een witlof- en een druivenbedrijf. Deze bedrij ven liggen in de provincie Brabant in de omgeving van Brussel. Warme maaltijd te Jesus Eik, Overijse. Deze dag zal begeleid worden door Ir. Coomans v.h. ministerie van Landbouw te Brussel. Terugkomst te Axel plm. 22.30 uur. Kosten der reis 75,— te voldoen tijdens de reis. Opgave bij Dhr. J. Koster, tel. 01153 - 1346. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Denk om Uw paspoort! Het bestuur. Op 10 juni 1980 kon aan de volgende kursisten de verklaring voor het vol gen van de Top-kaderkursus 1980 worden uitgereikt: B. Blankers te Grijpskerke J. Blok te Nieuwdorp A.J. Abrahamse-Meijers te Seroos- kerke I.G. de Jager te De Heen L. de Jong te Zuid-Beijerland J.J.M. Kools te Cadzand A.J. Verhage te Groede A.A. Wesdorp te Sommelsdijk (met één kandidaat moet het eind gesprek nog plaatsvinden). CV" In 1970 overlegden afgevaardigden van enige Paardenstamboeken over de mogelijkheden om in Zeeland hun keuringen en andere aktiviteiten ge zamenlijk op dezelfde dag te houden. Dit resulteerde in het tot stand ko men van een Stichting die jaarlijks een ZEEUWSE DAG VAN HET PAARD organiseert. Dit jaar wordt de Zeeuwse Dag van het Paard voor de elfde keer georga niseerd. Deze manifestatie wordt ge houden op zaterdag 28 juni a.s. te Serooskerke (W) op terreinen bij Manege "De Eendracht", Rijke buurtweg 8. In de morgenuren vinden keuringen plaats van 10 paarden- en pony ras sen, te weten: Ned. Trekpaarden - Appaloosa - Fjorden - Friese - en Haflinger paarden; New Forest - Welsh - Dartmoor - Connemara en Shet- landponies. In totaal zijn van 150 inzenders rönd 350 paarden en ponies in de katalo- gus vermeld. De aanvang van de keuringen is 9.00 uur. Het middagprogramma, dat volgens schema om 13.25 uur begint, omvat een variatie van nummers. In dit programma is gestreefd om de veel zijdigheid te tonen waarbij paard en pony zich in hun mooiste facetten kunnen presenteren. In zijn meer dan 40-jarige loopbaan heeft de heer van den Hoek zich sinds 1942 met aardappelen bezig gehouden. In 1949 is hij nauw be trokken geweest bij het tot stand brengen van de garantieregeling voor pootaardappelen. Een regeling die in de 30 jaar dat de Stopa funk- tioneert wel is aangepast, maar in vele opzichten weinig is veranderd. In de loop der jaren zijn het vooral de konsumptieaardappelen en de aard appelverwerking geweest waar hij zich mee heeft bezig gehouden. Het bedrijfsleven heeft hem leren kennen als iemand die zijn zaken kende en voor velen is hij een vraag baak geweest. De publikaties en de jaarlijkse ekonomische informatie waren als regel van zijn hand, even als de uitgewerkte ideeën en ge dachten die voor bespreking in georganiseerd verband waren stemd. De heer van den Hoek wordt opge volgd door de heer ir. P. Hijma die, na beëindiging vaïi zijn studie in Wageningen, reeds enige jaren bij de akkerbouwproduktschappen werk zaam is. Officieel orgaan van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij Grote Markt 28 4461 AJ Goes Tel 01 100-21010 Postbus 46 4460 BA Goes Redaktie: Mr J Oggel hoofdredaktie J. Wierenga eindredaktie Marijke Schipper-de Ruijter red-assistente -tel huis 01 100-20228 -tel. huis 01 155- 3585 Adressering en abonnementen Secretariaat ZLM - Goes - tel 01 1 00-21 01 0 - toestel 12 Technische verzorging. Advertentie-exploitatie en administratie over advertenties DRUKKERIJ VINK BV Nassaustraat 1 - 4571 BK Axel Postbus 16 - 4570 AA Axel Postgiro 206991 2 Tel. 01 1 55-2020 Telecopier 2951 Telex 55230 Nummers uit het middagprogramma zijn: Shetlandponies, aangespannen; Barrage springconcours paarden, Klasse L.; Concours Ned. Trek paarden, dubbelspannen; Défilé van kampioenen en la premies van de 10 deelnemende rassen; .Caroussel met 16 W.P.N. paarden; Fjordenpaarden aangespannen; Voltige met Appaloosa paarden; Klassiek springconcours paar den, Klasse M en Z.; Dartmoor ponies: Caroussel; Welsh ponies: aangespannen; New Forest po- nies: veelzijdigheids nummer; W.J. Vos te Gapinge rijdt W.P.N. paarden in Hongaarse aanspanning; Trekpaarden aan de hand, res- pektievelijk 4- en 8 spannen en het machtige 16 span. Uit deze beschrijving komt tot uiting dat een programma wordt geboden waar veel van te genieten is. De toe gangsprijs is 5,— kinderen 2,50. Er is een ruime, gratis, parkeergele genheid op het terrein. Het kantoor van de Distriktsbureau- houder voor Walcheren en Noord- Beveland wordt met ingang van 15 juni a.s. verplaatst van: Rouaanse- kaai 17, Middelburg naar Rouaansekaai 25, 4331 HB Middelburg. Het telefoonnumer blijft ongewij zigd: 01180-29147. Het kantoor is geopend 's morgens van 8.30 tot 12.30 uur (behalve dins dag) en donderdag van 8.30 tot 16.30 uur. De Gew. Direkteur, ir. M. Sanders. Bij de direktie Akker- en Tuinbouw van het ministerie van landbouw en visserij is als koördinator voor ener giezaken in dienst getreden dr.ir. -G.H. Germing voorheen adjunkt-di- rekteur van het IMAG (Instituut voor Mechanisatie, Arbeid en Ge bouwen) te Wageningen. Het ministerie wordt in toenemende mate gekonfronteerd met de ener- gieproblematiek, vooral met betrek king tot de glastuinbouw. Voor een doelmatig onderzoekbeleid op dit gebied is veel achtergrondinformatie nodig o.m. over energiebesparings mogelijkheden en de stand van za ken bij het onderzoek in het buiten land. De taak van de heer Germing zal vooral bestaan uit het verzamelen van deze informatie en het koördi- neren van het energiebesparingson- derzoek ten behoeve van de glas tuinbouw in eigen land. Dinsdag 17 juni a.s., Hilversum II (402 meter), 12.16-12.26 uur. Serie beleid bezien: "Het voedings- en kwaliteitsbeleid", een vraaggesprek met ir. A. de Zeeuw, direkteur-gene- raal voor landbouw Landbouw en Voedselvoorziening. Donderdag 19 juni a.s., Hilversum II (402 meter), 12.16-12.26 meter. "Ons land krijgt eigen genenbank", een vraaggesprek met ir. H. Roelofsen van het Instituut voor Veredeling van Tuinbouwgewassen (IVI) te Wageningen. ACCOUNTANTSUNIE (BOEKHOUDBURO) DER Z.L.M. TEL. 01100- 15710 (Goes) 01180 - 11451 (Middelburg) 01640 - 43350 (Bergen op Zoom) ZITDAGEN ACCOUNTANTSUNIE Z.L.M. TERNEUZEN: Woensdag 18 juni in hotel "Des Pays Bas" OOSTBURG: Woensdag 18 juni in café "De Windt" NIEUWENDIJK: Donderdag 19 juni in café "De Pelikaan" van 11.00-12.00 uur. m Landbouwhuis - Grote Markt 28 - Goes Dinsdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur, de heer van Nispen. Landbouwhuis - Stationslaan 4 - Zevenbergen Donderdagmorgen van 9.00 tot 12.00 uur de heer J. Vroegop. Voor afspraken met de heren van Es en Zuidweg gelieve u tevoren telefonisch kontakt op te nemen. Wegens vakantie J. van Wijk, sociaal ekonomisch voorlichter voor Zeeuws- Vlaanderen afwezig van 14 juni tot 30 juni. J. Markusse is met vakantie van 16 juni tot 7 juli. De andere in Zeeland werkzame voorlicht(st)ers nemen waar. U kunt hen bereiken door telefonisch kontakt op te nemen met de telefoniste van het kantoor van de Z.L.M. in Zeeland, tel. 01100-21010, die de adressen en telefoonnummers door zal geven. U wordt dan zelf gebeld om een afspraak te maken. Mr. G.J. van Dinter Ingaande 1 oktober a.s. is de benoe ming te verwachten van mr. G.J. van Dinter tot sekretaris-generaal van het ministerie van landbouw en vis serij. Momenteel is de heer van Din ter direkteur juridische en bedrijf sorganisatorische zaken, tevens plv. sekretaris-generaal, bij dit departe ment. Met deze benoeming zal worden voorzien in de vakature die ontstaat bij het vertrek van mr. G. van Setten. Deze zal, zoals bekend, per gelijke Mr. J.P. van Zutphen datum benoemd worden tot sekreta ris-generaal bij het ministerie van fi nanciën. Als opvolger van mr. Van Dinter als direkteur juridische en bedrijfsorga nisatorische zaken en als plv. sekre taris-generaal zal worden voorge dragen mr, J.P. van Zutphen, mo menteel plv. direkteur-generaal voor landinrichting, grond- en bosbeheer. In de opvolging van mr. van Zutphen zal zo spoedig mogelijk worden voorzien. Op zaterdag 2 augustus wordt in Dordrecht weer de jaarlijkse scha pen- en geitenkeuring voor Zuid- West Nederland gehouden. De organisatie berust bij de "land bouwtentoonstelling Dordrecht". De laatste jaren is Dordrecht vóóral voor de schapenhouders een belang rijke keuring geworden. Met de "Nationale" in het vooruitzicht is de keuring een goede graadmeter voor de kwaliteit van de dieren in Zuid/West Nederland. De plaats van het gebeuren is weer De het prachtige natuurterrein Merwelanden". Vanuit richting Rotterdam/Gor- kum/Breda is de "Merwelanden" te bereiken via de afslag bij de Papen- drechtse brug (de verbindingsbrug Dordrecht/Papendrecht). Inschrijfformulieren zijn verkrijg baar bij sekr.: kleinveekommissie P. van Nes, Kamperfoeliestraat 10, Dordrecht, tel. 078 - 160765. Inzending vóór 30 juni a.s.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1980 | | pagina 2