ZITDAGEN 0 gropatax A V< Ploegwedstrijd West Zeeuws Vlaanderen Nieuwe S.E.V.er bij de Z.L.M. Ad de Bie Nieuwe toegelaten graanrassen Voorlopige te velde goedgekeurde Bintje BESTEMMINGS PLANNEN Ziekenhuisverpleging "Zuid en Noord" organiseert lezing Radio en T.V. J.W.Kok ACCOUNTANTS UNIE K.N.L.C. onderwijskonferentie over schoolwerkplan Blijf bij door het volgen van een avondkursus! In verband met het tijdig klaarmaken van het blad, kun nen na dinsdag 15 uur, geen agendaberichten meer wor den opgenomen. Red. Op zaterdagmiddag 15 september a.s. organiseert de R.A.K. West Zeeuws Vlaanderen een wedstrijd om het ploegkampioen- schap op het perceel van de heer J. Ramondt, W 44 te Schoon- dijke, gelegen aan de Rijksweg Oostburg-Schoondijke. Programma: 13.00 uur: Loting door deelnemers om het nr. van het perceel. 13.30 uur: Ploegwedstrijd voor tweescharige rondgaande- en voor links- en rechtswerkende wentelploegen. De deelnemer moet een perceel ploegen van 20 are met een ploegdiepte van 17-21 cm. 16.00 uur: Uitslag en prijsuitreiking van de te behalen wissel beker, prijzenbeker en diverse andere prijzen. Opgave voor deelname of eventuele inlichtingen vóór vrijdag 14 september bij Jan Punt, tel.: 01151-384, met vermelding van het type ploeg. Z.l.m. Land- en tuinbouwblad Officieel orgaan van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij Grote Markt 28 4461 AJ Goes Tel 01 100-21010 Postbus 46 4460 BA Goes Redaktie: Mr J. Oggel hoofdredaktie M van Wezel eindredaktie Marijke Schipper-de Ruijter red-assistente -tel huis 01 100-20228 -tel huis 01641- 3847 Adressering en abonnementen Secretariaat ZLM - Goes - tel.011 00-21 010 - toestel 1 3 Technische verzorging. Advertentie-exploitatie en administratie over advertenties DRUKKERIJ VINK BV Nassaustraat 1 - 4571 BK Axel Postbus 1 6 - 4570 AA Axel Postgiro 206991 2 Tel 01 155-2020 Telecopier 2951 Telex 55230 In memoriam Donderdag 30 augustus is onder grote belangstelling de heer Ad de Bie ter aarde besteld. In leven bestuurslid van de afd. De Kempen vanaf de oprichting alsmede namens deze afd. bestuurslid van de Kring Oost- en Midden Brabant waarvan meerdere jaren als penningmeester en sekretaris. De heer De Bie was een aktief werker in de organisatie en een behulpzaam kollega. Met dankbaarheid denken we terug aan datgene wat we in hem mochten ontvangen. Onze deelneming gaat uit naar zijn vrouw en kinderen bij het verlies van man en vader. Moge wij allen, in navol ging van de heer De Bie doen wat onze hand vindt om te doen. Afd. De Kempen Kring Oost- en Midden-Brabant. De heer Arie W. de Landgraaf is per 1 september j.l. benoemd als Sociaal Economisch Voorlichter bij de Zuidelijke Landbouw Maatschappij. Hij zal werkzaam zijn op Walcheren en Noord-Beveland. Voorlopig is de heer de Landgraaf te bereiken op het Landbouwhuis te Goes, tel. 01100-21010. De nieuwe S.E.V.er is 27 jaar, on gehuwd en heeft na de H.B.S.-B aan de Hogere Landbouwschool te Dor drecht Agrarische Bedrijfskunde ge studeerd, waarin hij dit jaar afstu deerde. De Commissie voor de Samenstelling van de Rassenlijst voor Landbouwgewassen deelt mede dat bij wintergerst voor het eerst in de N-rubriek. respektievelijk in de T-rubriek van de Beschrijvende Rassenlijst zijn geplaatst: N. Igri K: Dr. J. Ackermann en Co.. Saatzuchtwirtschaft, Irl- bach. Duitse Bondsrepubliek. V: B.V. Landbouwbureau Wier- sum. Groningen. Tweerijig ras. Heeft o'p centrale zeeklei en löss hoge opbrengsten gegeven, op Noordelijke zeeklei vrij goede. Is vrij goed winter- vast en ontwikkelt zich in het voorjaar vlot. Heeft kort en zeer stevig stro. Wordt vrij sterk door meeldauw en bladvlekken- ziekte aangetast: is sterk vatbaar voor dwergroest. Komt vroeg in aar en rijpt vroeg. Heeft een grote, goed gevulde korrel. T. Capri: K: Rijksstation voor Plantenveredeling, Gembloux, België. V: N.O.C. B.V. te Leeuwarden. Heeft op kleigrond goede tot zeer goede opbrengsten gegeven. Is matig wintervast en had in het oogstjaar 1979 nogal winter- schade. Ontwikkelt zich in het voorjaar vrij vlot. Heeft kort, stevig stro. Is zeer vatbaar voor meeldauw, geeft overigens een vrij gezond gewas. Komt vroeg in aar en rijpt vrij vroeg. De Comissie voor de Samenstelling van de Rassenlijst voor Landbouw gewassen: Prof.Dr.Ir. J. Sneep, voorzitter; Dr.Ir. D.E. van der Zaag, lid, Ir. W. Scheijgrond, sekretaris. Uit een overzicht van het NAK blijkt dat 10561,06 ha Bintje voorlopig te velde is goedgekeurd als pootgoed. De verdeling is als volgt: 188 ha S. 450 ha SE, 3297 ha E, 6280 ha A, 313 ha B en 31 ha C. In totaal werd er dit jaar 297 ha Bintje afgekeurd. Vorig jaar werd 9594 ha definitief goedgekeurd. Geldrop Vanaf 30 augustus ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp van de eerste herziening van de voorschriften tweede wijziging bestemmingsplan Kievit Oost(Lambertushof). Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Tilburg Vanaf 30 augustus ligt gedurende een maand ter inzage het goedgekeurde bestemmingsplan, strekkende tot gedeeltelijk; herziening van het bestemmingsplan "De Hoeve". Zij die tijdig bezwaren hebben inge'diend zowel bij de gemeenteraad als bij G.S. alsmede zij die bezwaren hebben ingediend bij G.S. tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzigingen kunnen beroep instellen bij de Kroon. Goes Vanaf 31 augustus ligt gedurende een maand ter inzage het gewijzigde vastgestelde bestemmingsplan "Buitengebied". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend, alsmede zij die be zwaren hebben tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzigin gen kunnen bezwaren indiene bij G.S. De verzekerden met hun gezinsleden worden uitgenodigd tot het bijwonen van een interessante lezing. Onderwerp: "GENEESWIJZEN" Spreker: Dokter P.A. van Dijk te Utrecht. Plaats van samenkomst: De Prins van Oranje, Nieuwstraat, Goes. Datum en tijd: Dinsdagavond 11 september a.s. Aanvang half acht. Toegang vrij. In verband met het reserveren van plaatsruimte wordt u verzocht zo mogelijk vooraf uw komst aan te kondigen. Telefoon kantoor 01100 - 13610 Het bestuur Dinsdag 11 september a.s., Hilversum II, 12.16 - 12.26 uur "De kwaliteit van het ruwvoeder aanzienlijk slechter dan andere jaren", vraaggesprek met ir. G.H. Wissink, van het Bedrijfsla- boratorium voor Grond- en Gewasonderzoek in Oosterbeek. Donderdag 13 september a.s., Hilversum II, 12.16 - 12.26 uur Serie beleid bezien: "Waarom de nota landelijke gebieden werd aangepast", vraaggesprek met ir. H. Corver, direkteur Algeme ne Zaken, Milieu en Planologie. TELEVISIE Zondag 9 sept. a.s. B.R.T. (België) 930 uur. In een onderdeel van het programma Boer en Tuinder genaamd "Het kind en de boerderij" zullen opnamen worden uitgezonden van een bezoek van de basisschool uit Zaamslag aan de boerderij i.v.m. het Z.L.M.-scholenprojekt. Een herhaling van deze opnamen kunt U zien op zondag 16 sept. a.s. om 14.30 uur. 40 jaar keuringsdienst Delta Nederland Op vrijdag 31 augustus vond de viering van het 40-jarig ambtsjubileum plaats van de Heer J. W. de Kokwerkzaam op de technische-administratie van de Keuringsdienst Del ta-Nederland te Goes, welke dienst de keuring van zaaizaad en pootgoed uitvoert in Zuid-West-Nederland. In de tot ontvangstzaal omgetoverde schuur waren bestuur en perso neel alsmede enkele genodigden getuige van de uitreiking door Mr. F. Huber, burgemeester van Goes, van de ereme daille van Oranje Nassau in zilver aan de jubilaris, die naast zijn dienstwerkzaamheden zich ingespannen heeft voor de Goese samenleving ondermeer op het terrein van muziek verenigingen. De voorzitter van het Bestuur, de heerJ.C. Risseeuw, prees de inzet en plichtsbetrachting van de jubilaris en overhan digde hem geschenken. Verder voerden het woord de direk teur Ir. H.B. Goettsch en van het personeel de Heer B. op 't Hof, namens de Raad van Overleg, die eveneens geschenken namens het personeel aanbood. Een tentoonstelling over het dienstlevenvan de jubilaris trok veel aandacht en bracht bekende momenten in beeld. De jubilaris sprak een dankwoord uit gericht aan allen waarna het gezelschap nog geruime tijd bijeen bleef. OOSTBURG: Woensdag 12 sept. in Café "De Windt" ZEVENBERGEN: Donderdag 13 sept. in hotel "Tholenaar" van 11.00-12.00. RECTIFICATIE: In het ZLM-blad van 31 aug. stond vermeld dat onze kantoren te Goes, Middelburg St. Annaland en Bergen op Zoom op 5 september gesloten zijn wegens een personeelsdag. Dit moet zijn vrijdag 7 september. Landbouwhuis - Grote Markt 28 - Goes Dinsdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur, de heer van Nispen. Landbouwhuis - Stationslaan 4 - Zevenbergen Donderdagmorgen van 9.00 - 12.00 uur, de heer J. Vroegop. Voor afspraken met de heren van Es en Zuidweg gelieve u tevoren telefonisch kontakt op te nemen. Op 21 september 1979 heeft te Dordrecht op het Agrarische Opleidingscentrum van het KNLC een onderwijskonferentie plaats, georganiseerd door het Koninklijk Nederlands Land- bouw-Comité in samenwerking met de Algemene Besturen bond Beroepsonderwijs. Het onderwerp van deze konferentie is het schoolwerkplan. Ruim 150 personen zullen deelnemen aan de diskussies over dit onderwerp, dat wordt ingeleid door drs. H. Kaldenbach, secre taris van de HBO-raad. Inleidingen worden gehouden over de volgende aspekten van het schoolwerkplan: Leerdoelen, leerinhouden, leermiddelen, door de heer W. Boomsluiter, direkteur afd. Agrarisch Onderwijs van het A.P.S. Leeraktiviteiten en didaktische werkvormen in hun onder linge relatie, door mevr. H. Pomstra, stafmedewerkster van het A.P.S. Beoordeling en begeleiding, door drs. R. de Groot, instituut voor Orthopedagogiek van de Rijksuniversiteit te Gronin gen. Planning en organisatie van een schoolwerkplan, door ir. P.G. Blanksma, pedagogisch medewerker bij hef C.H.A.O.O., begeleider van Sociale en Didaktische Vaar digheids- en Schoolleiders kursussen voor Lager- en Mid delbaar Agrarisch Onderwijs. Een verslag van deze konferentie zal te zijner tijd aan de deel nemers aan de konferentie worden toegezonden. Daarnaast is dit verslag ook voor anderen beschikbaar. Het is te bestellen voor 4,00 per exemplaar (inklusief porto kosten) door storting van dit bedrag op postrekening 5929 van het Ko ninklijk Nederlands Landbouw-Comité te Den Haag onder vermelding van verslag onderwijskonferentie 1979. In het komende winterseizoen staan weer vele mogelijkheden voor U open. Wij noemen U enkele kursussen, die vrij regel matig worden gegeven: Bloemsierkunst (opleiding tot vakdiploma) Houtbewerking (voor beginners en gevorderden) Booglassen (voor beginners en gevorderden) Steen- en Cementwerk Spuiten in de landbouw Elementaire bedrijfsleer Veehouderij en verzorging van paarden Motorengebruik en trekkeronderhoud Trekkerrijbewijs jeugdigen. Op aanvrage kunnen ook kursussen worden gegeven over een zelfgekozen onderwerp met een goedgekeurd leerplan. Voor alle kursussen geldt, dat zij alleen doorgang kunnen vin den bij voldoende belangstelling. De kosten variëren van 25,— tot 150,— afhankelijk van de duur van de kursussen. Nadere inlichtingen kunt U verkrijgen bij onderstaande adres sen, waar ook de aanmelding kan plaatsvinden. Sekretariaat van de Commissie Agrarisch Vakonderwijs, p/a Z.L.M., Afd. Onderwijs - Grote Markt 28 - Goes, tel. 01100-21010. Regionaal agrarische commissies - (prov. bureau Z.A.J.K.) de heer R.J. Hoek, p/a C.B.T.B., Naereboutstraat 20 - Goes, tel. 01100-15448. Groene School, Biezelingseweg 10 - Kapelle, tel. 01102-1812 of 01102-1603 ('s avonds). Landbouwcentrum, Westsingel 58 - Goes, t.a.v. de heer M. Krijger, tel. 01100-16440. Commissie Agrarisch Vakonderwijs

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1979 | | pagina 2