Totale produktkostenVha: 417,- Semi-kuratieve systeem Totale produktkostenVha: 327,- Ruim restanten suikerbieten en voederbieten tijdig op Daling wereld graan- produktie voorspeld Bergland waarschuwt Westeuropese graanexporteurs Schering Nederland BV Agro Divisie Postbus 79 5280 AB Boxtel Telefoon 04116-74925 Voor een afdoende onkruidbestrijding moet op vele bieten percelen het volgende systeem worden toegepast: Voor opkomst Na opkomst volle dosering bodemherbicide volle dosering Betanal®/ha Drie jaar onderzoek heeft aangetoond dat dit systeem op zandgronden met 3-5% humus en kleigronden met 20-40% slib vervangen kan worden door het onderstaande, nieuwe Voor opkomst Na opkomst 0,5 kg Venzar®/ha 41 Betanal /ha 41 Betanal /ha geadviseerde verbruikersprijzen 1979. Uitvoerige folder beschikbaar. Voor nadere inlichtingen: bel onze commerciëel-technische medewerker, de heer C.J. Vink, 01196-12390 Om vergelingsziekte te voorkomen In Noord-Brabant is de verordening van kracht dat het verboden is om na 1 april van elk jaar suikerbieten, voederbieten en afval van suiker bieten en voederbieten, voorzover daaraan bladvorming voorkomt, voorhanden en in voorraad te hebben. Suikerbieten, voederbieten en afval van suikerbieten en voederbieten zijn meestal besmet met een virus, dat de vergelingsziekte veroorzaakt. In kuilen komen kuilluizen voor. Wanneer deze voedsel opnemen van de uitgelopen bieten, nemen zij ook een hoeveelheid virus op. De kuil luizen verlaten op een zeker moment de kuil en vliegen het land in. Wan neer deze dan op bietenpercelen te recht komen, worden de bieten plantjes, waaraan ze sap onttrekken, besmet met het virus, dat de verge lingsziekte veroorzaakt. Later komen de perzikbladluizen vanaf de winterwaarden op de bie tenpercelen aan en kunnen dan planten, die al door kuilluis met virus besmet zijn, bezoeken. De perzikbladluis neemt dan het vi rus op en is het gehele seizoen in staat om elke biet, die hij bezoekt, te besmetten met het virus. Dus er moet voor gezorgd worden, dat vóórdat de bietenplantjes bovenkomen er geen kuilluizen zijn, die de besmetting vanuit de kuil naar het perceel kun nen overbrengen. Daarvoor is het nodig dat na 1 april van elk jaar geen suikerbieten, voederbieten en afval van suikerbieten en voederbieten, voorzover daaraan bladvorming voorkomt, voorhanden of in voor raad zijn. Dit betekent een bijdrage ter bestrij ding van de vergelingsziekte. De Algemene Inspektiedienst kon- troleert de naleving van deze veror dening. Wij wijzen U er op dat er jaarlijks nog een aantal verbalen moeten worden opgemaakt. Zorg dat de voederbieten en suiker bieten en afval daarvan vóór 1 april verwijderd zijn, zodat daaraan geen bladvorming kan voorkomen. U werkt mee aan de bestrijding van de vergelingsziekte en voorkomt een proces-verbaal. Volgens de jongste raming van het Amerikaanse ministerie van land bouw zal de wereldgraanproduktie dit seizoen teruglopen tot 1.521 miljoen ton tegen een eerdere raming van 1.524 miljoen ton. De geraamde pro- duktie ligt 4% onder die van verleden jaar, toen een wereldgraanoogst van 1.582 miljoen ton werd binnenge haald. Ten opzichte van de vorige raming is de tarweproduktie verhoogd tot 419 miljoen ton, hetgeen xlesalniettemin aanzienlijk onder de rekordproduktie van 1978/79 is van 447,7 miljoen ton. De laatste raming van de wereldpro- duktie voedergranen is verlaagd tot 730 miljoen ton, 8 miljoen ton onder de vorige raming en 19 miljoen ton minder dan verleden jaar. Een Westeuropese graanhandelaar die Amerikaans graan doorverkoopt aan de Sowjet-Unie, zal als het aan minister Bergland van landbouw van de V.S. ligt, worden uitgesloten van deelneming aan de Amerikaanse graanhandel. Bovendien zullen de V.S., indien een handelaar de bes temming van het graan verandert nadat het schip de haven heeft ver laten, een aanklacht indienen in het land waar de handelaar is gevestigd. Argentinië zal de graanverkopen aan de Sowjet-Unie beperken, zo heeft de Argeiftijnse regering minister Bergland verzekerd. Dit gat in het graanembargo is gedicht, alhoewel de handel dat in twijfel trekt. (ANP, Graanbulletin) Bespaar 90,-/ha in uw suikerbieten CO co 14

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1980 | | pagina 14