Nieuwe semi-kuratieve systeem Zou het u verwonderen, indien onder minder gunstige weersomstandigheden het jonge bieteplantje daaronder lijdt? Bietenzaad wordt op vele bedrijven door tenmin ste drie van onderstaande middelen omgeven: zaadbehandelingsmiddel lindaan granulaat grassenbestrijdingsmiddel bodemherbicide kunstmest Met minder bodemherbicide minder kans op onre gelmatige stand en groeiremming! Dit kunt u nu realiseren met het Nieuw zaalsysteem vindt ingang PRAKTYK Schering Nederland BV Agro Divisie Postbus 79 5280 AB Boxtel Telefoon 04116-74925 Voor opkomst Na opkomst M •r» 0,5 kg Venzar®/ha 41 Betanal®/ha 4IBetanal /ha Folder met uitvoerige gegevens beschikbaar bij Schering Nederland B.V., Postbus 79,5280 AB Boxtel (tel. 04116-74925) Er is op Walcheren met de voorjaar- sinzaai nog maar een zeer schuchter begin gemaakt. Door het optreden van nachtvorst was de struktuur in de toplaag zeer goed. In de wat diepere lagen liet de hoedanigheid van de grond nog te wensen over. Ook de weersverwachtingen waren niet gun stig om volop met de inzaai te begin nen. Zodoende zijn er nog maar en kele procenten van het totaal te ver wachten areaal gewassen ingezaaid. In de jongere polders is er aanzienlijk meer gebeurd. Tegen het einde van maart kregen de depressies en daar mee de buien weer de overhand, waarmee abrupt een einde kwam aan de inzaaiwerkzaamheden. Leek het aanvankelijk een zacht regentje, later werden het flinke buien. Op het bewerkte land kwam enige piasvor ming voor. Het wachten is nu weer op de volgende droge periode. Mo gelijk dat het werk zich nu toespitst rondom en tijdens de Paasdagen. Er komt zeker een vrij groot verschil in opkomst. Het reeds gezaaide heeft in ieder geval voldoende vocht, terwijl de temperatuur redelijk gunstig is voor de tijd van het jaar. De kie- mingsvoorwaarden zijn zeker niet ongunstig. Nieuw zaalsysteem We hebben vernomen dat er nu ook in ons gebied een precisiezaaimachine van 4,50 m breed beschikbaar is voor het zaaien van uien met toepassing van het rijpadensysteem. In een vori ge bijdrage hebben we reeds meer ge wezen op de voordelen van het toe passen van dit systeem. Op enkele bedrijven zal met dit systeem dit jaar worden begonnen met de toepassing daarvan. Prijzen en protesten Aan de protestvergadering te 's Her togenbosch hebben ook uit ons ge bied een flink aantal landbouwers deelgenomen. Nu maar afwachten voor de boeren, ter oplossing van de problemen. De aardappelprijzen zijn weer op een bedenkelijk laag peil gekomen. Hoewel de prijs aanvan kelijk wat men noemf "vriendelijk" was, is hij nu gedaald tot beneden de kostprijs. Voor het derde achtereen volgende jaar moeten de aardappel telers grotendeels afleveren voor een prijs die de kale kosten niet dekt. Men vind het grievend dat indertijd bij een hoge prijs wel door de rege ring maatregelen zijn getroffen die prijsdrukkend werken. Daalt echter de prijs tot een laag niveau dan laat de overheid het afweten. Het zou van een konsekwent beleid getuigen wanneer dan maatregelen zouden worden getroffen die prijsstimule- rend werken. Maar aangezien hierbij kennelijk geen konsumentenbelang mee gediend is hoeft het niet zo no dig. Dat alles is dan weer in strijd met wat een andere groep in ons maat schappelijk bestel voorstaat, name lijk produktiebeperking ter voorko ming van overschotten. Gelukkig blijft de uienprijs wel op een "vriendelijk" niveau tot op heden. Veel uientelers kunnen gelukkig te rug zien op een rendabele uienteelt over 1979. Laat men zich wel realiseren dat een ongebreidelde uit breiding van het areaal zeker ook weer tot problemen bij de afzet zal leiden. Beperk onregelmatige stand en groeiremming van uw suikerbieten ■t m 14

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1980 | | pagina 38