ZITDAGEN V anaf 1 januari 1979 kunnen veehouders met minder dan 1 ha kultuurgrond veelal geen gebruik meer maken van de B.T.W.-landbouwregeling. Deze veehouders worden per die datum bijgevolg op de gewone wijze in de omzetbelas tingheffing betrokken. Voor deze overgang naar het ver plichte ondernemerschap gelden de betreffende algemene herzieningsbepalingen van de Uitvoeringsbeschikking Omzetbelasting 1968. Deze houden is, dat de aftrek van voorbelasting op onroerende en roerende goederen waarop wordt afgeschreven, alsmede op nog niet gebezigde voor raden kan worden herzien. gnopatax Letopbakterievuur bijClapp's B.T.W.-overgangsregeling intensieve veehouderij Veilingdirekteur Dommisse Ridder Oranje Nassau 30 augustus demonstratie graslandvernieuwing Showdag schapenstamboek 31 augustus Zeeuws Ploegkampioenschap Radio SCz.l.m. Land- en tuinbouwblad Onderlinge Zuidelijke Hagelverzekering ACCOUNTANTS UNIE 11 september demonstratie inbrengen aardappelen Provinciale Ploegwedstrijden Brabant op 15 september In verband met het tijdig klaarmaken van het blad, kun nen na dinsdag 15 uur, geen agendaberichten meer wor den opgenomen. Red. Op donderdag 30 augustus a.s. wordt een demonstratie gehou den met werktuigen voor de graslandvernieuwing op het bedrijf van de Gebr. J. en P. Meulebroeks. Haarweg 1-3 te Hooge Mierde. Aanvang 10.00 uur - Einde 15.00 uur De 40 ingeschreven werktuigen zullen demonstreren: - kort maken van de oude zode. met blader-, hakenTrezen en ■aangedreven eggen. - ploegen en gelijktijdig aandrukken met vorenpakker. - egaliseren met kilverborden - zaaibedbereiding met triltand cultivatoren en vorenpakker- kombinaties - zaaien met vlaszaaimachines en zaaikombinaties Mocht door ongunstige weersomstandigheden de demonstratie worden uitgesteld dan is de uitsteldatum 5 september a.s. Dit zal in de radiobulletins van 5.45 uur en 6.35 uur via Hilversum II worden bekend gemaakt. In twijfelgevallen kunt U bellen met het Rijkslandbouwcentrum te Tilburg, na 7.00 uur. Telefoon 013 -678755. Konsulentschap voor de Rundveehouderij en de Akkerbouw Tilburg, ing. H.M.J. Smeets. Het schapenstamboek vpor Limburg en Noord-Brabant orga niseert op vrijdag 31 augustus 1979 haar jaarlijkse showdag. De fokschapendag te 's-Hertogenbosch is in enkele jaren tijd uitgegroeid tot een van de grootste Fokschapendagen in Ne derland. Door de grote omvang, de goede kwaliteit van het aangevoerde Fokmateriaal en de zeer goede publieke belang stelling heeft "Den Bosch" een goede naam verworven in bin nen- en buitenland. Dit jaar worden op deze dag door 130 schapenhouders ruim 1200 schapen en lammeren geshowd. Talrijke bezoekers komen naar "Den Bosch" om het tentoon gestelde te zien en velen tevens om zich te voorzien van goed fokmateriaal. Evenals voorgaande jaren is een uitvoerige kata- logus met ruime afstammingsgegevens op het terrein-verkrijg baar. De moeders van alle jonge rammen die op de tentoon stelling verschijnen, voldoen aan minimum vruchtbaarheids- eisen. wat de koper van een jonge ram toch wel enige zekerheid geeft.- De Brabanthallen bieden een goed onderkomen aan mens en dier. zodat de weeromstandigheden geen spelbreker kunnen zijn. De wedstrijden om het Zeeuws ploegkampioenschap zullen wor den gehouden op: ZATERDAG 8 SEPTEMBER 1979 in de WILHELMINA- POLDER bij GOES. De wedstrijden vangen aan om 12.30 uur. Dinsdag 26 augustus a.s.. Hilversum II. 12.16 - 12.26 uur "Groeiende belangstelling van de stedeling voor het boeren- en tuindersbedrijf*. m.m.v. de heer R.W. Bos van de Stichting Public Relations Land- en Tuinbouw en ir. G. Brilman, konsu- lent voor de rundveehouderij in Overijssel. Officieel orgaan van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij Grote Markt 28 Postbus 46 4461 AJ Goes Tel 01 100-2 1 010 4460 BA Goes Redaktie: Mr J Oggel hoofdredaktie -tel huis 01 1 00-20228 M van Wezel eindredaktie -tel huis 01 641- 3847 Marijke Schipper de Ruijter red-assistente Adressering en abonnementen Secretariaat ZLM Goes - tel 01 1 00-2 1 01 0 - toestel 1 3 Technische verzorging. Advertentie-exploitatie en administratie over advertenties DRUKKERIJ VINK BV Nassaustraat 1 4571 BK Axel Postbus 1 6 4570 AA Axel Postgiro 206991 2 Tel 01 1 55-2020 Telecopier 2951 Telex 55230 Op vrijdag 10 augustus werd onder overweldigende belang stelling het feit herdacht dat de heer ADommisse 40 jaar geleden in dienst trad bij het veilingwezen. Hij begon zijn loopbaan bij de VVZM te Goes en verhuisde later naar KEO te Krabbendijke waar hij opklom tot de hoogste funktie namelijk die van direkteur. Tevens werd hij later benoemd tot direkteur van de veiling te Goes. En tenslotte koos men hem per 1 januari van dit jaar als mede-direkteur van de nieuwe Zeeuwse Veilingkombinatie CVZ. Hij is dus drievoudig direkteur. Voor zijn vele verdiensten werd zijn jubileum extra luister bijgezet doordat hem door de loco-burgemeester van Rei- merswaal (tevens voorzitter van veiling Krabbendijke) J.A. van Nieuwenhuijzen de versierselen behorende bij Ridder in de Orde van Oranje Nassau werden opgespeld. Een zeer zeker verdiende koninklijke onderscheiding. De Z. L. M. was met enkele afgevaardigden aanwezig bij het feestelijk gebeuren. Echter nogmaals ook namens het Be stuur van de Z.L.M. onze hartelijke felicitatie voorde nieuw benoemde ridder! Aftrek c.q. teruggaaf van voorbelasting op de per 1 januari 1979 op het bedrijf aanwezige dieren was evenwel niet mogelijk. Om aan dit bezwaar tegemoet te komen heeft het ministerie van Financiën een overgangsregeling getroffen. Deze houdt in dat aan veehouders, die als gevolg van de gewijzigde wetgeving met ingang van i januari j.l. de normale BT W.-regeling moeten toepassen, eenmalig een bedrag zal worden teruggegeven. Dit bedrag wordt bepaald aan de hand van het aantal dieren dat op 1 januari 1979 op het veehouderijbedrijf aanwezig was, mits die vóór die datum aangekocht waren. De teruggave bestaat uit een vast en een variabel bedrag. Per dier bedraagt de teruggave: Vast Variabel Maximaal aantal bedrag bedrag daêen waarover in gld in êld- teruggave wordt per dag berekend Mestvarkens 4.50 0,05 .170 Mestkalveren 19,10 0,15 180 Slachtpluimvee 0,027 0,002 60 Kuikens (opfok van een dagskuikens tot leghen) 0.08 0.002 180 Leghennen 0,14 0,015 (per mnd) 540 De variabele bedragen worden (behalve voor leghennen) bere kend aan de hand van het aantal dagen gelegen tussen de dag waarop de levering van de dieren aan de veehouder is gefaktu- reerd en 1 januari 1979, tenzij de veehouder kan aantonen dat de OOSTBURG: woensdag 22 augustus in Café "De Windt" De zitdag WISSENKERKE van 22 augustus komt te vervallen. I.andbouwhuis - Grote Markt 28 - Goes Dinsdagmiddag van-14.00 tot 17.00 uur, de heer van Nispen. De heer Vroegop is afwezig van 6 augustus t/m 7 september. Gedurende die periode zullen in Zevenbergen geen zitdagen wor den gehouden. Voor afspraken met de heer van Es gelieve U tevoren telefonisch kontakt op te nemen. dieren vóór die faktuurdatum waren geleverd. Het aantal in aanmerking te nemen dagen is per diersoort gebonden aan een maximum; Voor leghennen wordt het variabele bedrag bere kend aan de hand van het aantal maanden dat is gelegen tussen 31 december 1978 en de datum waarop de leghennen worden verkocht, waarbij een deel van de maand als een volledige maand wordt aangemerkt. De teruggaafkan worden verkregen door een afzonderlijk verzoek daartoe in te dienen bij de be voegde inspekteur der invoerrechten en accijnzen dan wel der omzetbelasting. Het verzoek, dat vóór 1 januari 1980 moet zijn ingediend, dient een berekening van het terug te geven bedrag te bevatten en te worden ondertekend door de veehouder of zijn gemachtigde. Een verzoek om een teruggaaf met betrekking tot leghennen die na 31 december 1979 worden verkocht dient uiterlijk 2 maanden na die verkoop te worden ingediend. Geen teruggaaf op basis van de overgangsregeling wordt ver leend voor dieren waarop de veehouder voor de inkomstenbe lasting of vennootschapsbelasting afschrijft, aangezien in dat geval de betreffende herzieningsbepalingen van de Uitvoe ringsbeschikking toepassing vinden. Ziet de veehouder van deze herziening af, dan kan hij evenwel gebruik maken van de overgangsregeling. Voorbeeld: Aanwezig op 1 januari 1979 150 mestkalveren en 8000 leghen nen. De mestkalveren zijn op 1 oktober 1978 geleverd en ge- faktureerd. De leghennen die voor 1 januari 1979 zijn gekocht, worden op 16 december 1979 verkocht. Berekeningen van de teruggave: mestkalveren: vast bedrag 150 x 19,10 2.865,— variabel bedrag 92 dagen x 150x0.15 f 2.070. - 4.935.- Leghennen: vast bedrag 8000 x 0,027 2.160.- variabel bedrag 12 mnd. x 8000 x 0,015= 1.440.— 3.600.— totaal 8.535. Het aantal deelnemers voor verzekering van gewassen tegen hagelschade beweegt, zich nog steeds in stijgende lijn. In de afgelopen maanden meldden zich 25 nieuwe deelnemers aan. De verzekerde oppervlakte steeg hierdoor van 16.800 ha tot 18.475 ha. het totaal verzekerd bedrag steeg dit jaar met bijna 10 miljoen gulden tot 90 miljoen gulden. In de afgelopen maanden deden zich in het werkgebied van de Onderlinge Zuidelijke Hagelverzekering regelmatig hagelbuien voor, zodat veel schademeldingen binnen kwamen. De schade bleek over het algemeen beperkt van omvang, tot nu toe werd een bedrag van ruim 106.000,— aan schadevergoedingen uitgekeerd. Het seizoen is echter nog niet voorbij en de ervaring heeft geleerd, dat zich tot in oktober hagelschade aan land bouwgewassen kan voordoen. Zoals voor alle verenigingen en stichtingen geldt ook voor de O.Z.H. dat de statuten aangepast dienen te worden aan het nieuwe Burgelijk Wetboek. Hiervoor is aanpassing van enkele artikelen der statuten noodzakelijk. De betreffende voorstellen werden behandeld in een algemene ledenvergadering, die op 27 juli j.l. werd gehouden. Het vereiste quorum voor het nemen van besluiten was echter op deze vergadering niet aanwezig, zodat een tweede algemene ledenvergadering zal worden gehouden op vrijdag 7 september a.s. om 15.00 uur in Hotel-restaurant "Het Pannenhuis", Ant werpsestraatweg 100, te Hoogerheide. De betreffende voorstel len zijn aan alle deelnemers-leden toegezonden. Zij worden bij dezen nog eens herinnerd aan deze vergadering, waarop zij mee kunnen beslissen over de voorgestelde wijzigingen. K. Naar we vernemen was dit jaar de nabloei van de peer Clapp's Favourite erg vatbaar voor bakterievuur. Het is goed opletten oni de aantasting waar te nemen, want dik wijls ziet men nog slechts een kort stukje dood hout, b.v. een tak met een afgestorven punt. Neem daarom de moeite de nabloei van de Clapp's extra te kontroleren. Op het bedrijf van de ambachtsheerlijkheid "Cromstrijen" te Numansdorp zal 11 september 1979 een demonstratie worden gehouden met apparatuur voor het inbrengen van aardappelen. De demonstratie begint om 13.30 uur. De organisatie berust bij de Konsulentschappen Barendrecht, Goes en Zevenbergen, het Konsulentschap voor Landbouw werktuigen en Arbeid te Wageningen. de Federatie "Het Landbouwwerktuig" te Den Haag en de Federatie van Vereni gingen voor Bedrijfsvoorlichting in Zuid-Holland. Er zijn negen transportlijnen aangemeld. Gedemonstreerd zullen worden: - opvangdoseerbakken; - teleskopische transporteurs; - opvaertransporteurs; - boxenvullers. Voor eventuele doorgang bij slechte weersomstandigheden kunt U bellen 01806-4166 (Konsulentschap Barendrecht). Op zaterdag 15 september worden in Reusel de Brabantse pro vinciale ploegwedstrijden georganiseerd. Hiervoor kan men zich opgeven bij het sekretariaat van het provinciale ploegko- mité, t.n.v. Nellie Raedts, Spoorlaan 350 te Tilburg. Uw wens tot deelname dient U zo spoedig mogelijk kenbaar te maken. Voor het eerst sinds jaren zal deze wedstrijd niet worden gehouden op West-Brabantse grond. De reden dat dit keer voor Oost-Brabant is gekozen is dat hierdoor het provinciale karakter van de wed strijd beter wordt gekenmerkt. 2

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1979 | | pagina 2