ZITDAGEN 0 iz.l.m. Zuidelijke Landbouw Maatschappij Eind-redakteur 9C Volgende week geen Landbouwblad Herexamen op de Groene School Ir. P. Lardinois onderscheiden Geslaagden K.N.L.C. school Dordt ACCOUNTANTS UNIE gropatax Ir. F. Coolman ontvangt de gouden John Deere Medaille Het leven van Dr. Ir. Mesu in boekvorm E.E.G.-subsidies marktstruktuurprojekten 1979 Radio Benoemingen bij het Landbouwschap Mededeling bacterievuur ADVIES Bestel UwC.A.0. '79-'80 Wegens vertrek naar het buitenland van de huidige funktionaris per 1 januari 1980, zoekt het bestuur van de Z.L.M. voor het wekelijks verschijnend Z.L.M. Land- en Tuinbouwblad een die onder verantwoordelijkheid van de hoofd-re- dakteur belast zal worden met de eind-redaktie en de lay-out van het blad. De eindredakteur draagt tevens zorg voor de kostenbewaking. De oplage van het Z.L.M.-blad bedraagt 10.000 exemplaren per week. Éénmaal per maand is de oplage ruim 40.000 exemplaren. Het betreft hier een verantwoordelijke en zeer zelf standige funktie. In de praktijk wordt het blad ge heel door de eind-redakteur gemaakt. Op de redak- tie is een assistente aanwezig. Er wordt gezocht naar iemand met een landbouw kundige achtergrond, dan wel met grote belang stelling voor de land- en tuinbouw. Redaktionele vaardigheden zijn vanzelfsprekend vereist. Van de redakteur wordt verwacht dat hij ook zelf op eigen initiatief artikelen schrijft. De standplaats is Goes. De arbeidsvoorwaarden bij de Z.L.M. zijn aantrekkelijk. Indiensttreding zo spoedig mogelijk. Zij die belangstelling hebben voor bovengenoemde funktie worden verzocht binnen 3 weken schriftelijk te solliciteren bij de a/g. sekretaris van de Z.L.M. Mr. J. Oggel, postbus 46, Goes. Bij de sekretaris kunnen telefonisch inlichtingen worden ingewon nen, tel. kantoor 01100 - 21010, privé 01100 - 20228. Z.l.m. Land- en tuinbouwblad Officieel orgaan van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij Grote Markt 28 Postbus 46 4461 AJ Goes Tel 01100-21010 4460 BA Goes Redaktie: Mr J Oggel hoofdredaktie M van Wezel eindredaktie Marijke Schipper-de Ruijter red-assistente -tel huis 01 100-20228 -tel huis 01 641- 3847 Adressering en abonnementen Secretariaat ZLM - Goes - tel 011 00-2101 0 - toestel 1 3 Technische verzorging. Advertentie-exploitatie en administratie over advertenties DRUKKERIJ VINK BV Nassaustraat 1 - 4571 BK Axel Postbus 1 6 4570 AA Axel Postgiro 206991 2 Tel 01 1 55-2020 Telecopier 2951 Telex 55230 Dankbaar en blij geven wij kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje GEERTRUIDA ALBERDINA We noemen haar Gerdientje J. Oggel M.J. Oggel-Vermeer Luc 's Heer Hendrikskinderen 6 juli 1979 In verband met het tijdig klaarmaken van het blad, kun nen na dinsdag 15 uur, geen agendaberichten meer wor den opgenomen. Red. Volgende week zal het Landbouwblad in verband met va kanties niet verschijnen. Het eerstvolgende landbouwblad zal op vrijdag 27 juli weer bij u in de bus vallen. De volgende personen legden met goed gevolg het herexamen af: E. v.d. Bovenkamp te Kapelle; H. Noordhoek te Wolp- haartsdijk; J. Quist te Tholen; K. v.d. Wekken te Kerkwerve; E. Ganseman te Kapelle; H. Reinieren te Oost-Souburg. De Oostenrijkse regering heeft aan de heer ir. P.J. Lardinois, voorzitter van de Hoofddirektie van de Centrale Rabobank, toegekend het Grootkruis eerste klasse in de Orde voor Ver diensten voor de Republiek Oostenrijk. De Oostenrijkse regering heeft de heer drs. P.A.J. Wijnmaalen, onderdirekteur van de Centrale Rabobank, benoemd tot com mandeur eerste klasse in de Orde voor Verdiensten voor de Republiek Oostenrijk. De onderscheidingen werden te Brussel uitgereikt ten huize van de Oostenrijkse Ambassadeur bij de Europese Gemeenschap. Door een misverstand zijn enkele geslaagden aan de hogere en middelbare K.N.L.C. school te Dordrecht vorigr keer niet in dit blad vermeld. Het zijn Johannes Korteweg, die slaagde voor de H.L.S. en Martin Korteweg, die geslaagd is voor de middelbare afdeling B. Beide jongens wonen aan de Kreekweg 3 te Hey- ningen. OOSTBURG: woensdag 18 juli in café "De Windt" TERNEUZEN: woensdag 18 juli in hotel "Des Pays Bas" WISSENKERKE: 25 juli in Hotel "De Kroon" De zitdagen OOSTBURG van 25 juli en 8 augustus komen te vervallen. Landbouwhuis - Grote Markt 28 - Goes Dinsdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur, de heer van Nispen. Landbouwhuis - Stationslaan 4 - Zevenbergen Donderdag: van 9.00 - 12.00 uur, de heer J. Vroegop. Voor afspraken met de heer Zuidweg gelieve u tevoren telefo nisch kontakt op te nemen. De heer van Es is tot 13 juli onbereikbaar wegens vakantie. De American Society of Agricultural Engineers heeft de gouden John Deere Medaille 1979 - genoemd naar de uitvinder van de ijzeren ploeg - toegekend aan Ir. F. Coolman, direkteur van het Instituut voor Mechanisatie, Arbeid en Gebouwen te Wage- ningen wegens zijn vele verdiensten op het gebied van de me chanisatie en de rationalisering van de landbouw. Naast het geven van leiding aan het IMAG neemt de heer Coolman deel aan de werkzaamheden van verscheidene natio nale en internationale organisaties op het gebied van de land bouwtechniek en alles wat daarmee samenhangt. De laatste 4 jaar was hij onder meer president van de Commission Interna tional du Génie Rural, een overkoepelende organisatie van on derzoekers en geïnteresseerden op bovengenoemd werkterrein, zowel in als buiten Europa. De uitreiking van de medaille vond tijdens een bijeenkomst van de ASAE op 27 junij.l. te Winnipeg (USA) plaats. Onlangs verscheen in dit blad de laatste serie uit de reeks "Uit het leven van Dr. Ir. Mesu", geschreven door Ir. M. Geuze. Er wordt overwogen ohi deze serie nu te bundelen en in boekvorm uit te geven. Hier en daar zal dan nog een aanvulling verschijnen op het reeds gepubliceerde. Het zou interessant zijn om te weten hoeveel belangstelling er voor een dergelijk boek bestaat. Indien U belangstelling heeft voor deze uitgave wilt U dit dan a.u.b. kenbaar maken bij de redaktie van het Z.L.M. land- en tuin bouwblad, postbus 46 te Goes, tel. 01100-21010, toestel 14. Eerste serie Uit de middelen die voor financiering van struktuurprojekten in 1979 beschikbaar zijn in het Europese Oriëntatie- en Garantie fonds voor de Landbouw (afdeling Oriëntatie), heeft de Europese Commissie besloten in een eerste serie aan de volgende acht projekten een toewijzing van samen 6,5 min te verstrekken. De toewijzing van de tweede, tevens laatste serie, zal vóór 31 de cember 1979 plaatsvinden. Subsidiebedrag Installatie van een kontinue produktielijn voor worst in een bedrijf te Oss 1.851.650,— Bouw van een kaaspakhuis t.e Lelystad 345.000,— Bouw van een kaaspakhuis te Schoonrewoerd 2.031.750,— Bouw van een kaaspakhuis te Edam 125.400,— Bouw van een kaaspakhuis te Bodegraven 350.022,— Bouw van een kaaspakhuis te Huizen 747.943,— Bouw van een kaaspakhuis te Zegveld 885.000,— Uitbreiding van een visverwerkend bedrijf te Lemmer 371.680,- Dinsdag 17 juli a.s., Hilversum II, 12.16 - 12.26 uur "Op welke manier het overwaaien van bestrijdingsmiddelen naar oppervlaktewateren kan worden vöorkomen", vraagge sprek met dr. ir. H. de Heer van het laboratorium voor insekti- cidenonderzoek te Wageningen. Donderdag 19 juli a.s., Hilversum II, 12.16 - 12.26 uur "De toekomst van de produktie van boerenkaas", m.m.v. het Konsulentschap voor de Rundveehouderij te Gouda. Het bestuur van het Landbouwschap heeft in zijn openbare vergadering van woensdag 4 juli jl. benoemd tot: Lid van de Gewestelijke Raad voor Noord-Brabant de heer P. Nuyten te Bergen op Zoom en tot plaatsvervangend lid de heer J. Schoenmakers te Middelbeers. Hoewel een groot aantal gewassen gevoelig is voor bacterievuur, is tot nu toe in ons land ernstige aantasting beperkt gebleven tot peer, meidoorn (windschermen) en een aantal sierheesters. Uit het buitenland (Amerika en Engeland) was bekend, dat ook appels kunnen worden aangetast. Tot nu toe leek het er op dat in ons klimaat een explosieve aantasting in appels zoals deze bij peren kan optreden, niet te verwachten was. Toch is dit jaar op enkele plaatsen verspreid in ons, land aantasting op appels ge vonden. De rassen Jonathan en J. Grieve zijn bij zware infektie- druk blijkbaar zeer vatbaar. Maar ook op Cox's Orange Pippin, Boskoop, Golden Delicious en Mantet werd aantasting gevonden. De aantasting kan, zoals zich laat aanzien, worden verspreid vanuit een nabij gelegen aangetaste meidoornhaag. Hiermee is de besmettingsbron ver klaard, onverklaarbaar blijft waarom deze aantasting dit jaar op enkele bedrijven plaatselijk zo sterk in appels kan optreden. Wanneer meidoorn op uw bedrijf als windscherm staat ge plant, hierop een bespuiting uitvoeren met 0,5% koperoxych- loride. Kontroleer op uw bedrijf appels, peren en meidoorn op ver dachte verschijnselen. Vergeet ook niet Cotoneasters, sierappels, vuurdoorn, lij sterbes en Stranvesia in uw tuin te kontroleren! Neem bij verdachte verschijnselen kontakt op met het Kon sulentschap voor de Tuinbouw of de Plantenziektenkundige Dienst. Wanneer aantasting wordt vastgesteld zal gezamenlijk moe ten worden overlegd hoe deze besmettingsbron zo snel mo gelijk kan worden opgeruimd. C.T.'s voor de Tuinbouw. C.A.D. voor de Fruitteelt, Wilhelmi- nadorp, C.A.D. Planteziekten- en Onkruidbestrijding in de Tuinbouw, Wageningen, Plantenziektenkundige Dienst, Wage ningen. Binnenkort zullen de C.A.O.'s voor de Land- en Tuinbouw in druk verschijnen. Tevens zijn daarin de nieuwe looncijfers per 1 juli 1979 opgenomen. U kunt de C.A.O.-boekjes in uw bezit krijgen door onderstaande bon ingevuld op te zenden aan: Sekretariaat Z.L.M. Afd. Werkgevers en Sociale Zaken Postbus 46 4460 BA Goes Ondergetekende, lid Z.L.M. Naam: Adres: Postcode en woonplaats: Verzoekt toezending van C.A.O. '79-'80 Landbouw C.A.O. '79-'80 Tuinbouw Datum: Handtekening:

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1979 | | pagina 2