ZITDAGEN tj gropatax LJL Hd- veiligheid! Radio/TV Kring Axel naar Brussel Derde lustrum vakbeurs Fleur Bestrijdingsmiddelen, hamer erop! Nooit laten slingeren, kast op slot. GS van Zeeland willen weten waar gevaarlijke stoffen zijn gelost Wet dierenvervoer per 26 juni a.s. in werking Algemene ledenvergadering O.V.M. Derde Game Fair op Flevohof UITNODIGING Afscheid van de heer J. op 't Hof WIR-basispremie overige bedrijfsmiddelen verhoogd tot 10% In varband mat hat tijdig klaarmaken van het blad. kun nen na dinsdag 15 uur, geen agendaberichten meer wor den opgenomen. Red. De kring Axel hoopt een exkur- sie te houden op woensdag 18 juni 1980 naar de omgeving van Brussel. Onder leiding van een paar voor lichters van het ministerie van Landbouw worden bezocht een landbouw-, veeteelt- (wit en blauw- vee), witlof- en een druivenbedrijf. Vertrek om 7.30 uur uit Axel van het Szydlowskiplein. Opgave bij de heer J. Koster tel. (01153)-1346. Het bestuur De 15e vakbeurs voor bloembinde- rij-artikelen, Fleur, wordt gehouden van maandag 22 tot en met woens dag 24 september 1980 in de Julia- nahal van de Koninklijke Neder landse Jaarbeurs te Utrecht. Ruim honderd firma's presenteren op "Fleur '80" hun aanbod op het voor bloemisterijen en tuincentra belangrijke gebied van: vazen, pot- terie, mandwerk, sierbakken, droog bloemen, kaarsen, verzorgingsarti kelen, etc. Technische- en bedrijfsekonomische voorlichting Op de stand van de Fleurop/Inter- flora-organisatie zal technische- en bedrijfsekonomische voorlichting worden gegeven. De openingstijden zijn dagelijks van 10.30 - 22.00 uur. Fleur '80 is uitsluitend toegankelijk voor branchegenoten. c>"3 Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben de colleges van burgemeester en wethouders van de Zeeuwse ge meenten en de dagelijkse besturen van de Zeeuwse waterschappen ver zocht een inventarisatie uit te voeren van de plaatsen waar in het verleden milieugevaarlijke stoffen zijn gestort of waar dit mogelijk nog gebeurt. Tevens wordt gevraagd aan de hand van de resultaten van de inventari satie de kosten op te geven van eventueel noodzakelijk onderzoek (metingen in het veld, het nemen van monsters, het analyseren daarvan e.d.) die niet voor rekening van de gemeenten en de waterschappen kunnen worden genomen. Gedepu teerde Staten willen de gegevens in de tweede helft van juni in hun bezit hebben. In de brief wordt verwezen naar de gebeurtenissen in Lekkerkerk. Er wordt aan herinnerd dat minister Ginjaar - door bemiddeling van de colleges van gedeputeerde staten - een landelijk overzicht wil krijgen van plaatsen waar in het verleden milieugevaarlijke (afval)stoffen zijn gestort. Genoemd worden oude vuilstortplaatsen, plaatsen waar de grond is opgehoogd, sloten zijn ge- Per 26 juni a.s. treedt de Wet dieren vervoer in werking. Het Besluit die renvervoer, dat leidt tot de inwer kingtreding van die Wet, is gepubli ceerd in staatsblad no. 228 van 27 mei 1980. Wet en Besluit tesamen, waarvan minister ir. Braks eerste onderteke naar is, beogen uitvoering te geven, zowel aan de EEG-richtlijn inzake de bescherming van dieren tijdens inter nationaal vervoer als aan de overeen komst die in het kader van de Raad van Europa op dit terrein tot stand is gekomen. Het Besluit dierenvervoer bevat een aantal algemene bepalingen ter be scherming van dieren tijdens het in ternationale als ook het nationale vervoer. De bepalingen hebben o.m. betrek king op de geschiktheid van het ver voermiddel, de verpakking en de wijze van inladen van de dieren. Daarnaast zijn eisen gesteld ten aan zien van de hygiëne, de ruimte waarover de dieren moeten kunnen beschikken, de wijze waarop de die ren in het voertuig zijn onderge bracht en de verzorging van de die ren tijdens het vervoer. Voorts is de mogelijkheid van onderbreking van internationaal vervoer van dieren beperkt tot de gevallen waarin dit noodzakelijk is voor het welzijn van dieren, uit bijvoorbeeld een oogpunt van kontrole. Op grond van dit Besluit kan de mi nister van landbouw en visserij de bepalingen nader invullen. Zo is binnenkort te verwachten de Be schikking voor het wegvervoer van vee en pluimvee. Daarin zullen re gels gesteld worden aan veewagens, beladingsdichtheid en de benodigde formulieren bij grensoverschrijdend verkeer. Voor andere dieren dan vee zijn in het Besluit nog een aantal specifieke voorschriften opgenomen. Z.l.m. Land- en tuinbouwblad Officieel orgaan van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij Grote Markt 28 4461 AJ Goes Tel. 01 100-21010 Postbus 46 4460 BA Goes Redaktie: Mr J Oggel hoofdredaktie J. Wierenga eindredaktie Marijke Schipper-de Ruijter red-assistente -tel. huis 01 100-20228 -tel. huis 01 155- 3585 Adressering en abonnementen Secretariaat ZLM - Goes - tel 01 1 00-2 1 01 0 - toestel 12 Technische verzorging. Advertentie-exploitatie en administratie over advertenties DRUKKERIJ VINK BV Nassaustraat 1 - 4571 BKAxel Postbus 16-4570 AA Axel Postgiro 2069912 Tel 01 1 55-2020 Telecopier 2951 Telex 55230 dempt, ontgrondingen hebben plaatsgevonden, woningen zijn ge bouwd enz. Het verzoek tot het verlenen van medewerking aan gemeenten en wa terschappen tot het verkrijgen van een overzicht gebeurt in samenwer king met de inspekteur milieuhygië ne. Op vrijdag 27 juni 1980 om 13.30 uur zal de Onderlinge Verzekerings Maatschappij van de Z.L.M. in Ho tel Restaurant "De Blanke Top", Boulevard de Wielingen 1 te Cad- zand zijn 29e algemene ledenverga dering houden. Er zullen mededelingen worden ge daan over: de ontwikkeling van de maatschap pij in 1980, het schadeverloop in 1980, de medische varia, overige punten en de financiële ontwikkeling in 1980. Het jaarverslag met balans en ex ploitatierekening over 1979 is in het Land- en Tuinbouwblad van 6 juni 1980 afgedrukt. Ter vergadering zullen de verschil lende posten worden toegelicht. Voorgesteld wordt om het batig sal do van 1.709.972,— aan de reserve toe te voegen. Benoeming financiële kommissie. Ingevolge artikel 21 dient voor het nazien van de jaarstukken 1980 een financiële kommissie van drie perso nen te worden benoemd. Het bestuur stelt voor de zittende le den D. Werther te Sprang-Capelle en L.J. van Gastel te Zierikzee te herbenoemen, en in de vakature C.J. Almekinders te Retranchement te benoemen de heer H.C. v.d. Maas te Kats. Verkiezing bestuursleden. Volgens rooster zijn van het bestuur aftredend en herkiesbaar de heren C.J. v.d. Werff te Rilland-Bath, I.C. Hage te Oud-Vossemeer en A.C. Timmermans te Raamsdonk. De heer C.J. v.d. Werff wordt over eenkomstig artikel 16 van de statuten rechtstreeks door het bestuur van de Z.L.M. herbenoemd of vervangen. Over een herbenoeming van de he ren I.C. Hage en A.C. Timmermans dient de algemene ledenvergadering te beslissen. In de vakature M.J. Verbrugge te Oostburg wordt voorgesteld te be noemen de heer C.J. Almekinders te Retranchement. Het bestuur stelt voor de heren Mr. M.A. Terwoert te Middelburg, J. Nieuwenhuize te Lewedorp en I.C. Geluk te Nieuw-Vossemeer te her benoemen als leden van de beroeps kommissie. Dinsdag 10 juni a.s., Hilversum II (402 meter), 12.16 -12.26 uur "Land- en tuinbouw in een droog voorjaar", m.m.v. diverse konsulent- schappen. Donderdag 12 juni a.s., Hilversum II (402 meter), 12.16 - 12.26 uur. "Aantasting van dierlijk welzijn kan worden gemeten", een vraaggesprek met prof. dr. P.R. Wiepkema, hoog leraar in de leer van het diergedrag aan de Landbouwhogeschool te Wageningen. ACCOUNTANTSUNIE (BOEKHOUDBURO) DER Z.L.M. TEL. 01100- 15710 (Goes) 01180- 11451 (Middelburg) 01640 - 43350 (Bergen op Zoom) ZITDAGEN ACCOUNTANTSUNIE Z.L.M. f ZEVENBERGEN: Donderdag 12 juni a.s. 11.00 uur - 12.00 uur, Hotel Tholenaar. ST.-MAARTENSDIJK: Donderdag 12 juni a.s. 10.45 uur - 1.30 uur, Café van Houdt. OOSTBURG: Woensdag 11 juni in Café "De Windt". KORTGENE: Donderdag 12 juni in Hotel "De Korenbeurs". Landbouwhuis - Grote Markt 28 - Goes Dinsdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur, de heer van Nispen. Landbouwhuis - Stationslaan 4 - Zevenbergen Donderdagmorgen van 9.00 tot 12.00 uur de heer J. Vroegop. Voor afspraken met de heren van Es en Zuidweg gelieve u tevoren telefonisch kontakt op te nemen. Op vrijdag 13, zaterdag 14 en zondag 15 juni zal de derde Nederlandse Game Fair plaatsvinden. Dit evene ment, dat belangstellenden informa tie verschaft over jacht, sportvisserij, landbouw, natuurbeheer en leefmi lieu, wordt dit jaar gehouden op de terreinen van Flevohof in de polder Oostelijk Flevoland. Ter opluistering van de game fair zullen er een groot aantal aktiviteiten en demonstraties plaatsvinden. Er zijn onder meer demonstraties van paarden met de meute. Er is een internationaal jachthoorn-blaascon- cours en er zijn demonstraties met politie- en jachthonden. Aan de game fair neemt ook een 30- tal kommerciële exposanten deel, die artikelen gerelateerd aan de aktivi teiten, zoals die in de doelstelling van de stichting zijn genoemd, exposeren en verkopen. Daarnaast zal een unieke kunstexpositie ingericht wor den, waaraan vele beeldende kun stenaars uit binnen- en buitenland zullen deelnemen. De game fair is op vrijdag 13 juni geopend van 13.00 tot 18.00 uur. Op zaterdag en zondag zijn de ope ningsuren van de game fair gelijk aan die van Flevohof: van 10.00 tot 18.00 uur. De heer J. op 't Hof, direkteur van de Lagere Agrarische School te Kapelle, hoopt tijdens het schooljaar 1980 - 1981 de pensioenge rechtigde leeftijd te bereiken. In verband hiermede heeft hij de wens te kennen gegeven per 1 augustus 1980 zijn funktie neer te leggen. Het afscheid van de heer op 't Hof is bepaald op zaterdag 28 juni a.s, om 16.00 uur in "de Vroone" te Kapelle Belangstellenden worden hierbij gaarne uitgenodigd bij dit af scheid aanwezig te zijn. Namens het Bestuur der Z.L.M., de sekretaris, Mr. J. Oggel. In verband met de ongunstige ont wikkeling van het volume van de in vesteringen is de WIR-basispremie voor overige bedrijfsmiddelen ver hoogd van 7% naar 10%. Deze ver hoging gaat in per 15 mei 1980. Voor de vraag of een investering voor 7 of 10% premie in aanmerking komt is veelal het bestelmoment beslissend. Onder overige bedrijfsmiddelen val len o.m. landbouwmachines, inven taris, gebruiksvee, enz.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1980 | | pagina 2