De 10e Zeeuwse Dag van het Paard z^'nd D, D D, A an deze keuring namen behalve Zeeuwse inzenders ook een aantal uit de omliggende provincies deel. In totaal waren er 37 pony's van 16 inzenders. Naast enkele grote inzenders waren het overwegend inzenders met één pony. Acht pony's namen zowel deel aan de premiekeuring als aan de rubriek "de bestgaande rijpony". Dagkampioene werd Lambay Roamer van G. Tim merman, Kattendijke. De reserve-titel ging naar Batouwe's Diana van fokker-eigenaar A. Heuff, Doorwerth. Rijtven's early Bird van mevrouw M.E. Martens-Vogels, Deurne verwierf het jeugdkampioenschap, gevolgd doOr Deirdre van G. v.d. Mey- den, Terneuzen. In de rubriek "bestgaande rijpony" legde Anja v.d. Meyden met Eater Ripple beslag op de eerste plaats. D e Dartmoor pony's vormden een kleine inzending. Er waren slechts 14 pony's aanwezig. Een vrij groot aantal opgegeven pony's had verstek laten gaan. De kwaliteit was van behoorlijk niveau. Twee pony's moesten genoegen nemen met een tweede prijs. De rest kreeg een eerste prijs. Kampioene werd de 8-jarige schimmel Helga van Merm tot Ressen, eigenaar: W. Dieleman. Zaamslag. De reserve-titel was voor de 5 jaar oude Kyra van M.C. Pieterman, Haamstede. Els Pijnen was met Dominique de beste combinatie in de kleine rubriek rijpony's. D e totale deelname van de Welsh pony's was 36 stuks, ver deeld over de secties A, B en K. De meeste ponies werden in de sectie B gekeurd. De kwaliteit was duidelijk beter dan voor gaande jaren. Dit gold evenzeer voor de sectie A en in het bijzonder voor de sectie K. D e deelname was nogal wat groter dan vorig jaar. De meeste rubrieken hadden hierdoor een aantrekkelijke omvang. Het aantal mini's was echter gering. Men zou zich afkunnen vragen of het wel zinvol is om daarvoor een aparte ereprijs beschikbaar te stellen. De jury was over de kwaliteit redelijk tot goed te spreken. Bij de jongere dieren was er wat meer variatie dan bij de oudere merries. Bij de oudere dieren hield de kwaliteit in de kopgroepen ook wat langer aan dan bij de jongere. Naast fok- dag-primering werden ook officiële stamboekpremies toege kend. De volgende premies werden door het stamboek toege kend: 2 enter-, 2 twenter-, 8 derde-, 3 tweede- en 1 eerste premie. De beste 1-jarige Orchidee v.d. Wijde Verten, eigenaar J.P. Maarsman, Oostkapelle, werd jeugdkampioene. De reserve-titel werd toegewezen aan de nummer één van de tweejarigen: Na- dine van Vroensteijn, eveneens van J.P. Maarsman. Wilhel- mientje van de Achterhoek, eerste bij de 7-jarige en oudere merries van W. Verhage, Oostkapelle, behaalde de kampioen stitel van de 3-jarige en oudere merries. Reserve werd de 4-jarige Erna van Wissenkerke van M.C. Geelhoed, Ritthem. Ere-kam- pioene werd de oud-kampioene van 1978, de kroonmerrie Ce posa van de Venne van W. Verhage, Oostkapelle. Van de kleine groep mini's werd Elsje van Papekop van J.J. Mol, Goes als de beste aangewezen. C.A.R. Goes V oor de tiende keer vond eind juni de Zeeuwse Dag van het Paard plaats. Dit evenement is in die jaren uitgegroeid tot een paardengebeuren, dat zelfs van ver buiten de provincie belangstelling trekt. Het terrein van Manege "de Eendracht" te Serooskerke gaf weer royaal ruimte aan deze gebeurtenis. In de voormiddag vonden de keuringen plaats van 9 paarden- en ponyrassen. Voor het eerst deden dit jaar de Appaloosa's mee. De New Forest pony's namen na een jaar afwezigheid, gelukkig weer deel aan de Zeeuwse Dag van het Paard. Aan de keuringen werd door ruim 350 paarden en pony's deelgenomen. De trekpaarden vormden met 70 dieren de grootste inzending. De Shetlanders volgden met 65 inzendingen op de voet. Het Nederlands Trekpaard e enthousiaste groep van Zeeuwse Trekpaardfokkers bleek ook nu weer in staat te zijn om voor een goede inzending te zorgen. Jammer dat enkele Zuid-Bevelandse fokkers, die vorig jaar wel van de partij waren, weer verstek lieten gaan. Zij schit terden ook op de Bevelandse Fokveedag te Goes door afwezig heid. Over de kwaliteit was de jury goed te spreken. Verschil lende rubrieken waren wel wat aan de kleine kant maar wel uniform. Zo werden bij de 1- en 2-jarige merries uitsluitend le premies toegekend. Als beste merrieveulen werd aangewezen Elza van Reimershoek van B. de Maaker, Wolphaartsdijk. Het beste hengstveulen was Pascal van Boswijk van Jac. Wallen burg, Middelburg. Dagkampioene werd Carla van Bleijendaal van A.L.C. Brooymans, Tholen. De reservetitel ging naar Pou- lette van St. Truiden van J. Maris te Grijpskerke. Er werden 5 stalgroepen van minstens 3 stuks in de ring gebracht, meren deels mooie uniforme groepen. De groep van B. de Maaker, Wolphaartsdijk werd aan de kop geplaatst. Bij de keuring van de vierspannen van één eigenaar behaalde de groep van B. de Maaker. Wolphaartsdijk de eerste plaats. De rubriek hengsten met minstens 5 afstammelingen werd aangevoerd door Horizon Tersaet van J.C. Roodsant, Dirksland, P. Roodsant, Zijldijk en A.Z. de Buck, Oostkapelle. Haflinger- en Haflo Arabe it was een kleine inzending, in totaal 15 stuks. De belang stelling voor de fokkerij van deze paarden is in Zeeland nooit erg groot geweest. Door kruising van de Haflinger met de Ara bier wordt de Haflo-Arabe verkregen, die goede eigenschappen voor de ruitersport bezit. De aangevoerde Haflingers waren van goed gehalte. Met uit zondering van de hengstveulens kregen ze allemaal een eerste premie. Algemeen kampioene van de Haflingers en Haflo-Ara- be's werd Hennie van E. Krijnen-Aerhouts, Oud-Vossemeer. Fjorden paarden e Fjorden paarden waren met een 50-tal dieren vertegen woordigd. Zoals gewoonlijk was Staatsbosbeheer weer de grootste inzender. Verder waren er nogal inzendingen uit Zuid- Holland en België. De kwaliteit lag op een behoorlijk niveau, met name van de predikaat-merries. Ook de merrieveulens maakten een goede indruk. Jeugdkampioen werd het merrie- veulen Zaza van Comb. Grevelingen, Dreischor. Van de jongere merries werd de tweejarige Wianda van R. Verkinderen uit Ruiselede (B) kampioene. De kampioenstitel van de 3-jarige en oudere merries ging naar Valeria van Staatsbosbeheer. De ster merrie Joyce van Staatsbosbeheer werd kampioene van de pre dikaat-merries. Appaloosa's D e Appaloosa's waren er dit jaar voor het eerst bij. En het was een succes. Ze vielen op met hun bijzondere kleuren. Over smaak valt niet te twisten. Zo waren er mensen die de kleuren erg mooi vonden en mensen die deze erg lelijk vonden. Voor de liefhebbers is het een interessante kleurfokkerij, waar nog veel onzeker is, zodat men tevoren niet kan zeggen welke kleur het veulen zal krijgen. We zagen dan ook een rijke kleurschakering. De kwaliteit viel voor de eerste maal beslist mee. De hoogst geplaatsten zullen ook in landelijk verband straks goed partij kunnen geven. De keuring verliep, na aanvankelijk stroef begin, vlot. Op deze regionale fokdag werden tevens een aantal paar den en pony's in het stamboek opgenomen. Het stamboek re gistreert zowel grote en kleine maat als ook mini's. De Appa loosa's zullen ongetwijfeld een vaste plaats op de Zeeuwse Paardendag krijgen. De initiatiefnemers komt hiervoor een compliment toe. De ereprijzen werden aan de volgende paarden toegekend. Jeugdkampioene: Sunflowers Plandy Joy, eig D. de Vroomen, Lisse reserve: Gloria v. 't Scharre, eig.: S. de Feijter, Axel Kampioene oudere merries: Freule Annabella. eig.: M. Jansen- de Werd. Alphen. reserve: Marjan, eig.: F. Akkermans Boudewijns, Dongen. New Forest Pony's H et Ned. New Forest Pony Stamboek afdeling Zeeland or ganiseerde dit jaar haar regionale keuring weer in het kader van de Zeeuwse Dag van het Paard. De algemene indruk van deze keuring was zeer bevredigend. Een flink aantal merries heeft een 1ste premie verworven en deze merries mogen dus naar de Centrale Keuring te Apeldoorn, 28 juni a.s. Dagkampioene en tevens beste merrie, grote maat, is geworden Sonseeahray van mej. D. Delfos te Vlissingen. Reservekam pioene werd De Ridderslag Jeanette van de Heer Kiep uit Nieuwaal. Beste van de kleine maat is geworden de merrie Fairly Flight van Gerdian Timmerman uit Kattendijke. Het Jeugdkampioenschap werd behaald door de tweejarige Mac Leane Karina van de heer Zuiderwijk uit Numansdorp en kampioene van de driejarige merries werd Ruimzichts Lady Rose van de heer Dubbeldam uil Strijen. Alle merries, die voor opname in het stamboek in aanmerking kwamen, zijn ook in derdaad allen opgenomen. Voor de rubriek Fokmerrie onder het zadel wordt Sonseeahary met als berijder Jacky Quaak uit gezonden naar Apeldoorn. Voor Bestgaande Rijpony mogen Connie Gijsbertse met Bull Hill Joy, Martine Heyse met Ronde Putten's Midnight Julia en Chris Boone met Westenschouwen Faust naar Apeldoorn. En het Enkelspan Karin van de heer Z.G. Schippers uit Numansdorp met dochter Ada, als berijdster, mag naar de Centrale Dag. Connemara pony's Dartmoor pony's Welsh pony's Gezien het aantal deelnemers werd niet bij iedere sectie een aparte kampioen aangewezen. Ze werden uit de gezamenlijke secties gekozen. Het beste veulen was Dijkzichts Heidi (sectie K). eigenaar: A. Termeer Cromvoirt. Twijford Mio (sectie A) van J.J.C. Kanter. Bavel, behaalde het jeugdkampioenschap. De algemeen kampioenstitel werd toegekend aan Jovali (sectie K), eigenaar: A. Termeer, Cromvoirt. Smaroel Jessica (sectie B) van P. Kraaijenbrink, Rijsbergen, verwierf de reserve-titel. Voor de rubriek "bestgaande rijpony" was erg weinig belangstelling. Deze wedstrijd werd gewonnen door Corrie Dekker uit Borssele met Molenzichts Sonja. Jeugdkampioen Shetland pony's: Orchidee v.d. Wijde Verten van J.P. Maarsman te Oostkapelle. Frekampioene: Ceposa van de Venne van W. Verhage te Oost kapelle Kampioene predikaatmerries Fjordenpaarden: Joyce van Staatsbosbeheer te Goes. Demonstratie van een randem Shetlanders van F. v. Wijk Shetland pony's Tenslotte werden nog merries met 2 afstammelingen gekeurd. De meest uniforme groep was Jannie van Hurwenen met haar beide dochters Nadine en Ondine, ingezonden door J.v.d. Cin- gel en J.P. Maarsman. Vervolg op pag. 16 Jeugdkampioene Appaloosa paarden: Sunflowers Plandy Joy van D. de Vroomen te Lisse. Dagkampioene New Forest pony's: Sonseeaharay van D. Delfos te Vlissingen. 15

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1979 | | pagina 15