ZITDAGEN 0 gropatax Belgisch-Nederlandse samenwerking 19 september 1979 Mechanisatiedag Boomkwekerij Premieregeling voor het niet in de handel brengen van melk en voor de omschakeling van het melkveebestand verlengd Wat iedere vakaittiewerker moet weten Bedrijfsuitkomsten in de landbouw 77/78 Aardappelverwerking in mei Radio ACCOUNTANTS UNIE Wedstrijd: schrijven of tekenen voor het kind BESTEMMINGS PLANNEN In verband met het tijdig klaarmaken van het blad, kun nen na dinsdag 15 uur, geen agendaberichten meer wor den opgenomen. Red. Volledig verrast door het grote succes van vorig jaar hebben de organisatoren het ook dit jaar weer aangedurfd om in samen werking tussen de bietenclub Boekhoute (België) en de studie club IJzendijke iets te organiseren. Dit jaar echter geen open deur dag; maar een reeks van evertementen. Op zaterdag 14 juli a.s. zal vanaf 18.00 uur op het bedrijf van de heer Et. Pieters, gelegen langs de weg Watervliet - Boekhoute een tentoonstelling ingericht zijn met als thema "Bietenoogst vroeger en nu". De bedoeling van de organisatoren hiermee is te laten zien hoe de werkwijze van de boer in een tijdsbestek van zo'n 30 jaar gee- volueerd is van echte lichamelijke arbeid tot kapitaal verslin dende machines, wat een grote verandering teweegbracht voor de totale landbouw. Tevens is een tentoonstelling ingericht van oude traktoren. Old-Timers van na de oorlog tot vóór in de jaren '50. Hetgeen met recht een attraktie genoemd mag worden. Aan dit alles is een prijsvraag verbonden, waardoor de bezoeker nauwer bij het hele gebeuren is betrokken en waarvoor vele mooie prijzen beschikbaar zijn. Als extra attraktie zullen op een ander terrein een aantal motorrijders stuntraces uitvoeren. De avond wordt besloten met een groots opgezet schuurfeest in de hangars van Et. Pieters. Haven te Boekhoute met gratis toegang. De studieclub IJzendijke en de bietenclub Boekhoute hopen dat u deze dag op zaterdag 14 juli a.s. aanvang 18.00 uur wilt mee maken en als een prettige en leerzame dag zult ervaren. De Nederlandse Bond van Boomkwekers en het Landbouw schap organiseren, in nauwe samenwerking met het Consulent schap voor Bedrijfsuitrusting en Arbeidsmethoden, het Proef station voor de R oomkwekerij en de Tuinbouwvoorlichtings- dienst, op woensdag 19 september a.s. een landelijke mechani satiedag voor de boomkwekerij. Deze mechanisatiedag wordt gehouden op de boomkwekerij van de Rijksdienst IJsselmeerpolders te Roggebotsluis (Flevop- older). Ook dit jaar is er van de zijde van de leveranciers van werktui gen, machines en technische hulpmiddelen veel belangstelling voor deelname aan deze mechanisatiedag, zodat de bezoekers een volledig inzicht zullen krijgen van de mogelijkheden tot mechanisatie in de boomkwekerij. Alle boomkwekers wordt aangeraden woensdag 19 september 1979 te reserveren voor een bezoek aan de mechanisatiedag voor de boomkwekerij in de Flevopolder. Het bestuur van de Stichting Ontwikkelings- en Sane ringsfonds voor de Landbouw heeft, ter.uitvoering van een desbetreffend F.EG-besluit, de premieregelingen voor het niet in de handel brengen van melk en zuivelprodukten en voor de omschakeling van het melkveebestand ongewij zigd verlengd tot 1 april 1980. Aanvragen kunnen worden ingediend bij de Distriktsbu- reauhouders van de Stichting Uitvoering Landbouwmaa- tregelen (St.U.L.M.). Z.l.m. Land- en tuinbouwblad Officieel orgaan van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij Grote Markt 28 Postbus 46 4461 AJ Goes Tel 01 100-21010 4460 BA Goes Redaktie: Mr J Oggel hoofdredaktie M van Wezel eindrqdaktie Marijke Schipper-de Ruijter red-assistente -tel huis 01 100-20228 -tel huis 01 641- 3847 Adressering en abonnementen Secretariaat ZLM - Goes - tel 01 100-21010 - toestel 1 3 Technische verzorging. Advertentie-exploitatie en administratie over advertenties DRUKKERIJ VINK BV Nassaustraat 1 - 4571 BK Axel Postbus 1 6 4570 AA Axel Postgiro 206991 2 Tel 01 1 55-2020 Telecopier 2951 Telex 55230 Via advertenties in kranten, plaatselijke nieuwsblaadjes, uit zend- en arbeidsburo's zo kun je aan vakantiewerk komen. Wat voor wQrk mag je doen? In de schoolvakanties mag je als je 15 jaar of ouder bent va kantiewerk doen. Het is dan echter alleen toegestaan om licht werk te doen. Ben je nog geen 18 jaar dan is nachtwerk bijv. taboe en mag je o.a. niet werken in fabrieken tussen 18.00 uur - en 7.00 uur; winkels tussen 19.00 uur - en 8.00 uur; kantoren tussen 18.00 uur - en 8.00 uur; horecabedrijven tussen 20.00 uur - en 8.00 uur; verpleeginrichtingen tussen 23.00 uur - en 5.00 uur. De arbeidskaart Ben je 15 jaar en heb je de volledige leerplicht (10 jaar) nog niet beëindigd dan mag je in de schoolvakanties gaan werken zonder datje in bezit hoeft te zijn van een arbeidskaart. Wie de volle dige leerplicht wél heeft beëindigd en geen 18 jaar is, heeft zo'n arbeidskaart altijd nodig wanneer hij wil gaan werken, óók als het om vakantiewerk gaat. Let op de veiligheid. Vraag altijd of er speciale veiligheidsmaatregelen zijn in het bedrijf waar je gaat werken. En pas die ook toe. Wat ga je verdienen. Vanaf 15 jaar heb je recht op het wettelijk minimumloon als je langer werkt dan Vs van de gebruikelijke arbeidstijd (meestal 13 uur per week). De hoogte van het minimumloon bij een 5-daagse volle werkweek is: Leeftijd: bruto (vuil) netto (schoon) per week per week 15 jaar 161,60 130,— 16 jaar 191,90 150,- 17 jaar 222,30 170,— 18 jaar 252,60 188,— 19 jaar 282,90 206,- 20 jaar 313,20 224,- 21 jaar 343,50 241,— 22 jaar 373,80 258,- 23 jaar en ouder 404,10 274,— Bovenstaande netto-bedragen zijn berekend voor ongehuwden. Alle bedragen gaan op 1 juli 1979 omhoog. Je hebt ook recht op vakantie en vakantietoeslag. Van je loon houd je werkgever premies in voor verscheidene verzekeringen. Dit betekent datje, ook als vakantiewerker, voor deze sociale wetten verzekerd bent. In het jaarlijks verschijnend overzicht van de Bedrijfsuitkom sten in de Landbouw (BUL) heeft het Landbouw-Ekonomisch Instituut de definitieve resultaten gepubliceerd van de Neder-' landse Landbouwbedrijven (exkl. tuinbouw) van 64 SBE en groter in de jaren 1974/75 tot en met 1977/78 1). De uitkomsten en overige kengetallen zijn gespecificeerd naar bedrijfsomvang, bedrijfstype en gebied. Ook zijn de gemiddelde uitkomsten van sterk gespecialiseerde bedrijven in de melkvee houderij en van bedrijven met intensieve veehouderij opgeno men. Ten slotte zijn de verschillen in kosten van grond en ge bouwen op basis van eigendom en van pacht op eigenaarsbe- drijven in de laatste vier boekjaren vermeld. Uit deze publikatie blijkt onder meer dat in 1977/78 de gemid delde bedrijfsresultaten van de grotere akkerbouwbedrijven voor het eerst negatief waren. Slechts 22% van de grotere en 7% van de kleinere akkerbouwbedrijven hadden een positief net to-overschot. Op 38% van de grotere en op 32% van de kleinere akkerbouwbedrijven was de arbeidsopbrengst van de onderne mer zelf negatief. De rentabiliteit van de weide- en gemengde bedrijven was in 1977/78 gunstiger dan in de voorgaande driejaren, maar bleef op beide bedrijfstypen en in beide grootteklassen negatief. In e^n afzonderlijk rapport onder de titel "Van bedrijfsuitkom sten tot financiële positie" zal in de loop van 1979 een nadere toelichting worden gegeven zowel op de in deze publikatie ver melde bedrijfsekonomische uitkomsten, als op dcontwikkeling van de financiële positie van de landbouwbedrijven. 1) Deze publikatie kan uitsluitend worden besteld door overschrijving van 27,50 op postrekening No. 41.2235 ten name van het Landbouw-Eko- nomiscb Instituut te Den Haag. Vermeld dient te worden: "Zend Publi katie No. 3.87". In de maand mei zijn door de industrieën 57.000 ton aardappe len verwerkt tot pommes frites, puree, chips en andere kon- sumptieprodukten. De export en import van produkten De export en import van aardappelkonsumptieprodukten in de maand mei omgerekend tot verse aardappelen komt overeen met de volgende hoeveelheid: export: voorgebakken aardappelen, pommes frites e.d. 31.500 ton; anderë produkten 13.000 ton; totaal uitgedrukt in verse aardappelen 44.500 ton. Import: voorgebakken aardappelen, pommes frites e.d. 2.100 ton; andere produkten 2.^00 ton; totaal uitgedrukt in verse aardappelen 4.600 ton. Zaterdag 7 juli a.s., Hilversum II, 18.40 - 18.50 uur "De ontwikkeling van het Landschap II", een vraaggesprek met N.M. de Jonge, lektor aan de afdeling landschapsarchitektuur van de Landbouwhogeschool te Wageningen. Dinsdag 10 juli a.s., Hilversum II, 12.16 -12.26 uur "De betekenis van de meteorologie voor land- en tuinbouw'/f een vraaggesprek met W.N. Lablans van het K.N.M.I. en prof. dr. ir. L. Wartena van de afdeling natuur- en weerkunde van de Landbouwhogeschool te Wageningen. Donderdag 12 juli a.s., Hilversum II, 12.16 - 12.26 uur "Op welke wijze landbouw en rekreatie in Midden-Delfland samengaan", m.m.v. de provinciale direktie voor de landin richting in Zuid-Holland. OOSTBURG: woensdag 11 juli in café "De Windt" KORTGENE: donderdag 12 juli in hotel "De Korenbeurs" NIEUWENDIJK: donderdag 12 juli in café "De Pelikaan" van 11.00-12.00 uur. Landbouwhuis - Grote Markt 28 - Goes Dinsdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur, de heer van Nispen. Landbouwhuis - Stationslaan 4 - Zevenbergen Donderdag: van 9.00 - 12.00 uur, de heer J. Vroegop. Voor afspraken met de heer Zuidweg gelieve u tevoren telefo nisch kontakt op te nemen. De heer van Es is tot 13 juli onbereikbaar wegens vakantie. In het kader van het internationale Jaar voor het Kind heeft de IFAP (de internationale organisatie van agrarische producen ten) een opstel- en tekenwedstrijd uitgeschreven. Gevraagd wordt een opstel te maken over het onderwerp "Mijn leven op de boerderij". Wie niet zo goed kan schrijven mag een tekening maken over de landbouw in de wereld. Deze tekening kan zelfs gebruikt worden voor het nieuw te ontwikkelen IFAP-embleem. Uit diverse landen zijn reeds reakties binnengekomen op het kantoor van de IFAP in Parijs. Jeugdige lezers kunnen alsnog meedoen aan de opstel- en tekenwedstrijd. Lever het werkstuk dan wel in vóór 31 augustus a.s. U kunt dit doen door verzending aan: International Federation of Agriculture Producers, 1, rue d'Hauteville 75010 PARIS, FRANCE. Vlissingen. Vanaf 28 juni ligt gedurende een maand ter inzage de gedeeltelijk goedgekeurde le planverandering van het bes temmingsplan "Bonedijke". Zij die tijdig bezwaren hebben in gediend, zowel bij de gemeenteraad als bij G.S. en zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij G.S. alsmede zij die bezwaren hebben tegen de gedeeltelijke onthouding van goedkeuring door G.S. kunnen beroep instellen bij de Kroon. Bergen op Zoom. Vanaf 29 juni ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp van de herziening van het bestemmingsplan "Verspreide gebouwen oude stad". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Deurne. Vanaf 29 juni ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan "Profiel Kulertseweg en gedeelte 10 m) Wittedijk". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Eersel. Vanaf 29 juni ligt gedurende een maand ter inzage de goedgekeurde le herziening van het bestemmingsplan "Eersel Zuid II, sektie I". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend zowel bij de gemeenteraad als bij G.S. alsmede zij die bezwaren hebben ingediend bij G.S. tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzigingen kunnen beroep instellen bij de Kroon. Helmond. Vanaf 28 juni liggen gedurende een maand ter inzage de ontwerp-bestemmingsplannen "Herziening Villapark", "herziening Buitengebied", en "Hoofdstraat/Hoek Pastoor El- senstraat". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeen teraad. Rijsbergen. Vanaf 2 juli ligt gedurende een maand ter inzage het goedgekeurde bestemmingsplan "Rekonstruktie Kerkakker- straaf'. Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend zowel bij de gemeenteraad als bij G.S. kunnen beroep instellen bij de Kroon. Teteringën. Vanaf 29 juni ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan "V.M. Polderzicht". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Valkenisse. Vanaf 29 juni ligt gedurende een maand ter inzage het gedeeltelijk goedgekeurde bestemmingsplan "De Meul- hoek". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend, zowel bij de gemeenteraad als bij G.S. alsmede zij die bezwaren hebben ingediend bij G.S. tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzi gingen en zij die bezwaren hebben tegen de gedeeltelijke ont houding van goedkeuring door G.S. kunnen beroep instellen bij de Kroon. Ook ligt gedurende bovengenoemde termijn ter in zage de gedeeltelijk goedgekeurde 4e herziening van het bes temmingsplan "Buitengebied". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend zowel bij de gemeenteraad als bij G.S. alsmede zij die bezwaren hebben ingediend bij G.S. tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzigingen en zij die bezwaren hebben tegen de gedeeltelijke goedkeuring door G.S. kunnen beroep instellen bij de Kroon.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1979 | | pagina 2