door VIERWIEL AANDRIJVING Dat werkt het enige produktieve brouwgerstras dat óók op zand- en dalgronden reeds meerdere jaren de hoogste opbrengsten heeft gegeven. het meest resistente ras tegen roest en meeldauw. Kring Oost Zuid-Beveland der Z.L.M. Kring Tholen en St. Philipsland der Z.L.M. Kring Axel der Z.L.M. Nederlandse deelneming aan internationale landbouwweek Brussel Landbouwschap dringt opnieuw aan op EG-invoerbeperking appelen Publikatie gewasbescherming in fruitteelt Subsidie Boterexport naar Rusland stopgezet Meer„Tetaa>*afe CEBECO-HANDELSRAAD atem In varband mat hat tijdig klaarmakan van hat blad, kun- nan na dinsdag 15 uur, gaan agandabarichtan maar wor- dan opganoman. Rad. Algemene ledenvergadering op don derdag 21 februari om 19.00 uur in "Het Dorpshuis" te Kruiningen. Agenda: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken en mededelin gen. 4. Rekening en verantwoording. 5. Verslag financiële kommissie. 6. Bestuursverkiezing; aftredend en herkiesbaar E.A. Suij. 7. Inleiding door ir. M. Sanders, H.I.D. Bedrijf sontwikkeling in Zeeland, met het onderwerp "De Agrariër in de toe komst". 8. Diskussie. 9. Rondvraag. 10. Sluiting. Algemene ledenvergadering op 25 februari om 19.30 uur in "De Vosse- kuil" te Oud-Vossemeer. Agenda: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken en mededelin gen. 4. Rekening en verantwoording over 1979 en begroting 1980. 5. Be noeming lid van de financiële kom missie. 6. Jaarverslag 1979. 7. Voor lopig verslag van de op Tholen en St. Philipsland gehouden struktuuren- quête door de heer ir. C.J.M. Wijnen uit Oudenbosch als medewerker van het L.E.I. 8. Inleiding door ir. M. Sanders, H.I.D. voor de Bedrijfsont wikkeling te Goes over de ontwikke ling van de land- en tuinbouw in de jaren '80. 9. Gedachtenwisseling. 10. Rondvraag. 11Sluiting. Namens het bestuur, M.C.J. Kosten, voorzitter en J.L. van Gorsel, sekre- taris. Algemene ledenvergadering op don derdag 21 februari om 13.30 uur in "De Halle" te Axel. Agenda: 1Opening door de voorzit ter, dhr. A. van Hoeve. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken en mededelin gen. 4. Jaarverslag sekretaris. 5. Ver slag financiële kommissie. 6, Reke ning en verantwoording 1979. 7. Kontributie vaststelling 1981. 8. Verkiezing ledenraadslid voor het aftreden van de heer J.D. Haak. Voordracht van het bestuur: de heer Iz. van Cadzand te Sas van Gent en de heer K. Dieleman te Hoek. 9. Rondvraag. 10. Lezing door de heer ir. A. de Paepe, Belgische Land- bouwattaché in Nederland over de Belgische Land- en tuinbouw. 12. Diskussie. 13. Sluiting. Daarna: kof fiemaaltijd. Op deze vergadering zijn uiteraard de dames en de leden van de R.A.K. hartelijk welkom. Namens het bestuur A. van Hoeve, voorzitter en A. de Feyter, sekretaris. Onder auspiciën van het ministerie van landbouw en visserij zal ons agrarisch bedrijfsleven vertegen woordigd zijn op de internationale landbouwtentoonstelling, die van 10 - 17 februari 1980 te Brussel wordt ge houden. Naast een informatieve inzending over ons fokvee, zal het Nederlands Instituut voor de Afzetbevordering van Akkerbouwprodukten zo'n twintig aardappelrassen tonen. Een vertegenwoordiger van het de partement van landbouw en visserij te Den Haag zal gedurende de ten toonstelling aanwezig zijn voor het verstrekken van informatie en het bemiddelen bij het leggen van han delskontakten. Het Landbouwschap vreest, dat de Nederlandse fruittelers ernstig wor den gedupeerd door een massale in voer van appelen van het Zuidelijk Halfrond. De Europese Commissie heeft nog steeds geen beslissing ge nomen over een beperking van deze invoer naar de Gemeenschap. Een aarzelende opstelling, die het Land bouwschap nadrukkelijk afwijst. In een brief aan Landbouwminister Van der Stee zegt het Landbouwschap opnieuw, dat de jaarlijkse invoer be perkt moet blijven tot 240.000 ton en overschrijding van dit kwantum onaanvaardbaar is. Eind vorig jaar heeft het Land bouwschap al in een brief aan mi nister Van der Stee de verwachting De uitgave "Bespuitingen in de Fruitteelt, adviezen voor 1980", is verschenen. Evenals itj voorgaande jaren is ook nu weer in dit boekje informatie over bestrijdingsmidde len, bloem- en vruchtdunningsmid- delen en groeiregulatoren bijeen ge bracht. Ook de bestrijdingsdrempels, waarmee wordt vastgesteld of bes^i trijding van insekten en spint moet worden uitgevoerd, zijn vermeld. Hoewel de tekst geheel aan de laatste ontwikkelingen werd aangepast, is de opzet ongewijzigd. Ook dit jaar werd deze publikatie als inlage in een nummer van het weekblad "De Fruitteelt" aan alle N.F.O.-leden verzonden. Bestelling van "Bespuitingen in de Fruitteelt", is mogelijk door het storten van 2,50 op girorekening 945025 t.n.v. C.A.D. Planteziekten- en Onkruidbestrijding in de Tuin bouw te Wagenipgen onder vermel ding: "Fruitteelt". 10 uitgesproken, dat de slechte prijs vorming in de fruitsektor zal leiden tot zeer lage inkomens. Nu een be langrijk deel van de oogst is afgezet, staat het voor het Landbouwschap vast, dat de toch al lage inkomens nog verder zullen verslechteren. De tot nu toe gemaakte middenprijs van 34 cent per kilo (38 cent in het sei zoen 1978/1979) en de zeer om vangrijke interventie zijn hiervan het schrijnend bewijs. De landen van het Zuidelijk Hal frond (met name Chili, Argentinië en Zuid-Afrika) willen, zo vreest het Landbouwschap, 380.000 ton appe len naar de EG exporteren. Gelet op de benarde situatie van de Neder landse fruitteelt meent het Land bouwschap, dat geen middel onbe nut mag blijven om de prijsvorming in de nog resterende periode in gun stige zin te beïnvloeden. Het Land bouwschap vraagt de minister, stap pen te ondernemen bij de Europese Commissie, om de invoer alsnog op maximaal 240.000 ton vast te stellen. Het is sinds zaterdag 2 februari praktisch onmogelijk boter uit de Europese Gemeenschap te exporte ren naar de Sovjet-Unie. De uit- voersubsidie is door de Europese Commissie tot nul gereduceerd, zo heeft een woordvoerder van de Commissie in Brussel bevestigd. Niet alleen de exportsubsidie voor boter naar de Sovjet-Unie, maar ook voor de uitvoer naar alle andere oostblok-landen en naar Afghanis tan is voorlopig afgeschaft. De uitvoer zelf is niet verboden, maar dat komt veel te duur uit. De export van butteroil blijft eveneens mogelijk. Voor de export van melkpoeder is de bestaande uitvoersubsidie gehand haafd. tegen oe* De Same vierwielaandrijving werkt door, dat blijkt wel uit de toenemende verkoop van vier- wielaangedreven trekkers, juist in de middel zware klasse (rond 58 kW/80 pk). Niet zo verwondérlijk gezien de voordelen: - meer trekkracht - grote doorlaathoogte - minimaal structuurbederf - gunstige gewichtsverdeling - géén onbeschermd draaiende delen Vergelijk een Same met elke wille keurige vierwielaangedreven trek keren raak overtuigd hoeveel méér een Same voor u kan doen. Ervaar het gemak waarmee u de gesyn chroniseerde versnellingsbak be dient; hoe comfortabel u zit in de geluidsarme fabriekscabine met veel zicht rondom op het werk. En dat alles voor een opmerkelijk gunstige prijs! Informeer eens bij uw Same-dealer naar alle andere voordelen e 4462 EW GOES Dr. A. F. Philipsstraat 9 Tel. 01100-21200

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1980 | | pagina 10