ZITDAGEN 0 gropatax Demonstratie graslandvernieuwing te Hoge Mierde Zeeuws Ploegkampioenschap Verkorte veevoedertabel Beschikking in- en uitvoereisen planten 1979 Drs. G.J.H. Rijkenbarg Direkteur Sprenger Instituut Nieuwe taak en nieuwe naam Drie Organische-stof Bedrijven Nagele Bedrijfsleven betaalde in '78 ruim 600.000 voor verbetering varkensstapel In juni ruim 169 duizend zeugen gedekt Radio ACCOUNTANTS UNIE Varkensgezondheidszorg Nieuwe (gratis) folder "De boer op" verschenen BESTEMMINGS PLANNEN In verband met het tijdig klaarmaken van het blad, kun nen na dinsdag 15 uur, geen agendaberichten meer wor den opgenomen. Red. Op donderdag 30 augustus wordt op het bedrijf van de vee houders J. en P. Meulenbroeks te Hoge Mierde een demonstra tie gehouden betreffende graslandvernieuwing. Het programma is als volgt: 10.00 uur Opening door Ir. W.G. Blauwhof, Konsulent voor de Rundveehouderij en de Akkerbouw te Tilburg. 10.15 uur Stukmaken van de zode met bladenfrezen, hakenfre- zen en aangedreven eggen. Percelen 1 t/m 10. 10.45 uur Ploegen en aandrukken met vorenpakkers. Percelen 1 t/m 6. Egaliseren Percelen 11 t/m 13. 11.15 uur Zaaibedbereiding met triltandcultivatoren en voren- pakkerkombinaties. Percelen 11 t/m 20. 12.30 uur Pauze. Toelichting door ing. J.T. Andringa en ing. L. v. Loo, Konsulentschap voor Landbouwwerktuigen en Arbeid, Wageningen. 13.30 uur Zaaien met: - Zaaimachines. Percelen 11 t/m 13. - Zaaikombinaties Percelen 14 t/m 27. 15.00 uur Einde demonstraties. De wedstrijden om het Zeeuws ploegkampioenschap zullen wor den gehouden op: ZATERDAG 8 SEPTEMBER 1979 in de WILHELMINA- POLDER bij GOES. De wedstrijden vangen aan om 1230 uur. Eind augustus a.s. is bij het sekretariaat van het Centraal Vee voederbureau in Nederland te Lelystad verkrijgbaar de 30ste druk van de zogenaamde Verkorte Tabel, bevattende "Voeder normen voor de Landbouwhuisdieren en Voederwaarde van Veevoeders". De belangrijkste reden van het verschijnen van de 30ste druk van de Verkorte Tabel is gelegen in het feit dat onlangs afdeling D (voederwaardecijfers voor pluimvee) van de Veevoedertabel 1977 sterk werd gewijzigd. Behalve het opnemen van een nieu we tabel met gehalten aan verteerbare aminozuren in grond stoffen voor pluimveevoeders werd de tabel met Omzetbare Energiegehalten drastisch herzien, (o.a. een vermelding van de OE in megajoules en kcal.). Door de uitgifte van een tabel met gehalten aan verteerbare aminozuren werd het noodzakelijk in.de Verkorte Tabel ook de normen van de belangrijkste aminozuren voor de diverse kate- goriën pluimveevoeders op te nemen. Voorts werden de overige onlangs doorgevoerde wijzigingen van de Veevoedertabel 1977 in deze druk verwerkt. Ook werd waar nodig en mogelijk de toelichting op de voeder normen verbeterd, waarbij zoveel mogelijk het aksent werd gelegd op het gebruik in de praktijk en het onderwijs. Prijs: 1,50 per stuk Bestelling uitsluitend door overschrijving van het verschuldigde bedrag op postgironummer 97 30 17 t.n.v. Penningmeester Cen traal Veevoederbureau in Nederland te Lelystad onder vermel ding van: expl. Verkorte Tabel". Voor alle duidelijkheid zij nog vermeld dat de Veevoedertabel 1977, bevattende gegevens over voederwaarde, verteerbaarheid en samenstelling van veevoeders inklusief de in 1979 aange brachte wijzigingen en aanvullingen, thans tegen een bedrag van 80,00 per stuk bij het sekretariaat van het CVB verkrijg baar is. Z.l.m. Land- en tuinbouwblad Officieel orgaan van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij Grote Markt 28 Postbus 46 4461 AJ Goes Tel 01100-21010 4460 BA Goes Redaktie: Mr J. Oggel hoofdredaktie M. van Wezel eindredaktie Marijke Schipper-de Ruijter red-assistente -tel huis 01 100-20228 -tel huis 01641- 3847 Adressering en abonnementen Secretariaat ZLM - Goes - tel 01 100-21 01 0 - toestel 1 3 Technische verzorging. Advertentie-exploitatie en administratie over advertenties DRUKKERIJ VINK BV Nassaustraat 1 - 4571 BKAxei Postbus 1 6 - 4570 AA Axel Postgiro 206991 2 Tel 01155-2020 Telecopier 2951 Telex 55230 Minister Van der Stee (landbouw en visserij) heeft bij beschik king uitvoering gegeven aan de EEG-richtlijn 1976 betreffende de beschermende maatregelen tegenzet binnenbrengen in de Gemeenschap van voor planten of voor plantaardige produkten schadelijke organismen. De in de Beschikking in- en uitvoereisen planten 1979 opgeno men invoervoorschriften komen in grote lijnen overeen met de Beschikking invoereisen 1971, die thans wordt ingetrokken. In deze laatste beschikking werd nl. reeds rekening gehouden met de toentertijd in voorbereiding zijnde inhoud van voornoemde EEG-richtlijn. In tegenstelling tot de bestaande regeling stelt de nieuwe be schikking op grond van de EEG-richtlijn ook eisen waaraan bij uitvoer naar EEG-landen moet zijn voldaan. De hieraan ver bonden verplichte uitvoerinspektie in het intrakommunautaire verkeer zal, behalve ten aanzien van voortkwekingsmateriaal. in de komende jaren kunnen leiden tot een vereenvoudiging van de inspekties bij invoer uit EEG-landen. De in- en uitvoereisen in het intra-kommunautaire verkeer zijn grotendeels gelijk aan die welke de EEG-landen tot dusver bij invoer hanteerden en waarvoor in verband met het benodigde gezondheidscertifikaat, tot dusver in het uitvoerende land in- spektie op verzoek van de exporteur plaatsvond. De uitvoerin- spekties voor zendingen bestemd voor derde landen blijven ongewijzigd. Ten aanzien van de nieuwe voorschriften zijn voor het intra- Benelux-verkeer de nodige uitzonderingen opgenomen, aange zien de fytosanitaire wetgevingen van betrokken landen zijn geharmoniseerd. Met ingang van 1 augustus a.s. is drs. G.J.H. Rijkenbarg be noemd tot direkteur van het Sprenger Instituut te Wageningen. Hij volgt daarmee de met pensioen gaande direkteur, ir. T. van Hiele, op. Gerrit Jan Hendrik Rijkenbarg (geboren 3 juli 1931 te Rheden) studeerde in 1956 af aan de Nederlandse Ekonomische Hoge school te Rotterdam. Na hebvervullen van zijn militaire dienstplicht trad hij in 1958 in dienst bij het Instituut voor Landbouwbedrijfsgebouwen (I.L.B.) te Wageningen. Vanaf 1969 is de heer Rijkenbarg werkzaam bij de Direktie Landbouwkundig Onderzoek. Eind 1972 werd hij - na 10 maanden het direkteurschap van het Instituut voor Tuinbouwtechniek te Wageningen te hebben waargenomen - bij deze direktie benoemd tot direkteur Plan ning, Programmering en Koördinatie, tevens plv. algemeen di rekteur. Proefboerderij 'Ontwikkeling Bedrijfssystemen' (OBS) is de nieuwe naam die de Drie Organische-stof Bedrijven in Nagele op 1 mei j.l. hebben gekregen. Op het proefbedrijf Ontwikkeling Bedrijfssystemen vindt nu vergelijkend onderzoek plaats naar vormen van alternatieve en gangbare landbouw. Gezien de gewijzigde doelstelling is de naam eveneens aangepast. Bedrijfsleider van het proefbedrijf Ontwikkeling Bedrijfssyste men blijft de heer J. van Westeringh, Havenweg 2, 8308 RH Nagele, telefoon 05276-2416. De nieuwe coördinator van het onderzoek is dr. P. Vereijken, Havenweg 6 (kantoor), 8308 RH Nagele, telefoon 05276-2416. Het Nederlandse bedrijfsleven betaalde voor de verdere verbe tering van onze varkensstapel in 1978 een bedrag van ruim 630.000. Althans voorzover dit het werk op de varkensproef bedrijven en selektiemestörijen aangaat. Dat is ruim 60.000 meer dan in 1977, meldt het produktschap voor vee en vlees (pw). De oorzaak daarvan wordt toegeschreven aan de lagere op- brengstprijzen voor slachtvarkens in 1978 dan in 1977. Van deze 630.000 wordt het bestuur van het pw, dat op 8 augustus in openbare vergadering bijeenkomt' voorgesteld ruim 460.000 voor zijn rekening te nemen, terwijl de in dit kader werkende - regionale - organisaties gezamenlijk 170.000 betalen. Het aandeel van de overheid in de exploitatiekosten van deze proef- en selektiebedrijven komt op rondweg 450.000. Het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft de uitkomsten bekendgemaakt van de steekproef "Dekkingen in de varkens houderij" in de maand juni 1979. In genoemde maand werden ruim 169 duizend zeugen gedekt. Mede op grond van deze uitkomst wordt in april 1980 een aanbod van 1.270 duizend slachtvarkens verwacht. In april 1979 bedroeg het gerealiseerde aanbod van slachtvar kens 1.178 duizend stuks. Voorlopige uitkomsten geven aan dat er in juni 1979 ongeveer 1.235 duizend slachtvarkens werden aangeboden. Dinsdag 14 augustus a.s., Hilversum II, 12.16 -12.26 uur "De toekomst van het scharrelvarken", vraaggesprek met ir. G.A. Meijer, voorzitter van het Produktschap voor Vee en Vlees. OOSTBURG: woensdag 15 augustus in Café "De Windt" De zitdagen TERNEUZEN van 15 augustus wordt verschoven naar 29 augustus. De zitdag WISSENKERKE van 22 augustus komt te vervallen. Landbouwhuis - Grote Markt 28 - Goes Dinsdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur, de heer van Nispen. De heer Vroegop is afwezig van 6 augustus t/m 7 september. Gedurende die periode zullen in Zevenbergen geen zitdagen wor den gehouden. Voor afspraken met de heer van Es gelieve U tevoren telefonisch kontakt op te nemen. De heer Zuidweg is t/m 9 augustus niet bereikbaar wegens vakantie. Het Landbouwschap heeft onder overlegging van een financiële verantwoording van de Stichting Gezondheidszorg voor Dieren bij het bestuur van het pw een subsidie aangevraagd voor het boekjaar 1977 t.b.v. de varkensgezondheidszorg voor een totaal bedrag van 6,2 miljoen. Voor de georganiseerde preventieve ziektebestrijding wordt 1,8 miljoen gevraagd, voor de stamping out 4,4 miljoen. Bij dit laatste bedrag gaat het om de bijdrage van het bedrijfs leven aan de gelden die de Overheid besteedt aan de bestrijding van de besmettelijke veeziekten. Deze bedragen brengen de varkenshouders bijeen via een hef fing van het produktschap op de slachtvarkens en het pw-be- stuur beheert de betreffende fondsen. De belangstelling van het Nederlandse publiek voor een bezoek aan een boerderij of een tuindersbedrijf is dermate toegenomen, dat de Stichting Public Relations Land- en Tuinbouw een nieuwe, kleurrijke folder heeft samengesteld, waarin bijna tweehonderd adressen van gastvrije boeren' en tuinders uit het hele land zijn opgenomen. Daar kan men- na telefonische afspraak - enkele uurtjes gratis terecht om zelf te zien wat er zoal op het agrarische bedrijf gebeurt en hoe de basis wordt gelegd voor ons dagelijks voedsel. Er zijn allerlei soorten bedrijven bij: rundveehouderijbedrijven, akkerbouwbedrijven, tuinbouw onder glas en in de open grond, fruitteeltbedrijven en boerderijen waar men zelf kaas maakt. In de nieuwe aantrekkelijk uitgevoerde en rijk geïllustreerde folder wordt - beknopt - verteld hoe de vaderlandse land- en tuinbouw eruit zien en wat hun betekenis is voor onze samenleving. De folder "De boer op", die bovendien een leuke prijsvraag brengt, is gratis verkrijgbaar. ("De boer op", Postbus 91430, 2509 EA 's-Gravenhage). Volgens de Stichting Public Relations Land- en Tuinbouw ma ken jaarlijks nu al enkele duizenden, vooral stedelingen, gebruik van deze mogelijkheid voor een interessant en instruktief uit stapje. Het aantal gezinnen en schoolklassen dat de boer opgaat is dit seizoen sterk toegenomen, waarbij de grootste belangstel ling uitgaat naar boerderijen waar koeien, varkens of kippen worden gehouden. Eindhoven Vanaf 6 augustus liggen gedurende een maand ter inzage de ontwerpen van de bestemmingsplannen "Technische Hogeschool te Eindhoven" en "Oud Stratum A". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Geldrop Vanaf 2 augustus ligt gedurende een maand ter inzage het goedgekeurde bestemmingspaln "Grens Mierlo". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend zowel bij de gemeenteraad als bij G.S. kunnen beroep instellen bij de Kroon. Boxtel Vanaf 6 augustus ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan "Bedrijfsterrein nabij Schijndel- sedijk". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeente raad. Deurne Vanaf 3 augustus ligt gedurende een maand ter inzage het goefdgekeurde bestemmingsplan "Schutsboom-de Romein, herziening IV". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend zowel bij de gemeenteraad als bij G.S. kunnen beroep instellen bij de Kroon. Vanaf 14 augustus ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp voor het bestemmingsplan Buitengebied Deurne. Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Tholen Vanaf 3 augustus ligt gedurende een maand ter inzage het gewijzigd vastgestelde bestemmingsplan "Bedrijfsterrein Slabbecoornpolder". Zij die tijdig bezwaren hebbën ingediend bij de gemeenteraad alsmede zij die bezwaren hebben tegen dè in het ontwerp aangebrachte wijzigingen kunnen bezwaren in dienen bij G.S. 1

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1979 | | pagina 2