ZITDAGEN m gropatax SHOW Veghel veiligheid! tT Land- en tuinbouw mechanisatie Kring Hulst der Z.L.M. OPEN DAGEN VARKENSHOUDERIJ Drie stamboekpinken naar prijswinnaars Werknemers in de land- en tuinbouw vrij op 5 mei 1980 Z.l.m. Land- en tuinbouwblad M.J. Noordhoek met pensioen Ir. W.A. Segeren plv. direkteur Landinrichtingsdienst Wet dierenvervoer dit jaar in werking Radio/TV S.E.V.-er Noord-Beveland en Walcheren heeft telefoon! Cehave nv Veghel In varband mat hat tijdig klmarmmkan van hat blad. kun- nan na dinsdag 15 uur. gaan agandabarichtan maar tor- dan opganaman. Rod. Algemene vergadering op vrijdag 25 april om 19.30 uur in café "De Rei zende Man" te Kloosterzande. Agenda: 1. Opening. 2. Notulen alg. verg. d.d. 29 nov. 1979. 3. Medede lingen en/of ingekomen stukken. 4. Benoeming kommissie notulen. 5. Rekening en verantwoording door bestuur over boekjaar 1979, en aan sluitend verslag van de financiële kommissie. 6. Jaarverslag van sekre- taris penningmeestei over 1979. 7. Rondvraag. Pauze. 8. Inleiding door de heer H.C. van der Maas, voorzit ter kring Noord Beveland der Z.L.M. en voorzitter van de akkerbouw- kommissie van de Z.L.M. 9. Ge- dachtenwisseling. 10. Sluiting. Na mens het kringbestuur: Jac. Scheele, voorzitter en P.G. de Bruijn, sekre- taris. De heren A.L. v.d. Wekken en J. Francke en zoon nodigen U, in sa menwerking met het Konsulent- schap voor de Varkens- en Pluim veehouderij te Tilburg en Cebeco Zuid-West, uit hun nieuwe varkens stallen te komen bezichtigen en wel op: vrijdag 25 april 1980 van 13.00 tot 16.00 uur De moderne fokvarkensstal met 120 zeugplaatsen van de heer J. Francke en zoon, Rorikshilweg 1, Grijpsker- ke. Vrijdag 2 mei 1980 van 10.00 tot 13.00 uur De moderne mestvarkensstal met 600 mestvarkensplaatsen van de heer A.L. v.d. Wekken, Verseputseweg 30, Kerkwerve. Drukte in de voorjaars tij d... Denk aan uw eigen vei ligheid. Drie veehouders hebben eind maart, als winnaar van de Sprayfo-prijsvraag "En toen zei het kalf', hun veestapel kunnen uitbreiden met een stamboekpink. De Centrale Veevoederfa briek "Sloten" heeft rond de jaarwisseling weer een prijs vraag uitgeschreven, waaraan ook deze keer duizenden vee houders of hun gezinsleden hebben deelgenomen. Enerzijds blijkt hieruit wel licht een grote belangstelling voor de hoofdprijzen maar ook is het een bewijs, dat de kalveropfok met Sprayfo-kal- vermelk voor enorm veel vee houders al jarenlang een nor male zaak is, die goed voldoet. De jury heeft het niet gemak kelijk gehad om de meest ori ginele inzendingen uit de zoe ken. (De opdracht was het bedenken van een antwoord van een kalf op de vraag van zijn boer). De stamboekpinken zijn door Coveco aangekocht op drie bekende fokbedrijven. Ze zijn één dezer dagen in het bijzijn van de fokkers aan de geluk kige prijswinnaars uitgereikt. Dit betrof achtereenvolgens: Puk 48, dochter van Puk 22 KSE en Carolien's Gustaaf, gefokt door A. Sprong, Bid dinghuizen. Puk 48 werd door de heer H.A. Horsthuis, direkteur van de C.A.V.V. van A.B.T.B. te Denekamp, overgedragen aan de heer A.J. Olde Dubbelink te Denekamp. Stinsen Jantje 53, dochter van Stinsen Jantje 17 en String Keimpe Optimist, gefokt door J.M. Sierdsma, Harich (Fr.). De heer Vroegindeweij te Ne- derhorst den Berg, lid van de raad van toezicht van Cebe- co-Handelsraad, belastte zich in Weesp met de overdracht van Stinsen Jantje 53 aan de heer A.J. Ebbelaar. Zwaantje 268, dochter van Zwaantje 176 en Tonia's Adema 17, gefokt door Jac. P. Donker te Schellinkhout. In Nieuwerkerk a/d IJssel was het burgemeester C.H. v.d. Linde, die namens C.L.V. "De Onderneming" en C.V.S. de heer en mevrouw P.F. Oudijk feliciteerde met de prijs en ei genhandig Zwaantje 268 overdroeg. o- 4 Ann weidebouw De herdenking van de bevrijding wordt in 1980, zoals gebruikelijk in lustrumjaren, als nationale feestdag gevierd. Op verzoek van de minister van Sociale Zaken heeft de Stichting van de Arbeid zich bereid verklaard te bevorderen dat het bedrijfsleven de werknemers vrijaf geeft met behoud van loon, voorzover de werkomstan digheden zich hiertegen niet verzet ten. In de cao's voor de tuinbouw, het bioembollenbedrijf, de pluimvee houderij, het veen- en turfstrooisel- bedrijf en de kultuurtechnische wer ken is voor de werknemers het recht op een extra vrije dag bij gelegenhe den als deze geregeld. Dit is niet het geval in de cao's voor de akker- en ACCOUNTANTSUNIE (BOEKHOUDBURO) DER Z.L.M. TEL. 01100- 15710 (Goes) 01180- 11451 (Middelburg) 01640 - 43350 (Bergen op Zoom) ZITDAGEN ACCOUNTANTSUNIE Z.L.M. OOSTBURG: Woensdag 23 april in café "De Windt" FIJN AART: Vrijdag 25 april in hotel "De Graanbeurs" van 11.30-13.00 uur. Landbouwhuis - Grote Markt 28 - Goes Dinsdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uuf, de heer van Nispen. Landbouwhuis - Stationslaan 4 - Zevenbergen Donderdagmorgen van 9.00 tot 12.00 uur de heer J. Vroegoj). Voor afspraken met de heren van Es en Zuidweg gelieve u tevoren telefonisch kontakt op te nemen. ZITDAGEN S.E.V. ZEEUWS-VLAANDEREN HULST: Maandag 28 april van 16.00-17.30 uur in "Het Bonte Hert" OOSTBURG: Woensdag 7 mei van 16.00-17.30 uur in "De Eenhoorn" Officieel orgaan van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij en de veehouderij, de griend- en rietkuituur, de land- bouwambachten en de bedrijfsver- zorgingsdiensten. Na raadpleging van de betrokken sociale commissies adviseert de hoofdafdeling Sociale Zaken van het Landbouwschap ook in de laatstge noemde sektoren op 5 mei vrij te ge ven voorzover de werkomstandighe den zich daartegen niet verzetten. Indien dit niet reeds in de cao's is geregeld, is in de sociale commissies overeengekomen dat aan vaste werknemers het loon wordt doorbe taald. In het bioembollenbedrijf en het veen- en turfstrooiselbedrijf is overeengekomen ook aan losse werknemers het loon door te betalen. Voorde overige sektoren zal de be taling van deze dag aan losse werk nemers normaal via de vakantie bonnen verlopen. De vakantiebon waarden zijn hiertoe met ingang van 1 maart 1980 aangepast (zie elders in dit nummer het overzicht van de aangepaste bonwaarden). In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd zal de heer M.J. Noordhoek, Hoofd voor lichtingszaken bij het Consulent schap voor de Tuinbouw "Zuid- West Nederland" en tevens redac teur van het voorlichtingsblad "Contact" per 1 mei a.s. de dienst gaan verlaten. De heer Noordhoek is ruim 33 jaar bij het Consulentschap werkzaam geweest en heeft daar verschillende funkties doorlopen. De afgelopen jaren heeft hij zich vooral ingezet voor de begeleiding en verzorging van de schriftelijke voorlichting. Door het goed spreken van de talen en zijn brede kennis van het ambts gebied en de tuinbouw was hij de aangewezen man om excursies te Naar verwachting zal binnenkort ir. W.A, Segeren worden benoemd tot plv. direkteur van de Landinrich tingsdienst bij het ministerie van landbouw en visserij. Deze benoe ming houdt tevens in dat hij adjunkt sekretaris zal worden van de Centra le Cultuurtechnische Commissie. De heer Segeren zal waarschijnlijk 1 mei 1980 in fuktie treden. Hiermee zal worden voorzien in de opvolging van ir. N. Molenaar, die zoals be kend, per gelijke datum direkteur wordt van de Landinrichtingsdienst. Grote Markt 28 4461 AJ Goes Tel. 01 100-21010 Postbus 46 4460 BA Goes Redaktie: Mr J Oggel hoofdredaktie J. Wierenga eindredaktie Marijke Schipper-de Ruijter red-assistente -tel. huis 01 100-20228 -tel. huis 01 1 55- 3585 Adressering en abonnementen Secretariaat ZLM - Goes - tel 011 00-2 1 01 0 - toestel 1 2 Technische verzorging. Advertentie-exploitatie en administratie over advertenties DRUKKERIJ VINK BV Nassaustraat 1 - 45.71 BK Axel Postbus 1 6 - 4570 AA Axel Postgiro 206991 2 Tel 01 1 55-2020 Telecopier 295*1 Telex 55230 De wet Dierenvervoer zal naar ver wachting halverwege dit jaar in wer king treden. Tegelijkertijd, zo is het voornemen, zal een algemene maa tregel van bestuur worden ingevoerd, waarin voorschriften worden gegeven Dinsdag 22 april a.s., Hilversum II (402 meter), 12.16-12.26 uur "Het verloop van de voorjaarswerkzaam heden", m.m.v. diverse consulent schappen. Donderdag 24 april a.s., Hilversum II (402 meter), 12.16-12.26 uur Serie: groeiende behoefte aan voorlichting op het gebied van de alternatieve landbouw III: de veehouderij, m.m.v. ir. A.W.J. de Bruyn, consu lent voor de akkerbouw en rundvee houderij. voor het vervoer over de weg van vee en pluimvee. Een betere kontrole en het met meer effekt optreden tegen ontoelaatbare vervoersmethoden zal hierdoor mogelijk worden. Dit o.m. antwoordt minister ir. Braks mede namens zijn ambtgenoten van justitie en financiën op schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid Jansen over het vervoer van kippen. Minister Braks acht het ontoelaat baar dat kippen onder zodanige om standigheden per vrachtauto worden vervoerd, dat bij aankomst een deel van de dieren is omgekomen. Volgens zijn ambtgenoot van justitie is bij dergelijke transporten vervol ging mogelijk, tenzij het laakbare gedrag in het buitenland heeft plaatsgevonden. Onder dit voorbe houd wordt tegen gekonstateerde overtredingen strafrechtelijk opge treden. verzorgen. Talloos zijn dan ook de binnen- en buitenlandse gasten ge weest die door hem zijn rondgeleid. Het afscheid zal plaats vinden op woensdag 23 april 1980 in het Dorpshuis, Berghoekstraat 3 te Kruiningen. Vanaf 16.30 uur tot 17.30 uur is iedereen welkom om hem de hand te drukken. De ekonomisch-sociaal voorlichter voor Noord-Beveland en Walcheren, Willem de Landgraaf, is nu ook te lefonisch te bereiken op zijn huis adres Nachtegaallaan 97 te Goes. Zijn nummer is 01100 - 23473. zaterdag 26 april maandag 28 april open huis zondag 27 april geopend van 10.00-17.00 uur 's maandags vanaf 09.00 uur I Divisie Agrarische benodigdheden H Advertentie IM

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1980 | | pagina 2