ZITDAGEN fel gropatax SHOW Veghel veiligheid! Radio/TV fT Land- en tuinbouw mechanisatie Erkende werktuigendemonstraties in 1980 Bezichtiging rassenproef Winterbloemkool Drs. Driesprong regeringscommissaris Floriade 82 WIJZIGING DIERENARTS Prijswinnaars Paaspuzzel Onderlinge Zuidelijke Hagelverzekering gaat over op uitgesloten aansprakelijkheid 9Cz.lm Land- en tuinbouwblad Bouwersdagen 1980 op het Varkensproefbedrijf te Sterksel Proteinase in zuiveltechnologie Aangifte Veldkeuring 1980 Cehave nv Veghel Het is alweer enkele jaren geleden dat op Walcheren een gebruiks- waardeonderzoek voor de winter bloemkool werd uitgevoerd. Dit lan delijke onderzoek vindt ook nu daar weer plaats. Om u hiervan kennis te laten nemen wordt u in de gelegen heid gesteld de 21 rassen van dit on derzoek te komen bekijken. Die gelegenheid is er op vrijdagmid dag 2 mei 1980 van 15.00 uur - 17.00 uur. Het proefveld is gelegen op een per ceel van de heer A. Melse, Zoekweg 2, Vrouwenpolder. Het perceel ligt langs de Provinciale Weg en wordt begrensd door de Zoekweg. Drs.C.P. Driesprong is bij Koninklijk Besluit benoemd tot regeringscom missaris van de Floriade 82, alsmede tot commissaris van de Nederlandse inzending op die tentoonstelling. De Nederlander Driesprong is bij de Europese Commissie te Brussel di- rekteur bijzondere teelten, waaron der begrepen siergewassen, groenten en fruit. Het Internationaal Bureau voor Tentoonstellingen te Parijs heeft de Floriade - die van 8 april tot 10 oktober 1982 in het Gaasperpark te Amsterdam wordt gehouden - of ficieel erkend. Ook de Internationale Organisatie van Beroepstuinbouwers (A.I.P.H.) heeft de Floriade als zo danig erkend. Overeenkomstig de bepalingen van het Verdrag nopens de internationa le tentoonstellingen zal Commissa ris-Generaal Driesprong namens de Nederlandse regering o.m. het regle mentaire toezicht over de tentoon stelling houden. Wij maken de veehouders erop at tent, dat met betrekking tot de werk zaamheden in het kader van de georganiseerde dierziektebestrijding, wijziging van dierenarts kan plaats vinden in de periode van 1 mei 1980 tot en met 31 augustus 1980. Buiten dit tijdvak kan alleen in bij zondere gevallen een dierenartswij ziging geaksepteerd worden. Die veehouders, welke voor boven bedoelde werkzaamheden een ande re dierenarts wensen, dienen zulks schriftelijk mede te delen aan de Gezondheidsdienst voor Dieren, Molen wij kse weg 48, 5282 SC Boxtel. Ook nu weer hebben we uit de kleine driehonderd goede in zendingen drie prijswinnaars geloot. De eerste prijs, een boekenbon van 75,— gaat naar L. de Jonge, Noordweg 20 te Krabbendijke, de tweede prijs, een boekenbon van JT 50,— gaat naar C.J. Poppe, Bayenhovenseweg 2 te Oost- kapelle en de derde prijs, u raadt het al, een boekenbon van 25,— gaat naar C.M.A. Steendijk, Poststraat 3 te Sta- venisse. Van harte gefelici teerd en veel leesplezier toe gewenst. Het rijmpje luidt: "De lente is in 't land. Ik neem in elke hand een bloem om jou te geven, ik gun je 't nieuwe leven OPLOSSING TWEE-IN-ÉÉN- PAASPUZZEL De 6 verschillen waren: één haas heeft een bril in één net 1 ei meer linker arm (elleboog)lijn meer rook van sigaar linker haas veer op hoed linker haas knop wandelstok lijn meer REBUS: De woonplaats van de beide paashazen is BARNEVELD. Op 15 april j.l. hield de O.ZJHL een buitengewone ledenvergadering in hotel-restaurant "Het Pannenhuis" te Hoogerheide voor besluitvorming inzake de nieuwe statuten van de on derlinge. Op deze vergadering werd met alge mene stemmen besloten om de wet telijke aansprakelijkheid, zoals deze tot nu toe gold, te wijzigen in uitge sloten aansprakelijkheid. Aanleiding voor dit besluit vormen met name het sterke reservefonds en de risoco- spreiding en -dekking, die via pool en herverzekering de nodige financiële zekerheid bieden. De nieuwe statuten zullen tegelijk met de agenda voor de e.v. leden vergadering aan de deelnemers wor den toegezonden. Het ledental van de O.Z.H. vertoont nog steeds een stijgende lijn. Blijk baar zijn er nog altijd akkerbouwers, die het risico van hagelschade niet verzekeren, terwijl men toch tegen betaling van een geringe premie een zorg minder heeft. Voor nadere inlichtingen en voor aanmelding als deelnemer kan men zich melden bij de Onderlinge Zui delijke Hagelverzekering, Station slaan 4 te Zevenbergen (tel. 01680-23730), bij de O.V.M., Frans den Hollanderlaan 10 te Goes (tel. 01100-24000) of bij de districtsverte- genwoordigers van de O.V.M. In het Gesprekscentrum Demonstraties is overeenstemming bereikt over de in 1980 te houden erkende werktuigendemonstraties. In het Gesprekscentrum zijn vertegenwoordigd de Federatie Het Landbouw werktuig, het Landbouwschap, het Consulentschap voor Landbouw werktuigen en Arbeid, het Consulentschap voor Bedrijfsuitrusting en Arbeid in de Tuinbouw en het Instituut voor Mechanisatie, Arbeid en Gebouwen. In 1980 zullen bij voldoende deelna me de volgende erkende demonstra ties worden gehouden: Landbouw Voederwinning, Friesland, 17 ju ni. Zaaikombinaties voor winter graan, Stedum, 6 augustus; Twee- en driescharige wentel- ploegen, Zeeland, begin september; Oogst zaaiuien, IJsselmeerpol- ders, eind september; Aardappeloogst, Oost Bra bant/Limburg, tweede week okto ber; Drains doorspuiten, Noord-Hol land, eind oktober. Tuinbouw Mechanisatie en transport bij de containerteelt in de boomkwekerij, Noord-Brabant, augustus/septem ber; Oogsten en verwerken van prei, Horst, najaar; Eregalerij Op 1 mei a.s. zal het 40 jaar geleden zijn dat de heer K. VERHOEVEN in dienst trad bij de fam. de i Jager. Officieel orgaan van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij Grote Markt 28 4461 AJ Goes Tel 01 100-21010 Postbus 46 4460 BA Goes -tel huis 01 100-20228 -tel. huis 01 1 55- 3585 Redaktie: Mr J Oggel hoofdredaktie J. Wierenga eindredaktie Marijke Schipper de Ruijter red-assistente Adressering en abonnementen Secretariaat ZLM - Goes-tel 01 1 00-21 01 0 - toestel 12 Technische verzorging. Advertentie-exploitatie en administratie over advertenties DRUKKERIJ VINK BV Nassaustraat 1 - 4571 BK Axel Postbus 16-4570 AA Axel Postgiro 206991 2 Tel 01 1 55-2020 Telecopier 2951 Telex 55230 Bestrijdingsniddelen rijn geen speelgoed,houdt ze uit de buurt van kinderen. Dinsdag 29 april a.s., Hilversum II (402 meter), 12.16-12.26 uur. "De veranderde funktie van het platteland I": de verstedelijking, m.m.v. prof. A. Maris, direkteur van het Landbouw-Economisch Insti tuut. Donderdag 1 mei a.s., Hilversum II (402 meter), 12.16-12.26 uur. Serie: groeiende behoefte aan voor lichting op het gebied van de alter natieve landbouw IV, een vraagges prek met ir. A.W.J. de Bruyn, consu lent voor de akkerbouw en rundvee houderij. ACCOUNTANTSUNIE (BOEKHOUDBURO) DER Z.L.M. TEL. 01100- 15710 (Goes) 01180- 11451 (Middelburg) 01640 - 43350 (Bergen op Zoom) ZITDAGEN ACCOUNTANTSUNIÈ Z.L.M. De zitdagen Wissenkerke en Oostburg van woensdag 30 april komen te vervallen. De zitdag Hulst van maandag 5 mei wordt verschoven naar maandag 12 mei. De zitdagen Westkapelle en Koudekerke komen voor het gehele jaar te vervallen. Landbouwhuis - Grote Markt 28 - Goes Dinsdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur, de heer van Nispen. Landbouwhuis - Stationslaan 4 - Zevenbergen Donderdagmorgen van 9.00 tot 12.00 uur de heer J. Vroegop. Voor afspraken met de heren van Es en Zuidweg gelieve u tevoren telefonisch kontakt op te nemen. ZITDAGEN SEV ZEEUWS-VLAANDEREN HULST: Maandag 28 april van 16.00-17.30 uur in "Het Bonte Hert". OOSTBURG: Woensdag 7 mei van 16.00-17.30 uur in "De Eenhoorn". Oogst en transport in de fruitteelt, Gelderland, augustus/september. Nadere gegevens over deze demon straties zullen t.z.t. in de vakbladen verschijnen. Varkenshou ders welke een nieuwe stal gaan bouwen, of een bestaan de stal ver bouwen, wil len graag zo goed mogelijk geïnfor meerd zijn over een aantal technische zaken als isolatie, ventilatie, verwar ming, hokinrichting, roosterkeuze, konstrukties enz. Steeds meer werd hiervoor een be roep gedaan op het Varkensproef bedrijf te Sterksel. Om nu meer ges- truktureerd in die behoefte te voor- Het Nederlands Instituut voor Zui- velonderzoek (NIZO) te Ede organi seert op dinsdag 11 november 1980 een voorlichtingsmiddag waarop het onderwerp "De rol van proteinase in de zuiveltechnologie" centraal zal staan. De bijeenkomst zal worden gehouden in het Cultureel en Con grescentrum "De Reehorst" te Ede, en zal om 13.00 uur beginnen. Nadere bijzonderheden over het programma zullen te zijner tijd in dit blad worden bekendgemaakt. Het Bestuur van de Stichting Keu ringsdienst Delta-Nederland deelt mede dat de aangifte voor de veld keuring 1980 wederom is openges teld. Aan de vaste telers zijn de aan gifteformulieren verstrekt. Aan die genen die voor oogstjaar 1980 voor het eerst aan de keuring wensen deel te nemen, worden op verzoek de be nodigde formulieren toegestuurd. Bij de aangifte moeten alle herkomstbe- wijzen, dat zijn onder de huidige omstandigheden ALLE LABEL- CERTIFIKATEN, ingeleverd wor den. De inzendtermijn is gesteld op 5 mei 1980. Een spoedige opzending van de aan gifteformulieren, die ondertekend moeten zijn en vergezeld van de ve reiste herkomstbewijzen, bevordert een snelle afwerking van de aangifte. Voorzitter: J.C. Risseeuw Sekretaris: Ir. H.B. Goettsch zien is besloten om in 1980 een aan tal bouwersdagen te organiseren en wel op de volgende data: 7 mei, 28 mei, 18 juni, 6 augustus, 27 augustus, 17 september, 8 oktober, 5 novem ber, 26 november en 17 december. Op die dagen zullen huisvestings specialisten van de consulentschap pen Varkens- en Pluimveehouderij aan de hand van een dia-serie een aantal huisvestingsonderwerpen bespreken, waarna een rondgang met toelichting over het proefbedrijf zal worden gemaakt. Vervolgens is er hierna nog gelegenheid tot diskussie en tot het stellen van vragen. Deze dagen worden gehouden op het Varkensproefbedrijf te Sterksel, be ginnen 's morgens om 10.00 uur en eindigen om 12.30 uur. Ze zijn uit sluitend bedoeld voor varkenshou ders met bouwplannen. Men kan al leen aan deze dagen deelnemen door zich telefonisch op te geven bij het Varkensproefbedrijf (tel. 04907-2376). Omdat om praktische redenen ge werkt zal moeten worden met ±30 personen per groep zal tijdige opga ve teleurstelling voorkomen. zaterdag 26 april maandag 28 april open huis zondag 27 april geopend van 10.00-17.00 uur 's maandags vanaf 09.00 uur H Divisie Agrarische benodigdheden. H Advertentie IM

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1980 | | pagina 24