Boerenprotest: Z.L.M. op 21 maart naar Den Bosch Met z'n allen naar Den Bosch.... Zegge en Schrijve Ga mee met de "ZLM-expres"! V rijdag 21 maart wordt er in de Brabanthallen in den Bosch een grote regionale boerenpro testvergadering gehouden die gericht is tegen de volstrekt onverteerbare landbouwprijsvoor- stellen van de europese commissie. zuidelijke landbouw maatschappij Portefeuille overdracht op het departement van landbouw en visserij. V.l.n.r.: mr. G. van Setten (secretaris-generaal), minister Fons van der Stee (financiën en Nederlandse Antil len), minister ir. Gerrit Braks (landbouw en visserij), drs. P. Looyé (chef van het Kabinet). Deze protestvergadering wordt georganiseerd door de gezamenlijke landbouworganisaties in de provincies Gelderland, Limburg, Noord Bra bant en Zeeland. Bij de voorbereidingen zijn ook de vrouwen- en jongerenorganisaties betrok ken. Door de Z.L.M. wordt deze massale boe renprotestvergadering vanzelfsprekend volle dig gesteund. Deze vergadering is niet alleen bedoeld voor de leden. Ook de boerinnen en de jonge boeren horen er zeer nadrukkelijk bij. Programma 0 nze protestvergadering wordt gehouden op .21 maart in de Brabanthallen in 's Hertogen bosch. De vergadering begint om 11 uur 's morgens. In de hal kunnen zo'n 7.000 mensen. De voorzitter van de N.C.B., de heer F.W.J. Kriellaars zal de vergadering leiden. Tijdens deze demonstratie van ongenoegen zal het woord gevoerd worden door enkele collega's boeren/tuinders vanuit de verschillende secto ren, door een boerin en een vertegenwoordiger van de jongeren. Ook de drie landelijke voorzit ters zullen zich laten horen. Natuurlijk zal er ook vanuit de vergadering gereageerd kunnen wor den. Uitgenodigd zijn verder vertegenwoordi gers van politieke partijen in Nederland en eu- ropese parlementariërs. Besluiten van de ver gadering zullen op bijzondere wijze kenbaar gemaakt worden aan de diverse politieke orga nen zoals de europese kommissie, de eeg-mi- nisterraad, het europese parlement en de na tionale regering. Organisatie Een dergelijk massaal boerenprotest vereist natuurlijk enige organisatie, vooral wat het ver voer betreft. Alle afdelingen hebben daarover inmiddels bericht ontvangen. Om alles zo goed mogelijk te laten verlopen wordt iedereen die naar den Bosch gaat dringend verzocht dit aan zijn of haar afdelingsbestuur (sekretaris) te mel den. Uitgangspunt is dat er zoveel mogelijk gezamenlijk gereisd wordt middels georgani seerd vervoer. Door het melden bij onze afdelingen kunnen er eventueel ook nog tijdig voorzieningen voor de vergadering getroffen worden in het geval het aantal bezoekers belangrijk hoger uitvalt dan verwacht wordt. Neem dus in ieder geval kon- takt op met het afdelingsbestuur. Trein De Z.L.M. denkt er sterk aan een speciale boerentrein te laten rijden van Vlissingen naar den Bosch. Dwars door ons werkgebied. On derweg kan dan op diverse stations gestopt worden. Op het moment dat ik dit stukje schrijf is nog niet helemaal zeker of zo'n trein wel kar. Nadere informatie is te krijgen bij de afdelingen. Mocht de trein niet doorgaan dan zal er per regio zoveel mogelijk per bus gereisd worden. Ook daarvoor dient steeds kontakt opgenomen te worden met de afdelingsbesturen. Solidariteit Deze protestvergadering is een uiting van boe- rensolidariteit. Aan het voortdurend onder de prijs werken van Brussel moet een eind komen. Die 8% kostenkompensatie moet er op een of andere manier uitgepeurd worden. Hoe dan ook. We zijn het goed zat. Dat willen we laten merken. Daarom tot ziens op 21 maart in de Brabanthallen in den Bosch. Oggel. z.l.m VRIJDAG 14 MAART 1980 67e jaargang no. 3523 tuinbouwblad land- en Op vrijdag 21 maart aanstaande za! in Den Bosch een grote demonstratieve bijeenkomst worden belegd om daarmee te protesteren tegen de prijsvoorstellen van de Europese Commissie. De bijeenkomst wordt georgani seerd door 7 landbouworganisaties in Noord-Brabant, Zeeland, Gelderland en Limburg, terwijl de.plattelands- vrouwen en agrarische jongeren hierbij zijn uitgenodigd. De Europese Commissie heeft voorgesteld om de land bouwprijzen in de EEG met gemiddeld 2,4% te verhogen. De organisatie van de Europese boeren (COPA) acht echter, op basis van reële berekeningen, een prijsverho ging van 7,9% noodzakelijk. De inkomenspositie van de boeren, die de laatste jaren toch al is achtergebleven, zou nog verder ondergraven worden indien deze voorstellen zouden worden aangenomen. De prijsvoorstellen van de Commissie zijn voor boeren en tuinders onaanvaardbaar. Middels een grote demonstratieve bijeenkomst willen de Zuid-Nederlandse boeren en tuinders, hun echtgenotes en hun bedrijfsopvolgers uiting geven aan hun gevoelens van onvrede en dat op deze wijze duidelijk maken aan de ve rantwoordelijke instanties. Naar verwachting zullen uit genoemde provincies 7.000 personen aanwezig zijn. De demonstratieve bijeenkomst zal worden gehouden van 11.00 uur tot 13.00 uur in de Brabanthallen in Den Bosch. Wat vindt U zoal in dit nummer? Ruimtelijke ordening en uw bedrijf Vestigingswet interessant voor loonbedrijven Loonwerkers moeten meer samenwerken STOPA garandeert hart pootgoed Nieuwe bedrijfsgebouwen IV Schaalvergroting in uienteelt Herkomstaanduiding op Zeeuwse aardappelen Bemesting van grasland is vakwerk De maand maart in onze kontreien pag. Temperatuursom en prijsvergelijking Tuinbouwklanken en Erf en Akker De Markt Voor de vrouw en PJZ pag. 3 pag. 4 pag. 5 pag. 6 pag. 7 pag. 8 pag. 9 pag.11 12 en 13 pag. 15 pag.17 pag. 21 pag. 23 Inmiddels is bekend geworden dat de protestrit van de "ZLM-expres" van Vlissingen naar de boerende- monstratie in Den Bosch op vrijdag 21 maart defini tief doorgaat. Deze speciale trein wordt na overleg met de NS door de ZLM beschikbaar gesteld aan haar leden maar zeker ook aan de echtgenotes van de leden en aan de jongeren. Ook leden van andere organisaties kunnen mee. Wel dienen zij dit dan van te voren via hun eigen afdelingen en organisaties kenbaar te maken. De ZLM trein zal om ca. 10.30 uur in Den Bosch aankomen waarna men zich mas saal te voet naar de Brabanthallen zal begeven. Voor de exakte aankomst- en vertrektijden en andere in formatie kan men terecht bij de eigen afdelingen.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1980 | | pagina 1