ZITDAGEN a gropatax Vergadering Hoofdbestuur der Z.L.M. op 6 augustus Erkende demonstratie graslandverbetering Zeeuws Ploegkampioenschap Beleidsmedewerker KNLC Jubileum A. Oommisse Welsh Mountain Ponies op Flevohof Vlugschrift: Mechanisatie en kwaliteit bij de aardappeloogst Radio ACCOUNTANTS UNIE BESTEMMINGS PLANNEN In verband met het tijdig klaarmaken van het blad, kun nen na dinsdag 15 uur, geen agendaberichten meer wor den opgenomen. Red. Op maandag 6 augustus a.s. vergadert het Hoofdbestuur van de Z.L.M. 's namiddags in "De Wouwse Tol" te Bergen op Zoom. De agenda vermeldt o.a. de volgende punten: overzichten van de situatie in de akkerbouw, veehouderij en tuinbouw. Verder zal o.a. van gedachten worden gewisseld over overdracht van gronden en is er een voorstel tot uitbreiding van het Dagelijks Bestuur. Op het bedrijf van de Gebr. J. en P. Meulenbroeks aan de Haarweg te Hooge Mierde zal op 30 augustus 1979 een demon stratie worden gehouden met werktuigen voor graslandverbe tering. De demonstratie begint om 10.00 uur en eindigt om 15.00 uur. De organisatie berust bij het Konsulentschap voor de Rund veehouderij en de Akkerbouw te Tilburg, het Konsulentschap voor Landbouwwerktuigen en Arbeid te Wageningen en de Federatie Het Landbouwwerktuig te Den Haag. Er zijn 37 werktuigen aangemeld. Gedemonstreerd zullen worden: werktuigen voor de zodebewerking, t.w. bladenfrezen, ha- kenfrezen en enkele aangedreven eggen; tweeschaar-wentelploegen in kombinatie met grote voren pakkers; werktuigen voor egaliseren; werktuigen voor het maken van een zaaibed, t.w. cultivator- kombinaties en vorenpakkerkombinaties; werktuigen voor het zaaien en kombinaties voor het maken van een zaaibed en het zaaien in één werkgang, t.w. zaai- machines en aangedreven eggen met opgebouwde zaaima- chine. Mocht de demonstratie moeten worden uitgesteld, dan wordt dat om 5.45 uur en 6.35 uur via Hilversum II bekend gemaakt. Telefonische inlichtingen zijn te verkrijgen bij het Konsulent schap voor de Rundveehouderij en de Akkerbouw te Tilburg (013-678755). De wedstrijden om het Zeeuws ploegkampioenschap zullen wor den gehouden op: ZATERDAG 8 SEPTEMBER 1979 in de WILHELMINA- POLDER bij GOES. De wedstrijden vangen aan om 12.30 uur. Op 15 augustus a.s. zal de heer ing. J. Brinkman (25) te Dor drecht bij het KNLC in dienst treden als beleidsmedewerker, belast met diverse secretariaatswerkzaamheden. Daarnaast krijgt de heer Brinkman een taak op het gebied van het agrarisch onderwijs. De nieuwe beleidsmedewerker is geboren te Vlaardingen. Hij heeft na de 3-jarige HBS de Middelbare en de Hogere Land bouw School te Dordrecht gevolgd. Tijdens deze laatste studie was hij actief in studentenorganisaties, de schoolraad en in het Centraal Hoger Agrarisch Onderwijs Overleg. Z.l.m. Land- en tuinbouwblad Officieel orgaan van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij Grote Markt 28 Postbus 46 4461 AJ Goes Tel 01 100-21010 4460 BA Goes Redaktie: Mr J Oggel hoofdredaktie -tel huis 01 100-20228 M van Wezel eindredaktie -tel. huis 01 641 - 3847 Marijke Schipper-de Ruijter red-assistente^ Adressering en abonnementen Secretariaat ZLM Goes - tel 01 100-21010 - toestel 1 3 Technische verzorging. Advertentie-exploitatie en administratie over advertenties DRUKKERIJ VINK BV Nassaustraat 1 4571 BK Axel Postbus 1 6 4570 AA Axel Postgiro 206991 2 Tel 01 155-2020 Telecopier 2951 Telex 55230 Op 10 augustus a.s. zal het 40 jaar geleden zijn dat de heer A. Dommisse in dienst kwam van het Zeeuwse veilingwezen. Begonnen op het kantoor van de veiling "Zuid-Beveland" ging hij reeds in 1943 over naar de veiling Krabbendijke en Omstreken Na administratieve funkties te hebben vervuld werd hij in 1955 adjunkt-direkteur van de veiling "K.E.O.en in 1959 volgde zijn benoeming tot direkteur. Vanaf 1973 is hij ook direkteur van de veiling "Zuid-Beve land" te Goes en sinds 1 januari 1979 mede-direkteur van de C.V.Z. De besturen van de veilingen te Krabbendijke en Goes me nen dit jubileum niet ongemerkt voorbij te mogen laten gaan en willen de heer Dommisse en zijn echtgenote gaarne een receptie aanbieden. Deze zal worden gehouden op vrijdag 10 augustus 1979 tussen 15.30 en 18.00 uur in de nieuwe hal van de veiling "K.E.O. "aan de Noordweg te Krabbendijke. Een ieder die de jubilaris wil feliciteren is daar van harte welkom. Namens de besturen, J.A. Nieuwenhuijse, voorzitter veiling "K.E.O." J. Valkier, voorzitter veiling "Zuid-Beveland". Wie kennis wil maken met wat door experts wordt beschouwd als het mooiste pony-ras ter wereld, kan zaterdag 18 augustus terecht op Flevohof. Daar houdt de Kring van Vrienden van de Welsh Mountain Pony zijn jaarlijkse dag, geheel gewijd aan de "Arabier in mi niatuur". Niet alleen de stralende schoonheid van deze pony uit de bergen van Wales, maar ook zijn bruikbaarheid als familiepony zal daar worden gedemonstreerd. Hengsten, ruins en merries wor den eerst "aan de hand" gekeurd door dr. Wynne Davies, een expert uit het stamland. Daarna worden ze nogmaals voorge bracht pnder het zadel of in het tuig. Aldus wordt de reputatie van de Welsh Mountain als pony van "de wieg tot het graf' waargemaakt. Want is het kind de pony ontgroeid, dan kunnen de ouders hem inspannen. Dat de Welsh Mountain zijn man netje daarin staat, ook in vergelijking met grote paarden, moge blijken uit het vierspan Weishes dat het algemene kampioen schap van Duitsland behaalde met een puntental dat hoger lag dan van het winnende vierspan grote paarden. vA, De Welsh Mountain Pony is een zeer oud ras. De Romeinse bezetters schreven al met lof over deze mooie, sobere en harde ponies. Ze zijn trouwens gebruikt door de cavalerie van Julius Caesar. En nog steeds maken ze deel uit van het culturele erf goed van de bevolking van Wales. Mazy ook in andere wereld delen zijn ze zeer populair geworden. Vorig jaar werd een zes jarige hengst uit Wales naar Australië verkocht voor honderd duizend gulden. Gelukkig zijn ze in Nederland voor veel schappelijker prijzen verkrijgbaar. De centrale dag van de Kring van Vrienden van de Welsh Mountain Pony geeft bezoekers van Flevohof een unieke kans om kennis te maken met dit even unieke ponyras. Voor nadere informatie: Afdeling Voorlichting Flevohof, Tel. 03211-1514. In het kader van de kwaliteitsaktie voor aardappelen is onder de titel "Mechanisatie en kwaliteit bij de aardappeloogst" een nieuw vlugschrift, nr. 295 verschenen. Daarin wordt vooral aandacht besteed aan de mechanisatie van de oogstwerkzaam- heden. Naast de loofverwijdering zijn het rooien de de rooitechniek van groot belang. Er wordt ruime aandacht besteed aan de opname en de invoer, de zeef- en transportinrichting, de loofscheiding en het rooien zonder beschadiging. Naast andere faktoren, zoals de zeefbaarheid van de grond, heeft de keuze van een goede ver houding tussen rijsnelheid en kettingsnelheid invloed op het rooiwerk. Datzelfde geldt voor spoorbreedte en bandenmaat. Het vlugschrift behandelt deze zaken in beknopte vorm. Vlugschrift nr. 295 is gratis verkrijgbaar bij het Konsulentschap voor Landbouwwerktuigen en Arbeid, Postbus 43, 6700 AA Wageningen, en bij de regionale konsulentschappen voor de akkerbouw. Dinsdag 7 augustus a.s., Hilversum II, 12.16 - 12.26 uur De ontwikkeling van het landschap III: "Het landschap in de Vlaams-Nederlandse delta", vraaggesprek met N.M. de Jonge, lektor aan de afdeling landschapsarchitektuur van de land bouwhogeschool te Wageningen. HULST: Maandag 6 aug. in Gemeenschapcentrum "Den Dul- laert" ST. MAARTENSDIJK: Donderdag 9 aug. in café "Van Houdt" van 10.45-13.30 uur. De zitdagen OOSTBURG van 8 aug. en KORTGENE van 9 aug. komen te vervallen. I.andbouwhuis - Grote Markt 28 - Goes Dinsdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur, de heer van Nispen. De heer Vroegop is afwezig van 6 augustus t/m 7 september. Gedurende die periode zullen in Zevenbergen geen zitdagen wor den gehouden. Voor afspraken met de heer van Es gelieve U tevoren telefonisch kontakt op te nemen. De heer Zuidweg is t/m 9 augustus niet bereikbaar wegens vakantie. Eindhoven. Vanaf 31 juli ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp van een raadsbesluit tot wijziging van de voor schriften van het bestemmingsplan II Rapenland. Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Eersel. Vanaf 25 juli ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan "Molenakkers 1972, 3e herziening". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Helmond. Vanaf 25 juli liggen gedurende een maand ter inzage de gewijzigd vastgestelde bestemmingsplannen "De Rijt" en "Hoge Zij". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad alsmede zij die bezwaren hebben tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzigingen kunnen bezwaren indienen bij G.S. Veldhoven. Vanaf 25 juli liggen gedurende een maand ter inzage de ontwerpen van de bestemmingsplannen '"t Broek, herziening II", "Locht-Heerseweg, deelplan I", "Oerle, herziening XIV", "Valgaten, deelplan I", "Zeelst-Oost, omgeving Blaarthemse- weg, herziening I", "Zeelst-Oost, omgeving Kruisstraat, herzie ning III", "Zonderwijk, herziening VII", "Zonderwijk, herzie ning VIII" en "Zonderwijk, herziening IX". Bezwaren tegen deze ontwerp-bestemmingsplannen kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Asten. Vanaf 27 juli ligt gedurende een maand ter inzage het goedgekeurde bestemmingsplan "Asten 1977 Ostaderstraat". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend zowel bij de gemeen teraad als bij G.S. kunnen beroep instellen bij de Kroon. Middenschouwen. Vanaf 27 juli liggen gedurende een maand ter inzage de goedgekeurde bestemmingsplannen "Scharendijke, gedeelte Ingridstraat", "Ellemeet, gedeelte Schelpweg-Kuije- damseweg", en "Scharendijke, gedeelte Elkerzeescheweg-Carl- straat". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend zowel bij de gemeenteraad als bij G.S. kunnen beroep instellen bij de Kroon. Tholen. Vanaf 27 juli ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp van het bestemmingsplan "Noord" (St. Maartensdijk). Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad, Arnemuiden. Vanaf 30 juli ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "Begraafplaats". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad kunnen be zwaren indienen bij G.S. Domburg. Vanaf 28 juli ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp van de derde herziening van het bestemmingsplan "Halve Maan". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de ge meenteraad. Eindhoven. Vanaf 31 juli ligt gedurende een maand ter inzage het goedgekeurde bestemmingsplan "XI Prinsenjagt". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend zowel bij de gemeenteraad als bij G.S. kunnen beroep instellen bij de Kroon. Oostburg. Vanaf 1 augustus ligt gedurende een maand ter inza ge het goedgekeurde bestemmingsplan "Nieuwvliet-Bad-Oost, le planverandering". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend, zowel bij de gemeenteraad als bij G.S. kunnen beroep instellen bij de Kroon. Prinsenbeek. Vanaf 30 juli ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan "De Staart II". Bezwaren kun nen worden ingediend bij de gemeenteraad. Valkenswaard. Vanaf 2 augustus ligt gedurende een maand ter inzage het gedeeltelijk goedgekeurde bestemmingsplan "Cen trum-deelgebied I". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend zowel bij de gemeenteraad als bij G.S. alsmede zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij G.S. tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzigingen en zij die bezwaren hebben tegen de gedeeltelijke onthouding van goedkeuring door G.S. kunnen beroep instellen bij de Kroon.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1979 | | pagina 2