lie Landbouw RAI van 21 tot 26 januari landbouw Overzicht van de noviteiten ZO KOMT U NAAR DE LANDBOUW RAI 80 Een winters binnengebeuren LANDBOUW RAI 80 FEITEN EN CIJFERS 21/22/23/24/25/26 jan/80 AMSTERDAM Beursdagen: De Landbouw RAI 80, de internationale tentoonstelling voor landbouwmechanisatie, wordt gehouden van maandag 21 tot en met zaterdag 26 januari 1980. Openingstijden: dagelijks van 9.30 tot 17.00 uur. Toegang: 8,50 voor volwassenen. Jeugd onder 14 jaar, houders van een 65 pas en aangemeld groepsbezoek 6,— Organisatie: RAI Gebouw B.V. in samenwerking met de Federatie Het Landbouwwerktuig. Oppervlakte: 50.000 m2 bruto. Exposanten: 228 (220 in 1978). Expositieprogramma: werktuigen en machines voor land- en tuinbouw zoals trekkers, machines of andere mechanische hulpmiddelen geschikt voor akkerbouw, weidebouw. veehouderij, akkerbouwmatige groenteteelt, fruitteelt en bosbouw. Stalinrichtingen. Artikelen op het gebied van land- en grove tuinbouw zoals veehouders, zaden, meststoffen, bestrijdingsmiddelen, gereed schappen, motoren en brandstoffen. Speciale expositie: een aantal uitvindingen van de prijsvraag om ver beteringen van werktuigen. Landen van herkomst: 22, te weten België. B.R.D.. Canada. Denemar ken, Engeland, Finland. Frankrijk. Hongarije. Ierse Republiek, Israël, Italië. Japan. Nederland. Noorwegen, Oostenrijk, Polen. Roemenië, Rusland, Spanje, USA, Zweden. Zwitserland. Aantal bezoekers: in 1978: 113.120. Om de twee jaar wordt in Amster dam de landbouw RAI gehouden. Een echt wintergebeuren. dit in tegenstelling tot de werktuigendagen in Liempde die in het late voorjaar worden gehouden en gelegenheid bieden tot het demonstreren van ve lerlei werktuigen. De RAI is een ware kijkmarkt en de bezoeker die niet doelgericht naar een dergelijk imense tentoonstelling gaat loopt de kans om door het vele gebodene min of meer het spoor bij ster te raken. Het is dit keer de elfde Landbouw RAI die zal worden geopend door minister Van der Stee van landbouw. Vanaf maandag 21 januari tot zater dag 26 januari is het RAI tentoon stellingscentrum weer gevuld met meer dan 200 stands, waarop de in dustrie de nieuwste ontwikkelingen toont op het gebied van de mechani satie in de landbouw. Ook deze keer zijn op diverse gebie den nieuwe en verbeterde machines en methoden op de tentoonstelling te zien. Op deze tentoonstelling komt weer duidelijk naar voren dat de mecha nisatie van de landbouw nog in volle gang is. Per man moet steeds meer worden gepresteerd in een kortere tijd. En ook voor de Verdergaande intensivering en de vergroting van de oppervlakte per bedrijf is mechani satie een dwingende noodzaak. Bovendien spelen de toenemende loonkosten een belangrijke rol. Opvallend is dat het accent steeds meer komt te liggen op de verbete ring van het comfort van de werkers in de landbouw en op de verbetering van de kwaliteit van het werk. Het gaat niet alleen meer om grotere eenheden en meer produktie. Wanneer U met de auto naar Am sterdam komt, kunt U het RAI-ge- bouw op de volgende manieren het snelst bereiken: Uit de richting Utrecht slaat U direkt na het passeren van de verkeersbrug over de Amstel linksaf. U bevindt zich dan op de Kennedylaan, die bij de RAI op het Europaplein uitkomt. Uit de richting 't Gooi volgt U na Diemen de Gooiseweg, die uitmondt in de rotonde bij het Amstelstation. Daarvandaan rijdt U tussen het sta tion en het Renaultgebouw onder het viadukt door en via de brug recht door tot de splitsing van twee wegen op het Victorieplein, bij de "wolken krabber". Vervolgens links aanhou den en de Rooseveltlaan afrijden, die uitkomt op het Europaplein. Uit de richting Den Haag/Rotter dam komt U via de Ringweg-Zuid aan in Amsterdam. Aan het eind van deze weg slaat U rechtsaf de Europ aboulevard op en vervolgt deze tot het Europaplein. Komend uit de Coentunnel volgt U de weg tot aan de Rijksweg Amster dam-Den Haag/Rotterdam. Dan neemt U de afslag Amsterdam/A- mersfoort en verder volgt U de hier boven voor het verkeer uit de rich ting Den Haag/Rotterdam aangege ven route. Komend uit de IJtunnel volgt U rechtuit de Valkenburgerstraat en slaat U linksaf de tunnel onder het Mr. Visserplein in; uit de tunnel ko mend volgt U rechtdoor de Wees- perstraat en de Wibautstraat tot aan de rotonde bij het Amstelstation; daar rechtsaf het viadukt onderdoor tot de splitsing van twee wegen op het Victorieplein, bij de "wolken krabber". Vervolgens links aanhou den en de Rooseveltlaan afrijden, die uitkomt op het Europaplein. Vanuit welke richting U ook komt, het verdient steeds aanbeveling de aanwijzingsborden te volgen. U be reikt dan op de snelste manier de parkeerterreinen van de RAI. Sinds februari 1979 beschikt de RAI Op het gebied van de melkveehou derij is Wel een zeer snelle technische groei gaande. In een prognose uit 1971 voorspelde het IMAG in 1980 een percentage melktanks van 45%. Maar dat percentage ligt nu al op 67%. In de loop der jaren is het be zoek aan de Landbouw RAI aan zienlijk toegenomen. In 1978 trok de tiende Landbouw RAI een rekord aantal bezoekers van 113.120. Van deze bezoekers kwamen er ruim 3.000 uit het buitenland. Verder zien we ook dat de tentoon stelling steeds meer door meerdere personen uit één bedrijf wordt be zocht. Uit bezoekersenquêtes van de RAI komt naar voren dat de aan koopbeslissing, die vroeger veelal door één man werd genomen, steeds meer een zaak wordt waar meerdere personen bij betrokken zijn. Een onderwerp dat tot de verbeel ding spreekt is de zogenaamde uit vinderswedstrijd. Zoals u wellicht weet nam Wageningen enkele jaren geleden het initiatief tot het uit schrijven van deze prijsvraag. En het blijkt nog steeds een goede vondst te zijn die aangeeft dat de mechanisatie leeft bij de boer. Misset's Boerderij besteedde er dit jaar elke week redaktionele aandacht aan en werd daarop overstelpt met inventieve ideeën. Een selektie van deze uitvindingen zal te zien zijn in een speciale expositie op de Land bouw RAI 80. Tot zover de 11de Landbouw RAI. De twaalfde Landbouw RAI in 1982 zal plaatsvinden in de RAI die dan uitgebreid is met 19.000 m2 tentoon stellingsoppervlak. Dat betekent dat we dan kunnen exposeren op zo'n 70 bunder. over een ondergrondse parkeergara ge. Daarmee is de totale parkeerka- paciteit rond het gebouw aanzienlijk uitgebreid. De ondergrondse parkeergarage bestaat uit twee verdiepingen. De bovenste parkeerlaag is door een voetgangerstunnel in tweeën ge deeld. Het dichtst bij het Congresgebouw gelegen gedeelte is speciaal bestemd voor bezoekers van het Congrescen trum. Dit heeft een aparte ingang van het Europaplein. De parkeergarage voor de tentoon stellingsbezoeker is met de auto toe gankelijk vanaf de RAI-parkeerter- reinen Zuid. Deze liggen aan de kant van de ringweg A 10 die naar Schiphol - Den Haag/Rotterdam voert. Vanuit beide gedeelten komt de be zoeker rechtstreeks in het gebouw. Betaald parkeren Het parkeertarief is vastgesteld op 4,— per dag. Op weg naar het gebouw passeert de bezoeker een kassa waar behalve een toegangsbewijs voor de tentoonstel ling ook een uitrijkaart moet worden gekocht. Bij het verlaten van de garage wordt de uitrijkaart in de automaat gewor pen waarna de slagboom de uitgang vrij maakt. Met het openbaar vervoer is de RAI als volgt te bereiken: Vanaf het Centraal Station: - tram lijn 4, tramlijn 25; uitstappen op de hoek Scheldestraat-Churchilllaan. Een wandeling van 5 minuten door een gezellige winkelstraat brengt U bij de RAI. Vanaf het Amstelstation: - buslijn 8, 15 of 58. Vanaf het Muiderpoortstation: - buslijn 8. Vanaf het station Sloterdijk: - buslijn 15. Busverbindingen uit Amstelveen: - buslijnen 10, 41 en 42 Centraal Nederland; Ruim 43 standhouders claimen dat zij op de RAI, iets te bieden hebben dat nieuw is. Hieronder vindt U een overzicht van de noviteiten. Stand 1: Louis Nagel B.V. John Deere trek kers tot 100 PK; John Deere maai dorsers; Farmhand voedermengwa- gens; Zwadhark; Stro-ontsluitings machine; Vol hydraulische land- bouwspuit. Stand 2: Zijlstra Bolhuis B.V. Transport- bandspuitinrichtinq (Climax); Stort- bunker met rolbodem (Climax); Te- lescopische transporteur (Climax); Centraalbedieningsaggregaat voor transportlijn. Stand 4: Indumij N.V. Landbouwtrekkers (Renault). Stand 5/6: Vof Trioliet-Mullos/Euro Farm Voedertechnieken; Kuilvoersnijder met zaag (Trioliet-Mullos). Stand 7: L.J. Blaauw. Aardappelweegmachi ne (Telma). Stand 12: Langco B.V. Sorteermachine type Jumbo (Langco); Rollenleesband (Langco). Stand 16: Lemken Gezamenlijke importeurs. Aanbouweg "Solette". Stand 18: Leonard Lang. Trekkers (Fiat). Stand 29: Fritzmeier Benelux. Remsystemen; Veiligheidscabines. Stand 31: Vapormatic BV. Hydraulisch stuur- ventiel (Vapormatic). Stand 36: Hagelunie Agrarische Verzekerin gen. Hagelschadeverzekering voor land- en tuinbouwgewassen. Stand 47: Boeke Heesters. Dompelbare meng- mestpomp met snijinrichting; Trek kers. uit Den Haag: - de NS-bus die ver trekt van de Savorin Lohmanlaan. Gratis pendelbussen Op het parkeerterrein aan het IJs baanpad (Olympisch Stadion) kan de bezoeker gratis parkeren. Boven dien kan de bezoeker gebruik maken van gratis busvervoer naar de RAI met de speciale pendeldiensten. Treinreizigers Bezoekers die met de trein naar Amsterdam komen, doen er verstan dig aan op het station een TT (trein toegang) biljet te kopen. Dit geeft 3x reduktie op een treinretour naar Amsterdam, dagkaart voor de Am sterdamse trams en bussen en toe gang tot de Landbouw RAI 80. Stand 49: Reesink NV. Girohooiers (Kuhn); Harischudder (Kuhn). Stand 50: Steenbergen-Dronten BV. Zelfrij- dende 6-rijige bietenoogstmachine (Herriau). Bietenlader-reiniger (Herriau): Beluchtingsapparaten voor vloeibare mest. Stand 52: O. de Leeuw Landbouwwerktuigen; Opraappers (Bamford). Stand 56: Wekru BV. Hydraulisch uitschuif- baar maaigarnituur (WK 601). Stand 67: Metaalcompagnie "Brabant" N.V. Aluminium wagenbordprofielen (Ranshofen). Stand 69/70/71: G.W. van Driel van Drosten B.V. Opraappers type 377 (New Hol land); Maai/conditioner machine type 484 (New Holland); Maai- kneus/hakselaar type 342 (New Holland); Maaidorsmachine type 8050 (New Holland Clayson); 2- rijige zelfrijdende bietenrooier (Ba- rig elli); Torensilo met bovenlosser (Harvestore); Melkkoeltank super koeler (Zero); Warmte terugwinning (Westfalia); Computervoedering (Westfalia). Stand 82: Collé. Uienrooier (Kuxman); Kunstmeststrooiers (Kuxman). Stand 86: Fa. Cappon. Woelers (Cappon). Stand 89: Fazet B.V. Technische groothandel. Hogedrukreiniger (Urgent); Veld- spuit (Urgent Junior). Stand 95: Schouten Landbouwwerktuigen B.V. Witlofreiniger (Schouten); Su per Trio (Schouten); Sta/zit rollen- band (Schouten). Stand 96: Hermes S. de Vries. Aardappelsor teermachine (Hermes); Molpomp voor ondergronds mesttransport (Hermes). Stand 97: Poiesz B.V. Melkveebegeleidings systeem (Vee-Code); Melkhoeveel- heidsmeter (Vee-Code). Stand 100: H.C.L. Sieberg B.V. KH serie cirkel- hooiers (Fahr); KM 24 CR maai- schudder (Fahr); KS serie turbohar- ken (Fahr); MH 500 aanbouwmais- hakselaar (Fahr); MH 650 S aan- bouwmaishakselaar (Fahr); SFH 4010 zelfrooiende maishakselaar (Fahr). Stand 101: Brinkman Niemeijer N.V. Trek kers (MF); Spitfrees Rotadigger (Howard); Maishakselaar 6650 4- rijig (Fox); Cirkelschudder HR 702 (Niemeijer); Schotelmaaier 6 scho tels (Agram); Voerdoseerbak (Nie meijer). Stand 102: Vlogtman Holten Import Land bouwmachines. Elektronische kon- troleapparatuur (Dickey-Joyn); Graszaad- en graanzaaimachines (Tume); Aardappelpootmachines (Underhaug). Stand 104: Conver machines Verschoor Alm- kerk B.V. Bermplankmaaier (Con ver). Stand 123: Frans Pateer B.V. Cabines smal spoortrekker (Buisard); Cabines ter reinheftrucks (Clepa); Mechanische bedieningshandles (Bristow). Stand 143: Vohamij Heijthuijsen B.V. Land bouwtrekker. Stand 144: Gebr. de Vor Achterveld B.V. Trek kers (Fendt). Stand 156: Utina-Nederland B.V. Solar-Stan- daard afrasteringsapparatuur voor zonneënergie. Stand 161: P. van der Chijs B.V. Hogedrukrei niger (Ley). Stand 162: Kooijman B.V. Hout- en Metaalin dustrie. Aardappelkiemkist. Stand 164: Manus-Holland B.V. Melkleidings- ysteem (Manus); Elektronische melkmeting (Nedap); Elektronische temperatuurmeting(Nedap); Manus koeherkenningssysteem (Nedap). Stand 184: Irridelta B.V./Thoma Tractoren B.V. Regenautomaat (Ferbo); Rup- straktoren (Itma). Stand 195: Lankhorst Touwfabrieken B.V. Kunstvezelpalen (KLP). Stand 199: Logistiek Adviesbureau Groot Koerkamp. Boerderij Management Systeem Stand 207: Kroon-Oil B.V. Cleansol (Kroon- Oil).. Stand 209: Jean Walterscheid GmbH Verkoopkantoor Nederland. "Ball Hitch" snelkoppeling (Walter scheid); Afschakelingskoppeling (Walterscheid). Stand 215: BP. Injection tester (AVL). Stand 216: Farmshop J. Spaans BV. 3- puntskoppelsysteem (Hasberg); Hy draulische stelinrichting (Sparex). Stand 231: Emi Verkoop B.V. Aardappelbewa king. 17

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1980 | | pagina 17