/rk. ZITDAGEN gropatax veiligheid! z.l.m. Radio/TV Kring Zeeuws-Vlaanderen der Z.L.M. KINDEREN OP EEN TREKKER: VRAGEN OM MOEILIJKHEDEN. Benoemingen Prof. Dr. Ir. M.J.L. Dols overleden Mevr. Mr. Pop - Schuitemaker adj. direkteur Faunabeheer Mededelingen Centraal Bureau Slachtveeverzekeringen te Utrecht Nederlandse oestertelers in Australië Rektifikatie Z.l.m. Land- en tuinbouwblad Ir. Pfeiffer volgt ir. Overbeek op als hoofdingenieur-direkteur Overgangsregeling illegale buitenlandse werknemers Achterkant-markering O In verband met het tijdig klaarmaken van het blad, kun nen na dinsdag 15 uur, geen agendaberichten meer wor den opgenomen Red. Op uitnodiging van de kring Hulst der Z.L.M. spreekt op woensdag 28 mei a.s. zijne excellentie de minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening, jhr. drs. P.A.C. Beelaerts van Blokland in het Culturele Cen trum "Den Dullaert" te Hulst. Het ruimtelijke beleid en de ontwik kelingen in de land- en tuinbouw hebben veel met elkaar te maken. In de komende jaren verwachten wij voor geheel Zeeuws-Vlaanderen dat deze zaken nog veelvuldig aan de orde zullen komen. Het kringbestuur van Hulst nodigt U daarom graag uit deze vergadering te bezoeken, en de minister te beluiste ren. Het tijdstip is van 15.30 uur tot 1730 uur. ..Eregalerij Op 23 mei 1980 is de heer L. i i van der Vorm 40 jaar in dienst op het bedrijf Polder Steenen Muur van de fam. Van der i i Vorm te Werkendam. Eveneens op 23 mei is de heer W. Wiebenga 40 jaar werk zaam op het bedrijf Polder Steenen Muur van de fam. Van der Vorm te Werkendam. CV-" Het bestuur van het Landbouwschap heeft in zijn openbare vergadering van woensdag 7 mei 1980 benoemd tot plaatsvervangend lid van de af deling Melkveehouderij de heer W. van Veldhuizen te Aarle-Rixtel (plaatsvervanger van de heer D.J.G. v.d. Kolk te Steenderen) in plaats van de heer J. de Groot te Giessen- burg. Op 2 mei 1980 is in de ouderdom van 78 jaar in zijn woning te Wassenaar overleden prof. dr. ir. M.J.L. Dols, die in zijn werkzame leven een in ternationaal bekend voedingsdes kundige is geweest en tot zijn pen sionering raadadviseur bij het mi nisterie van landbouw en visserij. De heer Dols (geboren 12 januari 1902 te Tiel) studeerde in 1927 af aan de Landbouwhogeschool te Wage ningen en promoveerde in 1935. In 1945 werd hij benoemd tot raadad viseur in algemene dienst bij het mi nisterie van landbouw en visserij. Twee jaar later aanvaardde hij het ambt van buitengewoon hoogleraar in de voeding en voedselvoorziening aan de Universiteit van Amsterdam. Prof. Dols bekleedde vele funkties in het nationale en internationale vlak van voeding en gezondheid. Hij was een bekend deskundige op het ge bied van de voeding en de daarmee samenhangende vraagstukken van voedselvoorziening en volksgezond heid in het kader van de werkzaam heden van gespecialiseerde organi saties van de Verenigde Naties: de Voedsel- en Landbouworganisaties - F.A.O. -, de Wereldgezondheidraad - W.H.O. -, en het Kindernoodfonds - Unicef. Prof. dr. ir. Dols was Commandeur Oranje-Nassau. sche Zaken van hel ministerie van Landbouw en Visserij. De Direktie van de Stichting C.B.S. deelt aan belanghebbenden het vol gende mede: Betreft: Uitkering worstkoeien: De vergoeding voor de afgekeurde en voorwaardelijke goedgekeurde runderen, die zijn verzekerd in ru briek A klasse 3 van het premietarief (worstkoeien) is voor de maand mei 1980 vastgesteld op 3,50 per kg. koud geslacht gewicht. In het NOS-programma "Oogst in Beeld", dat wordt uigez^nden op zondag 25 mei van 18.l5tot 18.35 uur wordt een bezoek gebracht aan vroegere inwoners van Yerseke. In Tanilbay (N.S.W.. Australië), hebben ze een bestaan opgebouwd in de oesterteelt. Het kweken van de oesters gaat er heel anders, dan in Zeeland gebruikelijk was. John Padmos en Sas de Koeyer hebben zich goed weten aan te passen, maar contact met Yerseke is er nog steeds. Naar verwachting zal per 16 juni 1980 mevr. mr. K.E. Pop - Schuite maker worden benoemd tot adj. di rekteur Faunabeheer. Kitty Elisabeth Pop - Schuitemaker, geboren 9 mei 1949 te Veendam, studeerde van 1968 tot 1974 rechten aan de Rijksuniversiteit te Leiden. In 1974 trad zij^in dienst bij de direktie Juridische en -Bedrijfsorganisatori- In de "Tuinbouwklanken" vanuit Schouwen-Duiveland die wij vorige week in onze krant plaatsten stond geschreven dat door de veiling Z.H.Z. voor het nieuwe boekjaar een vei lingprovisie zou worden berekend van 5tegenover in voorgaande jaren 6%. Deze percentages bleken echter niet juist te zijn. De juiste percenta ges zijn respectievelijk 4,5 en 5. Officieel orgaan van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij Grote Markt 28 4461 AJ Goes Postbus 46 Tel 01 100-21010 4460 BA Goes Redaktie: Mr J. Oggel hoofdredaktie J. Wierenga erwdredaktie Marijke Schipper-de Ruijter red-assistente -tel huis 01 100-20228 -tel. huis 01 155- 3585 Adressering en abonnementen Secretariaat ZLM Goes tel 01 1 00-2 1 01 0 - toestel 1 2 Technische verzorging. Advertentie-exploitatie en administratie over advertenties DRUKKERIJ VINK BV Nassaustraat 1 - 4571 BK Axel Postbus 1 6 - 4570 AA Axel Postgiro 206991 2 Tel 01 1 55-2020 Telecopier 2951 Telex 55230 ACCOUNTANTSUNIE (BOEKHOUDBURO) DER Z.L.M. TEL. 01100- 15710 (Goes) 01180- 11451 (Middelburg) 01640 - 43350 (Bergen op Zoom) ZITDAGEN ACCOUNTANTSUNIE Z.L.M. TERNEUZEN: Woensdag 21 mei in Hotel "Des Pays Bas" OOSTBURG: Woensdag 21 mei in Café "De Windt". m Landbouwhuis - Grote Markt 28 - Goes Dinsdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur, de heer van Nispen. Landbouwhuis - Stationslaan 4 - Zevenbergen Donderdagmorgen van 9.00 tot 12.00 uur de heer J. Vroegop. De zitdag te Zevenbergen op 22 mei zal vervallen. Op 21, 22 en 23 mei zullen beide kantoren van Gropatax gesloten zijn. Voor afspraken met de heren van Es en Zuidweg gelieve u tevoren telefonisch kontakt op te nemen. Landinrichting, Grond- en Bosbeheer in Utrecht In het kader van de inwerkingtreding van de Wet arbeid buitenlandse werknemers wordt alsnog een over gangsregeling getroffen. De regeling maakt het mogelijk, dat in bepaalde gevallen illegaal in ons land verblij vende en werkende vreemdelingen le gaal hun werk kunnen voortzetten. Het gaat om die illegalen, die sinds 1 januari 1978 tot en met 31 oktober 1979 (de inwerkingtreding van de nieuwe wet) onafgebroken bij dezelf de werkgever in dienst waren. De loonbelasting en de sociale ver zekeringspremies moeten voor hen in die periode steeds zijn betaald. Een en ander dient de werkgever schriftelijk te verklaren bij de aan vrage. Als bewijs voor de verklaring moeten er gewaarmerkte fotoko pieën van de officiële loonstaat van de buitenlandse werknemer over 1978 en 1979 en de verzamelstaten van de werkgever over diezelfde ja ren worden meegezonden. De werkgever en de buitenlandse werknemer kunnen gezamenlijk per aangetekende brief een aanvraag in dienen voor een tewerkstellingsver gunning bij het arbeidsbureau. Daar is een aanvraagformulier verkrijg baar. De brief dient uiterlijk vandaag 16 mei 1980 (aangetekend) bij het post kantoor te worden aangeboden. In verband met de korte aanmel dingstermijn wordt belanghebben den aangeraden de aanvraagformu lieren direkt in te dienen. Dinsdag, 20 mei a.s., Hilversum II (402 meter), 12.16-12.26 uur "Risico's en mogelijkheden van de intensieve landbouw in ons land", indrukken van de onlangs onder auspiciën van het Nederlands Insti tuut van Landbouwkundige Inge nieurs (NILI) en Koninklijk Ge nootschap voor Landbouwweten schappen (KGvL) gehouden Land- bouwdag - 1980 te Wageningen. Donderdag, 22 mei a.s., Hilversum II (402 meter), 12.16-12.26 meter "Serie: Landbouw en Luchtveron treiniging II", m.m.v. prof. dr. E.H. Adema van de vakgroep Luchthy- giëne en Luchtverontreiniging van de Landbouwhogeschool te Wage ningen. Per 1 juni a.s. zal naar verwachting tot Hoofdingenieur-Direkteur voor Landinrichting, Grond- en Bosbe heer in de provincie Utrecht be noemd worden ir. J.W.G. Pfeiffer. Dit houdt verband met het ontstaan van de vakature bij het per gelijke datum om gezondheidsredenen te rugtreden uit die funktie van ir. J.F.L. Overbeek. De heer Overbeek zal tot zijn pen sionering belast worden met bijzon dere taken. Ir. Pfeiffer, studeerde af in de Cul tuurtechniek aan de Landbouwho geschool te Wageningen en trad in 1954 in dienst bij de toenmalige Cultuurtechnische Dienst van het ministerie van landbouw en visserij. Tot 1964 was hij werkzaam als dis- triktsingenieur bij de provinciale di rektie voor Noord-Brabant. Nadien volgde zijn aanstelling bij het Staatsbosbeheer: eerst als konsulent Natuurbehoud in Zeeland, later (1965) als zodanig in Noord-Hol land, waar hij in 1968 ook belast werd met de funktie van houtvester. In 1974 werd ir. Pfeiffer benoemd tot direkteur Faunabeheer ten departe- mente en vanaf 1979 was hij werk zaam als plv. Hoofdingenieur-Di rekteur voor Landinrichting, Grond en Bosbeheer in de provincie Utrecht. In uw nummer van 2 mei jl. plaatsten wij een bericht over de verplichte markering van vrachtauto's en aanhangwa gens. Aangezien ons hierover enige vragen bereikten, willen we u erop attenderen dat be doelde markeringsborden niet verplicht zijn voor motorvoer tuigen, bestemd voor gebruik buiten de wegen, dus ook niet voor landbouwtrekkers en daardoor voortbewogen aan hangwagens. De markeringsborden dienen niet alleen om vrachtauto's en aanhangwagens beter zicht baar te maken, maar ook als herkenningsteken. Daarom is er ook verschil tussen de bor den voor vrachtauto's en die voor aanhangwagens en op leggers. Te zijner tijd zal er wellicht ook een herkennings teken voor langzaam rijdende voertuigen worden ingevoerd. Om verwarring te voorkomen is het dan ook ongewenst om de voor vrachtauto's en hun aanhangwagens voorgeschre ven markeringsborden op trekkers en landbouwwagens toe te passen. Het bestuur van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij (Z.L.M.) te Goes zoekt per 1 september 1980 een sekreta- riaatsmedewerker (mnl.). die ten behoeve van de 2 sekretarissen zal worden belast met de volgende taken: voorbereiding, verslaggeving en uitwerking van bestuurs- en kommissievergaderingen. - opstellen en verzamelen van beleidsvoorbereidende stukken. andere werkzaamheden die voor de ondersteuning van het beleid van belang zijn. Binnen de Z.L.M. is deze funktie nieuw. De exakte taakvervulling zal al doende verder uitgewerkt worden. Gedacht wordt aan iemand die naast een opleiding op het nivo van Hogere Landbouwschool beschikt over de vereiste organisatorische en redaktionele vaardigheden. De standplaats is Goes. Arbeidsvoorwaarden en salariëring zullen nader besproken worden. Belangstellenden voor bovengenoemde funktie wordt ver zocht hun sollicitatiebrieven binnen 2 weken na verschijning van dit blad te zenden aan de algemeen sekretaris van de Z.L.M., Mr. J. Oggel, Postbus 46 te Goes. Bij hem kunnen tevens telefonische informaties worden ingewonnen (tel. 01100-21010, privé 01100-20228). 2

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1980 | | pagina 2