Nieuw O.V.M.-kantöor nu ook officieel geopend Cadeau onderstreept band Z.L.M. - O.V.M. H et beleid van ons bestuur is niet spektakulair en zij schitteren ook niet met boute uitspraken. Dat is hun stijl niet en wij als personeel zijn daar erg gelukkig mee. We hebben éen grote mate van vrijheid en dat stelt ons in staat een groot stuk eigen verant woordelijkheid te dragen wat van groot belang is om tot een goede be drijfsvoering te komen", dit zei na mens het personeel de heer Meeuw- sen en hij vervolgde: Onstuimige groei E n dat alles zonder reklame of het moest al zijn de uitslag van een kon- sumentenonderzoek waaruit de OVM te voorschijn kwam als de verzekering met de laagste premies en de beste service. Dan is de verlei ding wel eens groot om je vleugels nog verder uit te slaan, "maar Schlingemann zei te hopen dat zulks niet gebeurt want dat zou waar schijnlijk ten koste gaan van de nau we banden met de moedermaat schappij ZLM en die banden moeten zo sterk blijven als ze altijd zijn ge weest". D e gehele dag heeft het aangelopen op de "open dag" van de O.V.M. donderdag de 24ste april. Talrijke familieleden van de medewerkers, relatiHs en verzekerden wilden het nieuwe gebouw van de Onderlinge aan de Frans den Hollanderlaan nu ook wel eens perzoonlijk gaan bekijken. Die mogelijkheid werd hun ruimschoots geboden want iedere bezoeker of groepje bezoekers kreeg een medewerker toegewezen die dan de rondleiding verzorgde. Gratis en met nog een hapje en drankje in de gezellige kantine toe ook. Direkteur De Lange die zich voor die dag tot hoofd afdeling Public Relations had benoemd, en de ontvangst van de bezoekers voortdurend begeleidde, toonde zich aan het eind van de dag zeer tevreden: "Je weet van tevoren nattiurlijk nooit hoeveel er komen maar de belangstelling is goed geweest en men was over het gebouw zelf enthousiast maar dat kan ook moeilijk anders met een gloednieuw gebouw hè?" D e officiële opening van het nieu we OVM (Onderlinge Verzekerings- Maatschappij)-gebouw in Goes vond vrijdag 18 april reeds plaats in het gebouw De Prins van Oranje te Goes. Talrijke genodigden waren er toen getuige van hoe de sekretaris van de OVM, mr. J.F.G. Schlingemann een foto van het vroegere OVM-gebouw verwisselde voor een grote afbeelding in kleur van het nieuwe pand. H et verging de dochter van de ZLM inderdaad goed. Jaar na jaar nam het aantal verzekerden toe waarbij als enige reklame de goede service fungeerde. Op een bepaald, moment werd het mogelijk gemaakt om ook verzekerden toe te laten van J voorschijn onder het toeziend oog Eigen verantwoordelijkheid Velen bezichtigden gebouw Weemoed I Beveland B.V. en Groene School j verzorgden tuinaanleg J Het bureau voor Tuinaanleg Be- i veland B.V. te Goes heeft het J ontwerp en het plantenmateriaal i geleverd voor het "erf' van de i OVM. Bij de uitvoering van de J beplanting heeft dit bureau de i hulp gehad van leerlingen van de Groene School te Kapelle. Tij- J dens de officiële opening noem- i de ZLM-voorzitter Doeleman dit J een goed voorbeeld van de mo- i gelijkheid aan deze school om de leerling een bredere opleiding te j geven dan alleen specifiek gericht /i op land- en tuinbouw. Begunstigers Nauwe banden De ZLM heeft haar dochtermaatschappij de OVM bij de ope ning van haar nieuwe kantoorgebouw een fraai cadeau ge schonken waarin de verbondenheid tussen beide treffend tot uitdrukking wordt gebracht. Het bestaat uit enige op de cen traal in het gebouw lopende liftkoker aangebrachte beschilde ringen van agrarische aktiviteiten. Op de begane grond is een zeeuwsche schuur neergezetop de eerste verdieping wordt de liftkoker versierd door een koe en een appelboom terwijl op de derde bouwlaag enige pallets met aardappelen c.q. uien staan afgebeeld. De beschildering is aangebracht door de heer Ant- hoine Mes. En ze ontlokte aan direkteur De Lange de opmer king: "We gaan 's ochtends door de schuur naar binnen eN komen er 's avonds met een emmer melk weer uit!" i Het moment van de officiële opening: de heer Schlingemann tovert een af- i beelding van het nieuwe gebouw te J van direkteur de Lange (r). i toespraak de snelle groei van de OVM aan. Als verklaring daarvoor zag hij naast eèn efficiënt beheer ook de door de OVM opgebouwde reser ve. Het is immers goedkoper met ei gen middelen te financieren dan met vreemd kapitaal". "Dat heeft geleid tot succes. We mo gen echt trots zijn op wat we bereikt hebben nl. de uitgroei van een klein "Onderonsje" naar een volwaardige verzekerings maatschappij". Namens het personeel bood hij direktie en be stuur een haakje aan dat ter zijner tijd dient te worden bevestigd aan het statieportret van onze nieuwe vorstin Beatrix. Het geheel krijgt dan een plaats in de bestuurskamer. Direk teur J. de Lange sloot de officiële bijeenkomst af met een enkel woord: "Ik ben blij dat het gebouw nu offi cieel open is want we voelden ons ei genlijk een soort krakers, (het ge bouw werd 4 maanden geleden al in gebruik genomen). We mogen nu door de voordeur naar binnen". J.W. De Onderlinge Verzekerings Maatschappij der Z.L.M. is 29 jaar geleden opgericht te Goes, de OVM heeft een onstuimige groei doorgemaakt die tenslotte leidde tot huisvestingsproblemen. De ruimte aan de Grote Markt, die moest worden gedeeld met de Z.L.M., werd te beperkt. Mede werkers zaten bij elkaar op schoot en bureaus puilden de kamers uit. Het was duidelijk: er moest iets gebeuren. Er werden knopen doorgehakt: nieuwbouw moest gepleegd maar waar? Er werd een geschikte plaats gevonden aan de Frans den Hollanderlaan. Met de bouw werd medio 1978 begonnen onder architektuur van buurman Rothuizen en 't H-ooft b.v. te Goes. Uitvoerder was aannemer van de Poel te Oudelande. De to tale bouwkosten liggen rond de 3 miljoen. De verhuizing van de Grote Markt naar het nieuwe onderkomen is door het OVM personeel zelf uitgevoerd. De in richting van het nieuwe gebouw is vooral praktisch. Ze doet vrij so ber maar erg gezellig aan. Er is op de bovenste verdieping een ruime kantine van waaruit men bij goed weer een groot deel van de Goese binnenstad kan overzien. Een fragment van het geschenk van cfe ZLM dat hier goedgekeurd wordt bekeken door OVM-voorzitter C. J. v.d. Werff en dagelijks bestuurslid J. Bom (I). Het architektenbureau Rothuizen en 't Hooft bood het bestuur een aantal zomerstoelen aan. Voorzitter v.d. Werff gaf deze symbolisch door aan het personeel dat ze in de persoon van Ellie graag accepteerde. is steeds een moeder geweest die met gepaste trots de gedragingen van haar naar volwassenheid groeiende dochter heeft gadegeslagen. Wij ho pen dat deze verstandhouding zo mag blijven hoewel wij nu ruimtelijk uit elkaar zijn gegaan". Z LM-voorzitter A.J.G. Doeleman sprak van een beetje weemoed aan de Grote Markt na het vertrek van de OVM. "Eigenlijk wilden we wel on der een dak blijven wonen maar door een steeds toenemend ruimtegebrek werd de woonsituatie onhoudbaar". Ook de ZLM-voorzitter stipte in zijn De voorzitter van de OVM, de heer C.J. van der Werff, had in zijn wel komsttoespraak ook al gewezen op de uitermate goede verhouding met moeder ZLM. "Onze OVM wil van daag als 29-jarige dochter de ZLM danken voor de liefderijke zorgen vanaf de geboorte in 1951. De ZLM Deze eer viel Schlingemann te beurt omdat hij het was die zo'n kleine dertig jaar geleden een belangrijke stimulans is geweest bij de oprichting van toen nog het "Onderonsje", Hij ging in zijn toespraak nog even in op het ontstaan van de OVM. "Velen zeiden toen: begin er niet aan dat wordt een ellende, zo'n kleine on derlinge verzekeringsmaatschappij Maar we hebben ze (er waren ook direkties van grote verzekerings maatschappijen bij) maar laten pra ten en zijn onze eigen weg gegaan." En een trotse heer Schlingemann: "U ziet wat er van gekomen is!" buiten de landbouw, de zgn. begun stigers. De toeloop was vooral ook vanwege de lage premies die de OVM vroeg, stormachtig. Schlingemann: "het ging zo snel dat we op een bepaald moment een acceptatiebeleid zijn gaan voeren zo van: die kategorie wel en die niet. Toch wisten velen nog via slinkse wegen binnen te komen en daarom hebben we kort geleden het acceptatiebeleid nog eens weer aan gescherpt". Een enkel cijfer: in 1979 nam het aantal verzekerde voertuigen toe met liefst 10.000! Eind 1979 wa ren bij de OVM 73.000 motorvoer tuigen verzekerd met een bedrag aan premies van 25 en een half miljoen! Het ging er vrolijk toe tijdens de receptie, 13

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1980 | | pagina 13