ZITDAGEN gropatax PROGRAMMA "RONDGANG LANGS DE KRINGEN" Kring Oost- en Midden Brabant der Z.L.M. Kring Langstraat der Z.L.M. R.A.K. Noord- en Zuid-Beveland Z.l.m. Land- en tuinbouwblad Bedrijfsverzorging? Kom nou! Vakbeurs intensieve veehouderij 1980 Vademecum voor de Fruitteelt en de Bloembollenteelt 1979 Mr J.E. van Leeuwen met pensioen Radio ACCOUNTANTS UNIE ZITDAG S.E.V. TH0LEN EN ST. PHILIPSLAND ft BESTEMMINGS PLANNEN In verband met het tijdig klaarmaken van het blad, kun nen na dinsdag 15 uur, geen agendaberichten meer wor den opgenomen. Red. Maandag 12 november: 14.00 uur West-Zuid-Beveland "Prins van Oranje", Goes. 19.30 uur Oost-Zuid-Beveland "de Caisson", Biezelinge. Dinsdag 13 november: 14.00 uur West-Brabant "Hotel de Graanbeurs", Fij naart. 19.30 uur Langstraat, zaal. A. Rijken, Sprang-Capelle. Vrijdag 16 november: 9.30 uur W.Z.-Vlaanderen, Hotel "De Eenhoorn", Oostburg. 14.00 uur Axel, Hotel "Rotterdam", Terneuzen. Dinsdag 20 november: 9.00 uur Tholen/St. Philipsland café "Tolrust", Poort vliet. 14.00 uur Noord-Beveland, Hotel "De Korenbeurs", Kortgene. Donderdag 22 november: 9.00 uur Walcheren, "De Brasserie", Middelburg. 14.00 uur Schouwen-Duiveland, "Huis van Nassau", Zierikzee. Vrijdag 23 november: 13.00 uur O. en Midden Brabant, plaats nog niet bekend. 19.30 uur Altena-Biesbosch, Dorpshuis te Meeuwen. Kring-ledenvergadering op dinsdag 30 oktober a.s. om 20.00 uur in de Z.O.N. te Eindhoven. Agenda: 1Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Inleiding door de heer A.J.G. Doeleman, voorzitter van de -Z.L.M., met als onderwerp "Grondpolitiek en andere aktuele zaken". 5. Pauze. 6. Rondvraag. 7. Sluiting. Meewerkende familieleden zijn na tuurlijk ook van harte welkom. Namens het bestuur, W. v. Veldhuizen, voorzitter en H.J. Juijn, sekretaris. Algemene ledenvergadering op woensdag 31 oktober om 20.00 uur in kultureel centrum "Zidewinde" te Sprang Capelle. Agenda: 1 Opening. 2. Notulen, 3. Ingekomen stukken, 4. Inleiding door de heer J. Markusse, hoofd van de voorlichtingsdienst van de Z.L.M. met als onderwerp "Aktualiteiten voor bedrijf en gezin". 5. Gelegenheid tot het stellen van vragen. 6. Wat verder ter tafel komt. 7. Rondvraag. 8. Sluiting. Gezien het belangrijke onderwerp is ieder die zich voor zijn/haar (toekomstig) bedrijf interesseert welkom. We ver wachten dan ook een goede opkomst. Namens het kringbestuur B H. Maijers, voorzitter en C. Boer, sekretaris. Algemene ledenvergadering op dinsdag 6 november om 20.00 uur in "De Caisson" te Biezelinge. De onderwerpen op deze avond zullen zijn "Boer Blijven" en "de doelstelling van het Z.A.J.K.". Officieel orgaan van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij Grote Markt 28 Postbus 46 4461 AJ Goes Tel. 01 100-21010 4460 BA Goes Redaktie: Mr. J. Oggel hoofdredaktie M van Wezel eindredaktie Marijke Schipper-de Ruijter red-assistente -tel huis 01 100-20228 -tel huis 01 641 - 3847 Adressering en abonnementen Secretariaat ZLM - Goes - tel 01 100-21010 - toestel 1 3 Technische verzorging. Advertentie-exploitatie en administratie over advertenties DRUKKERIJ VINK BV Nassaustraat 1 - 4571 BK Axel Postbus 1 6 - 4570 AA Axel Postgiro 206991 2 Tel 01 155-2020 Telecopier 2951 Telex 55230 ALTENA-BIESBOSCH De Bedrijfsverzorgingsdienst Oosterhout e.o. 'houdt in "Het Koppel Paarden" in Dussen op vrijdag 2 november om 20.00 uur een voorlichtingsavond over het hoe en waarom van het lidmaatschap van de Bedrijfsverzorgingsdienst. Afgelopen voorjaar werd gekonstateerd dat in het gebied Alte na-Biesbosch verhoudingsgewijs weinig leden waren van deze dienst. Alle georganiseerde bedrijfshoofden hebben toen een schrijven gehad met enige tekst en uitleg over het doen en laten van de Bedrijfsverzorging. Daarbij kon ieder zich aanmelden als lid of meer informatie aanvragen. Dit laatste is de aanleiding voor deze informatiebijeenkomst van 2 november. Doch ook degene die het strookje niet heeft inge vuld is van harte welkom. Dus vandaar, kom nou! (29 oktober tot en met 1 november 1980) De 7e Vakbeurs Intensieve Veehouderij is in overleg met de Jaarbeurs te Utrecht en het betrokken College van Advies vast gesteld voor de periode van woensdag 29 oktober tot en met zaterdag 1 november 1980. Gelet op de te verwachten belang stelling wordt deze manifestatie gehouden in de Bernhard- en Marijkehal van de Jaarbeurs te Utrecht. De V.I.V. 1978 sloeg alle rekords ten aanzien van het aantal deelnemers en bezoekers. Ruim 15.000 m2 netto expositieruimte werd door 268 deelne mers in beslag genomen. De beurs trok ruim 31.000 bezoekers waaronder 1.500 buiten landers uit 41 landen. De inschrijving voor de V.I.V. 1980 is inmiddels opengesteld. Geïnteresseerden, die de verzonden dokumentatie niet mochten hebben ontvangen, kunnen deze aanvragen bij de Jaarbeurs te Utrecht (030)- 914 914 tst. 498. De openingstijden zijn dagelijks van 10.00-18.00 uur. Zaterdag 1 november 1980 van 10.00 - 16.00 uur. Deze bij het LEI verschenen uitgave 1) is een voortzetting van het vroegere Vademecum voor de tuinbouw in de open grond, maar bevat geen gegevens meer over de groenteteelt. Voor gegevens over de vollegrondsgroenteteelt wordt verwezen naar de jaarlijks verschijnende publikatie "Kwantitatieve in formatie" van het Proefstation voor de Akkerbouw. Ten aanzien van de fruitteelt en de bloembollenteelt echter, voorziet dit Vademecum in de grote behoefte aan economische informatie die bij de voorlichtingsdienst, tuinders, onderzoekers en instanties die met de tuinbouwproblematiek te maken heb ben, bestaat. Voor de twee bovengenoemde takken van tuinbouw is in dit Vademecum een groot aantal normen opgenomen, zoals voor: - de nieuwwaarde van bijna alle voorkomende produktie- middelen; - de totale nieuwwaarde, afschrijvings- en rentekosten per bedrijf; - de algemene kosten, arbeidslonen en grondprijzen; - de stichtingskosten van plantopstanden; - de kosten en opbrengsten van vele afzonderlijke gewassen en - de bewaar- en afleveringskosten van fruit. In de rubriek "Prijsvorming" zijn bovendien de in de toekomst te verwachten opbrengstprijzen per gewas geanalyseerd. De publikatie, die voorzien is van uitgebreide toelichtingen, is dus geheel afgestemd op het gebruik in de praktijk. 1) Deze publikatie kan uitsluitend worden besteld door overschrijving van 22,— op girorekening No. 41.2235 t.n.v. het Landbouw-Economisch Instituut te Den Haag. Vermeld dient te worden: "Zend Vademecum voor de fruitteelt en de bloembollenteelt 1979". Mr J.E. van Leeuwen zal wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd per 1 januari 1980 het ministerie van landbouw en visserij verlaten. De raadadviseur voor Landin richting, Grond- en Bosbeheer is ontslag verleend met dankbe tuiging voor belangrijke bewzen diensten. Johannes Evert van Leeuwen kwam in 1945 bij het departement in dienst als adjunkt-direkteur voor Wetgeving en Juridische zaken. In deze funtie heeft hij belangrijke wetten ontworpen, zoals de Jachtwet en de ruilverkavelingswet 1954. Van 1967 tot 1971 was hij plaatvervangend direkteur-generaal Landbouw. In 1971 volgde zijn benoeming tot plaatsvervangend direkteur-ge neraal van het nu geheten direktoraatgeneraal voor Landin richting, Grond- en Bosbeheer. De heer van Leeuwen is eind 1978 benoemd tot raadadviseur. Hij is officier in de orde van Oranje Nassau en Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Dinsdag 30 oktober a.s., Hilversum II (402 meter), 12.16 - 12.26 uur "Landbouw en Landschap", een vraaggesprek met ir. H. Oor ver, direkteur Algemene Zaken, Milieu en Planologie van het ministerie van landbouw en visserij. Donderdag 1 november a.s., Hilversum li (402 meter), 12.16 - 12.26 uur "Alternatieve landbouw krijgt de nodige aandacht", een vraag gesprek met dr. ir. G.P. Ter Mohlen, direkteur van het Proef station voor de Akkerbouw en de Groenteteelt in de volle grond te Lelystad. OOSTBURG: woensdag 31 oktober in café "De Windt". KORTGENE: donderdag 1 november in hotel "de Korenbeurs". ST. MAARTENSDIJK: donderdag 1 november in café "Van Houdt" van 10.45 - 13.30 uur. Donderdag 1 november a.s. van 11.00 - 12.00 in café "Van Houdt". Landbouwhuis - Grote Markt 28 - Goes Dinsdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur, de heer van Nispen. Landbouwhuis - Stationslaan 4 - Zevenbergen Donderdagmorgen van 9.00 - 12.00 uur, de heer J. Vroegop. Voor afspraken met de heren van Es en Zuidweg gelieve u tevoren telefonisch kontakt op te nemen. Hontenisse. Vanaf 17 oktober liggen gedurende een maand ter inzage de ontwerp-bestemmingsplannen "Hengstdijk en Osse- nisse". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeente raad. Nuenen c.a. Vanaf 16 oktober ligt gedurende een maand ter inzage het gedeeltelijk goedgekeurde bestemmingsplan "Lan delijk gebied II". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend, zowel bij de gemeenteraad als bij G.S. en zi.j die bezwaren hebben tegen de gedeeltelijke onthouding van goedkeuring door G.S. kunnen beroep instellen bij de Kroon. Westerschouwen. Vanaf 17 oktober ligt gedurende een maand ter inzage het gewijzigd vastgestelde bestemmingsplan voor het gebied gelegen in de omgeving Hogezoom-Lagezoom-Roe- landsweg-Pauwlijntjesweg. Zij die tijdig bezwaren hebben in gediend bij de gemeenteraad alsmede zij die bezwaren hebben tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzigingen kunnen be zwaren indienen bij G.S. Duiveland. Vanaf 19 oktober ligt gedurende een maand ter in zage het goedgekeurde bestemmingsplan "Volkstuinenkomplex Nieuwerkerk". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend zowel bij de gemeenteraad als bij G.S. kunnen beroep instellen bij de Kroon. Gemert. Vanaf 22 oktober ligt gedurende een maand ter inzage het gewijzigd vastgestelde bestemmingsplan "Paashoef c.a.". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad en zij die bezwaren hebben tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzigingen kunnen bezwaren indienen bij G.S. Moergestel. Vanaf 19 oktober ligt gedurende een maand ter inzage het gewijzigd vastgestelde bestemmingsplan "Oistel- voirt". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij de ge meenteraad en zij die bezwaren hebben tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzigingen kunnen bezwaren indienen bij G.S. Veldhoven. Vanaf 18 oktober ligt gedurende veertien dagen ter inzage het ontwerp "Uitwerkingsplan Cen trum, fase 2A". Bezwaren kunnen gedurende bovengenoemde termijn worden ingediend bij de gemeenteraad. Vanaf 18 okto ber ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp "Bestem mingsplan Centrum, herziening II". Bezwaren kunnen gedu rende bovengenoemde termijn worden ingediend bij de ge meenteraad. Tholen. Vanaf 19 oktober ligt gedurende een maand ter inzage het goedgekeurde bestemmingsplan "Dalempolder". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend, zowel bij de gemeenteraad als bij G.S. kunnen gedurende bovengenoemde termijn beroep instellen bij de Kroon. Valkenswaard. Vanaf 22 oktober ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "Agnetendal 1976". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend, zowel bij de ge meenteraad als bij G.S. kunnen gedurende bovengenoemde termijn beroep instellen bij de Kroon. Breda. Vanaf 22 oktober ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "Kievitsloop - Gageldonk Noord I". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij de ge meenteraad kunnen bezwaren indienen bij G.S. Kapelle (rektiflkatie). Vanaf 22 oktober ligt gedurende een maand ter inzage het gedeeltelijk goedgekeurde bestemmings plan "Buitengebied". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend, zowel bij de gemeenteraad als bij G.S. en zij die bezwaren hebben ingediend bij G.S. tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzigingen alsmede zij die bezwaren hebben tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzigingen kunnen beroep instellen bij de Kroon. Zierikzee. Vanaf 22 oktober ligt gedurende een maand ter in zage het ontwerp-bestemmingsplan "Industrieterrein Zuid hoek". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeente raad.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1979 | | pagina 2