m> De boer op Bij boer nieuwe huize 5vit "Een jaar de boer op" DEBÖEtf op. Jaarverslag 1979 JoWq h CjUniaH GQ/>&nh0*d'Sc ibtoeie*, (D^iniuvt thaXio*t m^k We zijn in de 5e klas begonnen met het projekt de boer op. onse boerderij waar wij naar toe gaan het vlchtenburg wij zijn daar in twee groepen naar toe gegaan. Toen wij daar kwamen kregen wij sinas, wij moesten mest in een potje meenemen. We hebben daar de melktank gezien er kan 1250 liter melk in. Daarna zijn we weer naar school gegaan. Toen we op school waren praten we er nog over. nou zit ik in de 6e klas en in die tijd zijn we niet meer naar de Boer derij geweest. maar mevrouw ovaa komt wel. En over een paar weken gaan we er naar toe. we hebben op school een tuin. En daar verbouwen we dingen op. Jacco Kwekkenboom Grote belt klas 6 koopmansvoetpad 73 Oost souburg We zijn 2 keer naar de boerderij geweest daar hebben we heleboel geleerd en gezien. Maar de boer en boerin zijn ook bij ons op school geweest. En nu ga ik jullie wat vertellen over de lessen op school. We hebben een keer een les gehad waar het over kaas hadden, en we mochten de verschillende kazen'proeven zoals boerenkaas, maar die vond ik erg vies. We kregen ook jonge kaas en jongbelegenkaas en belegen kaas en oudbelegenkaas dat was wel lekker. Bij de lessen hebben we ook veel sa mengewerkt en iedereen had dan ook een an dere mening. Om eerlijk te zeggen vond ik het wel een leuk project. De kinderkrant vond ik wel leerzaam en leuk. Bij de bezoeken hebben ook veel gezien en geleerd, bij het laatste be zoek mochten we melk drinken. Maar nu ga ik stoppen DAG Jacqueline Hoogesteger hansweert Zeeland RK bassiscbool Het project "de boer op" is nu al bijna klaar, maar ik weet nog hoe het begon Boer en boerin Poley kwamen een bezoek brengen aan onze school. Ze vertelden over hun boerderij. Hun boerderij was een veeboerderij. We kre gen een foto van die boerderij. De vonden we geloof ik allemaal mooi. We hebben films ge zien over tentoonstellingen van stieren en koeien. Boer en boerin Poley vroegen of we met de hele klas kwamen om te zien hoe het op een boerderij ging. Dat deden we natuurlijk. We kregen nog een map en heel veel spullen over "de boer op". Op de boerderij werden we rondgeleid door zoon/knecht Piet. De koeien moesten net ge voerd worden. De koeien eten mais. mengvoer. krachtvoer en brokjes van gedroogd gras. We hadden varkens gezien. Eigenlijk biggen. Die biggen waren voor de slacht. Er waren ook kippen. Dat waren scharrelkip- pen. We moesten ook een verslag schrijven over wat we gezien en gehoord hadden. Ook moesten we er een tekening bij maken. Ik vond het verslag moeilijk, maar de tekening maken vond ik erg leuk. We hebben verwerkingsbladen gekregen. Dat waren vcrwerkingsbladen voor het 4e leerjaar. Later kregen we ook de bladen van het 5e leerjaar en nog later van het 6e leerjaar. Ook kregen we folders over de voeding van het vee, schapen, k.i. stieren, dat zijn heel goede stieren. We hebben een paar stickers gehad, knipvellen over melk. schoolmelk. boter en kaas. Ook kregen we de Z.L.M. kinderkranten. Ik vond de moppen het leukst. Ik heb erg veel verhalen gelezen. Veel vond ik er leuk. De bezoeken aan de boerderij vond ik ook leuk. omdat we melk mochten drinken en koeien mochten aaien. Er waren ook poesjes. Ik vond het. een leuk project, maar ik vond dat we het irr-één of twee weken moesten doen. Want tijdens de vakantie en de gewone lessen vergatje wel eens wat. Ik vond het in de groe pen wel leuk. je kunt dan ook andere kinderen lerfcq kennen. Ik denk dat iedereen er wel wat van geleerd heeft, omdat we het af en toe wel eens over moesten lezen. Andrea Quakkelaar klas 6 R.K. Basisschool Hansweert. *- Van Danielle en Joyce, J.H. yan Daleschool Sluis. we zijn woensdag middag met de 5e klas naar boer nieuwe huize geweest. Boer nieuwe huize heeft 45 koeien dertien kalfjes. Bij elke melkbeurt komt er ongeveer 10 liter melk uit de uier. 's winters zitten ze vast aan een riem A Is ze willen drinken dan drukken ze met hun snoet aan een ijzer plankje en dan kom er water in dat bakje. Er zijn ook nog twee varkens bij boer nieuwehuise. Ze krijgen vaak melk afval te eten Boer nieuwe huize heeft ons laten zien hoe de melk door de leiding gaat. Elke week komt drie keer een melkwagen om een grote melktank van boer nieuwe huize leeg te tanken we hebben het leuk gehad en we vonden het intresant Van Marie Cecile Korshuize en Diana Dolman klas 5 Het Binnenhof Goes Peggy Oele O.B.S. "De Eendracht", We zijn in januari met het project de boer op begonnen. We hebben dingen in de schooltuin geplant, maar alleen de aardappels zijn gelukt. De boerderij waarmee wij samen doen heet: "De Vluchtenburg". We zijn ook naar de boerderij geweest en het was erg leuk. De gebr. Ovaa hebben een gemend bedrijf. Mevrouw Ovaa komt ook wel eens naar school Iedereen heeft ook een map van de boer op, en daar zit al heel veel in. Karina Oosterling Grote Belt klas 6 Souburg

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1980 | | pagina 12