Kwaliteit wint toch. i Daarom ligt Hyduro F1 bijdeuientelerook zo goed in de markt.. -m I W, T och zullen we niet deze richting in moeten slaan, want dat is het paard achter de wagen spannen. Er wordt dan vanuit gegaan dat een ieder te wantrouwen is en dat is een gevaarlijk uitgangspunt. Beter is, zoals tot nu toe gebruikelijk de belastingplichtige positief blijven benaderen, want ik ben er van overtuigd dat het overgrote deel van degenen die een aangiftebil jet moeten invullen dit inderdaad ook stellig en zonder voorbehoud doen. m Eindredakteur Van Wezel nam afscheid van Z.L.M.-ers hyduro "Bergboeren regeling" voor enige gebieden in Zeeland. Knolselderij Iff M iet waarborg van de kwekers ndien u niet zelf uw aangiftebiljet invult, dan is het raadzaam tijdig dit biljet bij uw adviseur (boekhouder, akkountant of belastingkonsulent) in te leveren. Deze persoon zal - om spreiding in zijn werkzaamheden te bekomen - vóór 1 april a.s. voor uw aangiftebiljet uitstel van inlevering bij de inspekteur aanvragen, hetgeen dient te geschieden met een formu lier waarop een schatting voor uw inkomen 1980 wordt gevraagd. Met name deze schatting is voor de ak kerbouwbedrijven bijzonder moei lijk, gelet op de sterke wisseling in prijzen van een aantal landbouw- produkten. De uitkomsten over de achterliggende jaren hebben dit nog eens duidelijk aangetoond. In de verhouding met een wat stabieler prijsniveau is deze schommeling niet zo sterk aanwezig, al kan niet worden ontkend dat de kostenstijging in de opbrengstprijs niet is terug te vinden om maar te zwijgen over de zoge naamde strafheffing tot verminde ring van de melkplas. Voor degenen die wel zelf het aan giftebiljet invullen kan ter gerust stelling worden gezegd, dat de re- daktie van het aangiftebiljet niet veel veranderd is ten opzichte van verle den jaar. /Vlleen bij het onderdeel rente zijn een paar extra vragen toegevoegd, waarbij opgaaf moet worden gedaan van de saldi van giro- en bankreke ningen, spaartegoeden en andere vorderingen, alsook van spaarbewij- zen aan toonder/op naam en het aanwezige kasgeld op 31 december 1979, indien dit meer is dan 5.000.-. De bedoeling van deze vragen is om een begin te maken met het opsporen van het in omloop zijnde zwarte geld. Persoonlijk heb ik het met deze achtergrond gedachte niet moeilijk, omdat een ieder in Nederland naar gelang zijn inkomen moet bijdragen aan de staatskas. el vind ik het bezwaarlijk dat diegene die naar eer en geweten of zoals het biljet dit zelf formuleert, stellig en zonder voorbehoud zijn biljet heeft ingevuld, wordt lastig ge vallen met vragen die niet op hem van toepassing zijn en ook niet nodig zijn om zijn inkomen te kunnen vaststellen. Indien van overheidswe ge aan een ieder wordt getwijfeld, dan is het beter om nog veel uitge breider informatie te vragen en liefst de belastingplichtige ook een over zicht te laten geven van de door hem gedane uitgaven. Indien al dit soort informatie ook nog moet worden ge- kontroleerd dan is in één keer ook bereikt dat er meer arbeidsplaatsen beschikbaar zijn dan werkzoeken den. Veerbeek Door het bestuur van de Stichting Beheer Landbouwgronden (S.B.L.) is een aantal uitvoeringsbesluiten goedgekeurd, waardoor het Besluit bijdragemn probleemgebieden ("de bergboerenregeling") voor een achttal gebieden in de provincie Zeeland operationeel is geworden. Dit deelt de Hoofdingenieur-Di recteur voor Landinrichting, Grond- en Bosbeheer in de provincie Zeeland mee op grond van artikel 3 van het Uitvoeringsbesluit bijdragen probleemgebieden. Het betreft de volgende gebieden: enige inlagen onder Kattendijke, enige inlagen onder Wissenkerke en Colijnsplaat, enige percelen aanslui tend aan De Grote Putting, het oos telijk deel van de Polsvlietkreek, het oostelijk deel van de kreek in de Heerenpolder onder Wolphaarts- dijk, gronden rondom het oostelijk deel van de Schenge, gronden ron dom de kreek in de Huissenspolder (Zaamslag) en gronden gelegen op het Groot Eiland en het Klein Eiland onder Hulst. Bovenstaande betekent, dat boeren in deze gebieden, die bij hun be drijfsvoering te maken hebben met voortdurend moeilijke omstandig heden, in aanmerking komen voor een vergoeding. Tot die moeilijke omstandigheden behoren de water huishouding, begroeiingselementen en kavelstructuur. De totale opper vlakte van deze gebieden bedraagt ongeveer 445 ha. Om voor een vergoeding in aanmer king te komen is het noodzakelijk ondernemer in de landbouw te zijn met een minimum bedrijfsgrootte van 3 ha. De vergoeding wordt be taald aan degenen die een overeen komst zijn aangegaan waarin men zich verbindt ten minste 5 jaar de landbouw uit te oefenen op deze gronden onder de bestaande natuur lijke omstandigheden. Het bedrag, dat maximaal uitge keerd kan worden is ca 180,— per ha per jaar. De hoogte van de uitke ring is afhankelijk van de grootvee bezetting op het bedrijf. De regeling is slechts van toepassing op grasland en land dat gebruikt wordt voor de teelt van voedergewassen (snijmais, voederbieten en lucerne) voorzover deze gronden zijn gelegen in de hierboven aangeduide gebieden. Aanvragen voor een bijdrage op grond van het Besluit bijdragen pro bleemgebieden moeten worden in gediend bij de Dristrictsbureauhou- der van de Stichting Uitvoering Landbouwmaatregelen. Het verhaal over de knolseldrijteelt in het landbouwblad van 25 januari j.l. heeft bij een aantal handelaren en telers wat emoties opgeroepen. Re den voor ons om op deze affaire in één van de volgende landbouwbla den terug te komen. Dit zal dan plaats vinden in het kader van een bijeenkomst van de telersgroepering "Knolselderij" Zeeuws-Vlaanderen die plaats vond op 1 februari j.l. te Terneuzen. n deze maand zullen wij weer het jaarlijkse aangiftebiljet Inkomsten belasting ontvangen, waarin ons van fiskale zijde de nodige vragen worden gesteld met betrekking tot het inkomen over het afgelopen jaar 1979. Voorzover men geen aaangiftebiljet ontvangt en op grond van bepaalde aftrekposten meent voor teruggaaf van loonbelasting in aan merking te komen, zijn bij de inspekties der direkte belastingen thans ook weer de zogenaamde T-biljetten verkrijgbaar. Eén dezer dagen heeft redakteur M. van Wezel (Rinus binnen de Z.L.M.- familie) in kleine kring afscheid ge nomen van kollega's en een aantal meer of minder direkt bij het Z.L.M.-landbouwblad betrokken vrienden en kennissen. Van Wezel heeft zoals bekend het redakteurschap opgegeven om in de "bush bush" van Tanzania in het kader van ontwikkelingssamenwer king aldaar een stimulerende en be geleidende taak te vervullen bij de opzet van een groot akkerbouwbedrijf (in de toekomst zelfs 2000 ha). Van Wezel heeft bijna vier jaar het eindredakteurschap van het Z.L.M.- blad gevoerd. Hij is er in die periode, zo kon worden gekonkludeerd uit de woorden die bij het afscheid tot hem, zijn echtgenote en twee zoons wer den gericht, in geslaagd iedere week een "Z.L.M.-blaadje" te leveren, waarnaar door velen werd uitgeke ken. Een produkt dat bovendien de band tussen de Z.L.M.-leden heeft helpen versterken en daarnaast ook informatief en edukatief van belang is geweest. In "zijn tijd" heeft het land- en tuinbouwblad ook meege werkt aan het scholenprojekt waar voor de Z.L.M. onlangs de K.N.L.C.-prijs heeft mogen ontvan gen. Van Wezel dankte in zijn af scheidswoord bestuur, hoofdredak- teur mr. J. Oggel en de voorzitter van de redaktieraad voor de steun en het Het gezin van Wezel op de afscheidsreceptie in de "Prins van Oranje" te Goes. vertrouwen dat hij bij zijn werk heeft mogen ondervinden. Een afscheid met gemengde gevoelens: aan de ene kant getrokken door het avontuur, aan de andere kant de prettige werkkring bij de Z.L.M. Terugkijkend op zijn, zoals hij het noemde "eenmansbedrijfje", heeft hij veel plezier gehad, ook ergernis. Reakties van lezers kwamen er nau welijks hetgeen hem wel eens tot de gedachte bracht om maar es een blote boerin op de voorpagina te plaatsen of een oude marktpagina van verleden jaar.... Waarom vertrok Rinus? "Ik ben op een leeftijd gekomen die mij dwong niet te wachten op de eerstvolgende V.U.T.-halte; nog te jong om aan te kijken tegen de hoge kolommen van ingebonden Z.L.M. jaargangen van 1980 tot het jaar 2007. We hebben daarmee een zware beslissing geno men. We zijn veroordeeld en gepre zen. De tijd zal leren of we gelijk hebben". Van Wezel zei tenslotte graag op de hoogte te willen blijven van het vele wee en het weinige wel van de vaderlandse landbouw en die van het zuid-westen in het bijzonder. J. Wierenga - 1979 weer het jaar van de waarheid Zowel in het droge 1976 als in het koude, natte 1979 bewees Hyduro F1 z'n genetische vitaliteit onder extreme omstandigheden. Koude, natheid, droogte, het deerde hem niet. Hyduro F1 kiemde, groeide, streek uniform en op tijd. Met opbrengsten tot wel 70 ton prachtige huid- vaste uien per ha. Door het hoger droge- stof: minder krimp ook bij langdurige bewaring. Verkrijgbaar bij uw zaadleverancier. Bejo Zaden bv Postbus 9 1722 ZG Noord Soharwoude Telefoon: 02260-4041 De Groot Slot bv Postbus 16 1700 AA Heerhugowaard Telefoon: 02207-10341 :'"xïS::x: 7

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1980 | | pagina 7