p t H@®Ó1E zgn n CP- Boer Dees en de televisieopnamen. Op de boerderij Naar boer Dekker Een bezoek op de boerderij De boer op!!! Hier zie je een kop-hals-romp boerderij Op de boerderij zie je allemaal dieren. Soms ook niet. Er zijn soms alleen koeien, katten en honden. Wij zijn ook pas soms ook ponij rijden of ezeltje rijden. Bij ons op de kinderboerderij is ook een zolder waar allmaal opgezette dieren zijn en ook schedels van dieren. Marja Jansen, klas 5. De Zeeburch. Keurhove 3. dieren Paarden, geiten, varkens, pauwen, kippen, cavia's, konijnen en nog veel meer. Je mag er OLCXO-QX^., op de boerderij geweest van Boer Kwekkenbo'om. Het was er erg leuk. Er zijn ook kinderboer derijen daar zijn ook veel o - Woensdagmiddag 27 juni gingen we kijken naar de gewassen bij boer Dees. Ik trapte tegen een distel en voor mijn voeten schoot een haasje weg. We gingen dan het onkruid bekijken en daar stond nogal veel kamille en een jongetje uit onze klas drinkt zelfgemaakte kamille thee ineens was iedereen kamille aan het plukken. We waren bijna bij het erf kwamen ze erachter dat ze op de fiets waren en met een probleem zaten hoe nemen we het mee. De mester zei leg alles eerst maar bij de fiets dan gaan we de schuren bekijken in de schuren stonden machines waar we op mochten naderhand gingen we nog eens naar de werkplaats kijken daar stond de aardappel rooimachine en een tractor met kar waar we in mochten klimmen. En toen was het uit met de pret de meester riep ons eraf want we gingen weer naar huis. Maar toen zat ik voor een probleem, nee geen kamille. Namelijk ik reed het erf op toen we er naar toegingen en klap zei mijn achterband. Toen heb ik Erwins fiets maar genomen en Erwin achterop en de meester nam mijn fiets mee. Donderdagmiddag 28 juni, dan was het zover, de Belgische televisie, zou opnamen komen maken op school van Boer Dees die een bezoek brengt aan school. De vier mannen van de MI kwamen in een grote mercedes om half drie aan te laat zoals gewoonlijk. Maar we staan er toch op al was het ook niet eerste klas apparatuur dat ze bij zich hadden. Eerste stelde Boer Dees aan ons vragen toen stelde wij vragen aan hem en op het laatst was er nog een intervieuw met de boer en Mr. Ockels van de Z.L.M. Om een uur of vier gingen ze weg. We hebben dan overuren moeten maken. Peter de Koeyer klas 6 Irisschool Zaamslag. Woensdag 27 juni. Wij zijn (onze drie hoogste klassen) naar Boer Dees geweest en hebben daar z'n land bezocht. We zijn daar geweest van half twee tot en met 3 uur. Herwas een leuke middag. Don derdag 28 juni, 's morgens waren sommige kinderen waren een beetje zenuwachtig geloof ik, maar ik was niet zenuwachtig, 's middags zaten we te trappelen van onge duld en we moesten wachten op de Belgen (nou, je weet 't), want ze waren te laat. We zijn vrijdagmorgen naar de boer ge weest. Toen we daar aankwamen lokte hij met koekjes de koeien en kalven naar ons toe. Een daarna lokte hij de stieren. De kalven hebben allemaal een naam met de letter p want de boer geef de namen met de letters van het alfabet!. Daarna heeft hij ons door zijn landen gereden op de boe- rekar. En daarna kregen we limonade en een oliebol en we mochten ook in het hooi spelen. gedicht. We zijn. naar de boer gegaan die heet Jos de Kraker dat is een grappenmaker hij reedt ons door zijn boerenlandt en wij stonden op de boerenkar te kijken aan de rand We zijn op dinsdag 26 juni naar boer Dekker geweest. Deze keer gingen we het land op. Boer Dekker had o.a. erwten, aardappelen en vlas. Eerst zijn we naar de erwten geweest. Tussen erwten plant men graszaad. De boer heeft 3,5 ha erwtenland. Toen zijn we naar de aardappelen geweest. Ik vond de aardappelen het interesantst. Daarom wil ik er wat over vertellen. Om te beginnen: de aardappel is een stengelknol. Bij vele rassen vallen de bloemen al vroeg af. Dat komt omdat de bloemen voor de mens geen waarde hebben. De knollen bevatten zetmeel, water, eiwitten en vita mine C. De zogenaamde "aardappelziek te" komt het .meest voor. De overbrengers van deze ziekte zijn bijna altijd de groene perzikbladluizen. Je kunt dit verwijderen door de perzikbomen in de buurt van aardappelakkers uit te roeien. Als laatste gingen we naar het vlas kijken. Dit is een heel bijzondere plant want de blauwe bloempjes bloeien maar vier uur. Daarna verwelken ze. Myriam Boone, Christelijke school "De Ark" Hulst toen weierij-terug kwamen kregen we 7 up en oliebollen en we mochten ook nog in het hooi rollen we kregen van de it boer vier pakjes zaadt en die gaan we planten aan de kanten van de bak maar^nu zit het nog steeds in een boerenzak. Jan Machielsen de Wegwijzer, Hoek O2 ctoCMC,e' Xofc. HQ oOOnt s -WieQ e^btt>- Op 'bi>13O* rViULci oe. (_a; opcW? u rrx>a Dc-att Op 9 mei 1979 zijn wij naar de boer ge gaan. Toen wer waren zijn we eventjes naar een geit en geitje wissen kijken daarna zijn we in een schuur gegaan en op de "dosvloer" gestaan daarna zijn we naar een aardap pelopslagplaats geweest waar 120 ton in kon. Daarna zijn we naar de koelcellen geweest hier kon 50 ton in. Na de koelcellen zijn we naar de varkens gaan kijken. De Boer vertelde dat de varkens gekocht worden als ze 19 20 kg waren ze werden verkocht als ze 4 a 4Vi maand oud waren om naar de slachthuizen te gaan, hun maximaal gewicht is dan 110 kg. Na de varkens zijn we naai de boomgaard gegaan. De Boer vertelde dat er 50.000 kg appel van één hectare kwamen ook vertelde hij dat hij 38 hectare land had waarvan 10 hectare boomgaard. Toen we van de boomgaard terug kwamen hebben we ook nog even naar de trekkers wissen kijken. hij had er twee maar hij had ook nog een heftruck Na dit alles zijn we terug naar onze fietsen gegaan en naar school teruggegaan. Jean-Pierre de Lijzer Vorsterman van Öijenschool Aardenburg, klas 6 Boer Dees was inmiddels al gekomen en ongeveer een kwartiertje later kon het be ginnen. Boer Dees vertelde en wij moesten z'n vragen beantwoorden en later beant woorden hij onze vragen. En één keer kreeg ik die camera vlak voor m'n neus en zenuwachtig dat ik was poeh. nou ik weet niets meer te schrijven, daaaaag. Irene van Nunen, Irisschool Zaamslag De boer waar we kwamen vertelde dat hij 10 hektare boomgaard en 28 hektare landbouw, en 280 varkens, 1 hond, 20 kippen en konijnen had. De schuur was 300 jaar oud en er was nog bijna niets aan hersteld Hij kweekt 4 soorten appels: 1.cox 2.goldenliesjes 3.goudternetten 4.winstons De appels worden 18 gespoten per jaar waarvan 3x voor ongedierte en de rest voor schurft (een ziekte) Bijna alles gebeurt daar mascinaal, behalve het snoeien van de appelbomen dat dussen december en half maart ge beurt. De appels worden in de koelcel op temperatuur gebracht en daarna in kisten gestoken en naar de veiling gebrach, op enkele na, die zo verkocht worden. Iris T rapman klas 6 Vorsterman van Oyenschool, Aar denburg. I "5 tOO k- CO.'APC *ichOO\x- Op 26 april gingen we naar de boerderij de Hoogte. We gingen met auto naar de boerderij toen Het woongedeelte de "kop" is met een smalle doorgang de "hals" verbonden met de "romp'' stallen en andere dingen. Thessa Slootmans, Chr. school de Ark, Hulst voor we daar aan kwamen vertelde de meester in wat voor groepen we zaten en waar je moest beginnen. Onze groep begon in de schuur waar de koeien waren er was van morgen pas een jong koetje geboren de boer had Zwartbont en Roodbont toen ging we naar de plaats waar de koeien in de zomer gemolken worden en toen naar de traktors toen moesten we nodig naar het huis daar aan gekomen lagen er in de keuken oude tegeltje. In de gang waren twee luiken daar was de kelder het plafon was van kalk. De kamer was erg mooi in het achterhuis lagen plafuzen en er stong een oude enciclopidie. Toen gingen we naar boven daar stond nog een oude schoolbank toen naar de zolder daar kon je op springen, we vroegen hoe dat kwam ze zei dat komt omdat daar de graanopslag gelegen had toen hadden we heel het huis gezien toen gingen we naar het zomer huisje toen we daar boven waren kwam de meester ons roepen dat we weer naar school gingen zo dus we hebben veel ge leerd. Einde. Leerling C. Holtkampsehool te Goes 13

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1979 | | pagina 13