ZITDAGEN 0 gnopatax Verlichting keuringskosten vastgesteld Ministerraad akkoord met ontwerp besluit dierenvervoer Z.l.m. Land- en tuinbouwblad LANDELIJKE DEMONSTRATIE STR0HAKSELEN IN ZEEUWS-VLAANDEREN Nitraatgehalte in verse groenten ACCOUNTANTS UNIE "Renesse, 28 juli 1979 - Jubileum Konkours-Hippique - L.R. "De Schouwse Ruiters" BESTEMMINGS PLANNEN De landbouwradiorubriek In verband met het tijdig klaarmaken van het blad, kun nen na dinsdag 15 uur, geen agendaberichten meer wor den opgenomen. Red. De Ministerraad is 19 juli 1979 akkoord gegaan met het ont- werp-besluit dierenvervoer. Dit ontwerp-besluit, waarvan minister Van der Stee (landbouw en visserij) eerste ondertekenaar is, bevat regelen ter bescher ming van dieren tijdens hun vervoer zowel nationaal als inter nationaal. Het besluit leidt tot inwerkingtreding van de Wet dierenvervoer. Wet en besluit tezamen beogen in de eerste plaats uitvoering te geven aan de E.E.G.-richtlijn inzake de bescherming van dieren tijdens de internationaal vervoer (en daarmee tevens aan de overeenkomst die in het kader van de Raad van Europa op dit terrein is tot stand gekomen). In de tweede plaats vindt op deze wijze een modernisering en bundeling van voorschriften inzake het vervoer van dieren binnen ons land plaats. De betreffende regelen hebben o.m. betrekking op de geschikt heid van het vervoermiddel en de verpakkingen voor het ver voer van de dieren daarin, alsmede de wijze van inladen res- pektievelijk verpakken. Daarnaast zijn o.m. eisen gesteld ten aanzien van de hygiëne, de ruimte waarover de dieren moeten kunnen beschikken en de verzorging tijdens het vervoer. Ten aanzien van andere dieren dan vee zijn nog een aantal specifieke voorschriften opgenomen. Waar in het besluit sprake is van huisdieren dan wel van dieren die als huisdier worden gehouden, is beoogd de exemplaren, die in het wild leven, uit te sluiten. Minister Van der Stee (landbouw) heeft de verdeling van de gelden ter verlaging van de verschuldigde keurlonen 1979 be paald. Hiermee wordt beoogd de keuringskosten meer in lijn "te brengen met wat elders in de E.E.G. gebruikelijk is. Zoals be kend is hiervoor voor het bedrijfsleven 20 min beschikbaar gesteld. Het is de bedoeling de keuringskosten van agrarische produkten voor een geleidelijk toenemend deel voor rekening van het ministerie van landbouw en visserij te laten komen. De verdeling van de gelden is als volgt: 4.470.000.- Nederlandse Algemene Keuringsdienst voor Zaaizaad en Pootgoed (N.A.K.) 440.000.- Nederlandse Algemene Keuringsdienst voor Sier gewassen (N.A.K.S.) 530.000.- Nederlandse Algemene Keuringsdienst voor Boomkwekerijgewassen (N.A.K.B.) 560.000.- Nederlandse Algemene Keuringsdienst voor Groente- en Bloemzaden (N.A.K.G.) 1.800.000. Bloembollenkeuringsdienst (B.K.D.) 600.000. Plantenziektenkundige dienst met betrekking tot keuring van aardappelen 2.700.000. Pluimvee-vleeskeuringskosten 4.000.000, Zuivelsektor t.w. boterkontrolestations. kaas- kontrolestations. Kontrolestation voor Melkprodukten, Zuivel- Kwaliteitsbureau en het Centraal Orgaan en de Regionale Or ganen voor Melkhygiëne (inkl. de melkkontrolestations). De bestemming van de resterende 4,9 min zal de bewindsman in september a.s. bekendmaken. Aan het beschikbaar stellen van de gelden zijn zo nodig voor waarden verbonden, verband houdende met een vooruitstre vend en doelmatig kwaliteitsbeleid. De verdeling van de bijdrage voor 1980 zal de bewindsman naar verwachting voor het einde van dit jaar bekend maken. Officieel orgaan van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij Grote Markt 28 Postbus 46 4461 AJ Goes Tel 01 100-2101 0 4460 BA Goes Redaktie: Mr J Oggel hoofdredaktie M van Wezel eindredaktie Marijke Schipper de Ruijter red-assistente -tel huis 01 100-20228 -tel huis 01 641- 3847 Adressering en abonnementen Secretariaat ZLM - Goes - tel 01 100-21010 - toestel 1 3 Technische verzorging. Advertentie-exploitatie en administratie over advertenties DRUKKERIJ VINK BV Nas^austraat 1 - 4571 BK Axel Postbus 1 6 4570 AA Axel Postgiro 206991 2 Tel 01 1 55-2020 Telecopier 2951 Telex 55230 In de komende oogstperiode zal in Oost Zeeuws-Vlaanderen in de omgeving van Axel (Catharinapolder), een landelijke de monstratie strohakselen worden gehouden. Deze demonstratie zal worden.opengesteld voor aanbouw- en getrokken hakselaars in strozwaden. Hiervoor is een perceel wintertarwe beschikbaar, waarin wordt gedemonstreerd in 4.20 meter 14 voet) brede strozwaden. Speciaal zal aandacht besteed worden aan een goede versnippering en breedteverdeling van het stro. Deze demonstratie wordt gehouden op dinsdag 4 sep tember a.s. om 13.30 uur op het bedrijf van de heer J.A. Maris, Catharinapolder te Axel. De specialist landbouwwerktuigen en arbeid, C A R. - Goes, ing. A. Remijn. Minister Ginjaar (volksgezondheid en milieuhygiëne) en mi nister Van der Stee (landbouw en visserij) hebben besloten tot ontwikkeling van een plan, waarmee de nitraatgehalten van verse groenten tot aanvaardbare hoogten kunnen worden te ruggebracht. Dit o.m. blijkt uit het antwoord van minister Ginjaar, gegeven mede namens minister Van der Stee en staatssekretaris Haze- kamp (ekonomische zaken) op schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid mevrouw Beckers-de Bruijn. Het is bekend dat met name bladgroenten, vaak relatief hoge nitraatgehalten bevatten. Nitraat komt van nature in kleine hoeveelheden in planten voor; onder invloed van hoge stikstof bemesting (zowel met organische als met kunstmeststoffen) en mede beïnvloed door faktoren als klimaat, licht en overige teelt omstandigheden kan het gehalte hoog oplopen. Onder ver schillende omstandigheden kan nitraat worden omgezet in ni- triet, zowel in het menselijke organisme als in het voedsel. Daarbij kan, afhankelijk van de gevormde hoeveelheid nitriet, gevaar voor de gezondheid van de konsument, in het bijzonder van de baby, ontstaan. Bij oordeelkundige bewerking en koel bewaren van de groente zal de omzetting in het voedsel niet plaatsVihden. Er is reeds een onderzoek gaande naar de mogelijkheden om het nitraatgehalte in groenten te beheersen. Hierbij wordt nage gaan, of het mogelijk is via bemestingsadviezen of anderzins voldoende invloed op het nitraatgehalte uit te oefenen en welke invloed dit heeft op de opbrengst van de gewassen. Het is de bedoeling, op korte termijn tot konkrete aanbevelingen te ko men. Desgevraagd delen de bewindslieden mee dat de Wereldge zondheidsorganisatie (W.H.O.) zich niet heeft uitgesproken over het maximaal toelaatbare gehalte aan nitraat in (kin- der)voedingsmiddelen. De W.H.O. heeft geadviseerd omtrent de dagelijkse aanvaardbare opneming, waarmee uiteraard bij de samenstelling van de bereide levensmiddelen rekening moet worden gehouden. OOSTBURG: woensdag 1 augustus in café "De Windt". Ook de zitdag in Kortgene van donderdag 9 augustus komt te vervallen. De zitdag Oostburg van woensdag 8 augustus komt te vervallen. I.andbouwhuis - Grote Markt 28 - Goes Dinsdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur, de heer van Nispen. De heer Vroegop is afwezig van 6 augustus t/m 7 september. Gedurende die periode zullen in Zevenbergen geen zitdagen wor den gehouden. Voor afspraken met de heer van Es gelieve U tevorert telefonisch kontakt op te nemen. De heer Zuidweg is t/m 9 augustus niet bereikbaar wegens vakantie. N.a.v. hun 40-jarig bestaan organiseert deze vereniging een groot Konkours Hippique voor paarden uit de provincie Zee land, welke gehouden zal worden aan de Hoogenboomlaan te Renesse. Aanvang 13.30 uur en te starten met Afdelings- en individuele dressuur en verder Springen klasse Licht en men nen. In het middagprogramma zit ook nog een demonstratie van aangespannen koudbloedpaarden. Het Konkours Hippique zal om 19.00 uur officiéél worden geopend door de Edelachtbare Heer Burgemeester C. Slabbe- koorn van Brouwershaven. In aansluiting hierop volgt een grootse parade van alle deelnemers 170). Het programma zal verder bestaan uit springen klasse L, M en Z, nog een demon stratie koudbloedpaarden en de trekking van de verloting. Dit feestelijk gebeuren heeft de vereniging te danken aan enkele enthousiaste ruiters die 40 jaar geleden "De Schouwse Ruiters" te Dreischor hebben opgericht; 26 jaar later kwam er ook nog een Ponyklub bij en zo is de Vereniging uitgegroeid tot ruim 80 leden. Domburg. Vanaf 12 juli ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan "Bedrijfsterrein Babelweg". Bezwa ren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad, 's Hertogenbosch. Vanaf 10 juli ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp van de 2e herziening van het bestemmings plan "De Buitenpepers Noord 1973". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Udenhout. Vanaf 10 juli liggen gedurende een maand ter inzage de gewijzigd vastgestelde bestemmingsplannen "De Kuil I en II". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij de gemeente raad alsmede zij die bezwaren hebben tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzigingen kunnen bezwaren indienen bij G.S. Veldhoven. Vanaf 10 juli liggen gedurende een maand ter inzage het ontwerp van het bestemmingsplan "Zeelst Noord, herzie ning VIII" en een ontwerp van de aanvulling van de voor schriften van het bestemmingsplan "Oerle, herziening IX". Be zwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Vlissingen. Vanaf 10 juli ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp bestemmingsplan "Weijevlict". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Valkenisse. Vanaf 11 juli ligt gedurende een maand ter inzage de goedgekeurde 4e herziening van het bestemmingsplan "Bui tengebied". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend, zowel bij de gemeenteraad als bij G.S. alsmede zij die bezwaren hebben ingediend bij G.S. tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzigingen kunnen beroep instellen bij de Kroon. Geldrop. Vanaf 12 juli liggen gedur.ende een maand ter inzage de gewijzigd vastgestelde le herziening van het bestemmings plan "Heuvel", het gewijzigd vastgestelde bestemmingsplan "Omgeving 't Kruispunt", het gewijzigd vastgestelde bestem mingsplan "Centrum Oost I" en het gewijzigd vastgestelde be stemmingsplan "Centrum Oost II". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad alsmede zij die bezwa ren hebben tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzigingen kunnen bezwaren indienen bij G.S. Rosmalen. Vanaf 16 juli ligt gedurende een maand ter inzage het gewijzigd vastgestelde bestemmingsplan "Kruisstraat". Zij die Dinsdag 31 juli a.s., Hilversum II, 12.16 - 12.26 uur "De ontwikkeling van de werkgelegenheid in de landbouw", vraaggesprek met ir. C. van Bruchem van het Landbouw Eko- nomisch Instituut. bezwaren hebben tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzi ging kunnen bezwaren indienen bij G.S. Tilburg. Vanaf 16 juli ligt gedurende een maand ter i-nzage het ontwerp-bestemmingsplan "Oude Lind". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Bergen op Zoom. Vanaf 13 juli ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan "Warande 1978" Bezwa ren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Deurne. Vanaf 16 juli ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerpbestemmingsplan "Supermarkt en meubelhandel Hoofdstraat". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de ge meenteraad. Veldhoven. Vanaf 13 juli ligt gedurende een maand ter inzage het gewijzigd vastgestelde bestemmingsplan "Zuidzijde Dorps- straat-Provincialeweg, herziening III". Zij die bezwaren hebben tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzigingen kunnen be zwaren indienen bij G.S. Bergeyk. Vanaf 17 juli liggen gedurende een maand ter inzage de gedeeltelijk goedgekeurde bestemmingsplannen "De Bucht", "Hoek Oost" en "'t Loo". Zij die tijdig bezwaren heb ben ingediend zowel bij de gemeenteraad als bij G.S. alsmedè zij die bezwaren hebben ingediend bij G.S. tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzigingen en zij die bezwaren hebben tegen de gedeeltelijke onthouding van goedkeuring door G.S. kunnen beroep instellen bij de Kroon. Klundert. Vanaf 17 juli ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "Woonwagencentrum 1979". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad kunnen bezwaren indienen bij G.S. Terneuzen. Vanaf 18 juli ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan "Elleboog Dwarsstraat II". Be zwaren kunnen'worden ingediend bij de gemeenteraad. Dinteloord en Prinsenland. Vanaf 18 juli ligt gedurende een maand ter inzage de gewijzigd vastgestelde 2e planverandering van het bestemmingsplan "West". Zij die tijdig bezwaren heb ben ingediend bij de gemeenteraad alsmede zij die bezwaren hebben tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzigingen kun nen bezwaren indienen bij G.S. Roosendaal en Nispen. Vanaf 20 juli ligt gedurende een maand ter inzage het gewijzigd vastgestelde bestemmingsplan "Tol- berg". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij de gemeen teraad, alsmede zij die bezwaren hebben tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzigingen kunnen bezwaren indienen bij G.S. Ook ligt gedurende bovengenoemde termijn ter inzage het ge deeltelijk goedgekeurde bestemmingsplan "Kalsdonksestraat- Hoogstraat". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend, zowel bij de gemeenteraad als bij G.S. alsmede zij die bezwaren heb ben tegen de gedeeltelijke onthouding van goedkeuring door G.S. kunnen beroep instellen bij de Kroon. Sluis. Vanaf 20 juli ligt gedurende een maand ter inzage de vastgestelde le herziening van het bestemmingsplan "Buiten gebied Sluis". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad kunnen bezwaren indienen bij G.S. Tilburg. Vanaf 23 juli ligt gedurende een maand ter inzage het gewijzigd vastgestelde bestemmingsplan "De Hinde II". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad alsmede zij die bezwaren hebben tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzigingen kunnen bezwaren indienen bij G.S. 2

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1979 | | pagina 2