Gun Uzelf het recht op vakantie en doe mee aan een agrarische studiereis in 1980 Het aantal bestemmingen van onze reizen is - ten opzichte van het vorige seizoen - - wéér uitgebreid. Dat betekent dat U nog gemakke lijker een keuze kunt maken voor uw vakantie in 1980. Bestemmingen "dichtbij" zijn bijvoorbeeld Luxemburg, Amiens in Noord-Frankrijk, Alf aan de Moezel in Duitsland; bestemmingen "veraf' zijn onder andere Californië, Canada-Ontario en Indonesië. Er is dus voor elk wat wils. Naast de aktieve rondreizen, biedt het programma voor 1980 ook rustigere ekskursies, met verblijf in één hotel. Wij bieden de leden van de landbouwmaatschappijen kwaliteitsreizen, geheel verzorgd, dus volpension, in eerste klas hotels (kamers met bad/douche en toilet), exkursies en entreegelden inbegrepen, inklusief verzekeringen. Bovendien begeleiding door uw eigen organisatie "uit en thuis". Voor nagenoeg alle agrarische studiereizen zijn Nederlands sprekende gidsen aangetrokken. Naar verre vreemde kusten om onder palmbomen uit te rusten De volgende reizen staan op het programma: ISRAEL, (15-26 maart 1980). Van wege het grote sukses van de Agrari sche studiereis naar Israël in oktober 1979 wordt het seizoen 1980 geopend met de 12-daagse vliegreis/rondreis per autobus door het werkelijk fasci nerende land Israël. Elf overnach tingen in eerste klas hotels en kib boetsen. Bezoeken aan vele buiten gewoon interessante agrarische be drijven. Israël is een vruchtbaar land! Bezichtiging van ontelbare kulturele en historische plaatsen. ROME, (27 - 30 maart 1980). Eind maart zijn de zonnestralen in Mid- den-Italië al krachtig. Van de 5- daagse vliegreis/busreis kunt u al echt "gezond" terugkeren. Stadsrond- rit in Rome met bezichtigingen, twee overnachtingen in eerste klas hotels, exkursie naar Pompei be zichtiging van de wereldberoemde opgravingen, twee overnachtingen in Napels, stadsrondrit, en het uitstapje per boot naar het bloemeneiland CAPRI. Een reis om mee te beleven en om nooit te vergeten. WENEN (16-20 april 1980). Op verzoek van vele leden wordt een 5- daagse vliegreis naar de hoofdstad van Oostenrijk georganiseerd. Ver blijf in het Kaiserhof Hotel in het hartje van de stad. Inbegrepen: een Grinzing-avond, een folkloristische avond, een operettevoorstelling, stadsrondrittem in Wenen en ver scheidene exkursies in de omgeving met bezoeken aan agrarische bedrij ven. De 8-daagse vliegreis naar Mallorca (23 - 30 april 1980) behoeft nauwe lijks aanbeveling. Vele leden maken deze reis voor de tweede of derde maal. Daarom eens een andere ver blijfplaats: Hotel Las Arenas in Ca'n Pastilla, van waaruit agrarische en toeristische exkursies. Mevrouw Ine ke van Doorn is gedurende de gehele reis uw gids. GRIEKENLAND (9 - 16 mei 1980). Tijdens de 8-daagse vliegreis naar Athene worden zeer uiteenlopende exkursies gemaakt, zowel naar de antieke bezienswaardigheden als naar agrarische bedrijven. Verblijf in hotel Attica Palace, rustig gelegen in het bruisende hart van de stad. Eveneens inbegrepen de dagexkursie per boot - een echte "cruise". TUNESIË 27 mei - 3 juni 1980. 8- daagse vliegreis met zeven over nachtingen in hotel El Hana Beach in Sousse, van waaruit de agrarische en toeristische exkursies. Mogelijk heid deel te nemen aan de 2-daagse busekskursie naar de Sahara, in het zuiden van Tunesië; een indrukwek kende tocht; u waant zich in een an dere wereld! De heer Dirk Meijn is gedurende de gehele reis uw gids. NOORWEGEN (14-21 juni 1980). De 8-daagse vliegreis gaat naar Oslo en terug vanaf Bergen. De bustocht wordt van oost naar west gemaakt. Half juni is de mooiste tijd voor Noorwegen, als de watervallen het wildst zijn en het bijna niet donker wil worden. Zeven overnachtingen in eerste klas hotels in verschillende plaatsen. De boottocht over de Sog- nefjord is een hoogtepunt. Mevrouw Joke Jak is uw gids. De 10-daagsebusreisnaarZWITSER- LAND (19-28 juni 1980) biedt een bijzonder gevarieerd programma. Twee overnachtingen onderweg in Duitsland en zeven overnachtingen in hotel Krone in Giswil bij de Sar- nersee. Bezichtiging van agrarische bedrijven, drie-passentocht per Postbus en andere gezellige ekskur sies. FINLAND (20 - 27 juni 1980). Ge durende de 8-daagse vlieg reis/rondreis per bus wordt zeven maal overnacht in uitstekende eerste klas hotels in verschillende steden. De rondreis door het zuidelijke ge deelte van Finland biedt bezoeken aan agrarische bedrijven in ver scheidene séktoren: rundveehoude rij, varkenshouderij, akkerbouw, enz. Naast stadsrondritten en -de boottocht over één van de duizenden Finse meren. Ook qua natuurschoon een reis om niet te missen! De 8-daagse vliegreis/rondreis per bus door JOEGOSLAVIË (23-30juni 1980) is nieuw in het programma van 1980. U vliegt naar Zagreb, waarna tijdens de rondreis telkens in een andere plaats wordt overnacht. On derweg bezichtiging van agrarische bedrijven, maar ook bezoek aan de Zoutmijnen, de Moorse stad Mostar, Dubrovnic, Split enz. Een prachtige reis om Joegoslavië te leren kennen. FRANKRIJK (24 - 27 juli 1980). Een korte 4-daagse busreis naar Noord-Frankrijk, één overnachting in Saint Quentin en twee in Amiens. Speciaal bedoeld voor deelnemers die belangstelling hebben voor de akkerbouw - aardappelen: bezoeken aan teeltbedrijven van aardappelen, granen en bieten en aardappelkoö- peratie. Bezichtiging van Amiens. ENGELAND (28 juni - 5 juli 1980). Overtocht per boot, overnachting aan boord. Vijf overnachtingen in het buitengewone Queens Hotel te Cheltenham. Vandaaruit ekskursies en bezoek aan de Royal Internatio nal Agricultural Show in Kenil- worth. Eén overnachting in Dover em de overtocht per dagboot. CANADA - ONTARIO (30 juni - 16 juli 1980). In aansluiting op de voor lichtingsbijeenkomsten op 24 en 25 januari 1980 volgt de 17-daagse vlieg reis/rondreis per bus door Ontario- Canada, speciaal voor agrariërs die belangstelling hebben voor de mo gelijkheden van de landbouw in ver band met emigratie. Naast de agra rische objekten wordt ook aandacht besteed aan klimaat en landschap. Al voor de zevende maal naar De nemarken (24 - 31 juli 1980) 8-daagse rondreis per bus. Overnachting in Hamburg, drie in Velje, twee in Ko penhagen en op de terugweg in Lü- beck. Bezoeken aan agrarische be drijven in verschillende sektoren, naast bezichtiging van toeristische attrakties. INDONESIË (15 augustus - 7 sep tember 1980). De 24-daagse vlieg reis/busreis strekt zich uit over Ja va, Bali en Sumatra, terwijl op de heenreis Bangkok en op de terugreis Singapore aangedaan worden. Naast de kulturele bezienswaardigheden worden boerderijen, theeplantages, suikerfabriek, groente- en fruittui- nen, cacaoplantages, botanische tui nen, rubber- en palmolieplantages bezocht. Ieder jaar opnieuw, is de 5-daagse busreis naar Luxemburg (18-22 au gustus 1980) een sukses! Vier over nachtingen in Hotel De la Sure in Echternach, van waaruit ekskursies naar agrarische bedrijven, stad Lux emburg met bezoek aan het Euro pees Parlement, een wijnbouwbe drijf enz. Echternach ligt in een ge bied met prachtig natuurschoon. HONGARIJE (30 augustus - 6 sep tember 1980). 8-daagse vlieg reis/rondreis per autobus met een zeer gevarieerd agrarisch/toeristisch programma. Tijdens de bezoeken aan agrarische bedrijven zal u de hartelijkheid van de bevolking op vallen. Totaal vier overnachtingen in de prachtige hoofdstad Budapest, één in Keszthely en twee in Szeks- zard. Nieuw in hét programma os de 10- daagse busreis naar TIROL (5-14 september 1980). Overnachtingen op de heen- en terugreis in Duitsland en zeven overnachtingen in Hotel Lati- nie of Hotel Schwebebahn, Zeil am See, van waaruit de mooie toeristi sche routes en de agrarische dag. DUITSLAND (26 - 29 september 1980). In het najaar er vier dagen uit op luxe autobus. Drie overnachtin gen in het Bömer te Alf aan de Moezel. De tijd van de wijnfeesten!! KENYA (september 1980, 14 dagen). Kenya is één van de meeste stabiele landen van Oost-Afrika. Na de vliegreis wordt in Nairobi een be zoek gebracht aan de belangrijke Agrarische Tentoonstelling. Daarna vangt de rondreis per mini-bus - ge schikt voor 5 passagiers - aan, die u op de meeste geweldige plaatsen brengt. Overnachtingen midden in de natuurreservaten zodat u vanuit het hotel het wild kunt gadeslaan. Een reis die aansluit bij het Z.L.M.- Kenyaprojekt: de ontwikkeling van het bedrijf van de Kenyaanse boer Johnson-Ade-Doyo. IERLAND (2 - 9 oktober 1980). Deze 8-daagse vliegreis/rondreis per bus biedt iedere overnachting in een an dere plaats. Daardoor is het mogelijk zéér veel van het land, de agrarische bedrijven maar óók van de toeristi sche evenementen te beleven: var kenshouderij, rundveebedrijven, fruitteelt, stoeterij en het Middel eeuwse Banquet enz. U zult verliefd raken op het "Groene Eiland". AMERIKA - CALIFORNIË (1-17 oktober 1980). De 17-daagse rond reis door het zuid-westelijke gedeelte van de Verenigde Staten is zo'n suk ses geweest, dat deze exkursie in 1980 weer op het programma opgenomen wordt. In de nieuwjaars Z.L.M. land- en tuinbouwblad van 4 januari 1980 ko men wij uitgebreider terug op de in houd van de Agrarische studiereizen en kunnen wij ook de prijzen vermel den. Door het verzenden van de inge vulde bon naar het sekretariaat kunt U kenbaar maken naar welke reis of reizen uw belangstelling uitgaat. U weet, dat het aantal plaatsen per bestemming beperkt is, en sommige reizen zijn dan ook na de eerste pu- blikatie meteen volgeboekt: In het geval u al een keus hebt gemaakt kunt u zich telefonisch aanmelden bij het sekretariaat van Agrarische Studiereizen, mevrouw L. Deumer, Landbouwhuis, Roermondsplein 20, 6811 JN Arnhem, tel. 085 - 512413 of bij de heer W.C. Sinke, Z.L.M. Landbouwhuis te Goes tel. 01100 - 21010. BON OPSTUREN in een enveloppe zon der postzegel naar: Sekretariaat Agrarische Studierei zen, Landbouwhuis, Antwoordnum mer 283, 6800 WC Arnhem of naar Z.L.M. Landbouwhuis, postbus 46, Goes. De Staatsopera in Wenen in de sneeuw Voorpersonen bestaat belangstelling voor de AGRARISCHE i STUDIEREIS naar en voor de AGRARISCHE STUDIEREIS naar Naam: Straat: postkode:woonplaats: telefoon:...i

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1979 | | pagina 32