Het Schering onkruidenboek ligt voor U klaar Een nieuwe Gruse is toch voordeliger Boeke-Heesters b.v. Goes Schering Nederland B.V. Agro Divisie - Boxtel Antwoordcoupon GRONDBEWERKING KONGSKILDE TRILTANDCULTIVATOREN KONGSKILDE TRRRILLEND GOED. Weijermanweg 19 - 4462 GB Goes - Tel. 01100-12520 Tarwe staat er goed voor. Toch niet zo vroeg Met onze Fervin-aktie hebben wij 500 onkruidenboeken uitgereikt. Door de overweldigende reaktie hebben wij helaas duizenden inzenders moeteh teleurstellen. Daarom een nieuwe aktie, waarbij iedere boer, die dit jaar tenminste 30 kg Dacamox 10G verwerkt of laat verwerken dit schitterende, ruim 450 pagina's tellende onkruidenboek met meer dan 225 kleurenfoto's in zijn bezit kan krijgen. Indien U meent voor dit onkruidenboek in aanmerking te komen en aan de voorwaarde voldoet, gelieve onderstaande bon volledig ingevuld voor 1 mei 1 980 aan ons op te sturen. Na kontrole onzerzijds bij uw leverancier zullen wij U voor 1 juni laten weten hoe het onkruidenboek U ter hand zal worden gesteld. Antwoordcoupon sturen aan: Schering Nederland B.V., Postbus 79, 5280 AB Boxtel Naam: Adres: Woonplaats: Postkode: Telefoon: Hoeveelheid Dacamox 10G toegepast: Datum aankoop: Uw leverancier/loonwerker voor deze Dacamox 10G: Adres: Woonplaats: Postkode: Telefoon: Bevestiging door uw leverancier/loonwerker: Naam: Adres: Handtekening: Werkbreedte van 2,10 tot 6,10 mtr. Kapaciteit tot 3 ha. per uur. Uit te voeren met zelfreinigende verkruimelaars met vaste of parallellogram bevestiging of met verkruimelegge. 5 soorten beitels leverbaar afhankelijk van gewenste bewerking. Nauwkeurig instelbaar. Uitgebreid dealer/service net. Vraag dokumentatie of, beter nog, kom 'm vrijblijvend bekijken. Levering via uw handelaar. Een nieuwe machine kopen óf een gebruikte, da's de vraag. Als je alles rekent, is nieuw vaak goedkoper dan gebruikt. Wanneer het gaat om een aardappelpoter is een nieuwe Gruse een heel voordelige keus: gunstig geprijsd, storings- en on derhoudsvrij, onberispelijke werking, zeer lange levensduur. Vergelijk dat eens met een meestal al aardig afgesloofde en altijd nog behoorlijk prijzige, gebruikte. Doet-ie het werkelijk wel zo goed en weet u zeker dat u zeker van 'm kunt zijn? Hoe zit het met de "waardevastheid"? De tweedehandsjes worden nogal eens duur betaald, neem liever een nieuwe Gruse. Hebt u jaren en jaren lang een zorg minder. Er is een Gruse voor elke boer: 2 rijig, 4 rijig, met hydr. bunker, met rolbodem, gedragen, halfgedragen. Het voorjaarswerk is op Noord-Beveland nu nog niet verder opgang gekomen, konden we de eerste dagen van Maart rustigaan beginnen met kunstmest strooien en zo langzamerhand gaan denken aan het zaaien van vroege produkten, nu liggen we er al weer bijna 14 dagen uit en merkje hier en daar wat kleine drifjes. Wat de kleine drifjes betreft met het oog op de-ko mende protestvergadering in Den Bosch weten we als U dit leest meer dan nu. Het lijkt niet zo'n geschikte tijd om te protesteren, andere groepen van de Ned. bevolking maken zoveel tam tam en doen zo veel stof opwaaien dat van een groep demonstrerende boeren misschien niet veel te zien is. Mocht het vrijdag dan ook nog eens werkbaar weer en grond zijn dan krijgen velen het beslist moeiüjk, wanneer op het eenmans bedrijf de man weg is gebeurt er niets. Lees je dan in de krant dat consumenten organisaties zich sterk maken om zelfs de geringste prijsverhoging af te keuren, met de opmerking dat de kleinere boeren dan maar genoegen moeten nemen met inkomens teoslag, omdat de verhoging van de garantieprijzen alleen maar ten goede komt aan "rijke boeren", dan zal het zeker eens nodig zijn om met deze organisatie van gedachten te wisselen! De kosten stijgingen zullen ongetwijfeld tegen vallen nu de eerste rekeningen van kunstmest binnen komen en dan ook nog de hoeveelheid die gestrooid dient te worden. Rekenen we in die verhouding ook nog de bestrijdingsmiddelen en brandstof dan staat ons nog heel wat te wachten. Op dit moment staan de gemiddelde tarwe percelen er goed voor toch zal het van groot belang zijn om er uit te halen wat mogelijk is. De tarwe is het grootste gewas geworden op Noord-Beveland, vorig jaar ruim 1900 ha. Rekenen we dan dat er ongeveer 80% van deze opp. gezaaid is met Arminda en Okapi (1500 ha) die gevoelig zijn voor dezelfde gele roest fysio en stel dat er dan gespoten moet worden dan betekent dit wel een halve kg. bayleton 90,— per kg. 67.500,— aan middel sproeien, a 30,— 45.000,— Alle aandacht is vereist. Dit is een voor beeld dat aangevallen kan worden b.v. Arminda is weinig gevoelig voor roest en sproeien kan misschien gekombineerd worden, het is echter de bedoeling om aan te geven dat sproeien nodig moet zijn, als het mogelijk is dit van te voren vast te stellen en dat er van rassenspreiding niet zoveel terecht komt. Er is op Noord-Beveland een studiegroepje, het woord studie schrikt misschien enkelen af, maar het is een praktijk waarnemingsgroep om onder deskundige lei ding in de tarwe percelen de hopelijk niet te veel voor komende ziekten en kwalen te herkennen en dan op eigen bedrijf naar bevind van zaken te handelen. Opgave voor deelname aan bedrijfsvoorlichter. De aanvankelijke gedachte in de Westhoek, dat we met alles dit voorjaar vroeg zouden zijn, hebben we al laten varen, hoewel er heel wat zaken in 't vroeg ge daan zijn. Bieten zijn er zover ons bekend praktisch niet gezaaid. Of dit verstandig of niet verstandig is geweest, zal de toekomst verder wel Ieren. Gewassen, die vroeg gezaaid zijn vallen meestal niet tegen in opbrengst. Nu we met de bieten echter tot het uiterste gaan wat eindafstand betreft, zijn velen bang dat een opkomst onder gunstige omstandigheden moet ge schieden. Na de vele regens zijn we benieuwd wat de struktuur heeft gedaan. In 't vroeg was de grond prima en 't zou jammer zijn wanneer de toestand van de grond door 't natte weer teveel zou hebben geleden. Intussen bereiden we ons er nu toch echt op voor, dat de grote voorjaarswerkzaamheden spoedig kunnen beginnen. Op verschillende plaatsen is 't pootgoed al gearriveerd en meestal is 't erf de plaats waar de "op warming" moet plaatsvinden, 't Is wel zaak, dat dit gebeurt want de aardappels recht in de grond stoppen zo uit het koelhuis is niet de beste methode. De me thode van vroeger: voorkiemen in de bakjes, was niet zo'n slechte methode. Vooral wanneer we de zaak veelvuldig omzetten konden we een prima scheut krijgen. Sporadisch wordt deze methode nog toege past. 't Blijft met de prijzen van de aardappelen echt in mineur met name voor de bewaarders is dit teleur stellend. Een boer weet zijn verkooptijd nooit precies te vinden. Of men gelukkig of niet gelukkig is in de keuze van deze tijd kan geweldige bedragen uitma ken. 't Is echt weer nodig dat we voor onze boterham wat gaan ondernemen. Terwijl u dit leest zal de pro- testaktie in Den Bosch wel weer beëindigd zijn. We hopen op een waardige demonstratie, 't Is echt nodig er moet wat gedaan worden, 't Klinkt juist in deze tijd, nu ieder de broekriem moet aanhalen, wat ontevre den, maar we zijn boer en we willen dit ook graag blijven. Een gezonde boerenstand is belangrijk voor heel West-Europa laat men dit goed begrijpen, 't Probleem speelt zich niet alleen in Nederland af en we hopen, dat al deze akties de heren wat milder stemt, 't Is voorjaar en dan is er van alles mogelijk en we hopen, dat niet alleen de natuur ons de lente brengt. Er moet meer gebeuren om 't echt lente te laten zijn. 10

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1980 | | pagina 10