rLiJ ZITDAGEN gropatax veiligheid! 9C Nederlandse oestertelers in Australië Kring Zeeuws-Vlaanderen der Z.L.M. Kring Axel naar Brussel Benoemingen sekretariaat Landbouwschap EEN ONBESCHERMDE AFTAKAS KOMT OP DE BOERDERIJ NIET VAN PAS. G.P.A. van Nieuwenhuijzen verlaat ledenraad S.uiker Unie Sekretaris-generaal van Setten van landbouw naar financiën Landbouwbespreking Nederland - Sowjet-Unie Benoemingen bij Rabobank Radio/TV Minister Ir. Braks voor landbouworiëntatie naar Spanje EREGALERIJ Verplaatsing bureau ruilverkaveling In varband mat hat tijdig klaarmakan van hat blad, kun nan na dinsdag 15 uur, gaan agandabarichtan maar wor- dan opganoman. Rad. Op uitnodiging van de kring Hulst der Z.L.M. spreekt op woensdag 28 mei a.s. zijne excellentie de minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening, jhr. drs. P.A.C. Beelaerts van Blokland in het Culturele Cen trum "Den Dullaert" te Hulst. Het ruimtelijke beleid en de ontwik kelingen in de land- en tuinbouw hebben veel met elkaar te maken. In de komende jaren verwachten wij voor geheel Zeeuws-Vlaanderen dat deze zaken nog veelvuldig aan de orde zullen komen. Het kringbestuur van Hulst nodigt U daarom graag uit deze vergadering te bezoeken, en de minister te beluiste ren. Het tijdstip is van 1530 uur tot 1730 uur. De kring Axel hoopt een exkur- sie te houden op woensdag 18 juni 1980 naar de omgeving van Brussel. Onder leiding van een paar voor lichters van het ministerie van Landbouw worden bezocht een landbouw-, veeteelt- (wit en blauw- vee), witlof- en een druivenbedrijf. Vertrek om 7.30 uur uit Axel van het Szydlowskiplein. Opgave bij de heer J. Koster tel. (01153)-1346. Het bestuur Als sekretaris van de Afdelingen Melkveehouderij en Varkenshoude rij van het Landbouwschap zijn on langs benoemd de heren Ir. J.J. Hel der en Ir. B.J. Odink. Deze benoemingen houden verband met de wijziging in de organisaties- truktuur van de veehouderij organen van het Landbouwschap, waardoor de Kommissie Melkveehouderij en Veredelingslandbouw zijn omge vormd tot zelfstandige Afdelingen Melkveehouderij en Varkenshoude rij. De heer Helder was reeds adjunkt- sekretaris van de Kommissie Melk veehouderij; de heer Odink was voordien verbonden aan het Pro- duktschap voor Vee en Vlees. De belangenbehartiging van o.a. de schapenhouderij en de kalvermeste- rij vindt plaats in de Hoofdafdeling Veehouderij waarvan de heer Ing. P. Westra sekretaris is. De ledenraad van de Suiker Unie heeft dinsdag 22 april jl. afscheid genomen van o.m. de heer G.P.A. van Nieuwenhuijzen te Heiningen. Hij werd daarbij hartelijk toegespro ken door Ir. H.J. Louwes, de vice- voorzitter die bij afwezigheid van voorzitter, Drs. K.C. van Kempen de ledenr,aadsvergadering leidde. Hij bracht hem grote dank voor de akti- viteiten in de ledenraad en sprak ook de erkentelijkheid van het bestuur uit 'voor zijn werkzaamheden in de koöperatieve suikerindustrie buiten de ledenraad. De heer G.P.A. van Nieuwenhuijzen kan op vele suikerjaren bogen. Hij kwam als Westbrabander in 1957 in het algemeen bestuur van "Dinte- loord". In 1959 werd hij benoemd in het bestuur van de V.C.S. om deze plaats in 1966 bjj de fusie te verwis selen voor een zetel in het algemeen bestuur van Suiker Unie. Bij de op bouw van de landelijke suikerkoö- peratie werd hij in 1971 lid var; de ledenraad en in 1972 plaatsvervan gend voorzitter van de kring West- Brabant Noord. Als nieuw ledenraadslid werd door de heer Louwes begroet de heer A. de Jong, Almkerk voor West-Bra bant Noord. Maandblad Suiker Unie Naar verwachting zal de sekretaris- generaal van het ministerie van landbouw en visserij, mr. G. van Setten (59) op 30 september a.s. het ministerie van landbouw en visserij verlaten om daags daarop in dezelf de funktie het ambtelijk apparaat van het ministerie van financiën te gaan leiden. Dit houdt verband met de vakature die zal ontstaan bij het terugtreden uit zijn huidige funktie van de sekretaris-generaal van het ministerie van financiën, mr. J.C.W.M. Huijsman, die vanaf 1 ok tober a.s. als persoonlijk adviseur van de minister aan datzelfde minis terie verbonden zal blijven. In de opvolging van mr. Van Setten zal zo spoedig mogelijk worden voorzien. Z.l.m. Land- en tuinbouwblad Officieel orgaan van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij Grote Markt 28 4461 AJ Goes Tel. 01 100-21010 Postbus 46 4460 BA Goes Redaktie: Mr J Oggel hoofdredaktie J. Wierenga eindredaktie Marijke Schipper-de Ruijter red-assistente -tel huis 01 100-20228 -tel. huis 01 1 55- 3585 Adressering en abonnementen Secretariaat ZLM - Goes - tel 01 1 00-2 1 01 0 - toestel 12 Technische verzorging. Advertentie-exploitatie en administratie over advertenties DRUKKERIJ VINK BV Nassaustraat 1 - 4571 BK Axel Postbus 1 6 - 4570 AA Axel Postgiro 206991 2 Tel 01 1 55-2020 Telecopier 2951 Telex 55230 Van 2-7 juni a.s. zal te Moskou de Gemengde Kommissie van het Eko- nomisch Samenwerkingsakkoord tussen de Sovjet Unie en Nederland bijeenkomen. In dit kader zal door Drs. LJ. Bran dei van dit Ministerie gesproken worden met landbouwautoriteiten in de Sovjet Unie. De heer Brandei is desgewenst gaarne bereid konkrete problemen die Uw bedrijf betreffen naar voren te brengen. Mocht U daar prijs op stellen dan verzoeken wij U dit per omgaande schriftelijk mede te delen aan: Ministerie van Landbouw en Visserij T.a,v. Drs. LJ. Brandei Direktie Internationale Ekonomi- sche Aangelegenheden Bezuidenhoutseweg 73 Den Haag Bij de Centrale Rabobank te Utrecht is de heer A.C. Steketee, onder-di- rekteur, benoemd tot hoofd van het Direktoraat Buitenland. De heer Steketee was tot dusverre belast met de waarneming van de leiding van dit direktoraat. Tot plaatsvervangend hoofd van het Direktoraat Relatiebeheer en Kre dietverlening is benoemd drs. H. Visser, adjunkt-direkteur. Tot voor kort was drs. Visser hoofd van de aktiviteit Agri-business. Tevens heeft de benoeming plaats gehad van de heer R. Hendriksen, afdelings-direkteur, tot hoofd van de aktiviteit Grote (Inter)-nationale Bedrijven en Gezondheidszorg bin nen het Direktoraat Relatiebeheer en Kredietverlening. De heer Hen driksen was waarnemend hoofd van deze aktiviteit. Dinsdag 27 mei a.s., Hilversum II (402 meter), 12.16 -12.26 uur "Het verloop van de ruwvoederwin- ning", m.m.v. diverse konsulent- schappen. Donderdag 29 mei a.s., Hilversum II (402 meter), 12.16 -12.26 uur Serie: "Landbouw en Luchtveron treiniging", m.m.v. prof.dr. E.H. Adema van de Vakgroep Luchthy- gië/ie en Luchtverontreiniging van de Landbouwhogeschool te Wage- ningen. ACCOUNTANTSUNIE (BOEKHOUDBURO) DER Z.L.M. TEL. 01100- 15710 (Goes) 01180- 11451 (Middelburg) 01640 - 43350 (Bergen op Zoom) ZITDAGEN ACCOUNTANTSUNIE Z.L.M. WISSENKERKE: Woensdag 28 mei in hotel "De Kroon" OOSTBURG: Woensdag 28 mei in café "De Windt" FIJNAART: Vrijdag 30 mei geen zitdag. Landbouwhuis - Grote Markt 28 - Goes Dinsdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur, de heer van Nispen. Landbouwhuis - Stationslaan 4 - Zevenbergen Donderdagmorgen van 9.00 tot 12.00 uur de heer J. Vroegop. Voor afspraken met de heren van Es en Zuidweg gelieve u tevoren telefonisch kontakt op te nemen. In het NOS-programma Oogst in Beeld", dat wordt uitge zonden op zondag 25 mei van 18.15 tot 18.35 uur wordt een bezoek gebracht aan vroegere inwoners van Yerseke. In Tanilbay (N.S. W., Australië), hebben ze een bestaan opge bouwd in de oesterteelt. Het kweken van de oesters gaat er heel anders dan in Zeeland gebruikelijk was. John Padmos en Sas de Koeyer hebben zich goed weten aan te passen, maar kontakt met Yerseke is er nog steeds. Minister ir. Braks (landbouw en vis serij) heeft zich van 18 - 21 mei in Spanje op de hoogte gesteld van ont wikkelingen in de verschillende tak ken van agrarische bedrijvigheid en van de visserij daar te lande. Dit be zoek staat uiteraard in het bijzonder in het kader van het kandidaat-lid maatschap van dit land bij de Euro pese Gemeenschappen. Tijdens het bezoek heeft onze be windsman gesprekken gevoerd met de ministers van landbouw, van EEG-aangelegenheden, van handel en met de voor visserijzaken verant woordelijke minister van transport. i i L. Op 28 mei a.s. zal het 48 jaar geleden zijn dat de heer Joz. den Beer in dienst trad bij de fam. de Feijter te Axel. De heer den Beer maakt gebruik van de V.U.T.-regeling Wij wensen hem dan ook een fijne rustpe riode toe. Soortgelijke ontmoetingen hebben ook plaatsgevonden met voorman nen van het georganiseerde bedrijfs leven en met landbouwspecialisten uit het Spaanse parlement. Voorts heeft minister Braks het tuinbouw gebied nabij Almeria in ogenschouw genomen en een bezoek gebracht aan akkerbouwbedrijven in de om geving van het wijnbouwproduktie- gebied Jerez en aan gemengde en veehouderijbedrijven in Valladolid, resp. Santander. Minister Braks was vergezeld door ir. A. de Zeeuw, direkteur-generaal voor landbouw en voedselvoorzie ning. Namens de Plaatselijke Kommissie voor de ruilverkaveling Kieldrecht delen wij mede dat het Bureau van Uitvoering te Terhole met ingang van vrijdag 2 mei 1980, in verband met geplande woningbouw is verplaatst naar Kloosterzande, Hulsterweg 75a. De zittingsdagen blijven tot nader te bepalen datum ongewijzigd gehand haafd, op de le en 3e maandag van de maand. Het kantoor is telefonisch bereikbaar onder nummer 01148 - 2291 ten name van Ruilverkaveling Kieldrecht, Hul sterweg 75a, Kloosterzande. I >i-

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1980 | | pagina 2