Cam De veearts Klas wordt wei Laatste keer naar de boer Als een koe, paard, ezel of schaap ziek word dan bel je de veearts. Met een poes of hond loopje wel even naar de dierenarts, maar met een koe ga je niet even naar het spreekuur, dus komt de veearts bij je thuis. De veearts heeft erg veel instrumenten bv. een stetescoop op naar zijn borst te luisteren Zo kan je herken aan de buiten kant van de auto van de dierenarts. Esther Volmer Marnixschool k. 5, West-Souburg. Conf*B Onze meester gaf 3 weken geleden een bouwplaat van de koe. Je moest knippen, vouwen en alles in elkaar passen. Het was heus niet zo moeilijk. Toen iedereen de koe klaar had mochten we vlekken erop gaan tekenen, bruine of zwarte. Toen mocht ik ze een plekje geven op de kast. Maar toen iemand de deur open deed vielen ze om. Toen hebben we ze in de klas gezet. Het is erg gezellig en zoals ik al zei, (titel) het lijkt net een wei! Silvia Wielemaker Marnixschool, West-Souburg Estella Langeraer R.K. Basisschool Hoofdplaat 'St. Jozef" We zijn vandaag naar de boer geweest we hebben schapen eten gegeven en we hebben gepraat over bieten aardappelen wik wintertarwe en nog veel meer. we waren er ongeveer om half tien en we gingen om 12.15 uur weg. We hadden bieten meegekregen die gaan we vanmiddag schoon maken de boer had niet al zijn land vlak bij elkaar hij had land in de Oud Zevenaarpolder en in de sluizpolder en in de Kleine Zevenaarpolder we zijn nog op de hooizolder geweest daar lag ook vlas en het eten voor de schapen dat waren zoiets als gedroogde bonen we kregen ook een heleboel vlas mee dat gaan we spinnen. Hij had al zijn bieten al weggedaan maar er zijn er nog bezig ze willen 15 december de suikerfabriek in Sas Van Gent. Maar die fabriek is kapot geweest dus dat gaat wat langer duren. De boer heeft nu ook wintertarwe gezaaid. Dat kan ook maar tot half december voor mij was het de eerste keer maar ik vond het leuk hoor. Nou Wikken dat is grondbemesting maar er moet wel een beetje kunstmest bij maar het is wel een ding en dat is puur natuur. Nog iets over de suikerbieten de suikerfabriek draait dag en nacht in 24 uur konden ze 4 miljoen kilo verwerken. De boeren zaaien tot 25 a 30 cm Dit was een beetje over de boer li r Marcia, klas 6 school de hille, Terneuzen. 's-Morgens van de 27 nov om 8.45 vertrokken wij richting boer scheele. Na 40 min kwamen we aan. Luid bellend en toeterend reden we het erf op. De boer kwam naar buiten en zei: "Zo daar zijn we weer!" We liepen naar de bij-keuken en deden onze natte jassen en laarzen uit. We liepen naar de keuken. Samen gingen we zitten rond de tafel. We praatte over koetjes en kalfjes. We gingen toen praten over de opbrengst van het land. De boer had in drie polders land In de oude Zevenaarpolder, de Sluis- polder, en de Kleinen Zevenaarpolder. Nu staat er op zijn land Wikken. Wikken is groenbemesting om de grond op een natuurlijke manier vruchtbaarde grond te krijgen. De boer heeft 26 nov. wintertarwe gezaait. Dit kan tot half dec. gezaait worden 90% van het land van de boer is geploegd. Geploegt wordt er tot ong. 25 t/m 30 cm. 12 a 13 weken draait de suikerfabriek maar. Voor de rest van het jaar draait de suikerfabriek niet. Hij gebruikt in 24 uur (1 etmaal) 4 miljoen kg suikerbieten. We speelden nog eventjes in de hooischuur en gingen om kwart over twaalf terug naar huis. Dank je wel! (Ook voor de Z.L.M.) Boer Scheele Boerin Scheele Hoek Alexander Sijbinga klas 6, "De Hille"

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1979 | | pagina 13