Aansprakelijkheidsverzekering partikulieren of bedrijven (A.V.P. of A.V.B.) Aktief Schaderegelen D at schijnt ook zo te zijn met het afwikkelen van schadegevallen. Het Verbond van Verzekeraars staat een aktief schaderegelings-beleid voor, in het bijzonder bij letselschades. D e situatie in Nederland is mo menteel zodanig dat praktisch alle W.A. assuradeuren een dergelijk ak tief beleid voeren. Zonder hiermee de loftrompet over de assuradeur- in-het-algemeen te willen steken, geeft het ons toch voldoening dit te konstateren. Niettemin zijn er de hele geschiedenis door al twijfelaars geweest en dat is ook nu het geval. M aar ook al is het nog niet wette lijk verplicht, dan toch bent u moreel verplicht een dergelijke verzekering te hebben, omdat de risiko's die u en uw gezinsleven lopen te groot zijn om zelf te kunnen dragen. Het is in de praktijk erg moeilijk om de men sen die nog geen A.V.P. hebben van de noodzaak te overtuigen om er toch een te sluiten, omdat men de risiko's die men loopt onderschat. De schades die veroorzaakt kunnen worden zijn aanzienlijk en bedragen van duizenden guldens zijn geen zeldzaamheid. D e verzekeringsnemer (lid); W Aktief is positief Twijfel H et doel van een Aansprakelijkheidsverzekering is het vermo gen/inkomen van de verzekerden te beschermen tegen aanspraken van derden op grond van de bepalingen in het Burgerlijk Wetboek. Aansprakelijkheidsverzekering voor bedrijven (A.V.B.) 't I s maart! En allerwegen zwellen de knoppen aan de bomen, wuiven elzekatjes ons, kwistig stuifmeel strooiend, toe en springen krokussen, sneeuwklokjes en winterakonieten juichend uit de grond. En in onze gedachten vormen zich vanzelf woorden als verwachting, hoop en nieuw leven. Bij bepaalde beelden horen nu eenmaal bepaalde gedachten-associaties. Het zal wel van iemands ervaringen afhangen wat hij er verder aan verbindt. Woorden zijn alleen maar hulpmiddelen om iets aan te duiden. Soms kunnen we er aardig mee uit de voeten maar toch... Heeft u ook wel eens het idee dat er gevoelens zijn waar voor de juiste woorden nog niet werden uitgevonden? Dwaze overpeinzingen misschien voor iemand die gewend is aan exakte omschrijvingen en "kleine lettertjes". Ach, we schreven het al eens eerder, alles is betrekkelijk. Hetgeen betekent dat, zodra er een schade is gemeld de verzekerings maatschappij het initiatief neemt en de verfomfraaide tegenpartij zelf gaat bezoeken teneinde zich al vanaf deri heeft VOQr de handelwijze van het begin op de hoogte te stellen van d<_ vefzekeraars maar toch ,J de aard van het letsel en het verloop Hij meent da( jujst doQr he( md en van het herstel bij te houden. regelmatig bezoeken door een scha rt,t schept metéén een beter kltmaa de6 laa* een vcrtrouwens relatie want een vriendelijk woord en een, al ontsfaat met he( slachtoffcr. DeZe is het maar vluchtig, bezoek doen 7QU zich hierdoor aftankelijk kun- nen voelen en daarvan zou door de schaderegelaar - zij het ook onbe wust - gebruik kunnen worden ge maakt om de claim tenslotte toch te beperken. Nou jaaaa, hoe komt de man op z'n idee! Wij worden er een beetje mistroostig van. Voorlopig blijven we toch maar op dezelfde voet voortgaan. Het glazen verzekeringshuisje is doorzichtig ge noeg, dachten wij. soms meer dan een bedrag dat zon- Bovendien is alles beter dan de af- der kommentaar koud weg op een wachtende houding van vroeger, bankrekening wordt bijgeschreven. Toen vielen er spaanders zonder dat Een andere positieve kant van de er gehakt werd. zaak is dat er op die manier meer mensen aan hun trekken komen dan Visscher bij een afwachtende houding. Het is bekend dat een brutaal mens nog steeds de halve wereld heeft, maar dat daar tegenover staat dat iemand die de weg niet weet of die niet goed durft "tussen de wielen" dreigt te raken, om het zo maar eens te zeggen. En dat is niet de bedoeling want dat was hem juist al in letter lijke zin overkomen. Ene Mr. de Groot, wie het dan ook zijn moge, heeft een onderzoek in gesteld naar de gang van zaken bij deze schaderegeling. Volgens het boekje dat hij hierover heeft ge schreven valt het hem niet tegen maar dit kan hem er niet van weer houden te suggereren dat één en an der wel eens evenzeer in het belang van de verzekeraar als van het slachtoffer zou kunnen zijn. Nou, en daar ga je dan met je aktieve beleid. Denk je op het goede spoor te zitten en dan komt er weer iemand die twijfel zaait. Eerlijkheidshalve moeten wij ver melden dat de man ook veel waar- Indien men aansprakelijk is voor een aan derden toegebrachte schade, dan kan dit grote financiële konsekwenties inet zich meebrengen. Het blijkt dat er nog steeds mensen (alleenstaanden of gezinnen) zijn (20 30%) die geen Aansprakelijkheidsverzekering Partikulieren hebben lo pen. Het is namelijk nog niet wettelijk verplicht, zoals bij motorrijtuigen, om een A.V.P. te hebben. Niet wettelijk, wel moreel Het komt regelmatig voor dat men een A.V.P. komt sluiten omdat men een hond heeft aangeschaft. Wij wijzen de kandidaten er dan al tijd op dat niet alleen een hond schade aan anderen kan toebrengen, maar dat zijzelf en hun kinderen dat ook kunnen doen. De reaktie is dan meestal, dat men daar nog nooit aan gedacht had. Wij willen nu eens enkele praktijkgeval len noemen van grotere schades, omdat dit toch meer tot de verbeel ding spreekt: Praktijkgevallen 1. U of uw kind kijkt bij het over steken van de straat met de fiets niet goed uit en rijdt een andere fietser (die voorrang had) omver, deze valt en breekt een been. De door u te betalen schade be draagt: dokterskosten, zieken huiskosten, loonderving etc., u ziet dit loopt in de duizenden guldens. 2. U of uw kind steekt zonder uit te kijken de straat over, een nade rende auto moet uitwijken en botst tegen een boom. De door u te betalen schade be draagt: auto total-loss, dokters- en ziekenhuiskosten en loonder ving van de bestuurder, die ge wond raakte (weer duizenden guldens). 3. Uw zoontje is met lucifers aan het spelen achter de garage/schuur van de buurman, garage/schuur vliegt in brand en brandt totaal af. Schade tienduizenden guldens. Dit zijn maar enkele voorbeelden die grote financiële gevolgen voor u kunnen hebben, daarnaast zijn er talrijkere kleine schades, zoals ruiten die worden ingegooid etc. Als u een A.V.P. hebt, dan kunt u dit allemaal door uw verzekeringsmaat schappij laten behandelen en beta- lelen. Wij hopen dat u de noodzaak van een dergelijke verzekering nu wel inziet en nemen aan dat u wanneer u nog geen A.V.P. hebt, deze nu on middellijk afsluit, tel.01100-24000. Onderstaand zullen we in het kort de voorwaarden (wie zijn verzekerd, wat is gedekt en uitgesloten) van de A.V.P. bespreken. Wie zijn verzekerd! Zijn echtgenote; Zijn minderjarige kinderen; Zijn meerderjarige ongehuwde kin deren, die bij hem inwonen ofwel uitwonend zijn i.v.m. studie of mili taire dienstplicht; Zijn inwonende grootouders, ouders schoonouders, alsmede andere on gehuwde familieleden die bij hem inwonen; Zijn huispersoneel; Bovengenoemde personen moeten wel hun vaste qoonplaats in Neder land hebben. Wat is de omvang(dekking) van de verzekering! Bovengenoemde personen(verzeker- den) zijn verzekerd tegen het risiko van aansprakeheid voor veroorzaakte Deze verzekering omvat tevens het partikuliere risiko! De bovengenoemde voorwaarden van de Aansprakelijkheidsverzeke ring Partikulier zijn derhalve ook van toepassing op de Aansprakelijk heidsverzekering Bedrijf. Tevens geldt de A.V.B. voor vergoe ding van schaden die verband hou den met werkzaamheden in het be drijf van het lid, verschuldigd door: - meerderjarige ongehuwde inwo nende kinderen die bij wijze van beroep elders werken, doch daarnaast in het bedrijf van het lid werkzaamheden verrichten; - derden, die bij wijze van buren hulp hun diensten verlenen; - werknemers, voorzover deze naast het lid aansprakelijk zijn. Bijverzekeringen! Zie Aansprakelijkheidsverzekering Partikulier. Eigen risiko's! Zelfde als bij A.V.P., met dien ver stande, dat: - van iedere schade, veroorzaakt door uitgebroken paarden en vee 10% van het schadebedrag, doch tenminste 100,— en ten hoog ste 500,— per gebeurtenis voor rekening van verzekerde blijft; - voor spuitschade een eigen risiko geldt van 10% van het schadebe drag, doch tenminste 250,— en ten hoogste 2500,— per ge beurtenis. Dekking! Dekking en verzekeringsgebied zelf de als A.V.P. Het verzekeringsjaar loopt van 1 januari tot en met 31 de cember. Premies Afhankelijk van het soort bedrijf en de grootte gelden onderstaande pre mies: dere Maatschappij hebt lopen, dan zult u dit jaar ongetwijfeld een pre mieverhoging krijgen. U weet dat u bij een premieverhoging de verzekering kunt beëindigen! Wij adviseren u bij een premieverhoging uw oude polis op te zeggen of dit door ons of onze vertegenwoordiger te la ten doen. Tevens kunnen wij of onze vertegenwoordiger de verzekering dan bij ons onder brengen. Wanneer u dus de nieuwe nota voor uw Aansprakelijkheidsverzeke ring Bedrijf ontvangt, neem dan di- rekt kontakt met ons of onze verte genwoordiger op, wij kunnen dan het Bedrijfsgrootte Kleiner dan 10 ha van 10 tot 20 ha van 20 tot 30 ha groter dan 30 ha Akkerbouw/fruitteelt 69,- ƒ81,- 94,- 113,- Eeen akkerbouw en/of fruitteeltbe- drijf met meer dan 2 ha weiland wordt als gemengd bedrijf aange merkt voor de premieberekening. Bovenstaande premies zijn vergele ken met premies van andere Maat schappijen aanzienlijk lager! Let op premieverhoging van uw huidige verzekering! Weide- en gemengd bedrijf 81,- 94,- 113- 138- e.e.a. verder voor u regelen en weer de nodige roebels voor u verdienen! U weet het, wij staan ten allen tijde voor u klaar! 01100-24000. E. Fluit. Door de werkonderbreking bij de PTT konden enige artike len niet meer worden ge plaatst. anneer U een A.V.B. bij een an- E. Fluit schade aan personen en voor schade aan goederen van derden. Verzekerde bijzondere risiko's! - Aansprakelijkheid van minderja rige kinderen tijdens werkzaam heden in hun vrije tijd al of niet verricht tegen betaling, - Schade, waarvoor een verzekerde niet aansprakelijk is alleen omdat de daad hem niet kan worden toegerekend wegens zijn jeugdige leeftijd of wegens een geestelijke of lichamelijke tekortkoming, - Aansprakelijkheid van de verze kerde als eigenaar van huisdie ren, - Schade veroorzaakt door een niet- gekoppelde caravan of aanhang wagen, - Schade veroorzaakt als, passagier van een motorrijder, luchtvaar tuig of vaartuig, - Aansprakelijkheid als eigenaar of gebruiker van het woonhuis of vakantiehuis van verzekeringne mer, - Schade veroorzaakt door een atenne, die is geplaatst op het door hem bewoonde huurhuis, - Schade door mechanisch voort bewogen huishoudelijke voor werpen en kinderspeelgoed, zoals kleine motormaaiers en elektri sche kinderauto's; de max. snel heid mag niet hoger zijn dan 10 km. per uur, - Schade die een ander dan verze kerde lijdt bij het verlenen van hulp aan een verzekerde ter voorkoming van dood of licha melijk letsel, - Aansprakelijkheid van derden die bij wijze van burenhulp hun diensten verlenen, voorzover zij niet elders zijn verzekerd. Wat is uitgesloten! - Schade veroorzaakt door motor rijtuigen, - Schade veroorzaakt in beroep of bedrijf, - Schade veroorzaakt door opzet door een verzekerde die ouder is dan 12 jaar, - Schade aan goederen van derden, die u om welke reden dan ook on der u heeft, met andere woorden, schade aan goederen, die u op het moment van de schade in uw bezit hebt terwijl u geen eigenaar bent (opzichtclausule), - Schade aan personen of goederen van personen met wie u in gezins verband leeft, - Schade door het gebruik van vuurwapens (doch dit kan tegen betaling van extra premie worden bijverzekerd), - Schade door molest en atoom- kernreakties. Dekking! De dekking bedraagt 1.000.000,— per gebeurtenis. Het verzekeringsge bied omvat de hele wereld. Eigen risiko! Van iedere schade blijft 25,— voor rekening van verzekerde, met dien verstande dat: van schaden veroorzaakt door hon den of uitgebroken paarden (mits meeverzekerd) 100,— voor eigen rekening blijft. Premie! De premie bedraagt slechts 40,— per jaar! Bijverzekeringen! Deze vallen niet onder de stan daarddekking, maar kunnen wel tegen extra premie worden meever zekerd: Paardèn en pony's, extra premie 6,— per stuk. Gebruik van vuurwapens, extra pre mie 40,— Wij hopen dat wij u wat meer inzicht hebben kunnen verschaffen in de Aansprakelijkheidsverzekering Par tikulieren.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1980 | | pagina 3