IECH De kwaliteit van 'Langco' beproefd! Nieuwe Unimog U 1700 Prijsverlaging Japanse Shibaura traktoren Nieuwe mecha- nisatiebrochures Nieuwe schudder "Schijvenmaaier Oktrooi-overeenkomst Zweegers/ Vicon Samenwerking Agridata en C0VAM op gebied technische automatisering. Z o langzamerhand is de naam LANGCO bij iedere aardappelteler wél bekend geworden als de grootste fabrikant in Nederland van sorteer- en bewerkingsmachines voor aardappelen, uien, spruiten en dergelijke produkten, maar nu is er ook een officiële erkenning van de kwaliteit van het merk LANGCO. Nieuw produktie- en verkooprekord van Ford tractors tisch werkend. Zorgt tevens voor vanachter af lossen, zodat er altijd voldoende druk op de trekkerwielen (achter) blijft. Prijzen: basismachine (exkl. strooi- mechanisme) 24.937,-exkl. BTW; strooivijzel (6 m breed) 9.678,— exkl. BTW; centrifu- gaalstrooier 1.471,—exkl. BTW. De in deze rubriek opge nomen infor matie is ont leend aan ge gevens, die door de des betreffende fabrikant-le verancier aan ons werd ver strekt en zonder re- daktionele voorkeur ge publiceerd. Door voordelige koers Yen: De prijzen van zware traktoren en tuinbouwtrekkers van het Japanse merk SHIBAURA zijn dezer dagen met gemiddeld 10% verlaagd. Dit bleek mogelijk door de koersontwik keling van de Japanse Yen. "Het gaat hier bepaald niet om een verkoopstunt", zo stelt de direktie van importeur Greenib LTB bv te Oude Wetering, "maar juist in deze tijd van bezuiniging en oplopende kosten achten wij het van groot be lang boer en tuinder direkt van deze tendens te kunnen laten profiteren". Greenib LTB wijst in dit verband naar soortgelijke prijsdalingen bij Japanse auto's. Hoe lang de Shibau ra traktoren dan ook tegen deze la gere prijzen te leveren zijn, valt van wege de koersschommelingen niet te overzien. Momenteel is de situatie zo gunstig, dat ook de Shibaura-dealers hogere inruilprijzen kunnen bieden. Hoegen Dijkhof Handelmaatschap pij introduceert ter aanvulling van het Mercedes-Benz programma de nieu we Unimog U 1700 en een koppe lomvormer die leverbaar is voor alle types Unimog met de nieuwe kabine. De Unimog U 1700 Het grootste type van de Unimog- lijn met een 4x4 vrachtauto-chassis, een laadvermogen van 5.700 kg en toch de grote terreinvaardigheid die alle Unimog types kenmerkt. De U 1700 is uitgerust met een 6 cilinder turbo-motor die een vermogen van 124 kW/168 PK levert. De Koppelomvormer Het normale koppel van 491 Nm wordt door toepassing van de nieuwe koppelomvormer tweemaal vergroot en is vooral van belang wanneer de Unimogs voor extreem zwaar tran- sportwerk ingezet worden zoals dat het geval is bij rangeerwerk en zwaar intern transport. Lely Industries N.V. te Maasland gaat een nieuwe schudder met een werkbreedte van 6,00 m introduce ren, gebaseerd op de bekende prin cipes van de Gemini 3,00 m. Deze schudder is bedoeld voor die bedrijven waar een hoge dag-kapa- citeit vereist is, zoals grote melkvee bedrijven en loon-werkers. De grote werkbreedte en de hoge rijsnelheid tot 15 km/uur geven een kapaciteit van ca. 8 ha/uur. Deze Gemini schudder is vanaf de trekker hy draulisch van de werkstand in de transportband te zetten en omge keerd. Geen onnodig tijdverlies, daar hiervoor slechts enkele sekon- den nodig zijn. Door gebruik te maken van speciaal ontwikkelde koppelingen kunnen de zijvelden zonder overbelasting van de aandrijving opgeklapt worden. Met behulp van de tandverstelling kunnen de tanden van bijvoorbeeld de buitenste harkwielen zo ingesteld worden, dat van de kant af gewerkt wordt en dus het gewas niet in de sloot of tegen de afrastering terecht komt. Ook bij de Gemini 600 zijn, evenals bij de welbekende Gemini 300, de tanden haakvormig, waardoor ook bij intensief schudden geen bladver- lies optreedt. Door de speciale ont wikkelde slepend gemonteerde tan den is tandbreuk onder vrijwel alle omstandigheden uitgesloten. Technische gegevens: Werkbreedte: 6,00 m; Transportbreedte: 2,95 m; Harkwielen: 4 (2 aan 2 tegengesteld draaiend); Aantal tanden per hark- wiel: 8; Aandrijving: aftakas; Over brenging: tandwielen; Hoogte-in stelling: d.m.v. wielverstelling en topstang; Buitenste harkwielen: hy draulisch opklapbaar; Benodigd vermogen: vanaf 25 kW (34 PK). Gewicht: ca. 385 kg. In de Nederlandse landbouwwerktui gen industrie is een belangrijke over eenkomst tot stand gekomen en wel tussen de twee grootste fabrikanten, Zweegers en Vicon. Het gaat om een aantal internatio naal erkende oktrooi-rechten van Zweegers voor de bouw van onde- raangedreven schijvenmaaiers. Deze machines zijn bij Vicon al enige jaren in produktie en worden over de gehele wereld op steeds grotere schaal toegepast als maaimachine en als onderdeel van gekombineerde maaikneusmachines. Dankzij de gesloten overeenkomst kan Vicon nu haar schijvenmaaier programma ongehinderd verder ontwikkelen en op de wereldmarkt aanbieden. De afdeling Land- en Tuinbouwme- chanisatie van Cebeco-Handelsraad in Steenwijk heeft twee nieuwe me- chanisatiebrochures samengesteld. De brochure akkerbouwmachines geeft in 36 pagina's een volledige in formatie over het verkoopprogram ma in de akkerbouw. De brochure same kracht behan- Louis Nagel B.V. - Nijmegen heeft haar programma Sulky kunstmest strooiers uitgebreid met een getrok ken buikstrooier type Rotor 5000 voor kalk en kunstmest. De kenmerken zijn: Bakinhoud 4200 liter; laadvermogen 5 ton en met vijzel- of centrifugaalstrooiunit voor poeder resp. korrelvormige meststoffen. De units snel en een voudig te wisselen door snelkoppel- systeem. Konstante dosering: door wielaangedreven toevoermechanis me, onafhankelijk van rijsnelheid. Traploze dosering van 80-3000 kg/ha d.m.v. 4 versnellingen en uiterst nauwkeurige instelschuif met micrometerbediening. Hydraulisch vanaf de trekker uitschakelbaar strooimechanisme. 6 meter brede strooivijzel; transportbreedte slechts 2 meter. Exklusief systeem om vast- zakken van de kunstmest tijdens het transport te voorkomen; automa- deld in 50 pagina's het gehele pro gramma Same trekkers. Alle nieuwe ontwikkelingen zijn in beide brochures, die in kleur zijn uitgevoerd, opgenomen. Belangstellenden kunnen deze boekwerkjes aanvragen bij Cebeco- Handelsraad, afdeling Publiciteit, Postbus 19, 8330 AA Steenwijk of bij de dealerbedrijven. Door de afdeling Merkenonderzoek van het IMAG (Instituut voor Mechanisatie, Arbeid en Gebouwen te Wageningen) is namelijk in 1979 op het proefbedrijf te Slootdorp, een uitgebreide test uitgevoerd op de "best-seller" van LANGCO, de sorteermachine type RH 4 waarvan inmiddels ruim 2.000 stuks zijn verkocht in binnen- en bui tenland. Het bestuur van de Stichting Agra risch Computercentrum "Agridata", te Zutphen en de ledenvergadering van de Coöperatieve Vereniging voor Automatisering en Mechanisering "COVAM" W.A. te Eindhoven heb ben het principe besluit genomen tot samenwerking op het gebied van "technische automatisering". Agridata is de voortzetting van de computerafdeling van de Gelders Overijselse Zuivelbond. Zij stelt computer-kapaciteit beschikbaar en verleent adviezen en zorgt voor de begeleiding op het gebied van admi nistratieve automatisering en orga nisatie. COVAM is een coöperatieve vereni ging, die een 26-tal bedrijven en or ganisaties uit alle sektoren van de agrarische-coöperatieve wereld als lid heeft. Zij adviseert en begeleidt de aangesloten leden op het gebied van administratieve en technische automatisering. Met de genoemde samenwerking wordt beoogd de basis van beide or ganisaties te verbreden, waardoor men beter in staat is om in te haken op de snelle ontwikkelingen op het gebied van microcomputers en micro-elektronika en de toepassing hiervan in de bedrijfsprocessen. Men verwacht hierdoor beter te kunnen voorzien in,de behoefte aan advies, systeem ontwerp, hardware interface ontwerp, programmering en installatie begeleiding bij de aan gesloten opdrachtgevers, resp. leden. zeer eenvoudig verstelbaar is. Aan gegeven kapaciteit: circa 4 ton per uiir. De machine werd onderzocht in ver schillende partijen pootaardappelen en bij verschillende kapaciteiten. Tijdens het onderzoek werden be schadigingsmonsters genomen om de blauwbeschadiging en de sorteer- beschadiging vast te stellen en even tuele maatafwijking. Verder werd - gelet op de konstruktie, bediening en onderhoud en werd een praktijken quête uitgevoerd. De ondervraagde gebruikers waren tevreden over de machine, die voornamelijk werd ge bruikt voor het sorteren van poot- aardappelen maar ook voor kon- sumptie-aardappelen. De kapaciteit was voldoende maar werd meestal niet maximaal benut. De sorteerzuiverheid werd als goed beschouwd. Beschadiging trad volgens de ge bruikers niet op. De verstelmogelijk- heden waren voldoende. De ver plaatsbaarheid werd als goed be schouwd. Als algemene indruk werd weerge geven: een degelijk gebouwde, goede machine die weinig onderhoud vroeg. Evenals de praktijkenquête was ook de uiteindelijke beoordeling van het IMAG zeer positief. Ford Tractor Operations verkoopt wereldwijd via een netwerk van 5.600 dealers in 150 landen en ves tigde in 1979 eveneens een verkoop- rekord ftiet 134.223 eenheden, waar mee het vorige rekord van 131.301 eenheden in 1977 ruimschoots werd overtroffen. De machine RH 4 is een verplaats bare sorteermachine, die bestaat uit een opvoertransporteur, een voor sortering, een rollenleesbaan en een sorteergedeelte onder de rollenbaan, waarin plaats is voor 4 verwisselbare, zeven van 750 mm lengte en 600 mm breedte. De opvoertransporteur en de rollen leesbaan hebben een traploos regel bare snelheid, terwijl de intensiviteit van de sorteerbeweging zowel in op waartse als in voorwaartse richting "Ford Tractor Operations vestigde in 1979 een nieuw rekord op het gebied van produktie en verkoop", aldus mr. Mervyn H. Manning, vice-presi dent en general manager van deze divisie. Het nieuwe rekord omvat de pro duktie van 127.022 eenheden; het vorige rekord van 125.096 eenheden dateerde uit 1977. In dit cijfer zijn zowel de agrarische- en industriële traktoren, als de wiell- aders en graafmachines opgenomen.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1980 | | pagina 18