Totale produktkostenVha: 417,- Semi-kuratieve systeem Totale produktkostenVha: 327,- Tegengaan en Wijzigingen in de Algemene De ontwikkeling van het ve[;j08,de,n van Arbeidsongeschiktheidswet (A.A.W.) melkveehouderijbedrijf opnieuw belicht. wiiascnaae Schering Nederland BV Agro Divisie Postbus 79 5280 AB Boxtel Telefoon 04116-74925 Voor een afdoende onkruidbestrijding moet op vele bieten percelen het volgende systeem worden toegepast: Voor opkomst Na opkomst V volle dosering bodemherbicide volle dosering Betanal®/ha Drie jaar onderzoek heeft aangetoond dat dit systeem op zandgronden met 3-5% humus en kleigronden met 20-40% slib vervangen kan worden door het onderstaande, nieuwe Voor opkomst 0,5 kg Venzar®/ha Na opkomst 41 Betanal /ha 4 I Betanal /ha geadviseerde verbruikersprijzen 1979. Uitvoerige folder beschikbaar. Voor nadere inlichtingen: bel onze commerciëel-technische medewerker, de heer C.J. Vink, 01196-12390 Het Landbouwschap heeft op 17 ja nuari jl. een notitie over de verant woordelijkheden bij het voorkomen en vergoeden van wildschade toege zonden aan de minister van Land bouw. Het Landbouwschap beoogt hier mede bij te dragen aan een meer ge lijkgerichte beoordeling van vraag stukken rond de wildschade. Aan de minister van Landbouw is gevraagd de notitie voor te leggen aan zowel de Jachtraad als aan het Jachtfonds. Het Landbouwschap wil graag van de bewindsman weten of hij zich kan verenigen met de inhoud van de no ta. Met ingang van 1 januari 1980 is de A.A.W. nogal belangrijk gewijzigd. De meest belangrijke wijziging is wel, dat ook gehuwde vrouwen on der bepaalde voorwaarden aan spraak op uitkering kunnen maken. Aangezien er nog diverse uitvoe ringsmaatregelen door de minister moeten worden uitgevaardigd, kunnen thans nog slechts voorlopige mededelingen worden gedaan. Gehuwde vrouwen, die in de agrari sche sector werkzaam zijn hetzij als zelfstandige, hetzij als medewerkster in het bedrijf van hun echtgenoot en daaruit arbeidsinkomsten hebben verworven, kunnen zich schriftelijk melden bij de Agrarische Sociale Fondsen, indien zij menen voor 25% of meer arbeidsongeschikt te zijn en deze arbeidsongeschiktheid is aan gevangen op of na 1 oktober 1975. Voor deze melding kan gebruik ge maakt worden van de meldingsfor mulieren A.A.W., welke ten-- post kantore verkrijgbaar zijn. Deze kun nen worden gezonden naar Hoofd kantoor van het A.S.F. - Buitenrust- weg 3 - Den Haag. Zo spoedig mogelijk zullen dan na dere informaties worden verstrekt. De aanmelding behoeft niet te wor den herhaald, indien reeds eerder een melding werd ingezonden. Op een groot aantal melkveehoude rijbedrijven heeft een proces plaats van modernisering en schaalvergro ting. Er zijn echter ook bedrijven, waaraan dit proces vrijwel voorbij gaat. De gehele bedrijfsontwikkeling in de melkveehouderij is regelmatig on derwerp van onderzoekwaarvan de resultaten niet alleen worden gepu bliceerd in uitvoerige rapporten, maar ook in beknopte vorm worden uitgedragen in artikelen en lezingen. In deze publikatie 1) van het LEI is aan aantal recente artikelen en le zingen over de bedrijfsontwikkeling en de bedrijfsvoering van melkvee bedrijven bijeengebracht, ten dienste van degenen, die nauw betrokken zijn bij de Nederlandse melkvee houderij. Gezien de grote belangstelling voor twee voorafgaande bundels met ar tikelen en lezingen, blijken derge lijke publikaties in een behoefte te voorzien. 1) Deze publikatie kan uitsluitend worden besteld door overschrijving van 22,— op giro no. 41 22 35 ten name van het Landbouw-Economisch Instituut te Den Haag. Vermeld dient te worden: "Zend Pu blikatie No. 3.91". Bespaar 90,-/ha in uw suikerbieten CO cd 14

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1980 | | pagina 14