'Reglone'.een veilig, effectief en veelzijdig middel voor het doodspuiten van aardappelloof, gelegerd graan en zaadgewassen. Wat doet u deze zomer aan grondverbetering? *SILETINA en LEVANA bladramenas 'Reglone' "STEKETEE" B.V.™ 001!^35 Ar*®-. De helpende hand van ICI. Te koop: Partijen L-steunen voor aardappelopslag Komplete keerwanden voor aardappelopslag Bijzonder gunstige prijzen MACHINEFABRIEK geven uw grond extra energie \A/ inoncio, een Italiaanse boer in het achterland van de Rivièra beheert zijn kamping met een benijdenswaardige zorgeloosheid. Zijn vrouw is een goedlachse dikkerd die zich iedere avond zwe tend inspant voor het open vuur om verse pizza's te bakken voor degenen die in het restaurant willen eteri. Ook om de twee katten die er rond zwierven, bekommerden ze zich niet veel, misschien wel in de wetenschap dat vooral de nederlandse kampeerders over het algemeen graag met dergelijke schonkige beesten omgaan. In de tenten voor ons waar landgenoten met een amsterdams aksent zich luidruchtig verpoosden waren ze direkt helemaal weg van die jofele katten. Er werd met bakjes melk gesleept en lekkere prakjes wer den gemaakt. We zagen de bui al aankomen want we kennen de gewoontes van katten zo'n beetje. Daar komen ze straks niet meer vanaf zeiden we tegen Corry. In de tent waar we zelf zo goed en zo kwaad als dat ging huisden zorgden we angstvallig dat die vreemde poezen niet binnen konden komen. Toch blekèn ze iedere keer weer een opvallende belangstelling te tonen voor ons verschoten onderkomen. We hebben dat op hardhandige wijze met valappels onder protest van de jongens tot een spoedig einde weten te bren gen. Toch duurde het niet lang of we hoorden aan de overkant de uiterst luide kreet dat in hun tent alles naar kattenpis stonk. Zie je wel zeiden we tegen elkaar, daar heb je het gedonder al. Nou je weet er alles van, kattenpis, zo'n penetrant geurtje ben je de eerste tijd nog niet kwijt. De liefde in die ene tent voor die katten was ineens danig bekoeld. Stedelingen hebben echter soms het idee dat je een kat die je eerst tot in de grond hebt verwend ineens kunt verjagen met een simpel "pssst poes, weg weze" te roepen. In de tent daarnaast was alles nog koek en ei en de katten konden er nog een potje breken tot ze ook daar in de slaapzak pisten. Die arme katten hadden het toen volledig verbruid, maar weten die ita- liaanse beesten veel?! Toen de ouders op een avond uitgingen terwijl ze dachten dat hun kinderen sliepen, kwam die kroost kwiek uit bed zodra pa en ma de hielen hadden gelicht om de poezen mee naar binnen te nemen. De rits van de tent werd dicht gezoefd en de beide katten knorden waarschijnlijk van genoegen onder de liefkozingen van de onnozele kinderen, 't Was al laat toen we wakker werden door het gevloek van die amsterdammers tegenover ons, want de katten hadden in bed gekakt toen ze thuis kwamen. We konden het niet helpen maar een glimlach van leed vermaak was nauwelijks te onderdrukken. We hebben het eens meegemaakt dat we een hotelkamer betraden en we doodvermoeid wilden gaan slapen toen Corry ineens nadrukkelijk zei, ik ruik kattenpis! Eerlijk gezegd hadden we dat zelf ook al geroken, maar vanwege de vermoeidheid dachten we daar wel doorheen te kunnen slapen. Dan moet je echter geen vrouw hebben met een intense afkee' an kattenpis. Eerst ontkenden we het heftig, maar daar hielp geen moedertje lief aan, we moesten verhuizen naar een andere kamer. Van nu af aan riepen de tentburen tegenover ons voortdurend dat Pinoncio zijn beesten bij moest houden. Misschien willen ze wel naar een ander opperden ze. Naast hen hadden twee italiaanse koppeltjes twee kleine tentjes opgezet. Toen die lui weg waren grepen de amsterdammers de twee katten en stopten er in iedere kleine tent één. Toch een vreemde mentaliteit van die mannen, maar ja die hadden zich de hele dag al te goed gedaan aan de wijn die Pinoncio zelf maakte, waardoor ze de grens van het fatsoenlijke niet helemaal scherp meer zagen. Hun vrouwen waren iets minder beschonken en drongen er op aan dat die beesten er uil werden gehaald. Toen de ene tent werd opengeritst schoot het paniekerige katje als een peil uit de boog naar buiten, maar in de andere tent wilde het beest niet meer naar buiten. Kom dan poesje, kom maar, riep de amsterdammer zo aardig als hij maar kon. De kat had hem te verrekken! Je moet eens proberen te blaffen riep zijn maat. De man blafte als een verziekte buldog, alleen de kat verschool zich nog verder in een hoekje. Ten einde raad kroop hij dan maar in die tent, op het moment dat die italianen terugkwamen. Die begrepen van die rare brutale nederlanders geen zier en nog veel minder van het feit hoe die kat in hun tentje was gekomen. Echte hollandse gein dachten we misprijzend! Toch konden we het niet gebeteren dat we er ook smakelijk om hebben gelachen. Maar dat hebben we geweten en duur moeten betalen. We hadden gelukkig ons bed al die tijd zuiver kunnen houden van die kattendrek, wat overigens niet wil zeggen dat we daardoor altijd uiterst komfortabel op dat lucht kussen hebben gelegen. Toen de laatste vakantienacht achter de rug was en we 's morgens de verstijfde rugspieren wat in beweging brachten deden we dat in de blijde wetenschap dat we in ieder geval die zelfde avond ontspannen in ons eigen twee meter brede Olga bed zouden liggen, 't Was al aarde donker toen we eindelijk na een uiterst lange rit thuis kwamen. Onze onvermoeibare schoonmoe der had het huis verzorgd en er was zoals gewoonlijk na haar be moeienissen tijdens onze afwezigheid nergens een speldje te ver leggen. Zuchtend deden we de slaapkamer open en tevreden zagen we dat ons bedje gespreid lag. Maar we roken vrijwel onmiddellijk kattenpis. 't Was best draaglijk daar niet van, goed uit te houden voor één nacht als het moest, dachten we. A Is Corry er niks van merkte dan zou het toch best slapen. Ze merkte ook niks tot we goed en wel op bed lagen. Ineens zat ze recht overeind en sprak het woord "kattenpis". Ruik jij eens! We ruiken niks, logen we glas hard. Ze ging weer liggen. Vijf minuten, toen stond ze op en zei vastbesloten 'k weet zeker 't is kattenpis. Nou ja, we hebben die nacht op het logeerbed gelegen en gemerkt dat je zo 'n bed zelfs je ergste vijand niet toe kunt wensen. Schoonmoeder vertelde de andere dag dat ze de kat in de slaapkamer had aangetroffen, toen ze twee dagen na ons vertrek daar binnenkwam. We konden het niet ontkennen, wij hadden als laatste de deur dichtgetrokken terwijl we bij hoog en bij laag hadden beweerd dat we de kat buiten hadden gezien. Daar lag me naast die kattenpis nu ook nog een mooi brokje huiselijke konfliktstof. Tot we ons herinnerden dat we voor Corry op het laatste moment nog even een zonnebril waren gaan zoeken, nou en daardoor was het dan gekomen dat die kat toch nog binnen was geflipt. Ze vond het een flauw argument maar als pleister op de schrijnende wond blijkt nu dat je een echt donzen dekbed uit kunt stomen, en dan voor vijfentwintig gulden van 't gelazer af bent! Schrijfkouter *§1 *.*v' .gv* y'r~ v Het doodspuiten van aardappelloof is nodig om verspreiding van aardappelziekte naar de knol tegen te gaan. Maar ook om de schil te laten af harden en zo rooi beschadigingen te vermijden. En natuurlijk ook om het rooien zelf te ver gemakkelijken. Dit geldt echter ook voor gelegerd graan, droog te oogsten erwten en bonen, kool zaad en diverse zaadgewassen. Afhankelijk van het gewas zijn er ook nog extra voordelen zoals: een schonere oogst, minder zaadveriies, arbeidsbesparing, besparing op droog- kosten en een gelijkmatiger afrijping. Voor het doodspuiten van al deze gewassen is'Reglone'het juiste produkt want het biedt veel voordelen: voor u of voor uw loonwerker is het makkelijk te verspuiten het is veilig voor volggewassen, want het wordt na contact met de grond direct onwerkzaam gemaakt het doodt het gewas én het aanwezige onkruid vlug en grondig ook bij koud weer en regen kort na het spuiten blijft het resultaat even goed. Al met al goede redenen om 'Reglone' te ge bruiken om uw kostbare oogst veilig te stellen en zeker te zijn van een zo goed mogelijke opbrengst ICI HOLLAND BV afd. landbouw Wijnhaven 107, 3011 WN Rotterdam Telefoon (010) 140122 Stationsplein 1, Oudelande krachtige en diepe beworteling... goede grondbescherming effektieve onkruidonderdrukking ideale struktuurverbetering zaaizaadhoeveelheid 20 kg/ha zaaitijd augustus/begin september postbus 1 - 4420 AA KAPELLE tel. 01102-1441 verkrijgbaar bij uw zaaizaadleverancier 14

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1979 | | pagina 14